Jordanred Bisiklet Forması, Bisiklet Taytı ve Bisiklet Giyimine Dair Her Şey

B'twin Triban Serisi Kullanıcıları Kulübü (3-5ler buraya)

@Emre O.

Çok bekledim Triban 5'in gelmesini. İlk sorduğuma Mart dediler, Mart'ta sordum Nisan dediler. Baktım geleceği yok Triban 3 aldım. Mutluyum :D

Scudo
Merhaba arkadaşlar ben de Triban 3 ümle aranıza katıldım.Öncelikle bir sorum olacak .Triban 3 ün jant seti günlük 80-100 km den uzun bir turu kaldırır mı?Sonuçta yüklü olacak.Lastiklerim Schwalbe Marathon Greenguard 700*28.Bu bisikletle uzun tur yapacaklara jant setini değiştirmeleri tavsiye ediliyor.Kullananların görüşlerini almak isterim.Şimdiden teşekkürler (Bu arada rotam Adana-Antalya arası 565 km )

@-Ertuğrul Hoş geldiniz. Bugün kullanma kılavuzuna baktım. Toplamda max. 100 kg ağırlık taşımak için üretilmiştir gibi bir şeyler yazıyordu. Çok fazla yüklemeseniz iyi olur sanırım :)

@-Ertuğrul Çok ağır yüklemezseniz kaldırır bence, ama yine de çukurlara dikkat etmek lazım. Kaliteli bir jant seti değil malesef.

• Beğen
Tepkiler: emrecikinci
@Samet Arslan
Yorumunuz için teşekkür ederim.Kendim 70 kiloyum yanıma alacaklarım da max. 15 kg olur buna göre sorun olmaz sanırsam :kötü:

@Eren D.
Gözümüz Akdeniz'in mavi suları yerine yollarda olacak desenize :uzgnm:

@-Ertuğrul Ben genel olarak bisikletten bahsetmiştim aslında. Bence de jantlara çok güvenmemek lazım. Deneyenlerin yorumlarını bulabilirsiniz sanırım nette. Bir bakının yine de :)

@-Ertuğrul ben +1000 km yaptım. 70 kiloyum. Genelde şehir içi ama bazen şehir dışına da çıktım. Şuan bile bi parça akort bozuk olmasına rağmen bu halde kullanılıyor. Eller serbest kilometrelerce sürdüğümde oluyor kasten dengesini denemek için sorun yok. Çok sert çukurlara falanda giriyorum sıklıkla. Sorun olmadı pek. Bi kez(930. km'de) lastik patlattım oda havası az olduğu için. Yani binin hatamdan dolayı. Bence aşırı zorlamadıkça ve fazla ağırlık almazsanız işinizi rahatça görecektir

Arkadaşlar birşey soracağım, bende göstergeli pompa yok. Decathlon'dan aldığım MNP 500 modeli pompayla iyice şişene kadar basıyorum ( 8 bar basabiliyor imiş pompa) ama daha önce yol kullanmadığım için nasıl gözükmesi gerektiği hakkında bir fikrim yok. Acaba 100-110 psi civarında şişirmiş birisi bisikletin üstündeyken lastiklerin fotoğrafını atabilirmi? ( Saçma oldu biraz, kabul :D )

• Beğen
Tepkiler: Sabih Bağcı
@Eren D. 8 bar basınç zaten 116 psi değerine denk geliyor. Basamayacak kadar zorluyorsanız muhtemelen fazla hava vuruyor olabilirsiniz :D Çok da zorlamayın :)

• Beğen
Tepkiler: Eren D.
@Samet Arslan Basamayacak kadar vurmuyorum da, lastik iyice sertleşene kadar basıyorum. Parmak bastırınca çok az eğiyor yani lastiği, ölçüt bu :D Merak ettim ne kadar vurduğumu, şu ara bisikleti de çıkartamıyorum ki bir lastikçi bulup vurayım 100 psi :D

@Eren D. Göstergesi olan bi pompada tam ayarını vur. Elinle kontrol et. Sonra sürekli aynı oranda gidersin zaten;)

• Beğen
Tepkiler: Eren D.
Az kaldı iki haftaya burdayım tribanımla :) triban 3-5 ikisinden birini alacağım ama kullanan abilerimden ricam şu: yakışıklılık için değil kullanım ve rahatlık açısından tribanda yükseltmem gereken ilk şey sizce nedir? :)

@Samet Arslan jant önerileriniz? Fazla pahalıya kaçmadan? :)

@Sabih Bağcı
Oncelıkle kondusyon yapmalısın.;) Parcaları eskıtene kadar kullanıp bisikletı ve kendını tanıman senın cok daha ıyı olur.Bu sekılde parcaların performansına ne kadar etkısı oldugunu da anlarsın.Eger Trıban 300 alırsan , maşa ve pedalı degıstırerek bisikletı hafıfletebılırsın.Cunku masa ve pedallar gırıs sevıyesının alt agırlıgında, gereksız agırlıga sahıpler.Tek degısıklıge gıdıp yapmam gereken en mantıklı yatırım hangısı dersen ,kalıtelı bır jant setı almak derım.Jant olarak Campagnolo Khamsın Trıban 300 alırsan yeterli. (link)

Kişisel tavsıyeme gelırsek ,yerınde olsam kaynak ıscılıgının daha ıyı oldugu daha hafıf ve atık bır kadro alırım.Parcaları zamanla degıstırebılırsın .Oncelıgını kalıtelı bır kadro almadan yana kullan derım.Ornek vermek gerekırse;XRS030 Kadrosu alıp ,105 5800 setle toplanabılır.Dıger parcaları da yurtdısından temın edıp 2000 lıra cıvarına guzel bır bisiklet toplayabılırsın ya da dırek BTWIN'ın Alur 700,720 modelını bekleyıp hangısı gelırse onu alabılırsın.

• Beğen
Tepkiler: Sabih Bağcı
@Ebubekir Sen sattın mı bisikleti ne yaptın uğramıyorsun daha buralara :)

@Ebubekir

Teşekkür ederim :) geçen sene diğer bisikletle bayağı bi yol katetmiştim ama kışın sürmedim sadece halısaha maçı yaptım ama kaybettim o eski kondisyonu sınavlar yüzünden :) tavsiyelerinizi göz önünde bulunduracağım :)

• Beğen
Tepkiler: YüzSürKoş
Arkadaşlar lastikleri ne sıklıkta sisiriyorsunuz? Bir de evdeki minik pompalar sadece benzinlige gitmek için onunla tam anlamıyla lastik sisiremezsin dedi decathlona çalışanı. Bir de 10bar mi yapmak lazim benzincide? Ne diyorsunuz? Teşekkürler

Alakası yok. O çalışanlar güvenip pek bişey yapma. Daha limit ayarlarında bilr kalabiliyorlar. Mini pompalarda farklı düzeylerde. İyi bişey alırsan eğer 7-8 bar a kadar basar ki buda 100-110 psi yapar ve olması gereken bu. Ayrıca lastikleri tura çıkmadan ve tur ortasında kontrok etmen kâfi. Ben biraz takıntılıyım ne zaman dursam.spd sökmeden yoklarım elimle mesela bu kontrol olayı tamamen sana kalmış ama turlardan önce bakman yeterli;)

@erencaner

Edit,Sağlık sorunlarından dolayı 51 kadro 8 vites Triban 3'üm satılıktır:)

• Beğen
Tepkiler: erencaner
@lealtad çok teşekkürler 7-8 bar benzincide bassak yeter herhalde. Benzincideki hortumun ucu direkt oluyor mu peki?
Su aralar çıkabilecek bir tur ayarlama pesindeyim :)

Geri