Jordanred Bisiklet Forması, Bisiklet Taytı ve Bisiklet Giyimine Dair Her Şey

Bisikletten gelen çıt çıt seslerine çözüm

Scudo
Merhaba, bisikletimden pedal çevirirken farkettiğim 2 tür ses geliyor. Birinci ses zincir orta aktarıcıya sürtüyormuş gibi bir ses, bir diğer ses ise pedal çevirdikçe ÇIT ÇIT birşey çatlıyomuş gibi yada ince bir metalle başka bir metale vurursunuz ya o şekilde ses geliyor birşeyler kırılıyor gibi hissediyorum.Bu seslerin sebebi (Özellikle 2.sesin) ve çözümünü bilen yazabilir mi?

Bisiklet aşkım kabardı ve bu seslerle karşılaşınca hüsrana uğradım.

Arkadaşlar şöyle bi sıkıntım var . Bisikletimi sürerken sürekli gacır gucur sesler geliyor ama bu ses sürmeye başlar başlamaz olmuyor . Yani surerken bi 5 -10 dakika sonra bu ses mutlaka başlıyor. Bisikleti sürmeyi birakip 20 -30 dakika sonra tekrar sürmeye basladigimda ses tamamen yok oluyor ama 5 -10 dakika sonra yine başlıyor. Sıkıntı nereden kaynaklaniyor olabilir yardım lütfen çok utanç verici bi ses

Bisikletim hidrolik disk frenli. WD40 ile aktarıcı, spd tarzı yerleri temizledim ama ses halen kesilmedi. Çok yavaş bisikleti hareket ettirdiğim zaman keman sesi tarzı bir ses geliyor ama nereden geldiğini anlamadım tekerden mi gidon kısmından mı? Sorun ne olabilir ve nasıl çözebilirim?

@Geomatic

Gidon dan da olabilir benimki öyle çatur çutur sesler geliyor hele bisikleti fazla kullanınca. Hakikaten sinir bozucu. Şöyle sallayın yük bindirin bakalım sağa sola yukarı aşağı gidonu veya diğer yerleri falan oradan anlaşılabilir yada bisikletçi ile birlikte bakın teşhis ve tedaviye.

• Beğen
Tepkiler: Geomatic
@muratvarıcı

Tamamen kullanıcı hatası, ön vites 1 deyken yani yokuş yukarı çıkıyorken arka vites 1-2-3 olur hadi bilemedin 4 keinlikle son vites 7 falan olmaz Zincir atar ses çıkarır. Yani çapraz kullanırsınız gereksiz yere. Bence vitesleri öğrenin.

Merhaba arkadaşlar, bisikletimi sürerken şu ses geliyor, sesin nereden geldiğini bir türlü anlayamadım, sürerken çektim çünkü üstünde değilken pedalı çevirdiğimde veya bisikleti çevirdiğimde ses gelmiyor sadece bisiklet üstündeyken geliyor. yardımlarınızı bekliyorum.

@ekremok
Pedaldan geliyor..İyice yağlayın pedalı..

@ahlaksız

şu kısımdan mı geliyor?Ekran Alıntısı.PNG çıkarıp yağlayıp tekrar takmayı deneyeceğim.

@ekremok

Pedalın aynakola montajlanan vidalı kısmını aynakoldan söküp tamamen temizleyin sonrasında temiz bi gres yağla yağlayın. Sorun büyük ihtimalle çözülecektir. Kuvvetle muhtemel sesin geldiği yer orasıdır. Ancak yine de orta göbeğin temizlik vakti gelmiş de olabilir. Bilginiz olsun.

@Yusuf Ziya Aktaş

bi deneyeceğim bakalım çözülecek mi, umarım orta göbeğe gerek kalmaz.

• Beğen
Tepkiler: Bisiklet şoförü
Genelde bu tarz sesler için ilk bakılan yer sele borusudur. Boruyu ve yuvayı ve qr kelepçesini nemli bezle temizlemeyi deneyin

@elric1982

ses sele borusundan gelmiyor pedal aynakol kısmından geliyor hocam.

Bi fikir sadece benimki. Başıma geldiği için acaba mı dedim. Bu arada ses dosyasını açamadım, hangi program gerekiyor?

Konuyu açan arkadaşın sorunu unutuldu gitti galiba arada gözden kaçırmadıysam??

• Beğen
Tepkiler: JusTiMe
@PeDaLLı-YoRuM

Konuyu açan arkadaş 6 yıl önce sorununu çözmüş zaten :)

@Emrah Özşahin

• Beğen
Tepkiler: PeDaLLı-YoRuM
@elric1982

mp4 olarak yükledim, gom player veya vlc açabilir.

@PeDaLLı-YoRuM

ben aslında başka bir başlık halinde açmıştım ama bu konuya taşınmış, başlık bir kişinin sorunu özelinde değil de, tüm bisikletten gelen sesler genelinde bir konu haline getirilmiş galiba :)

jantlar gevşek olabilir veya bir sürtme olabilir disk ise disklerini kontrol et v firen ise balatalarıına bak yada göbekten de olabilir

Geri