Jordanred Bisiklet Forması, Bisiklet Taytı ve Bisiklet Giyimine Dair Her Şey

Bu yaz nereye turlayacağız?

luckxor

Forum Demirbaşı
Tepki
1.081
Bisiklet
Focus
Yine, yeni, yeniden. Bu yaz nereye turlayacağız konusu ile tekrar karşınızdayız. Bu sefer 2022 yazında nereye turlayacağınızın yanında, 2021 yazında nereye turladığınızı da ekleyebilirsiniz :D

Scudo
Merhaba,

2021'de Nirvana'ya ulaştığım turlar yaptım. :)
1. Tur : Kemaliye Taş yol, Van Gölü Turu, Zirkale-Palovit Şelalesi ve Derebaşı Virajları (D915)
2. Tur : Uşak-Denizli-Salda-Kale-Muğla-Aydın-Salihli-Uşak turu
Turlardan önce ise uzun zamandır hayalini kurduğum İstanbul-Kartepe-İstanbul

2022'de (€ da tavana vurunca) € zone'dan uzak duracağım. :)
Şu an için hayal ettiklerim :
1 - Daha önceden yaptığımız Gürcistan turunda gitmediğimiz Tiflis'e ve mümkün olursa Bakü'ye (trenle gidip pedalla dönmek ya da tersi) ve yine mümkün olursa Ermenistan'ı da dahil etmek
2- Daha önce yaptığım Sinop-Anamur turunun benzerini Samsun-Antakya arasında yapmak

Hangileri kısmet olur bilmiyorum ? Benim bütün planlar son dakika belli oluyor çünkü.

Herkese şimdiden kazasız ve keyifli turlar dilerim. Tüm tur hayallerinizin hayata geçeceği bir yıl olsun. :)

five

Bu yıl planım, yol bisikleti de almamdan dolayı 5000 km sürüş yapmak istiyorum.

MTB ile planladığım ise

1 - Nisan ayında bir derebaşı planladık . Aynı ay için de Alucra ve Eğribel geçidini planlıyoruz.
2 - Sonra ise Borçka'dan Artvin'e oradan da Serinsu üstünden Kaçkarlar gibi bir planımız var. (Artvin'e çok gittim fakat dağlardan bu rotayı geçmek istiyorum.Kaçkarlar-ayder buralara hiç gitmedim)
3 - Eğer 2 nolu plan olmazsa Rize merkezden Kaçkar'a konaklayarak çıkmak planımız.

Umarım herkes istediği gibi hedeflerini ve turlarını gerçekleştirir.

20220118_211710.jpg
Tur loading.... Hadim- Gundogmuş -İbradı yaylalari Turu Google earth ön araştırma. Gidemezsem de hayali ile içimi ısıtırım...

Motosiklet sürdüğüm zamanlar uzun turları sevememiştim, işin hep teknik sürüş kısmı ile alakadar oluyordum. Hızlı viraj almak vs.
Ama sanıyorum bisiklette daha farklı şeyler olabilir. Hele bir yaz gelsin de bakalım.

• Beğen
Tepkiler: luckxor
Benim planım önce sahilden kopmadan dağ ve köy yollarından Çanakkale-İzmir daha sonra ise Doğubayazıt-Tebriz(İran)
her kilometreyi hesaba katıp detaylandırıyorum şimdilik; Nisan ortası gibi ilk turu yapmayı planlıyorum.

Hayır Alanya'da oturuyorum aslen Beyşehir liyim

Asfalt kalitesinin çok kötü olduğunu duydum.

Merhaba,

İki ayrı turda Şarkikaraaaç-Beyşehir ve YeniŞarbademli-Beyşehir arasını geçmiştim. Bir problem yoktu açıkçası. Belki Yenişarbademli-Şarkikaraağaç arası biraz bozuk olabilir.

five

Bölüm bölüm kalitesiz kötü yollar var ama gene iyi

İnşallah Bu sene bende Kayseri'den Osmaniye'ye Yaklaşık 260 300 km gibi turu bir günde gitmeyi planlıyorum Tabiki tüm bunları yapmamım asıl amacı bisiklet sürmek ve inşallah sevdiğim kız arkadaşımın yanına gitmek olacak rota planlama aşamasındayım şuanda haziran ayı gibi kondisyonu yakaladıktan sonra gitmeyi düşünüyorum.

• Beğen
Tepkiler: five
4-5 temmuz gibi Vandan çıkıp karadenizi turlayıp İstanbula geçmeyi düşünüyorum . şuan için ekipman hazırlığı içerisindeyim . her türlü tavsiyeye açığım . Kamp yapa yapa toplamda 2 ayımı bisiklette geçirmeyi planlıyorum . Bazen gürcistana geçme fikride geliyor ama önce Türkiyeyi gezeyim de sonrasına bakılır :)

Antalya yaylalarına çıkmayı düşünüyorum. Tam rota çıkarmak için özellikle Tahtalı tarafını bilen arkadaşlar yol durumu hakkında yardımlarına çok sevinirim.

Geri