Jordanred Bisiklet Forması, Bisiklet Taytı ve Bisiklet Giyimine Dair Her Şey

B'twin Triban Serisi Kullanıcıları Kulübü (3-5ler buraya)

Merhabalar,

Yakın zamanda mevcut bisikletimi satıp, şehir veya yol bisikletine geçmeyi planlıyorum.(sahil civarı binişler var kafamda)
Aklımda iki model var ki zaten çok benziyorlar,
daha öncelerde yazılmış ama triban 3 veya fit 3 düşünüyorum.
eğik sürüş nispeten zor gelir gibi geliyor(biraz kiloluyum) dolayısıyla fit 3 biraz benim için önde.
Güncel olarak ikisinden deneyen, kullanan var mıdır? Nasıl yönlendirirsiniz beni, ya da alternatif öneriniz var mıdır.
şimdiden teşekkürler.

Scudo
@AykutÇ. Benim boy 1.79 bacak boyu 79-80cm bana 57 tam oldu. 60 da zor da olsa oluyordu denedim ama uzun yolda iyi olmaz dediler. 57 aldım tam oldu. Bence size de tam olur bacak boyu çok farklı degilse.

Bugün sezonu açtım :) 10 km ilk ufak bi antrenman yaptım.

Hedwig hiç üzmedi beni, 4 ay dinlendikten sonra bile hazırkıtaydı, yağlayıp, vitesleri rahat oranlara alıp, fren tellerini salıp, lastikleri köpük parçaların üzerinde kapalı balkona koymuştum.

• Beğen
Tepkiler: lealtad
Benim bisiklet hala bakımda yahu 9 gün oldu, gerçi tez hazırlamaktan vakit de yok binmeye ama neyse. Arıyorum açmıyor da telefonu merter decathlon. Aynı numarayı aramama rağmen her seferinde farklı bir yer çıkıyor yahu. Bir aradım bilmem ne ilköğretim okulu dedi, bir aradım taksi durağı çıktı, arada decathlon çıkıyor onda da açmıyor vicdansızlar :D

• Beğen
@Samet Arslan marmara forum telefonu bu olması lazım 0212 466 6622

Degerli triban kullanicilari sizlere bir sorum olacak 178 boyum var decathlon un sitesine baktigim zaman benim icin 57 kadronun uygun olacagini yaziyor 57 kesin olmasi gereken mi

@Buğra Otaklı benim de 1.79 57 tam olur bacak boyu daha önemli gerçi.

@Samet Arslan Açmıyorlar hocam. Ben Forum İstanbul şubesinden ulaşmıştım Mall Of İstanbul'dakine. Sonra onlar geri aradı. Siz de dediğim gibi yapın, şikayetinizi de söyleyin.

Havalar yüzünden 1,5 haftadır binemiyorum benim küheylana. Şu hafta havalar bi açsa da hasret gidersek :D

@Ebubekir Microshift hangi site aracılığıyla satış yapıyor? Yükseltme yaparken belki Microshift devam edebilirim fiyat açısından.

Bu arada, gidon boğazını değiştirme gereği duyan oldu mu? Bacak boyum yüzünden 54 kadro aldım fakat gidona olan uzaklık biraz fazla sanki. Uzun mesafede ağrıyor, eklemler tamamen açık duruyor gidonu hoodlardan kavrarken. Üstünde gelen orjinal 10 cm'lik boğaz var, rampa aşağı 70-80'e vurdururken sarsmayacak şekilde kaça düşürebilirim bu rakamı?

EDIT: Triban 3'lerdeki fren pabuçları kartuşlu, uzunluğu kaç mm? Uygun uzunlukta herhangi bir fren pabucuyla değiştirebilirmiyim (Dura-Ace, Ultegra vs.) Bir de pabucun uzunluğu arttıkça frenleme gücü artıyor değil mi? (MTB'lerde büyüdüğünü biliyorum pabucun, yol bisikletlerinde de farklı uzunluklarda pabuçlar gördüm ama fren bacaklarını değiştirmek gerekir mi hiçbir fikrim yok)

@Eren D. Benim kadro boyu 60, gidon boğazı 110 mm. Ben de kısaltmayı düşünüyorum biraz da ne kadar ona karar veremedim bir türlü.

@lealtad O numarayı arıyorum zaten de dediğim gibi bir taksi durağı bi okul çıkıyor. Hatlar sıkıntılı herhalde anlamış değilim.

@İlbey Yağcı Teşekkürler. Yarın ben de arayayım forum istanbulu :)

• Beğen
Arkadaşlar meraba bende triban 5 almak istiyorum hatta şimdilik 3 ve 5 in arasında kalmış durumdayım :D sorum şu triban 5 in farklı bir rengi daha yokmu çünkü bana göre triban3 daha yakışıklı ama donanımsal olarakta 5 daha iyi bu sebepten aralarında gidip geliyorum ama eğer 5 in farklı bir rengi varsa hiç durmam alırım gören duyan varmı :D ?

• Beğen
D
@mergin

Dekatlona ne zaman gelir tahminen bu bisikletler yada stoklara girince internet sitesine düşer mi? Yeni yol bisikleti alacağım ve bana mantıklı geliyor dekatlondan almak. Çünkü diğer alışverişlerimde hiç sıkıntı yaşamadım ve garanti süresince çok yardımcı oluyorlar diye duyumlar alıyorum. :)

@mergin

Haftaya pazar istanbuldayım dekatlonlara uğrayacağım bakalım geldiyse alırım büyük ihtimal :)

@Eren D.
Aliexpressten alabılırsın.

Fren pabucları ıcın de Baradıne yol pabucu yeterlı. ;)

Ultra 700 ile ilgili bir şey söylediler mi? Bilginiz var mı?

(link)

@Taha YeNeR Triban 5 in renginden önce kadro boyunu düşünün bence. İnternette sadece 48 cm kadro görünüyor. Boyunuza uygun olduğundan emin olun önce...

@Ebubekir

Frenleme nasıl peki bu pabuçların?

Geri