Jordanred Bisiklet Forması, Bisiklet Taytı ve Bisiklet Giyimine Dair Her Şey

B'twin Triban Serisi Kullanıcıları Kulübü (3-5ler buraya)

bendeki triban 500 e shimano r500 yada mavic aksium nasıl gider acaba çok fark eder mi

Bendeki kombinasyon aynen böyle r501 jant takınca akıcılığı epey artıyor. Kanalımda stok jant ile R501 farkını da göstermeye çalıştım.

• Beğen
Tepkiler: Mansouki
Scudo
Hiç kullanmadım onu bilemiyorum. Ön Kenda arka Continental var bende. Çok dayanıklı değiller ama daha kalın (32mm) gibi birşeyler düşünürsen Maxxis OverdriveExcell öneririm. Turlara giderken onları takıyorum 1000km de bir kere patladı o da güm diye gitmedi eve geldiğimde inmiş buldum ufak bir gezintiden sonra.

• Beğen
Tepkiler: _Madmexx _
Riverside 500 nasıl arkadaşlar yeni başlayan birine önerir misiniz?

At sahibine göre kişnermiş

Geçmiş olsun bisiklette bişey var mı?
Temizlik yaptım çamurunu sildim o esnada baktım birşey göremedim. Maşada çatlak olmasın dikkat et dediler. Özellikle oraya baktım birşey yok sanki.

Riverside 500 nasıl arkadaşlar yeni başlayan birine önerir misiniz?
Kullanmadım ama gördüğüm kadarıyla yeterli bir bisiklet. Yeni başlayan birine öneririm yani.🙂

• Beğen
Tepkiler: portakallimon
Merhabalar, karbon masalara om bagaj takilmamasi gibi bir durum soz konusu diye biliyorum.sizlerden bu konuda fikirlerinizi ve bilgilerinizi rica ediyorum yabancı kaynaklar dahilinde de aradim karbon masalar icin anything caseler takilabildigini biliyorum, fakat ben 10-14 kg arasi bagaj dahil agirlik ile pc cantasi koymak icin bir bagaj planim var. İnşallah triban rc 500 için buna niyetlendim. Değerli bilgi ve deneyimlerinizi paylaşmanizi rica ederim, saygılarımla.

Merhabalar, çok şükür bugün ilk drop barlı bisikletim Triban RC 500'ümü aldım. Bundan önce carraro flexi 121'in v frenleri sanki daha iyi gibi geliyordu, disk frenler yavaşlama konusunda ağır kaldılar. Decathlon One Tower'da Burak Bey çok yardımcı oldu ama bir kere daha ayarlarına bakarak germek gerekebilir gibi geliyor. Ayrıca ön vites büyük dişlide ve arka vites en küçük dişlide iken ön aktarıcıdan sürtme sesi geliyor, tripodda bir sorun yoktu ama yol titreşimi ile o ayar ihtiyacı hasıl oldu. İşe gidip gelirken kullanacağım için bagaj şarttı, biliyorum eğik takıldı ama evde düzelttim. Zira drop bar bisiklet sürüşü biraz zorlayıcı ama çok keyif verdi ilk bindiğim andan beri. Herkese kazasız belasız keyifli sürüşler :)

Dosyalar

• IMG_20201013_142810.jpg
    IMG_20201013_142810.jpg
    2 MB · Okunma: 70
  • IMG_20201013_144948.jpg
    IMG_20201013_144948.jpg
    1,6 MB · Okunma: 65
Benimde ön lastik sıkıntılı idi değişmesi lazımdı bugün micheal pro 4aldım yeni ciciler hazır sırada ruble değişimi var biraz para biriktirmek lazım :)
20201013_221908.jpg

• Beğen
Tepkiler: Joseph Cavalcanti
Benimde ön lastik sıkıntılı idi değişmesi lazımdı bugün micheal pro 4aldım yeni ciciler hazır sırada ruble değişimi var biraz para biriktirmek lazım :)
243791 dosyayı görüntüle
Nasıl oldu peki ciddi bir fark var mı aralarında?
Jant neden değişti
243791 dosyayı görüntüle
Pardon ben RC500 sandım, lastikler akıcı mı deneyebildiniz mi?

• Beğen
Tepkiler: erman35

Jant neden değişti

Pardon ben RC500 sandım, lastikler akıcı mı deneyebildiniz mi?
Jant orjinal onda bir değişiklik yapmadım lastikleri deneme imkanım olmadi ilk sürüşten sonra burada gözlemlerimi paylaşırım

Jant orjinal onda bir değişiklik yapmadım lastikleri deneme imkanım olmadi ilk sürüşten sonra burada gözlemlerimi paylaşırım
Decathlondan mı aldınız?

@erhan erhan bende çok beğendim keyifliydi ilk denemem. Yalniz frenler sizde de sorun oldu mu başlarda ve oldu ise sonradan gecti mi eger olmadi ise herhangi bir işlem yaptiniz mi? Şimdiden teşekkürler keyifli sağlıklı sürüşler

@serhanaltintas Arka fren balatası hafif sürtüyordu geldiğinde. Kaliperleri gövdeye bağlayan iki vida var. Onları gevşetip rotora göre ortalayınca sorun çözüldü.

• Beğen
Tepkiler: serhanaltintas
Merhabalar, çok şükür bugün ilk drop barlı bisikletim Triban RC 500'ümü aldım. Bundan önce carraro flexi 121'in v frenleri sanki daha iyi gibi geliyordu, disk frenler yavaşlama konusunda ağır kaldılar. Decathlon One Tower'da Burak Bey çok yardımcı oldu ama bir kere daha ayarlarına bakarak germek gerekebilir gibi geliyor. Ayrıca ön vites büyük dişlide ve arka vites en küçük dişlide iken ön aktarıcıdan sürtme sesi geliyor, tripodda bir sorun yoktu ama yol titreşimi ile o ayar ihtiyacı hasıl oldu. İşe gidip gelirken kullanacağım için bagaj şarttı, biliyorum eğik takıldı ama evde düzelttim. Zira drop bar bisiklet sürüşü biraz zorlayıcı ama çok keyif verdi ilk bindiğim andan beri. Herkese kazasız belasız keyifli sürüşler :)
merhaba sanki bagaj bağlantısında bir orantısızlık söz konusu gibi geldi bana...

Geri