Jordanred Bisiklet Forması, Bisiklet Taytı ve Bisiklet Giyimine Dair Her Şey

Bu yaz nereye turlayacağız?

Scudo
@Adil ÜNALDI İzlemiştim bu abiyi. Peynir ekmeğe talim etmiş gönlü zengin abimiz. Helal olsun.
Biliyor musun Can. Şu adamın yakaladığı özgürlük, mutluluk ve huzur çok farklı. Bir yandan da kendi iç Dünyasında yaşadığı bir meydan okumayı gerçekleştiriyor. Fakat kendi içerisinde yaşadığı o savaşı dışarı hiç belli etmeden çok naif ve bir o kadar da kendiyle barışık bir havası var.

Kıssadan hisse. Yok efendim bike packing çantam şu markaymış, Şunu alıyormuş, kullandığım bisiklet karbonmuş, gurup setim buymuş falan boş.

Adamın motorunun arkasında bizim buradaki fırının ekmek taşımakta kullandığı plastik kasa var.

İnsan isteyecek arkadaş. İnsan isteyecek...

Ekipmanmış, oymuş, buymuş, bir yerden sonra dediğim gibi hep tıraş.

@Adil ÜNALDI Şu turu yapmadan önce haberim olsaydı, abimize destek çıkardım, düzgün bişeyler yerdi en azından. BİM'de meze olarak satılan ezmeyi ekmeğe sürüp yedi adam öğün niyetine. Dünyanın adaletine bir kez daha sövdüm.

@Adil ÜNALDI Şu turu yapmadan önce haberim olsaydı, abimize destek çıkardım, düzgün bişeyler yerdi en azından. BİM'de meze olarak satılan ezmeyi ekmeğe sürüp yedi adam öğün niyetine. Dünyanın adaletine bir kez daha sövdüm.
Bilemeyiz Can. Senin baktığın açıdan belki küfürlük. Belki adamın turunu bu kadar lezzetli ve benzersiz kılan bu yokluk. Belki de adamın kendi iç Dünyasında yaşadığı meydan okumanın getirdiği lezzetin bir parçası o ezme. Kimi insan zorluktan ve o zorlukları aşarak ilerlemekten zevk alır. Belki o adam çok daha rahat şartlarda yaşasa aynı benzersiz deneyimi, keyfi yaşayamayacak.

Mesela ben geçen Cumartesi ve Pazar aç ve susuz çıktım. Haa; Çok hızlı mı gittim, müthiş performans gösterdim mi? Hayır. Ama en çok zevki, o en benzersiz deneyimi en zorlandığım yerlerde aldım. Gerçi Zwift bile bana 25 kereden fazla Alpe Du'Zwift (Alpe d'Huez Simülasyonu) yaptığım için Mazoşist rozeti verdi.

İşte kimi insan durduk yere kendine olmadık zorluklar çıkarıp bunların üstesinden gelmekten zevk alıyor. Motosiklet olur, bisiklet olur fark etmiyor.

Sanırım bu sene karadeniz moda olacak :)
Çıkacak mısınız yola? Nasıl bir rotanız var?

edit: Alaplı'dan ya da Ereğli'den Sinop ve ilerisine doğru bir sürüş planlıyorum bende. Denk getirme şansımız olur belki.
2 Temmuz da başlıyorım Ordu dan Giresun yaylaları oradan derebaşı virajları olacak şekilde

• Beğen
Tepkiler: Atasoy
Ben bu sene bir yere turlamıyorum... Yok yani. Yola çıkarsam öleceğim. KESİN!!!!

Strava günlüğünüz...
İstanbul'da bisiklet tamircisi

Bunları hatırlayanlarınız vardır. Bostancı'daki bisiklet sepetine götürdüm bisikleti. 105, 11-28 ruble takılacak.. 39/28 oranla yola çıkmaya korktuğum ve açıkçası uzun yol yapmayı çok istediğim için, bisiklet tamirden çıkınca satarım diye düşünüyordum. Satılması şu ekonomi ile bayaaa zaman alır ama naapalım... İlla bir gün satılır. Açıkçası hayatımda ilk kez yıllık izin kullanacağım için gözümü de kan bürümüş durumdaydı. Bir de patronumuz "Arkadaşlar asgariye % olarak ne kadar zam yapılırsa +%5 biz de yapacağız" dedi.

Gaza geldim. Giriş/orta seviye bir gravel alıp yola çıkarım dedim. (Burak Altaç'ın pejo'sunda gözüm vardı ama kadro boyu tutmadığından ondan alamdım...) Neyse...
hHT58W.jpg

Çok da güzel oldu. Kız gibi... Mutluyum ama nasıl..... Dükkanı kapatırlarken ben hala fotoğraf çekmekle meşgulüm. Yola beraber çıkacağımız arkadaşla konuştuk vs. Neyse. Bahçelievler'den Beyoğlu'na dönmek üzere yola çıktım. Tam tamına 480 metre sonra, vitesten tuhaf bir ses duydum. Sonra tıpkı 1 hafta önceki gibi aynakolun zorlandığını hissettim.
3wKgGr.jpg

480 metre.... Bisiklet elimde koşa koşa geri döndüm. Dükkan kapanmıştı. Şu anda saat 10 olsun da metrobüse bisikletle binebileyim diye mal mal bekliyorum.

Sanırım ben bu sene hiçbir yere turlamasam iyi olacak. Bunun sonu gerçekten kötü görünüyor.

Yıllık iznimde inatla rapor işine de bakmamı isteyen yöneticimi ikna edebilirsem orman yollarından bir tur ayarlama düşünce var. Yayla, krater gölleri gibi. Şuan için aklımda Kartal Gölü, Topuklu Yaylası Beyağaç var. Rapor işi sıkıntı değil ama laptop taşımak fazlada 2-3kg demek ve ona göre bir mekanizmam yok hadi oldu onu çözdüm bu sefer şirket bilgisayarı 7-8 kişi değiştirmiş benden önce şarjı maksimum 1 saat dayanıyor.
İlk seçenek olmazsa Denizli Buldan Yaylası, Bozkurt Çambaşı Karagöl gibi alternatif 2-3 günlük tur için uygun rotalarda aklımda. Görsel 2021 sonbaharından Karagöl, etrafında kaynak suyu, piknik alanı ve yayla alanı var.
Kamp sezonunu açmam ile kapatmam bir oldu, en azından kamping alanları dışında. Çok istediğim Kartal Gölü - Topuklu Yaylası etkinliğini başka bir kamp tarihiyle çakışması sebebiyle kaçırdım ve 26 Haziran itibariyle ormanlara giriş yasağı geldi. Ormanlık alan içeren 3 tane yer planım vardı hayliyle hepsi suya düştü. Aslında geçen sene kamp yatığım Fethiye Yeşil Vadi kamp alanı çok iyiydi bir azim gelirse oraya da yönümü çevirebilirim.

Ben bu sene bir yere turlamıyorum... Yok yani. Yola çıkarsam öleceğim. KESİN!!!!

Strava günlüğünüz...
İstanbul'da bisiklet tamircisi

Bunları hatırlayanlarınız vardır. Bostancı'daki bisiklet sepetine götürdüm bisikleti. 105, 11-28 ruble takılacak.. 39/28 oranla yola çıkmaya korktuğum ve açıkçası uzun yol yapmayı çok istediğim için, bisiklet tamirden çıkınca satarım diye düşünüyordum. Satılması şu ekonomi ile bayaaa zaman alır ama naapalım... İlla bir gün satılır. Açıkçası hayatımda ilk kez yıllık izin kullanacağım için gözümü de kan bürümüş durumdaydı. Bir de patronumuz "Arkadaşlar asgariye % olarak ne kadar zam yapılırsa +%5 biz de yapacağız" dedi.

Gaza geldim. Giriş/orta seviye bir gravel alıp yola çıkarım dedim. (Burak Altaç'ın pejo'sunda gözüm vardı ama kadro boyu tutmadığından ondan alamdım...) Neyse...
hHT58W.jpg

Çok da güzel oldu. Kız gibi... Mutluyum ama nasıl..... Dükkanı kapatırlarken ben hala fotoğraf çekmekle meşgulüm. Yola beraber çıkacağımız arkadaşla konuştuk vs. Neyse. Bahçelievler'den Beyoğlu'na dönmek üzere yola çıktım. Tam tamına 480 metre sonra, vitesten tuhaf bir ses duydum. Sonra tıpkı 1 hafta önceki gibi aynakolun zorlandığını hissettim.
3wKgGr.jpg

480 metre.... Bisiklet elimde koşa koşa geri döndüm. Dükkan kapanmıştı. Şu anda saat 10 olsun da metrobüse bisikletle binebileyim diye mal mal bekliyorum.

Sanırım ben bu sene hiçbir yere turlamasam iyi olacak. Bunun sonu gerçekten kötü görünüyor.

Size de geçmiş olsun bir kurşun falan döktürün. Strava başlığındaki yazınızı görmüştüm. Diğerini de az önce okudum. Onun dışında bisikletiniz hayırlı olsun güzel bisiklet.

• Beğen
Tepkiler: Efe ÇEPEL
2 Temmuz da başlıyorım Ordu dan Giresun yaylaları oradan derebaşı virajları olacak şekilde
ee bende Ordu'ya doğru geliyordum ama sel durumları biraz kafamı karıştırdı.
O bölgeden kimse var mı acaba son durumları aktarabilecek?

ee bende Ordu'ya doğru geliyordum ama sel durumları biraz kafamı karıştırdı.
O bölgeden kimse var mı acaba son durumları aktarabilecek?
Cumartesi den sonra hava müsait, güneş açıyor

Güncelleme: Zonguldak-Sinop arası Batı Karadeniz rotası ve Ordu çevresinde turlar gerçekleştirildi.
Batı Karadeniz gerçekten bisiklet sürmek için muhteşem.
Fırsat olursa bir tur yazısı da yazmak istiyorum.

Son düzenleme:
İzmir merkezli turistik tüm çevresini turlamaya devam ediyorum.

Emekli olduğumda kısmetse ömürlük yerleşebilirim.

İstanbul parasi olana dünya'nin en guzel şehirlerinden birisidir.

Bu sefer Egeyi detaylı gezdikçe, gayet keyifli huzurlu yaşayan insanlarla tanıştım...

Son düzenleme yönetici tarafından yapıldı:
Merhaba arkadaşlar. Yarın Bursa - Balıkesir- Altınoluk - Bozcaada- Çanakkale- Gelibolu - Erikli- Şarköy- İstanbul turuna başlayacağım. Kesin olmamak üzere güzergahım böyle. Tur için ortalama 8-10 gün süre biçtim ve yaklaşık 800 km yol yapacağım. Turla alakalı genel tavsiyelerinizi bekliyorum. Ayrıca bu konuda beni en çok düşündüren diğer bir konu da konaklama fiyatları. Yeme içme konusunu a101'den falan bir şekilde hallederim ancak barınma çok maliyetli olacak gibi. Bu konuda tavsiyeleriniz olursa gerçekten çok makbule geçer. Eğer güzergahım üzerinde yaşayan bir arkadaşım varsa beni misafir ederse o da çok güzel olur. Yardımcı olmak isteyenler için numaramı bırakıyorum Whatsapp'tan yazabilirsiniz. Tavsiyeleriniz için şimdiden çok teşekkür ederim. İyi forumlar arkadaşlar. Cep numaram : 0531 265 04 15

Günaydın sayın @demiratkovboyu , öncelikle yolunuzda başarılar dilerim. Barınma için öncelikle öğretmen evlerine bakmalısınız diye düşünüyorum, değil mi sayın @hamlet2006 ?
Gerçi son zamanlarda durum nedir bilgim yok. O yüzden yanıltmak istemem.

• Beğen
Tepkiler: M.İhsan
Yıllık iznimde inatla rapor işine de bakmamı isteyen yöneticimi ikna edebilirsem orman yollarından bir tur ayarlama düşünce var. Yayla, krater gölleri gibi. Şuan için aklımda Kartal Gölü, Topuklu Yaylası Beyağaç var. Rapor işi sıkıntı değil ama laptop taşımak fazlada 2-3kg demek ve ona göre bir mekanizmam yok hadi oldu onu çözdüm bu sefer şirket bilgisayarı 7-8 kişi değiştirmiş benden önce şarjı maksimum 1 saat dayanıyor.
İlk seçenek olmazsa Denizli Buldan Yaylası, Bozkurt Çambaşı Karagöl gibi alternatif 2-3 günlük tur için uygun rotalarda aklımda. Görsel 2021 sonbaharından Karagöl, etrafında kaynak suyu, piknik alanı ve yayla alanı var.
Bekledim bekledim o gün yaklaştı pazartesi yıllık iznim başlıyor. 1-2 alternatif rotada oluşturmuştum. Bilgisayara erişimim olmadığını ve diğer iş ile ilgili durumları da halletmiştim ki bu sefer dişim çıktı. Azı dişimdeki önce dolgunun kırılması sonrasında diş ağrısı ve ardından büyük bir apse ile yüzümün sol tarafının şişmesi ile turumu üzülerek iptal ediyorum. Şişlik inse bile sonrasında diş randevum var, keza şuan ağzımda çiğneme fonksiyonlarını da tam yerine getiremeyince yetersiz beslenme durumu da ortaya çıkıyor. Bir aksilik çıkmazsa eylül sonundaki izinde bir şeyler yaparım artık.

Geçmiş olsun sayın @MakRo .

• Beğen
Tepkiler: MakRo
Merhaba arkadaşlar. Yarın Bursa - Balıkesir- Altınoluk - Bozcaada- Çanakkale- Gelibolu - Erikli- Şarköy- İstanbul turuna başlayacağım. Kesin olmamak üzere güzergahım böyle. Tur için ortalama 8-10 gün süre biçtim ve yaklaşık 800 km yol yapacağım. Turla alakalı genel tavsiyelerinizi bekliyorum. Ayrıca bu konuda beni en çok düşündüren diğer bir konu da konaklama fiyatları. Yeme içme konusunu a101'den falan bir şekilde hallederim ancak barınma çok maliyetli olacak gibi. Bu konuda tavsiyeleriniz olursa gerçekten çok makbule geçer. Eğer güzergahım üzerinde yaşayan bir arkadaşım varsa beni misafir ederse o da çok güzel olur. Yardımcı olmak isteyenler için numaramı bırakıyorum Whatsapp'tan yazabilirsiniz. Tavsiyeleriniz için şimdiden çok teşekkür ederim. İyi forumlar arkadaşlar. Cep numaram : 0531 265 04 15
güneş kreminiz bol olsun öncelikle :) ben olsam her ihtimale karşın çadır yanımda götürürdüm. her gün olmasa bile 2 günde bir çadırda kalsanız da maliyetiniz oldukça azalacaktır. size yük olur mu diye düşünmekten ziyade bir yete yetişme gibi aceleniz de yoksa çadırı düşünün derim. ikinci el decathlon iki kişilik çadırlar letgoda 350-400'e bulabilirsiniz. bende eylülde trakya'yı kuzeyden turlamayı düşünüyorum sizin gibi ama çadırda kalarak maliyeti azaltmayı derdindeyim. zaten akşama kadar bisiklet üstünde olunca insan yorgun oluyor, ha çadırda uyumuşsun ha pansiyonda. her yerde uyursun o yorgunlukla :)

Benim için yine boş geçmeyen bir yaz oldu. Bu sene iki kişi İstanbul çıkışlı gidiş dönüş Batı karadeniz yaptık. Köylerini sahillerini ormanlarını gezdik.12-13 gün sürdü. En son karadeniz ereğilisinin biraz ilersindeki bir koyda kamp attık ve oradan geri dönüşü bisikletle farklı bir rotadan gelerek bitirdik. 2023'de yazın nereye turlayacağınız başlığında görüşmek üzere:D

Ben yine gırsehırdeydım seneyede kırıkkalede olmayı planlıyorum. Boz toprak beni çağırıyor

Geri