Jordanred Bisiklet Forması, Bisiklet Taytı ve Bisiklet Giyimine Dair Her Şey

Carraro 052 - 2020 Model Yol Bisikleti Aldım

tevfik hocam sitede patlamaya dayanıklı diyorlar lastikler için, bu gerçek hayatta pek işe yaramıyor mu bu durumda?

Scudo
@hegemon patlamaya dayanıklı mı? Carraro sportive 224 aldım hocam, toplamda 3,5 yıl binildi o bisiklete lastikte hiç patlama olmadı. Bisikleti aldım bir hafta içinde 2 kez patladı. Lastikleri aşırı berbat. Zırhlı sipariş verdim şimdi, bakalım neler olacak :)

@hegemon patlamaya dayanıklı mı? Carraro sportive 224 aldım hocam, toplamda 3,5 yıl binildi o bisiklete lastikte hiç patlama olmadı. Bisikleti aldım bir hafta içinde 2 kez patladı. Lastikleri aşırı berbat. Zırhlı sipariş verdim şimdi, bakalım neler olacak :)
Patlağın kaynağı nedir hocam? Dış etmenler mi jant teli falan mı? Kısa sürede 2 kez patlaması garip geldi. Birde zırhlı sipariş etmişsiniz, ağırlığını ciddi oranda artırmaz mı?

Lugano lastikler su ana kadar kullandığım en berbat lastiklerden biri. Patlamaya dirençli yazmasına bakmayın, ben de defalarca patlattım bu lastikleri.

Michelin pro4 endurance dan hem patlak koruması, hem alıcılık (yuvarlanma direnci) olarak memnun kaldım. 28 ligini tavsiye ederim Tevfik hocam. Daha önce 23 lugunu de kullanmıştım. Agirlik olarak da 28ligi 285 gram. Yolda çok rahat ettirir alu masayı bir nebze hissettirmez.

@Anonim Lastik olarak ne aldınız merak ettim.

• Beğen
Tepkiler: fatihbitirgen
Hayırlı olsun kazasız belasız :)

@Mustaac patlak işi şans işi, geçen sene kullandığım lugano haftada bir, iki haftada bir patlardı. Şuanki bisiklette lugano ile geldi 1100 kmde daha patlamadı.

Doğru basınç, dikkatli kullanım birazda şans etkiliyor...

• Beğen
Tepkiler: bonder76
Carraronun bu aero kadrosu niye bilmiyorum ama sanırım beklentiyi karşılayamıyor. Çok fazla satış ilanı görüyorum. Pandemi sebebiyle paraya sıkışanların sayısı arttı, acil nakit ihtiyacı yüzünden elden çıkarmak istiyorlar diyeceğim ama bu modele ait onlarca yeni alınmış bisiklet ilanı var. Alınalı 20 gün, 30 gün olmuş satıyorlar. Carraro 012, 022, 042, 052 modellerinden bahsediyorum. Hepsi aynı aero kadroyu kullanıyor bilindiği gibi.

12.jpg
race-022-16v-kumpas-28-2020.jpg
42.jpg
52.jpg

Kadronun ağır ve hantal olma ihtimali yüksek o_O Kullanıcılar ne diyor bu konuda, var mı bu kadroyu kullanan

• Beğen
Tepkiler: Ali Eren ve TafLan
@Serkan Mıstınoğlu Carraro kullanıcısı değilim ama 062 dışında kalanların hepsi alüminyum maşalı. Kullanıcılar titreşimden muzdarip olabilir diye düşünüyorum

Yeni başlayanlar bu kadro ile rahat edemediler bence... 52-36 aynakol 11-28 ruble oranı ve aero-yarış-endurance karışımı bir kadro... Pandeminin de büyük etkisi var. Kış gelirken insanlar nasılsa kullanmayacağım satayım diyorlar. Ekonomik olarak da insanlarda kriz korkusu var. Eşyaya para bağlamaktan çok elimden nakit bulunsun diye düşünüyor olabilirler.

@Serkan Mıstınoğlu Bende 062 var. ILK bisikletim olduğu için ağırlık konusunda mukayese edemeyecegim belki ama genel olarak herkes ağırlıktan yakınıyor. Bende şunu merak ediyorum. Amatör sporcular için gerçekten de bu ağırlık olayı önemli mi? Hadi boyası, ahım şahım değil ama diğer ekipmanlar bakıldığında araştırdıgım ve bilgim dahilinde okadarda kötü bir bisiklet değil heleki benim gibi ilk yol bisikleti olan birisi için yer uçağı diyebilirim. Ama dediğim gibi belkide ikinci bisikletim olsaydı bende satarmıydım bilemiyorum. iyi forumlar🤗

Bence carraroların en büyük sorunu jant seti. Daha önce yol bisikleti olmayan bir carraro kullandık, ne yaparsanız yapın akmıyordu. Yol bisikletleri de hem muadillerinden ağır hemde hazneler markasız.

4BBB49FF-9258-47CB-BE7D-9BD92DD15770.jpeg

Cok garip degerler. En kucuk 3 kadronun “reach” i Medium bedeninkinden daha buyuk.
Sanki medium bedeni cizip diger bedenleri cekistirerek uydurmuslar. 😀
Zaten agresif kadro, yeni baslayan cok rahat edemez. Ben sasirmadim hizli ikinci ele dusmesine.

243309 dosyayı görüntüle

Cok garip degerler. En kucuk 3 kadronun “reach” i Medium bedeninkinden daha buyuk.
Sanki medium bedeni cizip diger bedenleri cekistirerek uydurmuslar. 😀
Zaten agresif kadro, yeni baslayan cok rahat edemez. Ben sasirmadim hizli ikinci ele dusmesine.
Ben carraroları kısa boylular için pek uygun bulmuyorum hocam. Reach değerleri absürt. Önceki kadroda da benzer bir problem vardı.

• Beğen
Tepkiler: Veto8
Bence carraroların en büyük sorunu jant seti. Daha önce yol bisikleti olmayan bir carraro kullandık, ne yaparsanız yapın akmıyordu. Yol bisikletleri de hem muadillerinden ağır hemde hazneler markasız.

062 kullandım, bisiklet sprint atarken net olarak esniyor. Pedal dahil 9.75kg ağırlığı vardı. Vision team 30 jant ile geliyor, bu fiyat bandında bir bisiklet için bence çok iyi. Alışkanlık sıkıntısı yoktu bence.

@Serkan Mıstınoğlu Bende 062 var. ILK bisikletim olduğu için ağırlık konusunda mukayese edemeyecegim belki ama genel olarak herkes ağırlıktan yakınıyor. Bende şunu merak ediyorum. Amatör sporcular için gerçekten de bu ağırlık olayı önemli mi? Hadi boyası, ahım şahım değil ama diğer ekipmanlar bakıldığında araştırdıgım ve bilgim dahilinde okadarda kötü bir bisiklet değil heleki benim gibi ilk yol bisikleti olan birisi için yer uçağı diyebilirim. Ama dediğim gibi belkide ikinci bisikletim olsaydı bende satarmıydım bilemiyorum. iyi forumlar🤗

Hocam amatör var amatör var:) Ağırlık meselesi tırmanış yapan herkes için önemli bence. Düz yolda hiçbir kazancı olmuyor hafifliğin, düz yolda rijitlik ve akıcılık önemli.750 gram ekstra şişe farkını yokuşta çok net anlamıştım mesela. Herkes için önemli fakat sonuçta bütçe meselesi bu ağırlık işi, o yüzden kafaya çok takmamak lazım:)

@silahsor3 Günaydın peki bu esneme olayını nasıl fark ediyorsunuz yeni bir kullanıcı bunu anlayabilirmi?

@silahsor3 Günaydın peki bu esneme olayını nasıl fark ediyorsunuz yeni bir kullanıcı bunu anlayabilirmi?

Ben de çok eski bir kullanıcı sayılmam, çok güçlü olduğumdan da esnetebildiğimi zannetmiyorum. Fakat ağırım ve ayağa kalkıp tüm güç bastığımda hissetmiştim. Otururken ve sprint haricinde esneyebileceğini sanmıyorum. Kullandığım bisiklet esneme konusunda tık demediği için onunla karşılaştırabildim.

062 kullanıyorum daha önceden yol bisikleti deneyimim olmadığı icinde mukayese edemem ama yeni başlayanlar için yok ağırlığı yok hantallığı vs bunları yeni kullanıcılar anlayamaz ve anlasa dahi ne fark edecek sonuçta amatör olarak başlıyor. Aero diye çıkarttılar yeni modelleri ne aero orası muamma sadece kullanıcıyı Kendine çekiyor ben kondisyonuma güvendiğim icin hergün dahada performans artışı görüyorum. Bu bisiklet 2 yıl kadar götürür en azından ilerde tabiki eklemeler yapılır veya değiştirirsin . Herkesin kendi bütçesi 062 seviyesinde 105 setli başka bir bisiklet arasında karbon kadro hariç tabi ki ucurumlar olacağını sanmıyorum.

• Beğen
Tepkiler: Mr.pro ve amasseia
Geri