Jordanred Bisiklet Forması, Bisiklet Taytı ve Bisiklet Giyimine Dair Her Şey

Bisiklet önerileri

@gezgin gezer Çok doğru söylemiş ben de önceden Merida Big Seven 100 MTB'me 1.65 Schwalbe Marathon takarak yollara gitmiştim sizde MTB'ye böyle bir lastik ve hafif bir jant seti takıp kullanabilirsiniz.

Cevaplarınız için çok teşekkür ederim. Lastik değiştirme seçeneğini 26 jant ve çift amortisör bir bisikletim olduğu için düşünmedim.
Bir şekilde gönlüm başlangıç veya bir tık üstü yol bisikleti almaktan yana.
Aşağıdaki modeller arasından sizce hangisini seçmem daha mantıklı olacaktır? (yokuşlarda beni en az yoracak ve donanımı ile beni çok üzmeyecek model)
Bir de önerebileceğiniz başka modeller var mıdır?

Corelli Boolva RC 100
Salcano RS 066
Peugeot R 17
Kron RC 100

Son düzenleme:
  • Beğen
Tepkiler: OmegA
Scudo
Cevaplarınız için çok teşekkür ederim. Lastik değiştirme seçeneğini 26 jant ve çift amortisör bir bisikletim olduğu için düşünmedim.
Bir şekilde gönlüm başlangıç veya bir tık üstü yol bisikleti almaktan yana.
Aşağıdaki modeller arasından sizce hangisini seçmem daha mantıklı olacaktır? (yokuşlarda beni en az yoracak ve donanımı ile beni çok üzmeyecek model)
Bir de önerebileceğiniz başka modeller var mıdır?

Corelli Boolva RC 100
Salcano RS 066
Peugeot R 17
Kron RC 100
Corelli Boolva RC 100. Diğerlerinin vites kolları kötü/kullanışsız.

• Beğen
Tepkiler: Mechanic ve OmegA
dağdan iniş yapmıyacağım şehir yollarınıda tahmin ediyorsunuz çokta temiz değil. Uygun trekking olarak bunu buldum sizce nasıl kullanan var mı önerirmisiniz baş ağrıtır mı lastik kolay patlar mı

Dosyalar

• 2021-carraro-sportive-220.jpg
    2021-carraro-sportive-220.jpg
    98,1 KB · Okunma: 38
  • Ekran görüntüsü 2021-06-11 105314.jpg
    Ekran görüntüsü 2021-06-11 105314.jpg
    44 KB · Okunma: 36
dağdan iniş yapmıyacağım şehir yollarınıda tahmin ediyorsunuz çokta temiz değil. Uygun trekking olarak bunu buldum sizce nasıl kullanan var mı önerirmisiniz baş ağrıtır mı lastik kolay patlar mı
Ben 220 değil 222 kullanıyorum ve lastik ve baş ağrısından yana sorun yaratmıyor. Rahatsızlık duyacağınızı sanmam.

• Beğen
Tepkiler: troy83
Merhaba arkadaşlar. Samsun atakum da ikamet etmekteyim. Sahilde uzun bir bisiklet yolu var, alacağım bisikleti orada süreceğim. Boy 193 kilo 115 yaş 31. Amacım 90 kilo sınırına inebilmek. Sürekli forumda geziniyorum tam karar verceğim başka şeyler aklımı çeliyor. En son mosso legarda 2121 için karar kılmıştım amcak bütçeyi, satın aldıktan sonra ekipman da alabilmek için biraz daha aşağı (maksimum 2500 sınırına) çekmek zorunda kaldım. :( uzun yıllar kullanacağım, bana oldukça az sorun yaşatacak birbisiklet satın almak istiyorum. Yardımlarınız için şimdiden teşekkür ederim.

• Beğen
Tepkiler: mariokaldato
Merhaba arkadaşlar, biraz uzun bir soru yumağı olabilir kusura bakmayın.

Çocukluk arkadaşları olarak 1500 km'lik bir bisiklet turu yapmak istiyoruz. Yanımızda kamp malzemelerimiz olacak ve antik kentler vb. yerleri gezerek devam edeceğiz.

Turda toplam 4 kişiyiz ve her birimiz eski milli sporcu ve sağlam altyapıları olan sporcularız. Buraya kadar her şey güzelken aslında hiçbirimiz bisiklet sporcusu değiliz. 40'lı yaşları yeni geçmek üzereyiz ve genel anlamada hepimiz fit ve sağlıklıyız. Turu bu sene yapmayacağız. Bu sene biraz antrenman ve alışma süreci yapmak istiyoruz ancak bisikletleri almak istiyoruz.

Bisiklet turumuz Bursa'dan başlayıp Antalya merkezde son bulacak şekilde planladık ve yol üstünde çadır ve motel şeklinde konaklama yapmayı planlıyoruz. Günlük ortalama 80 - 100 km hedefimiz bulunmaktadır.

Bisiklet seçiminde kafamız oldukça karışmış durumda. Birileri gravel alın derken bazıları şehir bisikleti/yol bisikleti önermektedir. Bütçemiz her birimiz için 4000 TL ye kadar bisikletler olacaktır. Sizce Gravel mi alalım yoksa Şehir bisikleti mi? Yol üzerinde stabilize ve kötü yollarda olacaktır. Bisiklet önerilerinize açığız.

Gerekli ekipmanlar ve alacaklarımızın listesini yapmış durumdayız. Deneyimlerinize göre bisiklet ile ilgili hangi yedek parçalar sizin önemlidir? Yolda kalırsak hangi bisikletin firması kolay yedek parça sağlar gibi sorularımız olacak.

• Beğen
Merhaba arkadaşlar,
Bisiklet arayışındayım.
Yaş 38
Kilo 95
Boy 172
Haliyle kilo vermek için bisiklet binmeye karar verdim. Evim İstanbul Zeytinburnu’nda, sahile yakınım. Özellikle haftasonlarını sahilden Eminönü- Bakirkoy arası git gel yapmak icin spor amaçlı olarak alayım diyorum. En son ilk okulda iken yaylı bmx bisikletim vardı, vites vs yoktu tabi. Birde lise yıllarımda amcam Türkiye gazetesinden kuponla ihlasın bisikletlerinden almıştı, vitesli, onu biraz zevk olsun diye sürmüştüm. Şimdi bakıyorum bisiklet olayı Derya denizmiş. Eskiden başkaları alıp geldiği için bu kadar komplike olduğunu hiç düşünmemiştim. Bütçe meselesi ise muamma, 1000 TL ye de var 20-30 binede bisiklet var. Fiyat performans ve mümkün olduğu kadar ekonomik bisiklet almak istiyorum. Yardımınız icin şimdiden teşekkür ederim.

• Beğen
Burası bisiklet öneri sayfası ama kimsenin uğradığı yok muhtemelen. Şaşkınım...

Burası bisiklet öneri sayfası ama kimsenin uğradığı yok muhtemelen. Şaşkınım...
Haklısın. Sayfalar dolusu öneriler , sorulara yanitlar ve püf nokta duzeyinde bilgiler var sevgili dostum.
Yani bu sayfayi en azindan goggle asistan, yada musteri hizmetleri gibi dusunmeyip gecmisteki sayfalari okursaniz binlerce öneri bulursunuz.

Senin soruna gelirsek eğer; Piyasada ciddi urun stok problemi var. "Onu mu alayim, bunu mu alayim?" Seklinde forumda bosuna zaman kaybetme derim
Begendigini al. Zaten boyun uzun ve kilonda olduğu icin xl beden herhangi bir fitness yada treking bisiklet her turlu memnun eder seni rahat ol :)

Son düzenleme:
Merhabalar, 1 senedir bisiklet kullanmayı düşünüyorum, hiçbir şekilde araştırma yapmadım, hazıra konmak için buradayım, özürlerimi diliyorum çünkü en az 1 hafta bu konuda araştırma yapmak zorunda kalacaktım, yaptığım araştırma da yine de yanlış olma ihtimali yüksekti. Bu sebeple işi profesyonellere bırakmak istedim. Bisikleti şehir içinde işe gidip gelirken kullanacağım, günde 12-14 km yol gideceğim muhtemelen. Gideceğim yol yokuş ve bazı yerlerinde bozukluklar mevcut. Amacım bisikleti gerçekten tutkulu bir şekilde kullanıp kullanmayacağımı öğrenmek bu yüzden başlangıç seviyesi bir bisiklet olabilir, ileride daha iyisini alabilirim. 1 2 senelik fitness geçmişim var ama o kadar yakın zamanda değil o da, izmir bucada yaşıyorum, boyum 174, kilom 80 ama bisikletle birlikte 2 ayda 70 e inerim muhtemelen, spor yapmadığımdan. hızdan çok konfor önemli sürüşte. 2000 tl ye kadar bütçem var, 2. el bisiklette alabilirim sorun değil, fiyatlar hakkında fikrim yok umarım çok pahalı değillerdir bütçeme göre. İyi günler dilerim, yardımlarınız için şimdiden teşekkür ederim.

Son düzenleme:
Merhabalar, 1 senedir bisiklet kullanmayı düşünüyorum, hiçbir şekilde araştırma yapmadım, hazıra konmak için buradayım, özürlerimi diliyorum çünkü en az 1 hafta bu konuda araştırma yapmak zorunda kalacaktım, yaptığım araştırma da yine de yanlış olma ihtimali yüksekti. Bu sebeple işi profesyonellere bırakmak istedim. Bisikleti şehir içinde işe gidip gelirken kullanacağım, günde 12-14 km yol gideceğim muhtemelen. Gideceğim yol yokuş ve bazı yerlerinde bozukluklar mevcut. Amacım bisikleti gerçekten tutkulu bir şekilde kullanıp kullanmayacağımı öğrenmek bu yüzden başlangıç seviyesi bir bisiklet olabilir, ileride daha iyisini alabilirim. 1 2 senelik fitness geçmişim var ama o kadar yakın zamanda değil o da, izmir bucada yaşıyorum, boyum 174, kilom 80 ama bisikletle birlikte 2 ayda 70 e inerim muhtemelen, spor yapmadığımdan. hızdan çok konfor önemli sürüşte. 2000 tl ye kadar bütçem var, 2. el bisiklette alabilirim sorun değil, fiyatlar hakkında fikrim yok umarım çok pahalı değillerdir bütçeme göre. İyi günler dilerim, yardımlarınız için şimdiden teşekkür ederim.
Hocam M beden bir fitness yada sehir bisikleti bakin derim. Cok fazla onerebilecek bisiklette kalmadi piyasada acikcasi. Stok sorunu var. Bulursan Mosso legarda mdm v yada carraro sportive serilerine bak derim. Ikinci elde kendi sehrinde olanlara da bak .

Merida bisikletimi satıyorum ilgilenen olursa
Sahibinden ilan no: 930913353

izmir urlada yaşıyorum. Sedona 410 kullancısıyım. Ben de ilk başlarda bu sebeple bisiklet aldım. Gayet de memnun kaldım. Ama şimdi yol bisikletine geçmek istiyorum. Eğer düşünürsen bisikleti satmayı düşüyorum.

Forumda yeniyim. Danışmak istediğim bir kaç konu var. Yardımlarınız için peşinen teşekkürler.

Kilom 110. Evime yakın bir yerde göreve başlamam sebebiyle işe bisikletle gidip biraz kilo yakmak istiyorum. Eski evimin bodrumunda en az 10 yıldır elimi sürmediğim, zamanında bir zincir marketten sırf ucuz diye aldığım bir dağ bisikleti beklemekte. Yine marketlerde 380-450 gibi fiyatlara 21 vites dağ bisikletleri mevcut. Sizin fikrinize başvurmak istediğim konu şu: Eski bisiklet aşırı neme filan maruz kalmadığı için tek parça durumda. :) Kullandığım dönemlerde alımdan sonra ayarları yapılmadığı için vitesin rahat geçmediğini/geçirdiğim viteste durmadığını hatırlıyorum. Lastiklerin de lastiklikten çıktığını tahmin edersiniz. Maymun iştahlı biri olarak hevesimden kısa zamanda vazgeçmem de hayli olası. Benim derdim en azından idare ettiği süre içinde bisikleti kullanmak, sonraki duruma göre -ihtiyaç dahilinde- fazla uçuk kaçmamak kaydıyla yeni bir bisiklete terfi etmek. Sizce 1- bu bisiklet en azından bir süre beni taşır mı? (kilom son bindiğimden bu yana hayli arttı. 80-90 bandından bu noktaya geldim.) 2- bu bisikleti tekrar binilebilir duruma getirmek için harcayacağım para yukarıda bahsettiğim gibi yeni bir bisiklet için istenene yakın/onun üzerinde tutar mı? yani hiç uğraşmadan doğrudan o sınıf yeni bir bisiklet mi almalıyım? 3- yeni bile olsa bu sınıf bir bisiklet beni üç gün içinde yarı yolda bırakır mı? yani "parana yazık, git 300-500 daha fazla ver, yoksa demirlerden biri bir tarafını hayli acıtabilir" mi diyorsunuz? (araç arkası kit aldım. aklımda ara sıra dağ bayır gezmelerine çıkmak da var. hafta sonu tatili vb. gibi fırsatlardan istifade gidebilecek bir hayli yerim var.) 4- Ankara Eryaman/Etimesgut/Sincan bölgelerinde bakım için başvurabileceğim uygun bir usta tavsiyeniz var mı?

Tekrar teşekkür ederim, saygılar.

Arkadaşlar merhaba bir arkadaşım çocuğuna bisiklet almak istiyor.Çocuk bisikleti olduğu için ben pek anlamıyorum.Seçeneklerden hangisini almalı?Yardımcı olursanız çok sevinirim.057F5CDD-8CC6-48D2-8153-234BDB794A02.jpeg057F5CDD-8CC6-48D2-8153-234BDB794A02.jpeg751C3076-D957-4D25-81D2-68F7BA2B9DF3.jpeg
Bazılarında amortisör var .Çocuk bisikletinde amırtisör olması daha mı iyi ?Ağırlık yapar ama boşver 😁😉

Dosyalar

• 9A7860CB-3086-4BBA-AA0A-E59207640061.jpeg
    9A7860CB-3086-4BBA-AA0A-E59207640061.jpeg
    39,3 KB · Okunma: 1
Arkadaşlar merhaba bir arkadaşım çocuğuna bisiklet almak istiyor.Çocuk bisikleti olduğu için ben pek anlamıyorum.Seçeneklerden hangisini almalı?Yardımcı olursanız çok sevinirim.268122 dosyayı görüntüle268122 dosyayı görüntüle268124 dosyayı görüntüle
Bazılarında amortisör var .Çocuk bisikletinde amırtisör olması daha mı iyi ?Ağırlık yapar ama boşver 😁😉
merhaba,

çocuk bisikletinde çok bir özellik yoktur sanırım. detaylı bilgi yok ama hepsi aşağı yukarı aynıdır. en uygunu almak mantıklı olur düşüncesindeyim.

Arkadaşlar merhaba bir arkadaşım çocuğuna bisiklet almak istiyor.Çocuk bisikleti olduğu için ben pek anlamıyorum.Seçeneklerden hangisini almalı?Yardımcı olursanız çok sevinirim.268122 dosyayı görüntüle268122 dosyayı görüntüle268124 dosyayı görüntüle
hocam çocuk kaç yaşında ? benim kızım var 6 yaşına yeni girecek en küçük bisikleti aldı dedesi 200tl civarı. şu an yeni öğrettim yan tekerler olmadan sürebiliyor. bu kadar para vermeye gerek yok diye düşünüyorum 9 10 yaşına kadar gider galiba.

• Beğen
Tepkiler: ghostt
Bu çocuklar büyümeyecek mi kardeşim? Çocuk bisikleti denen şey kapitalist sistemin bir oyunudur :ssrtcbya:
müdür karşı komşunun kızının bisikleti var. Yazık garibim pedalı tam tur döndüremiyor. sürekli aşağı yukarı sürüyor :D tamam anladık yıllarca kullanacakta şu an çocuk pedalı çeviremeden ve boyu kısa olarak nasıl o büyük bisikleti sürebilir :D tam bi dalga mevzusu

• Hahaha
Tepkiler: Road_Runner
Geri