Jordanred Bisiklet Forması, Bisiklet Taytı ve Bisiklet Giyimine Dair Her Şey

Carraro Sportive Serisi Kullanıcıları Kulübü

@Ahmet Teke Şimdiye kadar apartmanın bodrumundan herhangi bir hırsızlık durumu olmadı. Açıkcası bu soru gelene kadar aklımda hiç çalınır mı korkusu yoktu. :)
Hatta şu an da bodrum katta duruyor bütün bisikletlerle birlikte kilitsiz bir biçimde. Eğer askı aparatı yaparsam belki kilit için de bir şeyler düşünebilirim.

Scudo
@Alican.A İstanbul gibi bir şehirde, şaşırtıcı bir durum :) Ben her ne kadar evde yer sorunu olsa da köşede bir yerde o rafı yapıp ev içerisine koymayı düşünüyorum. Gerçi şimdi de evde koridorda duruyor ya :)

Arkadaşlar merhaba. Şu sıralar bisiklet arayisindayim. Sportive 227ye karar verdim sayılır. Boyum 1.90. kadro boyu 54 cm olmalı sanırım. 227de 54cm var mi? Bi arkadaş 51 var demiş. Bir de 227 nin ağırlığı nedir ?

@sami_fen Güngörler Bisiklet sitesinde 46, 51 ve 54 kadro sipariş verebilirsiniz diye yazmış. Sanırım daha büyüğü yok ki zaten 51 size çok çok küçük gelir. 54'ü de denemeden almayın derim...

• Beğen
Tepkiler: sami_fen
Teşekkür ederim. Nasıl anlicam kadronun bana uygun olduğunu ? ilk bisikletim olacak da bilgisizim bu konuda :)

@sami_fen

boy ve bacak iç boyunuz nedir.

şu sitedekileri bir mezurayla uygulayıp sol tarafı doldurursanız kadronuz cıkar meydana

(link)

@sami_fen Hocam forumda ve googleda ufak çaplı bir araştırma yapmanızı öneriyorum :)
@sami_fen Hocam forumda ve googleda ufak çaplı bir araştırma yapmanızı öneriyorum :)

@mrjoney1str
Bunun 56 kadrosu varmi bana yok denilmisti 56 kadrosunu alamamistim.

@mrjoney1str
79 bacak boyuna 56 kadro. Ziyaaaaaaa. :)
Şaka bi yana 79 bacak içi boya 51 çok az büyük gelebilir. 46 da çok az küçük gelebilir. Kısacası ortada. 56 kadro varsa da çılgınlık olur. :)

Ya gençler yeni bir konuya daha giriyorum. Bisiklet zincir yağlamak için youtube videolarda würth hhs 2000 vardı. Ben de biraz araştırdım würth dry chain lube zincir yağı olduğundan amacına daha uygundur diye düşünerek aldım. Aldım eve geldim biraz daha araştırayım dedim. Yurt dışı forumlarda ilgili sprey yağın genelde motosiklet kullananlar tarafından kullanıldığını ve memnun olduklarını kuru yağ olduğu için de toz pislik vs zincirde tutunamadığını yazmışlar. Bizim memlekette de yağı yerden yere vurmuşlar.
Bisikletimizin zinciri ilk alındığı günkü gibi kalmayacak periodik olarak yağlamak lazım. Bisikletiıslak havalarda sürmeyeceğim.
Sizin kullandığınız bir zincir yağı var mı ? Uzmanlar 100 km bir yağlayın diyor. Ne sıklıkla yağlıyorsunuz.

Aldığım yağ da saydam bir yağ zinciri kuru gösteriyor. Yabancı sitelerde de aynısını söylüyor fakat işini çok iyi yaptığından bahsetmişler

Bu forumdaki konusu
Zincir yağı olarak Würth HHS Drylube! - BisikletForum
Bu da aldığım yağ

(link)

Ya gençler yeni bir konuya daha giriyorum. Bisiklet zincir yağlamak için youtube videolarda würth hhs 2000 vardı. Ben de biraz araştırdım würth dry chain lube zincir yağı olduğundan amacına daha uygundur diye düşünerek aldım. Aldım eve geldim biraz daha araştırayım dedim. Yurt dışı forumlarda ilgili sprey yağın genelde motosiklet kullananlar tarafından kullanıldığını ve memnun olduklarını kuru yağ olduğu için de toz pislik vs zincirde tutunamadığını yazmışlar. Bizim memlekette de yağı yerden yere vurmuşlar.
Bisikletimizin zinciri ilk alındığı günkü gibi kalmayacak periodik olarak yağlamak lazım. Bisikletiıslak havalarda sürmeyeceğim.
Sizin kullandığınız bir zincir yağı var mı ? Uzmanlar 100 km bir yağlayın diyor. Ne sıklıkla yağlıyorsunuz.

Aldığım yağ da saydam bir yağ zinciri kuru gösteriyor. Yabancı sitelerde de aynısını söylüyor fakat işini çok iyi yaptığından bahsetmişler

Bu forumdaki konusu
Bu da aldığım yağ

(link)

Bu forumdaki konusu
Bu da aldığım yağ

(link)

@Metawox Hocam, dün ben de bu yağ konusunu iyice bir araştırdım. Sonuç olarak Zefàl Dry Lube isimli yağı uygun buldum. Zinciri temizlemek için ise ekonomik bir çözüm olan gaz yağını tercih edeceğim. 150-200 km'de bir yağlamayı düşünüyorum. Aslında zinciri izleyerek de anlayabiliriz, vites geçişleri biraz zorlaşmaya başladıysa, geçişlerdeki ses arttıysa ya da gözle görülür şekilde kuruma olduysa-pislik biriktiyse temizlemeli. Mesela çok tozlu ve topraklı bir yoldan geçersek daha çabuk kirlenir zincir. Duruma göre düşünülür bu mevzu.

Şu aşağıda izlediğim video da çok yardımcı oldu;

Ürünü de en ucuz dün 25 TL'ye ücretsiz kargo bulmuştum ama şu an bulamadım. Bu aşağıdaki 28 TL ücretsiz kargo var;

(link)

Hocam bence kullan, sıkıntı oluşturmaz aldığın ürün

@Ahmet Teke
Sanırım bu işe yaradı biraz kardeşim teşekkür ederim

@Ahmet Teke
bence de sıkıntı olacağını sanmıyorum. Uygulama önemli diye düşünüyorum. Bu yağdan çok fazla değil fakat sık sık yağlamak uygulamada daha verimli olacaktır diye düşnüyorum.

Valla iyi olmuş bu zincir yağı konusu. Ben de tam soracaktım hengi yapla yağlasak diye. :)

@sebahattin atalay
nerden aldın bu renk 227 kardeş.. Ben epeyi aradım bulamadım :(((

@Metawox U kilitleri nasıl taşımayı düşünüyorlar acaba merak ettim... Ben pek sevmedim. şifreli bakıyorum. Henüz sipariş vermedim. Yarın sabah aleti teslim alıp kurulumu yaptırıcam. Akşam da test sürüşüne çıkarım artık :) Verdiğin bilgilerin için teşşekkür ederim bu arada.. Km sayacı olarak BoGeer YT-813 nasıldır... Çinden sipariş versem... Linki: (link)

@TorukMactoo
Ben hızlıal dan aldım hocam.

Bu arada alibaba.com dan değil aliexpress.com dan bakınız.

Geri