Jordanred Bisiklet Forması, Bisiklet Taytı ve Bisiklet Giyimine Dair Her Şey

Bisiklet önerileri

Bu bütçede AR2'den daha iyi bir seçenek yok sıfır olarak. İkinci el düşünürsen 105 setli Gravellar bulabilirsin. Triban GRVL 520 gibi.

Yada GRX 400 setli peugeot GR14 ve Bianchi Gr0014 Bisan all trail grx 400 gibi.
teşekkür ederim AR2 gerçekten kafama oturdu

Scudo
Edit.

Son düzenleme:
teşekkür ederim AR2 gerçekten kafama oturdu
Kağıt üstünde güzel bir gravel ama 700x30 bir lastik kullanmışlar. Daha önce bu kadar incesini gravelda görmedim. Yani çok taşlı yada çamurlu yollarda ilk aldığınız zaman sorun olabilir. İnce olmasının artısı asfaltta yada az bozuk yollarda kullanmak için daha iyi diğerlerine göre. Tabii ilerde ihtiyaç duyarsanız muhtemelen diğer gravellar gibi 700x40 yada 700x45'e kadar destekliyordur. Carraro müşteri hizmetlerini arayıp sorabilirsiniz maximum lastik genişliği ne olabiliyor diye.

Son düzenleme:
  • Beğen
Tepkiler: bajerman01
Kağıt üstünde güzel bir gravel ama 700x30 bir lastik kullanmışlar. Daha önce bu kadar incesini gravelda görmedim. Yani çok taşlı yada çamurlu yollarda ilk aldığınız zaman sorun olabilir. İnce olmasının artısı Artısı asfaltta yada az bozuk yollarda kullanmak için daha iyi diğerlerine göre. Tabii ilerde ihtiyaç duyarsanız muhtemelen diğer gravellar gibi 700x40 yada 700x45'e kadar destekliyordur. Carraro müşteri hizmetlerini arayıp sorabilirsiniz maximum lastik genişliği ne olabiliyor diye.
haklısınız carraro nun diğer gravel modellerine göre en ince lastiği kullanmışlar. Almadan önce mutlaka arayıp soracağım. Dikkatiniz için teşekkür ederim :)

(link)
105 setli carbon fiber bir yol bisikleti için olan 80 binlik bütçeyi aşıp almayı düşünüyorum sizce titanyum kadro için değer mi yarışma gibi bir düşüncem yok

bende bir mosso wildfire xc race var 29" ancak artık yeni bisiklet almam gerekiyor șehir içi de geziyorum genellikle hızlı seyehat ediyorum bazen toprağada giriyorum bu bisiklete yakın ne tavsiye edersiniz veya biraz daha iyi bir model en fazla 20000tl bütçem var

Merhaba arkadaşlar. A101 25 Temmuz bülteninde bir bisiklet var. Oğluma almak istiyorum. Kendisi 10 yaşında. Fiyat/performans olarak tavsiye eder misiniz? Yoksa, onu alacağınıza bunu alın diyebileceğiniz tavsiyeleriniz olur mu? Eğer internetten tavsiyede bulunacaksanız, linkini de paylaşabilirseniz sevinirim. Şimdiden teşekkür ederim.
A101 JPEG.JPG

Merhaba arkadaşlar. A101 25 Temmuz bülteninde bir bisiklet var. Oğluma almak istiyorum. Kendisi 10 yaşında. Fiyat/performans olarak tavsiye eder misiniz? Yoksa, onu alacağınıza bunu alın diyebileceğiniz tavsiyeleriniz olur mu? Eğer internetten tavsiyede bulunacaksanız, linkini de paylaşabilirseniz sevinirim. Şimdiden teşekkür ederim.
319493 dosyayı görüntüle

Evet, F/P ürünü.
A101'in inatla her üründe Shimano ASTEF-41 dediği vites kolu bu, ST-AF41: (link)
Giriş seviyesi bisikletlerde bulabileceğiniz en iyi kol.
Shimanı arka vites değiştirici dediği yüksek olasılıkla (link) ya da düşük olasılıkla (link) olabilir (diğer sitelerde gördüğüm resimlere göre DR-TY200) bilgi buldukça güncelliyorum, resmi sitesinde TY200 diye belirtilmiş. Giriş seviyesi bisikletlerde bulabileceğiniz iyi modeller. Resim ters açıdan olduğu için emin olamıyorum.
Genelde bu parçaları kullanmak "vites sitemi Shimano" demek için yeterli görülüyor, kalanı Shimano olmasa bile.
Aynakol ve ön vites için yorum yapmamışlar, onlar Çin malı olabilir ama en azından vites yine Shimano'nun giriş modellerinden biri olabilir, (link) ya da (link) gibi. Bazı firmaların friksiyonlu model olsa da giriş modellerinde kullandığı (link) de olabilir. Buna merkete gelince ya da sitesine farklı açıdan fotoğraf yüklenince bakarız. Resmi siteye göre aynakol çelik (42-32-22 dişliler ve 170 mm kol), ön vites Sunrun.
Maşanın kilitlenebilir olmasına dikkat edin (belirtilmemiş), eğer kilitlenebilirse Resmi siteye göre kilitlenebilir maşası varmış, ürün oldukça yeterli. Örnek olarak yaklaşık dengi bu ama A101'dekinin vites kolları daha iyi: (link)

Ancak 10 yaşındaki oğlununuzun boyu/iç bacak boyu oldukça önemli. 29" bisiklet ona büyük gelebilir.

Piyasa fiyatları:
(link)
(link)

Resmi özellikleri:
(link) (Satılanın 4.0 mı, 4.1 mi, 4.2 mi olduğu ve aralarındaki farklar belirsiz)

Kron tx 1000 22 vites shimano cues setli
Carraro sportive 250
Bisan trx 8600 deore
Bu üç model arasında kaldım özellikle bu modelleri deneyimleyen arkadaşların öneri ve bilgilendirmelerine çok ihtiyacım var...

Kron tx 1000 22 vites shimano cues setli
Carraro sportive 250
Bisan trx 8600 deore
Bu üç model arasında kaldım özellikle bu modelleri deneyimleyen arkadaşların öneri ve bilgilendirmelerine çok ihtiyacım var...

Kron TX 1000'in özelliklerinde ruble için aynakolun özelliklerini yazmışlar. Rublenin en büyük dişlisinin kaçlı olduğunu biliyor musunuz?
(link)
1722283554188.png

Diğer modellerden bakayım dedim, aynı hata TX 500'de de var.

Kron TX 1000'in özelliklerinde ruble için aynakolun özelliklerini yazmışlar. Rublenin en büyük dişlisinin kaçlı olduğunu biliyor musunuz?
(link)
319769 dosyayı görüntüle

Diğer modellerden bakayım dedim, aynı hata TX 500'de de var.
Doğru yazmışlar sanki rublenin en büyük dişlisiyle aynakolun en büyük dişlisi aynı

Doğru yazmışlar sanki rublenin en büyük dişlisiyle aynakolun en büyük dişlisi aynı

Mümkün değil, o zaman en küçüğü de 26 dişli olmalı. Dünya üzerinde öyle bir ruble yok.

Olabilecek tek ruble bu: (link)
Ya 11-45, ya 11-50 iki seçeneği var.
Zaten arka vites maksimum 45 destekliyormuş, o zaman 11-45.

Bu durumda (link) tırmanma için güzel, yüksek hız için kötü bir model. (link) tam tersi, tırmanmada daha kötü ama yüksek hıza uygun. (link) hem yüksek hız, hem tırmanma açısından Sportive 250'den iyi, hızda TX 1000'den iyi ama tırmanmada ondan kötü.

Süspansiyon kararınız belliyse, istiyorsanız Bisan, istemiyorsanız diğer ikisi gider. Belki seçime buradan başlamak işi kolaylaştırır. Teke düşerse seçim zaten belli, ikiye düşerse diğer özellikleri kıyaslamak daha kolay olur.

• Beğen
Tepkiler: Umur Bora
barış hocam öncelikle teşekkür ediyorum bilgilendirmeniz için. 4 senedir aktif bisiklet kullanıcısıyım. eylül 2023 te kasık fıtığı ameliyatı geçirdim. ameliyattan sonra bisiklet kullanamadım. eski kondisyonumu da kaybettim. birazda aile baskısıyla şehir içinde kullandığım karbon maşalı fitness bike kategorisindeki bisikletim ile uzun turlarda kullandığım yol bisikletimi sattım. şuan biraz toparlandım. çok yüksek hız istemem zaten kapasitem yok. çok konforda istemem hız yapma güdülerim illaki ortaya çıkar. bu şartlarda sizce carraro mu uygun bi seçenek olur.

barış hocam öncelikle teşekkür ediyorum bilgilendirmeniz için. 4 senedir aktif bisiklet kullanıcısıyım. eylül 2023 te kasık fıtığı ameliyatı geçirdim. ameliyattan sonra bisiklet kullanamadım. eski kondisyonumu da kaybettim. birazda aile baskısıyla şehir içinde kullandığım karbon maşalı fitness bike kategorisindeki bisikletim ile uzun turlarda kullandığım yol bisikletimi sattım. şuan biraz toparlandım. çok yüksek hız istemem zaten kapasitem yok. çok konforda istemem hız yapma güdülerim illaki ortaya çıkar. bu şartlarda sizce carraro mu uygun bi seçenek olur.

(Geçmiş olsun)

Yüksek hıza uygunluktan kastım aslında "istendiğinde hızlı gidebilme, bunu yapabilmek için deli gibi pedal çevirmek zorunda kalmama yeteneği". Ben trekking sınıfında 46/11'den daha düşük oranların çok yavaş kaldığını, bir yerden bir yere gitmeye çalışırken kısıtlayıcı olduğunu düşünüyorum. Tabii bu tamamen kullanıcıya bağlı. Zaten sakin sakin gezmek isteyen kullanıcıya 40/11, hatta 32/11 bile yeterli gelebilir.

Sportive 250 yaklaşık eski karbon maşalı fitness'in konforlu muadili gibi olur. Bence güzel seçenek. SRAM tecrübesi kısıtlı (SRAM 3.0 dışında kullanmadım) bir kullanıcı olduğumdan Rival22'nin nasıl bir set olduğu hakkında fikrim yok. Yedek parça durumu hakkında da.

Bisan benim gözümde satılan modellerin sitedeki özelliklerde olmaması nedeniyle firma olarak sabıkalı ama her zaman böyle olacak diye bir şey yok. Yavaş yavaş trendin gerisinde kalmaya başlayan bir model olsa da seti sokakta hala "kral". Fiyatı da diğerlerinden makul.

Kron da hatalı bileşen seçimleriyle sabıkalı ama TX 1000'de listelemedeki hata dışında bileşen seçimi hatası yok. Sadece sınıfına göre dişli seçimleri bana mantıklı gelmedi. Bu sınıftaki bir bisikletin kullanıcısı 26/45 tırmanma oranına ihtiyaç duymaz gibi geliyor bana. Örneğin (link)'deki gibi arkada yine 11-45 varken önde 46-30 kullanıp daha sınıfına uygun oranlar sunabilirler, hem tırmanması güçlü, hem hızlanabilen bir model yapabilirlerdi.

(Geçmiş olsun)

Yüksek hıza uygunluktan kastım aslında "istendiğinde hızlı gidebilme, bunu yapabilmek için deli gibi pedal çevirmek zorunda kalmama yeteneği". Ben trekking sınıfında 46/11'den daha düşük oranların çok yavaş kaldığını, bir yerden bir yere gitmeye çalışırken kısıtlayıcı olduğunu düşünüyorum. Tabii bu tamamen kullanıcıya bağlı. Zaten sakin sakin gezmek isteyen kullanıcıya 40/11, hatta 32/11 bile yeterli gelebilir.

Sportive 250 yaklaşık eski karbon maşalı fitness'in konforlu muadili gibi olur. Bence güzel seçenek. SRAM tecrübesi kısıtlı (SRAM 3.0 dışında kullanmadım) bir kullanıcı olduğumdan Rival22'nin nasıl bir set olduğu hakkında fikrim yok. Yedek parça durumu hakkında da.

Bisan benim gözümde satılan modellerin sitedeki özelliklerde olmaması nedeniyle firma olarak sabıkalı ama her zaman böyle olacak diye bir şey yok. Yavaş yavaş trendin gerisinde kalmaya başlayan bir model olsa da seti sokakta hala "kral". Fiyatı da diğerlerinden makul.

Kron da hatalı bileşen seçimleriyle sabıkalı ama TX 1000'de listelemedeki hata dışında bileşen seçimi hatası yok. Sadece sınıfına göre dişli seçimleri bana mantıklı gelmedi. Bu sınıftaki bir bisikletin kullanıcısı 26/45 tırmanma oranına ihtiyaç duymaz gibi geliyor bana. Örneğin (link)'deki gibi arkada yine 11-45 varken önde 46-30 kullanıp daha sınıfına uygun oranlar sunabilirler, hem tırmanması güçlü, hem hızlanabilen bir model yapabilirlerdi.
Öneri ve bilgilendirmeleriniz sadece benim için değil birçok kullanıcı için faydalı olacaktır. Çok teşekkür ederim.

• Beğen
Tepkiler: Spartiat
Merhaba kendim için bir katlanır bisiklet almayı düşünüyorum.
Boy 187 Kilo 105
Bisikleti hem spor hem de evden işe işten eve giderken kullanmak istiyorum kendim biraz araştırdım aklımda 3 seçenek var İlki Salcano SLCN400 HD çünkü 24 janta sahip bu sebepten dolayı 20 jantlardan daha rahat kullanacağımı düşünüyorum diğer seçeneklerde Dahon Hemingway D9 ve Tern Link B8 MD bunları seçmemin sebebi de sağlamlık olarak kendini kanıtlamış markalar acaba bunlardan hangisini seçmeliyim ya da farklı bir öneriniz var mıdır teşekkürler.

Merhaba kendim için bir katlanır bisiklet almayı düşünüyorum.
Boy 187 Kilo 105
Bisikleti hem spor hem de evden işe işten eve giderken kullanmak istiyorum kendim biraz araştırdım aklımda 3 seçenek var İlki Salcano SLCN400 HD çünkü 24 janta sahip bu sebepten dolayı 20 jantlardan daha rahat kullanacağımı düşünüyorum diğer seçeneklerde Dahon Hemingway D9 ve Tern Link B8 MD bunları seçmemin sebebi de sağlamlık olarak kendini kanıtlamış markalar acaba bunlardan hangisini seçmeliyim ya da farklı bir öneriniz var mıdır teşekkürler.

Şurada cevap verdim: Katlanır bisiklet tavsiyeleri

Daha ilgili tek bir konu seçip oraya yazarsanız cevapları tek bir yerden takip etmeniz daha kolay olur. Birden çok konuya aynı mesajı yazınca cevapların birazı oraya, birazı buraya gelir, yazanların birbirinden haberi olmayınca aynı şeyler tekrar tekrar yazılır.

Uygun başlık mı bilmiyorum ama fiyat performans kilit önerisine ihtiyacım var

merhabalar iyi forumlar 185 boyunda 120 kiloyum sehir ici ve toprak yol vs kullanmak icin bir bisiklet ariyorum butcem 10-15k arasi simdiden tavsiyeleriniz icin tesekkurler

Merhabalar, aşağıdaki bisikletler arasında kaldım, bütçem kısıtlı fazla çıkamıyorum. Normalde yol bisikletim var arada arkadaşlarla şehir içi ve 40-50 km şehir turlarında kullanmak üzere alacağım.
Yorumlarınıza ihtiyacım var.

(link)
(link)
(link)

açıkçası çoğu birbirine benziyor ama bilemedim.

Geri