Jordanred Bisiklet Forması, Bisiklet Taytı ve Bisiklet Giyimine Dair Her Şey

Bisiklet önerileri

cevap verecek kimse yok mu?
Arkadaşlar bende bisiklet almayı istiyorum çocukluktan beri içimde bir ukde, iki erkek çocuk ee haliyle maddiyat nedeniyle hep bir bisiklete binmeye çalıştık, biraderim baskın tarafta olduğu için daha çok o binerdi =) patırtı ses kavga dövüş olmasın diyede abi olarak ses etmezdim. Velhasıl hayat hikayemi kısaca özetledim. Ben bir yol bisikleti almak istiyorum, sizce nasıl bir model alabilirim? Yardımcı olursanız sevinirim, kafamda carraro 062 var ama kimi konularda yeni biri için gereksiz deniyor. Benimde düşüncem sürekli bisiklet almayacağım için almışken bir kere alim düzgün bir bisiklet alayım diyorum. Umduğumu bulmazsam ekipman iyi olacağı için kolay elden çıkarırım diye düşündüm. Tavsiyelerinizi bekliyorum. Cevaplar içinde şimdiden teşekkür ederim

Scudo
@ErzincanLee hocam aynakol ve rublesi yol bisikletine yeni baslayana pek uygun değil. Yarış setup u var üzerinde. Pek yokuş yoksa yine idare edersiniz ancak tavsiyem endurance kadrolu bir bisiklet bakmanız. Ben yeterince esnegim diyorsanız sıkıntı yok.

Cr062 bu sene kadrosu yenilendi. Kadro hakkında pek malumatımız yok. Ama ekipman olarak güzel duruyor. Fiyata da yansitmislar ekipman farkini.

E ben ne alacağım diyorsanız mümkünse 50/34 aynakol 11-32 rubleli endurance kadrolu bir bisiklet bakmanız daha iyi olacaktır. Alışma sürecinizi epey kısaltır.

Yerli bisikletlerde hepsini bir arada veren pek model yok. Sora set size yeterse (ki bence yeni başlayan için çok ideal olur.) Bisan Grand Tour Eco 50-34 aynakol 11-32 ruble 700*28 lastikler ve daha rahat sürüş saglayan endurance kadrosu ile çok ideal. Bir müddet kullanir, rahatlıkla elinizden çıkarırsınız.

Diger seçenekler ithal bisiklet almak. Onlarda farklı modellerde endurance kadro bulmak mümkün

• Beğen
Tepkiler: ErzincanLee
Selamlar. Benim Lapierre Raid 300 Hardtrail türü bir bisikletim var. Sahibinden'de bir Carraro Bandit dirt jump gördüm. Bugün de canlı olarak bisikletçide gördüm. İkisinin değeri neredeyse aynı. Sizce Lapierre'yi satıp dirt jump türüne geçiş yapmalı mıyım?
Kullanış tarzım genellikle şehir içinde akrobatik. Ama bulunduğum şehir çok yokuşlu ve küçük bir yer. Bir yerden bir yere giderken de bisiklet kullanıyorum.

@Mustaac Hocam bende sürekli mtb kullanıyordum yıllardır (genellikle köyde bisiklet sürdüğüm için mtb tercih ediyordum) son 2 senedir asfaltta sürmeye başladım ve mtb çok yoruyor artık ilk defa yol bisikleti alacağım başlangıç olarak ne tür bir bisiklet önerirsin? (2000tl bir bütçe ayırdım duruma göre 2.el de alabilirim)

@Mustaac
@ErzincanLee hocam aynakol ve rublesi yol bisikletine yeni baslayana pek uygun değil. Yarış setup u var üzerinde. Pek yokuş yoksa yine idare edersiniz ancak tavsiyem endurance kadrolu bir bisiklet bakmanız. Ben yeterince esnegim diyorsanız sıkıntı yok.

Cr062 bu sene kadrosu yenilendi. Kadro hakkında pek malumatımız yok. Ama ekipman olarak güzel duruyor. Fiyata da yansitmislar ekipman farkini.

E ben ne alacağım diyorsanız mümkünse 50/34 aynakol 11-32 rubleli endurance kadrolu bir bisiklet bakmanız daha iyi olacaktır. Alışma sürecinizi epey kısaltır.

Yerli bisikletlerde hepsini bir arada veren pek model yok. Sora set size yeterse (ki bence yeni başlayan için çok ideal olur.) Bisan Grand Tour Eco 50-34 aynakol 11-32 ruble 700*28 lastikler ve daha rahat sürüş saglayan endurance kadrosu ile çok ideal. Bir müddet kullanir, rahatlıkla elinizden çıkarırsınız.

Diger seçenekler ithal bisiklet almak. Onlarda farklı modellerde endurance kadro bulmak mümkün
vermiş olduğun cevap için teşekkürler yokuşlarda bisikletten inmek hoş olmaz tabi daha rahat çıkabileceğim bir dişli olmasi iyi olur dediginiz modeli bir inceleyeyim iyi forumlar

Kendim ve eşim için bisiklet bakıyorum kullanım amacımız arada çıkıp ter atmak küçük bir ilçede yaşıyoruz ama etrafımızda tarihi ve ormanlık çok güzel yerler var haftaiçi oturduğumuz evden merkeze olan 1-2 km lik yol için kullacağız haftasonları ise daha ormanlık ve düz yollarda mesela akyaka,teos yada mesire yeri gibi gezi yerlerinde kullanmayı planlıyoruz
bütçemiz iki bisiklet için 5-6 bin civarı çok uzun zamandır ikimizde bisiklete binmedik ve her yere arabayla gitmekten dolayı hımbıllaştık bütçe dediğim gibi çok az miktarda esneyebilir ne tip bir bisiklete ihtiyacımız var çok fazla marka çok fazla özellik var orta şekerli ne tip bir bisiklet alabilir ve kullanabiliriz ? günde en az 5-6 km yol yaparız haftasonları ise daha çok yol yapılabilir

Arkadaşlar merhaba. 3500 lira bütçem var uzun turlar ve şehirde ulaşım için kullanacağım bir bisiklet arıyorum ama o kadar çok farklı bisiklet var ki kafam allak bullak oldu gerçekten tavsiyeye ihtiyacım var.

@politicsdaxue Bisan Trx8600 öneririm. Tek sıkıntı henüz bayiilerde yok, bekliyoruz biz de..

Merhaba. Uzun zamandir kullanmis oldugum bisikletim kucuk gelmeye basladi. Bir de maşasini kirdim. Bunlardan dolayi yeni bir Dirt Jump almaya karar verdim. Butcem maksimum 4000₺. Olabildigince bu butceyi gecmeden ikinci el, sifir veya toplama bir bisiklet onerirseniz sevinirim. Benim icin F/P olmasi çok onemli. Ogrenciyim. Ogrencinin parasi çok olmaz bildiginiz gibi. Şimdiden tesekkur ederim. İyi gunler.

Merhaba. Uzun zamandir kullanmis oldugum bisikletim kucuk gelmeye basladi. Bir de maşasini kirdim. Bunlardan dolayi yeni bir Dirt Jump almaya karar verdim. Butcem maksimum 4000₺. Olabildigince bu butceyi gecmeden ikinci el, sifir veya toplama bir bisiklet onerirseniz sevinirim. Benim icin F/P olmasi çok onemli. Ogrenciyim. Ogrencinin parasi çok olmaz bildiginiz gibi. Şimdiden tesekkur ederim. İyi gunler.
Yeni kadro alıp eski bisikletteki bileşenleri kullanarak toplamak düşünülebilir.
(link)

Yeni kadro alıp eski bisikletteki bileşenleri kullanarak toplamak düşünülebilir.

Her halukarda yeni lastik, yeni maşa, yeni jant ve gidon gerekiyor. Frenleri de degistirmem lazim. Bu yuzden bana bu Octane One kadrosunun yanina gerekli diger malzemeleri de yazabilir misiniz? Olabildigince ucuz olsun ama. Bir de dirt jump bisikleti için illa dirt jump kadrosu mu gerekiyor? Mesela Whistle Patwin 1824 alip maşayi ve aynakolu degistirsek olmaz mi? Simdiden tesekkur ederim. Yorum yaptığınız icin de tesekkur ederim.

Her halukarda yeni lastik, yeni maşa, yeni jant ve gidon gerekiyor. Frenleri de degistirmem lazim. Bu yuzden bana bu Octane One kadrosunun yanina gerekli diger malzemeleri de yazabilir misiniz? Olabildigince ucuz olsun ama. Bir de dirt jump bisikleti için illa dirt jump kadrosu mu gerekiyor? Mesela Whistle Patwin 1824 alip maşayi ve aynakolu degistirsek olmaz mi? Simdiden tesekkur ederim. Yorum yaptığınız icin de tesekkur ederim.
Dirt jumplar 26" tekerli ve sele borusu kısa oluyor. Belirttiğiniz wistle patwin 1824 ise 29" tekerli dağ bisikleti. Dirt jump amaçlı kullanılamaz sanırım.

şunlara bakabilirsiniz
(link)
(link)
(link)
(link)
(link)

Son düzenleme:
dirt jumplar 26" jantlı ve sele borusu kısa oluyor(hareketleri kolay yapabilmek için. uçup kaçıp takla atmak için). belirttiğiniz wistle patwin 1824 29" dağ bisikleti. dirt jump amaçlı kullanılamaz sanırım.

Evet hocam. Dediginiz gibi farkindayim. 4000₺’ye dolar bu sekilde iken dirt jump elde etmek zor gibi duruyor. İkinci el kovalayacagim anlasilan. Peki dirt jumplar single speed oldugundan sehir ici kullanim yorar mi? Yokusta yorar gibime geliyor. Yardimlarinizdan dolayi tesekkur ederim.

Evet hocam. Dediginiz gibi farkindayim. 4000₺’ye dolar bu sekilde iken dirt jump elde etmek zor gibi duruyor. İkinci el kovalayacagim anlasilan. Peki dirt jumplar single speed oldugundan sehir ici kullanim yorar mi? Yokusta yorar gibime geliyor. Yardimlarinizdan dolayi tesekkur ederim.
İkinci el bisikletler düşünülebilir. (link)
Şehir içi kullanım hakkında bişey diyemeyeceğim. Uzun mesafe sürüşler ve yokuş çoksa sıkıntı olabilir.

• Beğen
Tepkiler: vomeroguz03
2. el 2018 Salcano xrs060 almayı düşünüyorum kullanan arkadaşlar fikirlerini yazabilir mi?

Arkadaş nasıl bir döneme denk geldik anlamadım, 20 sene sonra bisiklet sürme aşkım kabardı, hangi bisikleti beğenip alalım desem stok yok veya kimisi türkiyeye bu sene hiç gelmemiş bile, paramız var bisiklet alamıyoruz. Distrübütör e parasını versem getirtebiliyormusunuz diyorum, ordanda birşey çıkmıyor özel bisiklet getirtilemiyormuş, toplu getirtiliyormuş. Yurtdışı sitelerinden kredi kartımla satın alıyım gümrüğünü vergisini kargosunu ödiyim getirtiyim diyorum, yurtdışı sitelerdede stok yok, şuan istediğin bisiklete binmek mucize.

1500 tl civarında mtb arıyorum ama bisikletten pek anlamıyorum öneriniz nelerdir

Tekrardan merhaba. Sizce dirt jump bisikleti olarak Carraro Bandit alinir mi? Maşası pek hosuma gitmedi. Bu yuzden aldiktan sonra Rockshox, Fox, Matiou markalarindan birinin maşasıni alacagim. Simdiden tesekkur ederim.

Btwin riverside.500 modeli bisikleti alicam para biriktirmeye devam

Arkadaşlar herkese merhaba, ben şehir içinde sürekli olarak kullanabileceğim bir bisiklet arıyorum. Bulunduğum bölge şehir içi olsa da gideceğim yollar her zaman düz ve pürüzsüz asfalt yollar veya kaldırımlar değil, toprak yollarda da bisiklet sürmeyi çok seven biriyim. Daha önceki konuşmalarımda Dağ Bisikleti modellerinin bana uygun olabileceğini söylediler ve ben de sizlerden 2000 Lira bütçem ile alabileceğim bir bisiklet önerisi istiyorum. Gerçekten bu kafa karışıklığının arasında önerileriyle yardımcı olabilecek herkese şimdiden teşekkür ederim, iyi forumlar diliyorum.

Bisan Mts 4600 V 2020 - 18'' Kadro ve 27.5'' Jant. Bu bisiklet hakkında düşünceleriniz nedir? Boyum 1.86 bu ölçüler benim için uygun mudur?

Son düzenleme:
Geri