Jordanred Bisiklet Forması, Bisiklet Taytı ve Bisiklet Giyimine Dair Her Şey

Bisiklet Kazaları

Scudo
Maalesef dün gece Denizli'de bir ölümlü kaza meydana gelmiş. Yerel gruplardan tanıyan birisinin dediğine göre 16 yaşında genç bir bisikletçi ve yüzücüymüş triatlon için hazırlandığını aktardılar. Aynı yerde daha önce yine bir bisikletli kaza gerçekleşmiş o kişide hayatını kaybetmişti. Bir kaç haber sitesinde o ana ait başka bir araç kamersının kaydettiği görüntüler var. Antalya yolu üzerinde en sol şerit sola dönüş için ışıkta bekliyor. Diğer şeritler düz ilerlediği için geçiş halindeler, araçlar duruyor diyerek genç kardeşimizin yola çıkmasıyla maalesef kaza gerçekleşiyor. Ve maalesef sürücü durmak yerine kaçmayı tercih ediyor. Allah ailesine ve sevdiklerine sabır versin.

Bugün sokağın başında sokaktan çıkacak aracı bekliyordum, adam beni gördüğü halde dönerken kenara sıkıştırdı (duruyordum aracın geçmesini bekliyordum.) sonra beyinsiz herif arabasını fren ve elcik kısmına sürttü arka kapısı boydan boya çizildi sonra da gelmiş neden önüne bakmıyorsun diyor. Agresif bir şekilde yaklaşınca korktu ve gitti. Yolun kenarında duran bir bisiklete çarpıp üstüne üstlük suçu bana atması ilginç.

geçen gün caddebostan sahil yolunda bisiklet yoluna çocuk atladı önüme, neyseki tın tın gidiyordum. ha bir de çocuğa çarpsanda sen suçlu çıkarsın.
Alkollü adam çarpıp öldürüyor ve kaçıyor nasıl iyi halden ceza almıyor. İçeriden çıkamaması lazım değil mi ?

abd'de alkollü araç kullanıp birinin ölümüne sebep olursan direk toplumdan izole ediyorlar seni. ömür boyunu yiyorsun bir güzel. çiçek gibi.

Bisiklet yolunda ilerlerken başıboş siyah bir orta boy poşet önüme çıktı aman her zaman yaptığım gibi yanından ya da üstünden geçerim yeter ki rüzgarla havalanıp yüzüme yapışmasın diye düşünüp üstünden geçmeye çalıştım lakin poşet ısrarcı çıktı.. Arka aktarıcının yere yakın olan dişlişine poşet dolandı arka zincir kasıldığı için dişli ile jant arasına sıkıştı ve arka aktarıcı dönüp 1 jant telini kırdı. Ön teker yerde, arka teker havada 1.5 km elimde taşıyıp eve getirdim ve neyle karşılaşacağım korkusuyla bisiklete elimi süremedim daha. Çevreye atılan bu çöpler hayvanlara zarar verip ölümlerine yol açabildiğini görmüştüm, başı boş çöplerin başka bir zararını da maalesef bu yolla tecrübe ettim. Ön tekere dolansa belki takla attırabilirdi, poşet görünce ekstra dikkatli olmak gerek.

eo7u59v.jpg

qxeeduv.jpg

Screenshot_20220530-082859_Photos.jpg
Screenshot_20220530-082907_Photos.jpg
Screenshot_20220530-082921_Photos.jpg

Büyük ihtimalle zincir attıktan sonra böyle bir şey oldu, en son hatırladığım şey takla attığımdı. Kadro kulağım yamuldu, Şu an aktarıcı kitlenmiş gibi hiç oynamıyor. Aktarıcıların tamiri olur mu?
Fırsat bulunca bisiklet tamircisine de götüreceğim okulum şehrin öbür ucunda olunca pek fırsatım olmuyor.

Abarttığım kadar olmasa da ufak bir çılgınlık yaptım. Birer takım dizlik ve dirseklik (şunlardan 👇 ) sipariş verdim :D. Üstelik bunlarla bisiklet sürülür mü bilmiyorum da :hımm: Hem güneş koruması görevi de görür diyorum :ssrtcbya: , umarım bana tam uyarlar 🤔.

286249 dosyayı görüntüle 286250 dosyayı görüntüle

Arkadaşlar, benim bu siparişler geldi. :) Kullandım. Dizler tamam ama Dirseklikleri bir beden ufak yollamışlar. Anlaşmazlık başlattım, tekrar yolladılar ama yine bir beden ufak. :) Tekrar yazdım, tekrar iade açamadım. Süre dolmuş. :)
Sonuçta koluma oluyor mu oluyor. Ufak ta olsa kol üst kısımdan sıkıyor ama rahatsızlık verecek kadar değil. Sanırım çok esnek olduğundan sıkılığı rahatsız etmiyor. Ben de onlar bilir dedim tekrar uğraşmadım. 2.si beleşe gelmiş oldu :D .
Güneşte koruması var illaki ama aynı zamanda nefes de alıyor. Yani terletmiyor. Sürerken çarpan rüzgarın serinliğini olduğu gibi alıyorum. Henüz düşerek deneyimlemedim :D. Ama düşersem üzerimde olmamasından çok çok daha iyi olduğunu ön görebiliyorum 👍.
Altta giyili bir şekilde "iş yerine bisikleti ile gelmiş adam" resmi olarak paylaşıyorum :cool::D.

WhatsApp Image 2022-06-01 at 14.50.49.jpeg
WhatsApp Image 2022-06-01 at 15.25.21.jpeg
WhatsApp Image 2022-06-01 at 15.24.39.jpeg

WhatsApp Image 2022-06-01 at 15.23.12.jpeg
WhatsApp Image 2022-06-01 at 15.23.10.jpeg

Kazanın nasıl olduğu hakkında bilgisi olan var mı?

Çok üzgünüm ve korkuyorum,artık ne diyeceğimi bilmiyorum,kurbanlık koyun gibi ne zaman trafik terörüne kurban gideceğiz diye,her sürüş öncesi ailemle vedalaşmak istemiyorum ben! Trafikte yok hükmündeyiz bu kadar basit! arkana 200 değil 500 lümenlik ışıkta taksan,tek korunağın kask! Bundan böyle yapabileceğim ya sadece toplu sürüşler,ya araçların en az olduğu güzergahlarda bisiklete binmek yada daha kötüsü bisiklet sporunu bırakmak! Çünkü bu hobi olmaktan çıktı şakası kalmadı arkadaşlar,her sene burada bir kaç ölümlü bisiklet kazası haberi paylaşmaktan ve görmekten usandım ben! Kazanın oluş şekli yeri zamanı,suçun kimde olup olmadığı beni hiç ilgilendirmiyor tek gerçek orada gencecik bir kardeşimizin hayatını kaybetmesi! Taksici 20 sene alsa ne olur! orada bir insan öldükten sonra (ki ceza bile almayacak bundan eminim) Allah rahmet eylesin yakınlarına sabır versin.

Çok üzgünüm ve korkuyorum,artık ne diyeceğimi bilmiyorum,kurbanlık koyun gibi ne zaman trafik terörüne kurban gideceğiz diye,her sürüş öncesi ailemle vedalaşmak istemiyorum ben! Trafikte yok hükmündeyiz bu kadar basit! arkana 200 değil 500 lümenlik ışıkta taksan,tek korunağın kask! Bundan böyle yapabileceğim ya sadece toplu sürüşler,ya araçların en az olduğu güzergahlarda bisiklete binmek yada daha kötüsü bisiklet sporunu bırakmak! Çünkü bu hobi olmaktan çıktı şakası kalmadı arkadaşlar,her sene burada bir kaç ölümlü bisiklet kazası haberi paylaşmaktan ve görmekten usandım ben! Kazanın oluş şekli yeri zamanı,suçun kimde olup olmadığı beni hiç ilgilendirmiyor tek gerçek orada gencecik bir kardeşimizin hayatını kaybetmesi! Taksici 20 sene alsa ne olur! orada bir insan öldükten sonra (ki ceza bile almayacak bundan eminim) Allah rahmet eylesin yakınlarına sabır versin.
Bir yandan akaryakıt zamları, bir yandan ekonominin kötü gidişi sebebiyle direksiyon başına geçmeye çekiniyorum zorunlu olarak geçtiğim zaman mümkün olan en tasarruflu ve emniyetli şekilde kullanmaya çalışşamda yarınlar yokmuş gibi, ölen ölsün kalan kalsın zihniyeti ile umarsızca agresif araba kullanan ilkel içgüdülerini şöförlüğü ile tatmin eden mağara adamlarını gördükçe karnıma ağrılar giriyor. Bisiklete binmesek antidepresan içip kahvede okey oynayarak ömür mü tüketeceğiz? Artık mizantropist oldum. İlk fırsatta köye ev yapıp insanlarda uzak yaşamak istiyorum.

Yaya terörüne maruz kaldığım bir davam var. İlimizde sarhoşlar tarafından öldürülen sporcumuz var. Ülkemizde her gün kamyon/araç çarpma haberleri alıyoruz. Sesimiz çıksa da kazalar azalmayacak fakat en azından dikkat çeksek de suçlular hak ettikleri cezayı alsalar. Hoş bugün 20 bin bisikletli toplanıp eylem yapsak yarın bir sahte haberle unutuluruz. Neyse kalp masajı bilen bisikletçiler varsa bana ulaşabilir mi ? Beraber antrenman yapmak istiyorum. Kalbim durursa yardımcı olur en azından.

Kaza her zaman agresif araba kullananlar yüzünden olmuyor, bir çoğu görmüyor bile çarpana kadar bisikleti, yola bakmaktan, diğer arabalara bakmaktan yolda olabilecek araba ya da kamyon dışındaki, daha doğrusu çarptığı zaman kendisine zararı dokunacak nesneleri görüp diğerlerine göze perde iniyor sanki. Bunun dersinin verilmesi lazım okullarda. Yoksa her gün yeni bir haber gelmeye devam ediyor malesef...

Geri