Jordanred Bisiklet Forması, Bisiklet Taytı ve Bisiklet Giyimine Dair Her Şey

Bu yaz nereye turlayacağız?

kazdağlarında köylerine pedalladım adatepebaşı,zeus altarı, k kuyu,küçükçetmi,avcılar,çamlıbel,tahtakuşlar,güre,kavurmacılar köyler aşağı yukarı 3 ay kaldım her sene gidiyorum.CIMG2897_800x600.JPGCIMG2897_800x600.JPG

Dosyalar

• CIMG2913_800x600.JPG
    CIMG2913_800x600.JPG
    118 KB · Okunma: 7
  • CIMG2912_800x600.JPG
    CIMG2912_800x600.JPG
    202,6 KB · Okunma: 8
  • CIMG2929_800x600.JPG
    CIMG2929_800x600.JPG
    185,7 KB · Okunma: 8
  • CIMG2941_800x600.JPG
    CIMG2941_800x600.JPG
    129,2 KB · Okunma: 9
  • CIMG2955_800x600.JPG
    CIMG2955_800x600.JPG
    131,4 KB · Okunma: 8
  • CIMG2957_800x600.JPG
    CIMG2957_800x600.JPG
    184,9 KB · Okunma: 8
Scudo
Selam arkadaşlar,
Öncelikle iyi bayramlar herkese... Artık yaz geldi ve tur planlarını hayata geçirme zamanı... Bu yaz birer haftalık turlar yapmayı planlıyorum, önceki tecrübelerimden bir hafta benim için ideal görünüyor, bir haftadan sonra artık yorgunluk ve tekrar konforlu hayatı özlem ağır basıyor :D... Turlar için Türkiye içi de olabilir, ama sıcak havadan dolayı biraz daha kuzeyde takılmak, güneye çok inmemek mantıklı görünüyor, mümkün olduğunca kuzeyde, ama ulaşımı da kolay olması açısından Gürcistan veya Yunanistan'da tercihlerim arasında... Turu çadırla kamplı olarak da yapabilirim, ya da sıcakta ve gün içinde bisiklet sürdükten sonra o yorgunlukla çadır kurmakla uğraşmamak için de pansiyon/öğretmenevi/otel vb. yerlerde kalmak da ihtimal dahilinde... Bu turlar için rota önerisi olan arkadaşlara veya benzer planları olup katılmak isteyen arkadaşlara da açığım. Turları Temmuz'un ilk haftası (1-7 Temmuz) ve son haftası (22-28 Temmuz) yapabilirim... Bundan önceki turları nasıl yaptım, bu adam nasıl turlar yapıyor derseniz :) şu iki yazıya bakabilirsiniz (yapıp da yazısını yazmadığım turlar da var tabi)... Önerilerinizi bekliyorum arkadaşlar...

Hollanda turu

Viyana-Bratislava

Selamlar,
Murat

Dün koşarken aklıma geldi , şöyle 8-10 kişilik bir yunanistan-italya ve yerse ispanya turu yapsak ,isteyen istediği yerde ayrılabiliecek ama bir gün sonra , günübirlik konaklama ayarlasak ,sayı avantajı ile konaklama ve yemek bir nebze ucuza gelir , çadır ağırlığı taşımaz geceleri iyi uyuruz gibisinden . Dönüş uçak gemi tren yada kombo olabilir , performans turu olmasa , her gün olmasa da denize girme mutlaka olsa arada off gün olup şehir veya dağ gezmesi olsa. Kağıt üzerindeki gibi gitmeyeceğini ve çok kişinin anlaşma sorunları olacağını biliyorum ama hayali de güzel . Örnek birinci adım

Dosyalar

• step1.JPG
    step1.JPG
    88,3 KB · Okunma: 19
Çok güzel bir plan aslında, imkan olsa direkt katılmak isterim ama maalesef:) Gelecekte bir gün diyeyim kendim için, bence şartlar da uygunsa kesinlikle denenmeli.

22-28 temmuzda yapmayı planladığınız tura katılabilirim. Kamplı bisiklet turu deneyimim yok. Geçen yaz bir günde Bafra- Çorum turu yaptım, 2 gün öğretmenevinde konaklayıp geri döndüm.

Dün koşarken aklıma geldi , şöyle 8-10 kişilik bir yunanistan-italya ve yerse ispanya turu yapsak ,isteyen istediği yerde ayrılabiliecek ama bir gün sonra , günübirlik konaklama ayarlasak ,sayı avantajı ile konaklama ve yemek bir nebze ucuza gelir , çadır ağırlığı taşımaz geceleri iyi uyuruz gibisinden . Dönüş uçak gemi tren yada kombo olabilir , performans turu olmasa , her gün olmasa da denize girme mutlaka olsa arada off gün olup şehir veya dağ gezmesi olsa. Kağıt üzerindeki gibi gitmeyeceğini ve çok kişinin anlaşma sorunları olacağını biliyorum ama hayali de güzel . Örnek birinci adım

Birlikte tur yapmak için ikinci bir kişiyi zor bulurken 8-10 kişi biraz daha zor gibi :) Zaten o kadar kişiyle tur yapmak daha da zor olur, atalarımız ne demiş, "nerde çokluk, orda ... problemler :komik: )" Tabi bahsettiğiniz İtalya'ya, hatta İspanya'ya kadar uzanan bir tur için bayağı bir zaman lazım, bizim zamanlar kısıtlı, ama neden olmasın? Bir kaç kişi biraraya gelip en azından bir Yunanistan turu yapılabilir, zaten yaz, hava sıcak, sürüş sonrası denize girmek mükemmel olur, ben varım :harika:

Performans turu bana tamamen ters; benim turlarım tamamen gezi amaçlı; çevreyi, varsa görülecek yerleri görmek, keyif alarak gezmek; çıkıp haldır haldır bisiklete bineceksem niye kalkıp oralara gideyim, İstanbul'da sahilde yap performansını...

Başka insanlarla birlikte bir seyahate veya bir tura çıkacaksan egolarını evde bırakıp öyle geleceksin tura; herkes birbirinin fikrine katılmayabilir ama saygı göstermek zorundasın, her zaman benim dediğim olacak, benim dediğim yapılacak olmaz, öyle istiyorsan o zaman tek başına çıkacaksın tura ... Şimdiye kadar tur yaptığım, birlikte sürdüğüm arkadaşlarla, @MUSA Ç. kardeşim mesela, buraya üye olmayan Çağın'la, çok keyifli sürüşlerimiz oldu, hatta ben Çağın'a sorarım şöyle mi yapalım diye, o bana sorar böyle mi yapalım diye, sonra karar veremeyiz ne yapacağımıza :) Burda maksat bisiklete binmek, gezmek, keyif almak; kimse kimsenin atarını, egosunu çekmek zorunda değil...

22-28 temmuzda yapmayı planladığınız tura katılabilirim. Kamplı bisiklet turu deneyimim yok. Geçen yaz bir günde Bafra- Çorum turu yaptım, 2 gün öğretmenevinde konaklayıp geri döndüm.

Emir Yakup kardeşim, nasıl bir rota izledin? Samsun - Merzifon üzerinden mi? Öbür taraftan dolaştıysan Osmancık'tan geçmişsindir o zaman, ben de Osmancık'lıyım :) Aslında kafamda Hattuşaş (Çorumlu olup da bu zamana kadar oraya gitmediğim için kızıyorum kendime), Alacahöyük, Amasya, Samsun civarlarını kapsayan bir tur var, ama tek çekincem havanın çok sıcak oluşu zorlar diye düşünüyorum. Kamplı tur çok zor değil aslında, çadırlar çok pratik kurup kaldırma ve taşıma açısından, ama yemek de yapılacaksa o zaman ona göre de malzeme taşımak gerekiyor. Ama öğretmenevleri (eşim öğretmen olduğu için indirimli kalma imkanı da var :)) veya pansiyonlar/otellerde kalınarak da yapılabilir tur; konuşalım seninle...

• Beğen
Tepkiler: MUSA Ç.
Denendi. O da denendi. Pazar günü topluca çine gidiyoruz!

Birlikte tur yapmak için ikinci bir kişiyi zor bulurken 8-10 kişi biraz daha zor gibi :) Zaten o kadar kişiyle tur yapmak daha da zor olur, atalarımız ne demiş, "nerde çokluk, orda ... problemler :komik: )" Tabi bahsettiğiniz İtalya'ya, hatta İspanya'ya kadar uzanan bir tur için bayağı bir zaman lazım, bizim zamanlar kısıtlı, ama neden olmasın? Bir kaç kişi biraraya gelip en azından bir Yunanistan turu yapılabilir, zaten yaz, hava sıcak, sürüş sonrası denize girmek mükemmel olur, ben varım :harika:

Performans turu bana tamamen ters; benim turlarım tamamen gezi amaçlı; çevreyi, varsa görülecek yerleri görmek, keyif alarak gezmek; çıkıp haldır haldır bisiklete bineceksem niye kalkıp oralara gideyim, İstanbul'da sahilde yap performansını...

Başka insanlarla birlikte bir seyahate veya bir tura çıkacaksan egolarını evde bırakıp öyle geleceksin tura; herkes birbirinin fikrine katılmayabilir ama saygı göstermek zorundasın, her zaman benim dediğim olacak, benim dediğim yapılacak olmaz, öyle istiyorsan o zaman tek başına çıkacaksın tura ... Şimdiye kadar tur yaptığım, birlikte sürdüğüm arkadaşlarla, @MUSA Ç. kardeşim mesela, buraya üye olmayan Çağın'la, çok keyifli sürüşlerimiz oldu, hatta ben Çağın'a sorarım şöyle mi yapalım diye, o bana sorar böyle mi yapalım diye, sonra karar veremeyiz ne yapacağımıza :) Burda maksat bisiklete binmek, gezmek, keyif almak; kimse kimsenin atarını, egosunu çekmek zorunda değil...

Emir Yakup kardeşim, nasıl bir rota izledin? Samsun - Merzifon üzerinden mi? Öbür taraftan dolaştıysan Osmancık'tan geçmişsindir o zaman, ben de Osmancık'lıyım :) Aslında kafamda Hattuşaş (Çorumlu olup da bu zamana kadar oraya gitmediğim için kızıyorum kendime), Alacahöyük, Amasya, Samsun civarlarını kapsayan bir tur var, ama tek çekincem havanın çok sıcak oluşu zorlar diye düşünüyorum. Kamplı tur çok zor değil aslında, çadırlar çok pratik kurup kaldırma ve taşıma açısından, ama yemek de yapılacaksa o zaman ona göre de malzeme taşımak gerekiyor. Ama öğretmenevleri (eşim öğretmen olduğu için indirimli kalma imkanı da var :)) veya pansiyonlar/otellerde kalınarak da yapılabilir tur; konuşalım seninle...
Evet, Merzifon üzerinden. Bu seyahati aero kadro çin malı karbon bisikletle, temmuz sıcağında ve 11-25 ruble ile yaptığım için bir süre sonra yokuşlar... Yokuşlar canıma okudu. İlk 100 km' den sonra yokuşlarla cebelleşmeyi bıraktım, yürüyerek tırmandım. Neyse ki hava kararmadan kendimi öğretmenevine atmayı başardım. Benim için kelimenin tam anlamıyla bir meydan okuma idi.

Ben de hiç kullanmadığım cibinlikli bir hamak da var. Ola ki bu tura çıkarsak bir denemek istiyorum. Yemek olayını kendimiz halletmeye çalışırsak günde 50 km den fazla kat edebileceğimizi sanmıyorum.

Hayallerime aldığım darbeler beni daha azimli yapıyor. Gerçek hayatta boşluklar açmalıyız ki kavuşabilelim onlara , yoksa ev iş geçim vs hep ertelenecek.
Planı daha kabul edilebilir hale getireyim (desem de olmadı sanırım) , italya ve yunanistanın ince uzun ülkeler olması beni yatay eksende keser geçeriz gibi bir rüyaya sürüklüyor.

Selanik'e otobüsle gidiliyor - Milan'dan uçakla dönülüyor, toplam 1300km (otoban mesafeleri değildir)

Selanik - İgumeniça 400km (sonrası feribot)

Bari -napoli 300 km (Sonrası 2 feribot)

Napoli - Porto Vecchio-marsilya

Marsilya -nice -cenova -milan 600km

20 günde zorlanmadan biraz da gezerek tamamlanır. Yola çıkmışken biraz zor ve uzun olsun tadı unutulmasın derdindeyim .

Merhaba, İstanbul Anadolu yakası başlangıç, 3 4 günlük yol bisikleti ile tur yapmayı planlıyorum. (Çadır veya otel) Rota konusunda ortak karar verilebilir.

Geri