Jordanred Bisiklet Forması, Bisiklet Taytı ve Bisiklet Giyimine Dair Her Şey

Carraro 052 - 2020 Model Yol Bisikleti Aldım

@recepB yapacak birşey yok bütçemiz buna yöneltmek zorunda bıraktı beni dedigim gibi ustundeki ekipman jant vs baska bir x markada olaydi 6 bin tl alamadik diye düşünüyorum

Scudo
@ErzincanLee elbette önemli olan zevk almak keşke kur farkı çok olmasada herkes en iyisini kullansa :) biz istemiyor muyuz treklere binmeyi herkese iyi sürüşler :)

• Beğen
Tepkiler: ErzincanLee
@recepB sadece kur farkı değil vergilerde zaten 2 ye katlıyor. Kullanmaya devam ilerde belki saglam bir kadro bulursak aktarır herseyi ona 😀

Malesef avrupali bir vatandas asgari ucretle trek emonda alr5 alirken biz asgari ucretle carraro 012 aliyoruz. Biz de bacaklara kuvvet diyoruz. Carraro 10 esniyorsa trek 2 esniyor. Sarsıntısı ona gore cok daha az. Karbon masa sele borusu var. Agirlik en az 2 kg farkediyor. Ne yapalım bacagimiza kuvvet.

Hayırlı uğurlu olsun kazasız belasız kullanın...

• Beğen
Tepkiler: ErzincanLee
@Serkan Mıstınoğlu Bende 062 var. ILK bisikletim olduğu için ağırlık konusunda mukayese edemeyecegim belki ama genel olarak herkes ağırlıktan yakınıyor. Bende şunu merak ediyorum. Amatör sporcular için gerçekten de bu ağırlık olayı önemli mi? Hadi boyası, ahım şahım değil ama diğer ekipmanlar bakıldığında araştırdıgım ve bilgim dahilinde okadarda kötü bir bisiklet değil heleki benim gibi ilk yol bisikleti olan birisi için yer uçağı diyebilirim. Ama dediğim gibi belkide ikinci bisikletim olsaydı bende satarmıydım bilemiyorum. iyi forumlar🤗

Merhaba 7 kg bir bisiklet kullanırsanız verdiği hissi anlarsınız. Ondan sonra 9 -10 kg bisikletler size çok hantal gelir. Sadece yokuşta değil düz yolda da ani hızlanmalarda hafif bisikletin farkı anlaşılır.

• Beğen
Tepkiler: Ali Eren
@Goflet yani şimdi 7 kg bir bisiklet ile 9-10 kg olan bir bisikleti karşılaştırmak zaten doğru değilki nerden baksanız %30 ağırlık farkı var. Carraro 062 segmentindeki başka bir bisiklet ile arasındaki 200-300 gram oynamalardan çok uçurum olmaz. Bu bisikletler sonuç olarak orta başlangıç seviyeis arasında.

Ben genel olarak söyledim. Tabi bütçe ne ise ona göre seçim yapılır. Geçen bir yarışta Peter Sagan sprinti yarım santimetre ile kaybetti orada 50 gramın bile önemi var. Beklentiye göre bir olay

• Beğen
Tepkiler: qtay
@Goflet o kadar profesyonel seviyede 50 gramların farkı elbette olur ona lafım yok. O seviyeye gelelimde 50 gr az olsun hocam :D

Evet dedim ya beklentiye göre her şey göreceli. Bisiklet alırken şartlar zorlanarak alınabilecek en iyi bisiklet alınmalı. Sonradan yükseltmek yada satıp yenisini almak çok daha pahalıya geliyor. Yeni başlayanda çok güzel bir bisiklet alıp binebilir.

Bende yol bisikleti almayı düşünüyorum ve alacağım ilk yol bisikleti, şuan için aklımda carraro 062 var

• Beğen
Tepkiler: Mr.pro
062 alınır mı

• Beğen
Tepkiler: amasseia
Son düzenleme:
  • Beğen
Tepkiler: hrnkral
@qtay Eger bisiklete yeni başlıyor İseniz aero yarış kadrosu sizi rahatsız edip bisikletten sogutabilir. biraz daga endurance dedikleri acısı dik bisiklet modellerine bakabilirsin. Bisiklet bana göre kötü bisiklet değil bendede var. Ama belki seni sürüş pozisyonu nedeniyle rahatsız edecek, bence çevrende bildiğin birilerinde varsa bir dene bir iki tur at ondan sonra karar ver. birde ikinci ellere bakmanı tavsiye ederim. Bu dediğim nedenlerden ötürü satan çok insan var. Malum bu sporda öncelik konfor =)

@qtay Eger bisiklete yeni başlıyor İseniz aero yarış kadrosu sizi rahatsız edip bisikletten sogutabilir. biraz daga endurance dedikleri acısı dik bisiklet modellerine bakabilirsin. Bisiklet bana göre kötü bisiklet değil bendede var. Ama belki seni sürüş pozisyonu nedeniyle rahatsız edecek, bence çevrende bildiğin birilerinde varsa bir dene bir iki tur at ondan sonra karar ver. birde ikinci ellere bakmanı tavsiye ederim. Bu dediğim nedenlerden ötürü satan çok insan var. Malum bu sporda öncelik konfor =)
benim temasım sele ve gidonla değil mi hocam kadro beni neden rahatsız ediyor ki? bunu birkaç kişi daha yazmış tam anlayamadım..

@qtay bende 50 yaşındayım. 100 kg idim. Carraro 022 aldım. 3 ayda 86 kg ye indim. 1500 km kullandım. Bir sorun yaşamadım. Sonuçta yol bisikleti, aero da olsa endurance da olsa diğer tip bisikletler gibi rahat olmaz. Tabi çok uzun yol kullanmayacaksak. Benim turlarım max 40 km. Oda rahatsız etmiyor. Ama 150 - 200 km tur olacaksa @ErzincanLee haklı. Endurance fark eder diye düşünüyorum.

@qtay bende 50 yaşındayım. 100 kg idim. Carraro 022 aldım. 3 ayda 86 kg ye indim. 1500 km kullandım. Bir sorun yaşamadım. Sonuçta yol bisikleti, aero da olsa endurance da olsa diğer tip bisikletler gibi rahat olmaz. Tabi çok uzun yol kullanmayacaksak. Benim turlarım max 40 km. Oda rahatsız etmiyor. Ama 150 - 200 km tur olacaksa @ErzincanLee haklı. Endurance fark eder diye düşünüyorum.
alacağım bisiklet ikinci yol bisikletim olacak abi. aero kadronun normal yol kadrosuna göre eksiğini anlayamadım. bu arada değişim güzel olmuş tebrik ederim :)

• Beğen
Tepkiler: Yldrm07
Geri