Jordanred Bisiklet Forması, Bisiklet Taytı ve Bisiklet Giyimine Dair Her Şey

Bu göbek nasıl eriyecek?

şeker timing.jpg

Scudo
Adamlar deli gibi para kazanan küresel bir süper güç olmasa kolanın zararları hakkında bu kadar bilgili olur muyduk acaba? Deli gibi para kazanmayan ve küresel bir süper güç olmayan firmaların en az kola kadar zararlı ürünlerini kullanmıyor muyuz acaba?

Koladan çok hoşlanmasam da içerim. İçtiğimde de "ulan ne zarar gördüm şimdi" diye düşünmem. Dün akşam eve gidince de eşim sağolsun önüme bi koca kase kızartma koydu, yoğurdu salçayı bastım yedim. Alkol kullanmıyor değilim, sadece o kadarcık içeceğe bir dünya para vermek mantıklı gelmiyor, beleş bulursam anasını inletirim. Bazı sabalar kahvaltı niyetine bi paket Probis yiyorum. Plastik enjeksiyon üretiminde çalışıyorum, sahaya girdiğimde genellikle maske kullanmıyorum. Hepsinden öte, İstanbul'da yaşıyorum. Kendime saygım var, yaptığım hiç bir şeyden de pişman değilim.
sanırım mesele bundan daha iyi açıklanamazdı. ayakta alkış butonu olsa keşke forumda....

Konudaki firma çalışanlarının kola güzellemesini hayretle okudum.

Normal kolada şeker diye geçen içerik pancar şekeri olan sakkaroz değil glukoz-fruktoz şurubudur. Bilinen hiçbir faydası olmadığı gibi karaciğer yağlanması, diyabet, obezite gibi problemlere sebep olur. Sıfır şeker diye pazarlanan kolada asesülfam potasyum, sukrakoz ve aspartam bulunmaktadır. Bunlarında besin değeri olmadığı gibi aspartam yakında muhtemel kanserojen olarak adlandırılacak.

Ben bu kimyasallardan izole bir hayat sürdüğümü söylemiyorum bunun için uğraşıyorum ama bunlardan haberdar olup, bile isteye kola içen insanın kendisine saygısı olduğunu düşünmüyorum.

yazılanları güzelleme olarak alıgılamak yerine her duyduğuna inananmaktan öteye geçerek işin içinden gelen birisinin bilgilendirmelerini dikkate almak çok zor olmasa gerek. içtiğiniz 1 bardak kolaya gelene kadar vücuda, insan sağlığına, göbeğe vs adı neyse ona zararlı okadar çok ürün tüketiyor hatta soluyoruz ki, tek derdimiz içtiğimiz içeceğin şeker miktarı olsa keşke. faydalı olduğunu iddaa etmiyorum zaten. ama pro bisikletçilerin bile antranman veya yarış sırasında benzeri ürünleri tükettiğini göz önüne alırsak hormonu basıp 15 günde büyüttükleri tavuklardan veya ilacı dayayıp 3 günde yetiştirdikleri meyve/sebze den daha zararlı olmadığı konusunda da ısrarcıyım

• Beğen
Tepkiler: Umur Bora
sanırım mesele bundan daha iyi açıklanamazdı. ayakta alkış butonu olsa keşke forumda....

yazılanları güzelleme olarak alıgılamak yerine her duyduğuna inananmaktan öteye geçerek işin içinden gelen birisinin bilgilendirmelerini dikkate almak çok zor olmasa gerek. içtiğiniz 1 bardak kolaya gelene kadar vücuda, insan sağlığına, göbeğe vs adı neyse ona zararlı okadar çok ürün tüketiyor hatta soluyoruz ki, tek derdimiz içtiğimiz içeceğin şeker miktarı olsa keşke. faydalı olduğunu iddaa etmiyorum zaten. ama pro bisikletçilerin bile antranman veya yarış sırasında benzeri ürünleri tükettiğini göz önüne alırsak hormonu basıp 15 günde büyüttükleri tavuklardan veya ilacı dayayıp 3 günde yetiştirdikleri meyve/sebze den daha zararlı olmadığı konusunda da ısrarcıyım
15 yıldır gıda sektöründe ve bir tarafta aktif tarım yapan biri olarak. Türkiye'de en büyük terör gıda terörüdür.
kaynağını bilmediğimiz tüm ürünler soru işareti olarak kalmalıdır aklımızda. yediğimiz her üründe suistimal vardır, ilacı ilaç değil, besini besin değil.
çok derin konular, o nedenle herkes aldığı besinlerin kaynağını öğrenmeye ve araştırmaya çalışsın. mümkünse büyük şehirlerden uzaklaşmanın planını yapmalı diye düşünüyorum.

ABD'deki büyük sigara üreticileri, zamanında tıp doktorlarını reklam filmlerinde oynatıp "Sigara sağlığa yararlıdır; öksürüğe iyi gelir, nefes açar" diye konuşturuyorlardı. Günümüzde bu firmaların sigara yüzünden akciğer ve gırtlak kanseri olan insanlara milyonlarca dolar tazminat ödemelerinin sebeplerinden biri de budur.

Bu yüzden, gıda tröstleri tarafından fonlanan araştırmalara, bu firmalarla çıkar birliği ve çıkar ilişkisi olan insanların yazıp söylediklerine fazla itibar etmeyiniz. İleride aspartam yüzünden kanser olup firmalardan okkalı tazminat koparırım, diye düşünüyorsanız başka tabii..

• Beğen
Tepkiler: M.İhsan
Sadece bisiklet antrenmanı yetmiyorki, agırlık sporuda şart :D 80 kilodan aşağı inemedim deli gibi tırmanış yapsamda. Ağırlık antrenman ve Bisiklet antrenmanı en iyi 2li :) Yemekleri kısarakda kilo verilir ama çok sancılı olur..

Ben bu kimyasallardan izole bir hayat sürdüğümü söylemiyorum bunun için uğraşıyorum ama bunlardan haberdar olup, bile isteye kola içen insanın kendisine saygısı olduğunu düşünmüyorum.
Hah, "kendine saygı"cımız da geldiğine göre artık dağılabiliriz.

@batikanunver Her duyduğuna inanan değil okuyup araştıran biriyim, argümanlarınız da ''kola zararsız değil ama, ondan daha zararlı şeyler de tüketiyoruz'' gibi anlamsız bir yere çıkıyor. Ben kolaya yada ondan daha zararlı olan herşeye karşıyım.

@Umur Bora Afiyet olsun. Küresel firmaların kullanmak zorunda olduğumuz zararlı ürünleri tabiki vardır ama kola içmek neden bir zorunluluk? Hayatım boyunca kilo problemim olmadı ama kola, cips, kızartma vs. yediğim-içtiğim zaman pişmanlık oluyor bende. Aynı hissiyat alkolde de oluştuğundan evde 50 litre şarap olduğu halde yıl boyunca 1-2 şişe anca içmişimdir.

@batikanunver Her duyduğuna inanan değil okuyup araştıran biriyim, argümanlarınız da ''kola zararsız değil ama, ondan daha zararlı şeyler de tüketiyoruz'' gibi anlamsız bir yere çıkıyor. Ben kolaya yada ondan daha zararlı olan herşeye karşıyım.

@Umur Bora Afiyet olsun. Küresel firmaların kullanmak zorunda olduğumuz zararlı ürünleri tabiki vardır ama kola içmek neden bir zorunluluk? Hayatım boyunca kilo problemim olmadı ama kola, cips, kızartma vs. yediğim-içtiğim zaman pişmanlık oluyor bende. Aynı hissiyat alkolde de oluştuğundan evde 50 litre şarap olduğu halde yıl boyunca 1-2 şişe anca içmişimdir.
Açık adres alabilir miyim ? :) :) :)
Bende de o hissiyat şarapta oluyor ama Tekila tavsiye ederim tekilada o hissiyat olmuyor. :):):)

Spor hocasının söylediğine göre göbeği düzleştirmenin, eritmenin tek yolu koşmaktır.

Şöyle bir uygulama var.
Deneyen arkadaşlar zaman içinde beklentilerini karşıladı:
(link)

Spor hocasının söylediğine göre göbeği düzleştirmenin, eritmenin tek yolu koşmaktır.

O spor hocası gece 12'den sonra TV'de çıkan AB-Shaper reklamlarını hiç izlememiş demek :)

Türk erkeğinin göbeğini eritecek en etkili formülü veriyorum: Yasemin Evcim ile Gece Jimnastiği

Koşmayı çok seven bir arkadaşım kalp krizi geçirip tedavi olduktan sonra doktoru koşmanın insanlar için olmadığını, yürüyebileceğini ya da bisiklet sürebileceğini söylemişti. Yürürken içinden hep koşmak geldiğinden bisiklet sürmeyi tercih etti.

Koşmayı çok seven bir arkadaşım kalp krizi geçirip tedavi olduktan sonra doktoru koşmanın insanlar için olmadığını, yürüyebileceğini ya da bisiklet sürebileceğini söylemişti. Yürürken içinden hep koşmak geldiğinden bisiklet sürmeyi tercih etti.

Ama nasıl koştu?
Hocanın kast ettiği hafif-orta tempolu ve belli bir süre düzenli olarak haftanın en az 4 günü koşuydu.

Ama nasıl koştu?
Hocanın kast ettiği hafif-orta tempolu ve belli bir süre düzenli olarak haftanın en az 4 günü koşuydu.

Koştuğu için kalp krizi geçirmedi. Camış gibi yemekten ve alkolden kendini mahvedip kalp krizi geçirdikten sonra sağlıklı yaşamak tekrar tatlı gelmeye başlayınca öneri istediğinde doktor öyle söylemiş. Hatta tam olarak "koşmak atlar içindir, insan için değildir" demiş. Sebebini bilmiyorum. Belki abartılınca kalbi fazla zorlaması, belki ortopedik sorunlar.

• Üzgün
Tepkiler: Deep Below
3-4 aydır düzenli Freeletics uygulaması üzerinden günlük antrenman yaptım. Parayı gömdüm. Size günlük program hazırlıyor onu tamamlıyorsunuz. HITT antrenmanı gibi. Uyguladığım yöntem sabah bisiklet, öğlen antranman şeklindeydi. Yemek kısımında da çok sıkı bir rejim uygulamıyorum. Et yemediğim için biraz sebze ve karbonhidrat ağırlıklı besleniyorum. Akşam alkol var. Birayı kestim viski gibi içkiler var. Şöyle diyebilirim, six pack hayaliniz varsa unutun. benim yoktu o açıdan kafam rahat, amacım göbek bölgesini eritmekti, göbek bölgesinde erime oluyor ama tamamen bir düzleşmeyi ben başaramadım. Sporda süreklilik önemli, sürüşlerde endurance önemli. Çalışmaya devam. Uzun vadeli düşünmek lazım.

• Beğen
Tepkiler: specific
Koştuğu için kalp krizi geçirmedi. Camış gibi yemekten ve alkolden kendini mahvedip kalp krizi geçirdikten sonra sağlıklı yaşamak tekrar tatlı gelmeye başlayınca öneri istediğinde doktor öyle söylemiş. Hatta tam olarak "koşmak atlar içindir, insan için değildir" demiş. Sebebini bilmiyorum. Belki abartılınca kalbi fazla zorlaması, belki ortopedik sorunlar.
Yurtdışında bazı doktorlar 85 kg üstü olanlara koşmayı önermiyor, dizlere kilodan aşırı yük bindiğini söylüyorlar. Ne kadar doğru yada yanlış bir tanı bilemem. Arkadaşınızda kilolu ise belki doktoru bu nedenle önermemiş olabilir.

• Beğen
Tepkiler: Özcan ve Spartiat
Yurtdışında bazı doktorlar 85 kg üstü olanlara koşmayı önermiyor, dizlere kilodan aşırı yük bindiğini söylüyorlar. Ne kadar doğru yada yanlış bir tanı bilemem. Arkadaşınızda kilolu ise belki doktoru bu nedenle önermemiş olabilir.

Evet, o dönem kiloluydu. Sanırım 1.80 civarı boya 100 kg civarı.
Geçen ay gittiğim fizik tedavici (Uz.Dr) de ideal kilonun üstünde alınan kg başına dizlere 4 kg yük bindiğini söyledi. Bu tür hesapları çok güvenilir bulmam ama 10 kg fazlalık olsa her koşu adımında dizlere vuran 40 kg yük korkutucu.

Haftada 3 kere yüzüyorum 2k civarı, 1,2 kere bisiklet yapıyorum. Kahvaltıdan önce 15 dakika mobility egzersizleri veya yoga yapıyorum. Kahvaltıyı sağlam yapıyorum arada su ve kahve dışında birşey yiyip içmiyorum. Öğlen akşam Akşam ev yeğmeği ara öğün yok. Kaliteli olmayan tatlıyı yemişyor. Köşkeroğlu, Güllüoğlu vey Gazi Burma gibi (ayda biri geçmiyor)yerleden tatlı gelirse yerim.
Haftasonu biraz daha relax geçiyor. Ama bir göbek problemim yok.

Dr. Eric Berg - Türkçe Kanalındaki bu video kilo problemini güzel açıklıyor.

3-4 aydır düzenli Freeletics uygulaması üzerinden günlük antrenman yaptım. Parayı gömdüm. Size günlük program hazırlıyor onu tamamlıyorsunuz. HITT antrenmanı gibi. Uyguladığım yöntem sabah bisiklet, öğlen antranman şeklindeydi. Yemek kısımında da çok sıkı bir rejim uygulamıyorum. Et yemediğim için biraz sebze ve karbonhidrat ağırlıklı besleniyorum. Akşam alkol var. Birayı kestim viski gibi içkiler var. Şöyle diyebilirim, six pack hayaliniz varsa unutun. benim yoktu o açıdan kafam rahat, amacım göbek bölgesini eritmekti, göbek bölgesinde erime oluyor ama tamamen bir düzleşmeyi ben başaramadım. Sporda süreklilik önemli, sürüşlerde endurance önemli. Çalışmaya devam. Uzun vadeli düşünmek lazım.
Bişey sormak istiyorum, bu düzen ile ne kadar zamanda ne kadar kilo verdin?

Geri