Jordanred Bisiklet Forması, Bisiklet Taytı ve Bisiklet Giyimine Dair Her Şey

Carraro Sportive Serisi Kullanıcıları Kulübü

@TorukMactoo
Özellikleri güzel fakat sanırım bu kanlolu. Kablosuz müdelleri öneririm. Aleti bisiklet üzerinde bırakmıyorum. Klipsi var söküp alıp cebe atıyorum

Scudo
İyi akşamlar dostlar.

Bugün oruçlu oruçlu bir deneyeyim kendimi dedim. Dikkatsizliğim sonucu düştüm. Tünele girecektim. Arka ışığı yakmak için sağ elimi selenin altına götürdüm. Tabi biraz eğim vardı ve bisiklet hızlandı. Ben de yavşlasın diye sol elimle frene bastım ama fazla basmışım. Fren de ön fren olunca kendimi yerde buldum :) Bacakta 2-3 sıyrık var, azıcık da kolum incindi. Bisiklette ise arka aktarıcının vites değiştirme kollarından vites düşüren taraf yamularak vites arttıran kola sürtmeye başladı. Vites değiştirmek için basıncabirbirine sürtüyor, genelde vites geçmiyor, diğer kolu tutmam gerekiyor. Bu da trafikte zorluyor, sıkıntı oluyor. Yamulan kısmı elimle düzeltmeye çalıştım ama çok zorladı, yapamadım. Müsait zamanda kontrol edeceğim.

Toplam 40 km yaptım ve aşırı derecede susadım ve yorgunluk bastırdı. Oruçlu oruçlu 20-25 km'den fazla yapmamanızı tavsiye ederim...

@Ahmet Teke

gecmiş olsun kardes keske kenara cekip öyle acsaydın..dikkat dikkat dikkat cok önemli..ucuz atlatmısın allahtan

@Ahmet Teke
Çok geçmişolsun. Oruçlu oruçlu bu sıcakta. Dikkat edin hocam.

@devilmycarlos Abi teşekkür ederim. Evet anladım bunu, kenara çekicem bundan sonra açarken. Acelemiz yok zaten, kenara çekip yapmak lazım. Yalnız ben bu frenlere hala alışamadım yahu. Çok sıkmaya gelmiyor. Bir de benim lastiklerde diş yok, pürüssüz, çabuk kızaklıyor. Çok sıkamıyorum freni. Hemen kayıyor arka taraf. Yüksek hızda tehlikeli bile olabiliyor. Ayrıca şehir içinde sürmek gerçekten zor.

@Metawox Sağolun hocam. Bir daha oruçlu çıkmam sanırım, çok yoruyor

@Ahmet Teke

kardes sana tavsiye lastikler azcıkda olsa sakın frene basma kurutmadan..Gecen ben suyun içinden gectim yokuş aşşagı inerken,lastik biraz ıslandı,tam caddeyle sokagın kesistiği yere hızlı girdim,dönerken frene dokundum arka kayarken elimi frenden çekip sağ ayağımı yere koyarak öyle döndüm.o esnada karsıdan aracta geliyordu.ucuz atlattım..3kere düşme tehlikesi atlattım 3ünde de lastikler ıslak olmasından dolayı kızaklanmaktan..Bende ki lastikler dişli ama kuruyken cok iyi sorunum yok,,Frenlere gelince evet cok sağlam.Yokuşlardan aşağı inerken ön ile iniyorum,arka ile destek veriyorum,sanırım elim alıştı ayarına.Zamanla alısırsın diye tahmin ediyorum...Senin düşme olayın tek elle kim frene bassa o pozisyonda düşer.

@Ahmet Teke
Geçmiş olsun kardeşim aman dur dikkat et şurada kaç tane 330 kullanan varız bende o tekerlerin puruzsuzlugu yüzünden bir kere düştüm

@Ahmet Teke
Gelmis gecmis olsun.Bende 2 haftadir pazar gunleri oruclu halde suruyorum.Baya bir zorluyor ter atildigi icin su kaybi oluyor haliylede susuyor insan…

@devilmycarlos
Abi yazdıkların için teşekkür ederim. Lastiklerin ince olması durumu sıkıntıya sokuyor. Rahatlığı için katlanacağız :)

@Arda Oral
Sağolasın hocam

Vites kolunu düzeltmem lazım, adam gibi vites değiştiremiyorum. Ama çok aert, düzelmiyor. Nasıl yapacağım bilmiyorum

@Mustafa_Sayar
Eyvallah hocam.

Oruçlu zor oluyormuş sıcakta. Susayıp boğaz kupkuru kalınca çok zorluyor insanı. Su da içmeyince bariz enerji kaybı oluyor ve yoruluyor insan bu yüzden. Aşırıya kaçmamak lazım. Ayrıca dikkat dağınıklığı da oluyor aç olunca insan. Dikkat etmek lazım

Geçmiş olsun çok.

Dün ben de işten dönerken yolda arkama bakayım dedim, sağ pedalı kaldırıma sürttüm. son anda topladım bisikleti düşüyordum az daha. Neyseki çok sıkıntı yok pedal sıyrıldı sadece bir de üzerindeki reflektör düşmüştü, sonra aradım buldum onu da yolda. :)

• Beğen
Tepkiler: dengetekerci
Ben dün ilk kez kullandım akşam. 20-25 km kadar gittim. Suluk ve matara tutacağı ihtiyacı aşırı derecede fazla. Ama ondan önemlisi sele...!!!!!!!! Abi bu ne biçim bi seledir. Allah aşkına. İğrenç. Resmen ağrı değil eziyet yaa. Benim kilom 85 boy 1.79 51 kadro 227 yi seleyi en alçak seviyeye indirerek kullanabiliyorum. Bu yüzden bana bi sele önerisi lazım. Bu işlerden anlamayan ben. Yardım isteyen ben. Sele şart aga. Büyük öü olmalı küçük mü? Hangisi rahat. Ancak sizden öğrenebilirim. Direkt marka model linki de atabilirisniz?

Dosyalar

• image.jpg
    image.jpg
    124,9 KB · Okunma: 20
merhaba arkadaşlar benim 2 aylık carraro 221 sportive nin sol ayna kolu diş sıyırdı. geçenlerde foruma da yazmıştım, Sağolsun bi arkadaşın tavsiyesiyle Muğla da servise gittim servis kullanıcı hatası dedi parçayı kendiniz temin edin dedi yardımcı olmaya yanaşmadı. sanırım bisikleti internetten aldığım için uyuzluk yaptı. bende aynakol arıyorum ancak üzerindeki aynakolda ne marka ne model ne de dişli boyları yazıyor. bir de sol dişli sıyırmış tek satılır mı nereden alayım ne almalıyım orjinalinden arıyorum marka olmadığı için bulamıyorum. fabrikayı arasam bana gülerler mi bi ayna kol için adam fabrikayı aradı diye

@TorukMactoo
Benim selede oyle resmen iskence oluyor.Oneriler benim icinde onemli…

@hayalet07 Hayır gülmezler. Arayın, hem sorununuzu anlatın ve garanti dahilinde işlem görmesini talep edin, hem de servisin ilgisizliği ve tutumu hakkında şikayetçi olun.

• Beğen
Tepkiler: Arda Guldogan
@Cengo aradım bi bayan çıktı parekende satışımız yok servise gidin bisiklet seri numarasıyla bize fax çeksin gönderelim dedi. nerden baksak 10-15 günü bulur sanırım tüh. n11 den gittigidiyordan falan shımano nunkilerden mi alsak acaba bilemedim şimdi

@hayalet07 gayet güzel bir gelişme. Öncelikle şunu belirteyim, yetkili servis ister garanti dahilinde olsun, ister ücretli onarım olsun size orijinal yedek parça temin etmekle kanunen yükümlü. Dışarıdan alın, kendiniz bulun vs. deme hakkı yok.
Servisle görüşerek fabrikadan gelen cevabı bildirin ve buna göre işlem yapmalarını talep edin. Bugün size dışarıdan parça temin et diyen servis, yarın orijinal olmayan parça kullanılmış, yetkisiz montaj/onarım yaptırılmış diyerek bisikletinizi garanti dışı dahi bırakabilir. Henüz 2 aylık bir bisikleti bence riske sokmayın ve onarımı fabrikanın bilgisi dahilinde, yetkili servise yaptırın. Yapılan işlemlerle ilgili tüm servis fişi/fatura/çıkarılan arızalı parçalar vb. hepsini teslim alın ve garantiniz bitene kadar muhafaza edin. Servis ilgisiz/yavaş/umursamaz tutumuna devam ederse fabrikayı aramaktan çekinmeyin.

teşekkür ederim @Cengo gidip servisle görüşeyim bakalım. 3-4 gündür binemiyorum bisikletime özledim :)

@Mustafa_Sayar bizim tanışıyor olma ihtimalimiz var mı. mesleğiniz ne idi acaba?

Geri