Jordanred Bisiklet Forması, Bisiklet Taytı ve Bisiklet Giyimine Dair Her Şey

Bu yaz nereye turlayacağız?

Ben de kurban bayramında, muhtemelen pazar gün aydınlanmadan hemen önce, Bursa - Erdek - bursa (~250 km) yapacağım. Arkasında gitmenin tehlikeli olduğunu biliyorum ancak bir otobüs ya da tır denk getirebilirsem, hava koridorundan faydalanarak 2-2,5 saat içinde varırım diye planlıyorum. Bisikletimin bir kaç güncellemesi dışında, yol için eksiği yok gibi. Emanet, su, yama ve ilkyardım seti dışında kimlik ve banka kartım ile full şarjlı, aydınlatmalar, mp3 ve telefon yanında 10.ooo amper lik bir power bank ile yolda olacağım. Çok uzun bir tur olmayacak 😃 Umarım kazasız belasız varırız her birimiz. 👍

Scudo
kadıköy'den çıkar pendiğe giderim veya karşıya geçer rumeli kavağına giderim. bu rotalarda biraz kondisyon yaparım hafiften. sonrasına bakarız. uzun yıllardır bisiklete binmemiştim.

Van Ağrı Bitlis Muş düşünüyorum da ne kondisyon ne de sabır var bende

• Beğen
Tepkiler: yusufgs36
01 temmuz, 20 temmuz İstanbul çıkışlı Karadeniz turu düşünüyorum. Özelikle batı ve Orta Karadeniz taraflarını planlıyorum. Katılmak isteyenler olursa yola iki veya üç kişi çıkmak isterim.

Yaz gelirse turada çıkarız inşallah.

• Hahaha
Tepkiler: luckxor
(link)

Şöyle bir rota planladım.
1. Gün: Yenikapı Bandırma vapuru (İstanbul trafiği ile hiiiiiiç haşır neşir olamam) - Balıkesir
2. Gün: Balıkesir-Burhaniye
3. Gün: Burhaniye - Aliağa (sonra da İzban ile İzmir merkez:)
4-5. Gün: İzmir'de tembellik yapıp eski arkadaşları görmece...
6. Gün: (İzmir'den İzbanla) Selçuk-Kuşadası

7. Gün... Hah işte burada benim sıkıntım var. Kuşadası'ndan sonrasını sürebileceğime hiç ama hiç inanmıyorum. Üstüne tatil de bitmek üzere oluyor. Hadi bir şekilde gittim. Nasıl dönecem? Bayram vakti dönüş otobüsü bulabilecem mi? Gittiğim zaman denize bile girecek halim kalmayacak (Yokuş performansım gerçekten berbat ötesi. Hadi Balıkesir-Burhaniye arasında da fenalık geçircem ama en azından daha yolun başında dinç iken halledebilirim gibi geliyor)
Acaba bu senelik Kuşadası'nda finish mi versem 🤔🤔🤔 Bir de ona göre otobüs şeyettirmem lazım...

39-28 aynakol ruble oranı ile o yokuşları nasıl çıkacağıma dair HİÇBİR fikrim yok :(

(link)

Şöyle bir rota planladım.
1. Gün: Yenikapı Bandırma vapuru (İstanbul trafiği ile hiiiiiiç haşır neşir olamam) - Balıkesir
2. Gün: Balıkesir-Burhaniye
3. Gün: Burhaniye - Aliağa (sonra da İzban ile İzmir merkez:)
4-5. Gün: İzmir'de tembellik yapıp eski arkadaşları görmece...
6. Gün: (İzmir'den İzbanla) Selçuk-Kuşadası

7. Gün... Hah işte burada benim sıkıntım var. Kuşadası'ndan sonrasını sürebileceğime hiç ama hiç inanmıyorum. Üstüne tatil de bitmek üzere oluyor. Hadi bir şekilde gittim. Nasıl dönecem? Bayram vakti dönüş otobüsü bulabilecem mi? Gittiğim zaman denize bile girecek halim kalmayacak (Yokuş performansım gerçekten berbat ötesi. Hadi Balıkesir-Burhaniye arasında da fenalık geçircem ama en azından daha yolun başında dinç iken halledebilirim gibi geliyor)
Acaba bu senelik Kuşadası'nda finish mi versem 🤔🤔🤔 Bir de ona göre otobüs şeyettirmem lazım...

39-28 aynakol ruble oranı ile o yokuşları nasıl çıkacağıma dair HİÇBİR fikrim yok :(

Sanki turdan önce rubleye el atmak diz sağlığı ve tur keyfinin kaçmaması noktasında epey önemli gibi duruyor. :)

Hmmm.... Ben bugün gideyim onu da bi konuşayım dimi?
Bi işe girişecez madem tam olsun. Doğru diyorsunuz.

Planım ara ara Nevşehir çevresinde turlamak Kayseri Mersin tarafı olabilir ya da Antalya'ya doğru bir tur.

İstanbul Anadolu yakasından başlayarak, sırası ile Mudurnu - Haymana - Nevşehir - Göksun - Ş.Urfa - Mardin konaklamalı (otel/pansiyon) yol bisikleti ile tur. Günde 250 km veya altında olacak şekilde durak noktalarını ayarlayacağım.

• Beğen
Tepkiler: Cemal Ç.
Aklımda van gölü çevresi turu var bakalım nasip kısmet.

türk eğitim derneğine bağış maksadıyla iki bisikletçi 11 haziran'dan itibaren van gölü etrafını turlayacak, siz ilk kez bu rotayı takip edecekseniz strava kayıtları faydalı olacaktır.

Yıllık iznimde inatla rapor işine de bakmamı isteyen yöneticimi ikna edebilirsem orman yollarından bir tur ayarlama düşünce var. Yayla, krater gölleri gibi. Şuan için aklımda Kartal Gölü, Topuklu Yaylası Beyağaç var. Rapor işi sıkıntı değil ama laptop taşımak fazlada 2-3kg demek ve ona göre bir mekanizmam yok hadi oldu onu çözdüm bu sefer şirket bilgisayarı 7-8 kişi değiştirmiş benden önce şarjı maksimum 1 saat dayanıyor.
İlk seçenek olmazsa Denizli Buldan Yaylası, Bozkurt Çambaşı Karagöl gibi alternatif 2-3 günlük tur için uygun rotalarda aklımda. Görsel 2021 sonbaharından Karagöl, etrafında kaynak suyu, piknik alanı ve yayla alanı var.

Dosyalar

• 248435298_10226664239301819_3923233720700721592_n.jpg
    248435298_10226664239301819_3923233720700721592_n.jpg
    123,5 KB · Okunma: 27
Maksimum bu. En fazla bir kaç kere daha yaparım :D

1654866733187.png

• Beğen
Tepkiler: Atasoy
Bursa'da Yarış Köyü var. Bir sefer yolumu kaybedip kendimi burada bulmuştum.:D Çok güzel. Kendi göleti var, eski baraj gölü sahası, arıcılık bir tarafta. Göletin kenarında piknik alanı kadar bir yer, serin mi serin. Gençleri balık tutuyor, ormancılıkla uğraşıyorlarmış.

Bu yaz Türkiye'ye gelebilirsem İzmir'den Ankara'ya sürmeyi düşündüm. Düşündüm dedim çünkü şimdi aklıma geldi. 😅
Belki daha sonra İzmir'den Çanakkale'ye bir gün denemem olur.
Yani Türkiye'ye gelebilirsem bisiklet sürmek için geleceğim. Çoluk çocuk yok artık. 😒 Olsa da keşke bir daha bisiklet sürmesem.

[
01 temmuz, 20 temmuz İstanbul çıkışlı Karadeniz turu düşünüyorum. Özelikle batı ve Orta Karadeniz taraflarını planlıyorum. Katılmak isteyenler olursa yola iki veya üç kişi çıkmak isterim.
Merhaba, tam rotanız neresidir acaba aynı tarihlerde benim de Karadeniz planım var

• Beğen
Tepkiler: Ertunç Öner
Geri