Jordanred Bisiklet Forması, Bisiklet Taytı ve Bisiklet Giyimine Dair Her Şey

Bisiklet önerileri

Teşekkürler bisiklete tekrar başlayacam İnşaAllah hangi aksesuar almalıyım birde sizce nasıl bisiklet?

Aksesuar ihtiyaca göre şekillenir, herkesin ihtiyacı farklı. Levye+yama seti, pompa, yedek iç lastik, belki anahtar seti taşımakta fayda var. Gerekirse bunları taşımak için sele altı çantası, kadro çantası ya da matara şeklindeki alet kutularından alınabilir ama çantasız da taşınır. Gece kullanılıyorsa ya da belki kullanılır diye ön-arka aydınlatma alınabilir.
İhtiyacı karşılıyorsa her bisiklet güzel. Kıyaslayacak başka bir model varsa ondan iyi ya da kötü özellikleri sayılabilir ama kıyaslayacak rakip yoksa sahip olunan en iyisi.

Scudo
Mosso Legarda 2327
Carraro Sportive 327
Peugeot T11
Tekrardan merhabalar, normalde mosso legarda 2327 almayı planlıyordum fakat adanada deneyecek yer bulamadım ellerinde yokmuş veya artık mossonun bayisi değiliz falan dediler. Decathlondan deneyip alacak olsam 2327 benzeri hangi model vardır?

• Beğen
Tepkiler: Ricochet
Tekrardan merhabalar, normalde mosso legarda 2327 almayı planlıyordum fakat adanada deneyecek yer bulamadım ellerinde yokmuş veya artık mossonun bayisi değiliz falan dediler. Decathlondan deneyip alacak olsam 2327 benzeri hangi model vardır?

Decathlon'da trekking bisikletleri hep önde küçük ve tekli aynakolu olan, genelde yaygın/devamlılığı olan Shimano bileşenleri yerine B'twin ya da Microshift gibi yerelde pek bulunmayan bileşenler içeren modeller. Mosso Legarda ve Carraro Sportive gibi serilerin üyelerine benzer modeller için Decathlon dışındaki yerlere bakmanız lazım. Carraro, Salcano, Peugeot v.b. satan yerler varsa onlarda Mosso'nun çoğu modelinin çok yakın benzerini bulabilirsiniz. Örneğin şunlar birbirlerine çok yakın modeller:

Düz maşalı: (link) ~ (link) ~ (link) ~ (link) (bu diğerlerinden farklı olarak 2x9 vites)
Süspansiyonlu: (link) ~(link) ~ (link)
Salcano, Bisan, Kron, Corelli'de de bu modellerin benzerleri var. Son ikisinde kalite biraz daha düşük, bileşen seçimi biraz daha kötü.

Decathlon'da trekking bisikletleri hep önde küçük ve tekli aynakolu olan, genelde yaygın/devamlılığı olan Shimano bileşenleri yerine B'twin ya da Microshift gibi yerelde pek bulunmayan bileşenler içeren modeller. Mosso Legarda ve Carraro Sportive gibi serilerin üyelerine benzer modeller için Decathlon dışındaki yerlere bakmanız lazım. Carraro, Salcano, Peugeot v.b. satan yerler varsa onlarda Mosso'nun çoğu modelinin çok yakın benzerini bulabilirsiniz. Örneğin şunlar birbirlerine çok yakın modeller:

Düz maşalı: Mosso Legarda 2327 MDM H ~ Carraro Sportive 328 ~ Peugeot T11 ~ Peugeot T11x2 (bu diğerlerinden farklı olarak 2x9 vites)
Süspansiyonlu: Mosso Legarda 2327 MSM H ~ Carraro Sportive 227 ~ Peugeot T12FS
Salcano, Bisan, Kron, Corelli'de de bu modellerin benzerleri var. Son ikisinde kalite biraz daha düşük, bileşen seçimi biraz daha kötü.
Salcano ve Bisandan benzer olarak hangi modelleri önerebilirsiniz?

Salcano ve Bisandan benzer olarak hangi modelleri önerebilirsiniz?

Salcano:
Düz maşalı: (link)
Süspansiyonlu: (link)

Bisan:
Düz maşalı: (link)
Süspansiyonlu: (link)

Merhaba. Yeni bir bisiklet alacağım fakat çok kararsızım bu konuda. Aslında yol bisikletlerini istiyordum fakat Ankara'da yollar gereği çok verim alamayacağımı düşünüyorum. Önümde iki seçenek var;
  1. Şehir/Tur Bisikleti (Mosso Legarda)
  2. Katlanır Bisiklet (Mosso/Geotech)
Sizce tercih etmem gereken bisiklet hangisi olmalı?

Merhaba arkadaşlar foruma yeni kayıt oldum ve Çanakkale de yaşamaktayım. İşe gidip gelmelik ve günlük aktivitelerde kullanabileceğim elektrikli bisiklet almayı düşünüyorum ve bu konuda hiç bir fikrim yok yardımcı olursanız sevinirim.

Bütçem maksimum 15bin tl o da çok zorla daha ideal 11-12 bin arası olursa sevinirim.

RKS ZF16 modelini gördüm ve beğendim onun haricinde geçtiğimiz dünlerde BİM' e RKS ZF15 modeli 10.000 tl ye gelmiş ve gördüğümde üzüldüm çünkü kalmamıştı.

öneri bisikletiniz olursa çok sevinirim iyi akşamlar.

Yetkili abiler mesajınızı görüp cevaplamadan önce onların size soracaklarını düşündüğüm bazı soruları zaman kazanmak açısından son iki öneri talebi için de soruları önden ben sorayım.
Örneğin işe ulaşım veya aktivite amaçlı kullanım yapacağınız yolun uzunluğu ve yol durumu (asfalt, stabilize, toprak zemin veya yokuş durumu ) nedir?
Profilinizde görünmüyorsa yaşınızı ve bisiklet kullanım tecrübenizi de sorarlar kesin.
Belki bisikleti alıp kullanmaya başladıktan sonra hesabını yapmak durumunda kalacağınız etkenler olarak mecburi istikametleriniz üzerindeki yollar güvenli sürüş yapmanızı sağlayacak durumda mı? Bisiklet yolu var mı? Zamanla tanış olup saldırmazlık anlaşması sağlayabilme ihtimaliniz olanlar haricinde yolda tehlike oluşturabilecek köpekler var mı? (Ben de yakın zamanda bisiklet aldım ve Bursa Demirtaş'ta oturmama rağmen köpeklerden dolayı tek başıma Demirtaş Barajına gidecek cesareti toplayamadım. Cadde üzerinden işe gidip gelme amacıyla mosso legarda alacaktım ama spor ve balık tutma amaçlı olarak bisikleti dağda-bayırda kullanırım diyerek dağ bisikletine yöneldim.)
Deneyimli abilerimiz elektrikli/elektriksiz, fiyat, performans, sağlamlıkla ilgili bilgi ve deneyimlerine dayanarak sizlere yardımcı olacaklardır ancak kullanım amacınız ve sürüş yapacağınız yolların durumu seçimizi belirleyecek asıl etken olacaktır.
Selam ve saygılarla.

• Muhteşem
Tepkiler: Myali

Dağ Bisiklete uğrayabilir iseniz eski adliyenin oradaki, sizlere yardımcı olabilirler muadil bisikletler veya yeni öneriler için.

Herkese yeniden merhabalar, şehir bisikletine karar verdim önerilerinizi rica ederim 185 boy 120 kg

bana İstanbul fatih yakınlarında 2.el 10 bin tl civarı 27.5 (L) beden mtb bisiklet önerebilirmisiniz lütfen

Herkese yeniden merhabalar, şehir bisikletine karar verdim önerilerinizi rica ederim 185 boy 120 kg
Carraro spotive modellerine bakabilirsiniz. Yine aynı klasmanda Peugeot t11 modeline bakabilirsiniz.
Mosso legarda serisine bakabilirsiniz.

Bütçeniz nedir bilemiyorum paranız ve bütçeniz genişse daha ust marka modellerde eklenebilir. Ama fiyat performan konusunda bu yazdığım markalarda kötü değil, ve hepsinin forum içerisinde kullanıcı yorumları var. Onlarıda okuyarak daha iyi fikir sahibi olursunuz.

iyi forumlar

• Beğen
Tepkiler: HASAN4066
Merhaba. Yeni bir bisiklet alacağım fakat çok kararsızım bu konuda. Aslında yol bisikletlerini istiyordum fakat Ankara'da yollar gereği çok verim alamayacağımı düşünüyorum. Önümde iki seçenek var;
  1. Şehir/Tur Bisikleti (Mosso Legarda)
  2. Katlanır Bisiklet (Mosso/Geotech)
Sizce tercih etmem gereken bisiklet hangisi olmalı?
Yol bisikleti istiyorsanız vazgeçmeniz için yollar geçerli bir sebep değil bence. Ankara’ da yaşıyorken 25mm lastik genişliğe sahip Cube Attain yol bisikleti bana 32 mm lastikli Giant Escape’ den çok daha rahat gelmişti.

Katlanma özelliğini kullanmayacaksanız katlanır bisiklet mantıklı tercih değil bence.

• Beğen
Tepkiler: blackeneds
Yol bisikleti istiyorsanız vazgeçmeniz için yollar geçerli bir sebep değil bence. Ankara’ da yaşıyorken 25mm lastik genişliğe sahip Cube Attain yol bisikleti bana 32 mm lastikli Giant Escape’ den çok daha rahat gelmişti.

Katlanma özelliğini kullanmayacaksanız katlanır bisiklet mantıklı tercih değil bence.
ya şimdi şöyle aslında bisikletin tam olarak nasıl olduğu farketmez yol bisikleti lastikleri ince olduğundan çukurlarda ve mazgallarda dezavantaj sağlayabilir. Tur bisikleti daha ideal diye düşünüyorum ama katlanır bisikletin de tek farkı katlanabilir olması ise eğer taşıma ve saklama olarak büyük avantaj sağlıyor. 3. katta ve asansörsüz bir dairede oturuyorum taşırken ve evde saklarken büyük bir avantaj sağlayacak. Katlanır bisikleti diğer bisikletlerden ayıran tek özelliği katlanabilir olması mıdır?

ya şimdi şöyle aslında bisikletin tam olarak nasıl olduğu farketmez yol bisikleti lastikleri ince olduğundan çukurlarda ve mazgallarda dezavantaj sağlayabilir. Tur bisikleti daha ideal diye düşünüyorum ama katlanır bisikletin de tek farkı katlanabilir olması ise eğer taşıma ve saklama olarak büyük avantaj sağlıyor. 3. katta ve asansörsüz bir dairede oturuyorum taşırken ve evde saklarken büyük bir avantaj sağlayacak. Katlanır bisikleti diğer bisikletlerden ayıran tek özelliği katlanabilir olması mıdır?
Bisiklete katlanma özelliği kazandırılırken bisikletin bazı özelliklerinden de feragat etmek gerekiyor. Katlanır bisiklet daha ziyade toplu taşımada ya da araba bagajında rahat taşımak için önemli. Merdivenlerinizin genişliğini bilmiyorum ama eve çıkarırken daha hafif olmadığı için bir avantajı olmaz gibi geliyor. Evde depolarken de farklı çözümlerle yerden tasarruf edebilirsiniz.

Eymir’de bisiklet kiralayarak farklı türleri deneyebiiirsiniz. Kadro boyunun uygunluğuna dikkat edin sadece. Delta bisikletin elinde Cannondale Caad yol bisikleti ve Quick şehir bisikleti kiralık olarak mevcuttu. Katlanır bisikleti nerede denersiniz bilemiyorum.

Merhaba arkadaşlar, uzun yola,asfalta,sıcağa en iyi uyum sağlayan ve etkili cevap veren,dayanıklılığı yüksek yol bisikleti tavsiyeleriniz nelerdir.Sıfır fiyatı 40bine kadar olanlar arasından seçerseniz benim için daha aydınlatıcı olacaktır.Ağırlık taşıma kapasitesi de önemlidir zira çadır malzemesi sırt çantası da olacağı için.

Carraro spotive modellerine bakabilirsiniz. Yine aynı klasmanda Peugeot t11 modeline bakabilirsiniz.
Mosso legarda serisine bakabilirsiniz.

Bütçeniz nedir bilemiyorum paranız ve bütçeniz genişse daha ust marka modellerde eklenebilir. Ama fiyat performan konusunda bu yazdığım markalarda kötü değil, ve hepsinin forum içerisinde kullanıcı yorumları var. Onlarıda okuyarak daha iyi fikir sahibi olursunuz.

iyi forumlar
Teşekkür ederim, fiyat konusunda 15 e kadar çıkarım iyi olsun beni kaldırsın başımı agrıtmasın yeterli düşüncem fiyatlara da çok bakmadım aslındaama sağlam olsun yeterli var mı şu bisikleti al kullan kafan rahat olsun diyebileceğiniz birşey

2 senedir city bike kullanıyorum, ümit. İyi bir performansı yok, 2.el almıştım. Artık koşu ve yürüyüş ile birlikte haftada 1-2 çıkabileceğim bir yol bisikleti de almayı düşünüyorum. Carraro vs baktım ama başlangıçta max 12-15K ayırabilirim. Yol gösterip yardım etmek isteyen olursa çok sevinirim. İlk yol bisikletim olacak :) teşekkürler şimdiden

2 senedir city bike kullanıyorum, ümit. İyi bir performansı yok, 2.el almıştım. Artık koşu ve yürüyüş ile birlikte haftada 1-2 çıkabileceğim bir yol bisikleti de almayı düşünüyorum. Carraro vs baktım ama başlangıçta max 12-15K ayırabilirim. Yol gösterip yardım etmek isteyen olursa çok sevinirim. İlk yol bisikletim olacak :) teşekkürler şimdiden

(link) başlangıç için iyi bir model.
Biraz daha tasarruf için (link) de olur.

• Beğen
Tepkiler: ezgiz
bana İstanbul fatih yakınlarında 2.el 10 bin tl civarı 27.5 (L) beden mtb bisiklet önerebilirmisiniz lütfen
Senin için sahibinden/letgo araştırması yapmamızı istiyorsun, doğru mu anladım?

Geri