Jordanred Bisiklet Forması, Bisiklet Taytı ve Bisiklet Giyimine Dair Her Şey

Carraro Sportive Serisi Kullanıcıları Kulübü

Sporttive 227 model bisikletde giderken her tekerr turunda tak tak ses geliyor sürekli.... bayiye götürdüm bişey yok diyip başından savmaya çalıştı ama sesten çok rahatsız oluyorum
Bu sorunu yaşıyan veya çözen varmı?
Eğer ses aynakoldan geliyorsa her pedal çevirişinizde, sıkılması gerekiyordur. Bu başıma gelmişti.
Eğer tekerden geliyorsa da (eğer çarpan bir şey yoksa) muhtemelen jant göbeğine bakmak gerekir.

• Beğen
Tepkiler: caneria
Scudo
Göbek dağılmış olabilir, jant telleri çok gergin veya çok gevşekse onlardan gelebilir. Arka teker mi ön teker mi onu belirleyebildiniz mi ?

@caneria ince bir ses ise jant tellerinden geliyor olabilir. Bende bugün tellerin akordunu yaptırdım geçti.

• Beğen
@Nurullaah18 sadece sürerken yada üstünde yük varken çıkıyor. Dediğinizi yapacağım teşekkürler
Arka tekerden geliyor ses
@Yldrm07 ses baya kalın geliyor her teker turunda tok bir ses tak tak vuruyor. Pedal çevirip çevirmemem fark etmiyor

@everhard pedal çevirip çevirmemem fark etmiyor. Her teker turunda geliyor ses. sanıyorum arka tekerden geliyor. Bidahaki gidişimde jant göbeğini söyleyeceğim onda o zaman sıkıntı. Bisikleti alalı 4 hafta falan oldu bu kadar çabuk dağılmasıda şaşırtıcı

@caneria
Dağılmış olarak düşünmeyin bence. Benim de orta göbekten ses geliyordu daha 100 km yapış bisikletten. Götürdüm, sadece sıktılar. Yeterince sıkılmamış.
Bir de fiziksel olarak dışarıdan çarpan bir şey olabilir mi diyeceğim ama, öyle olsa görürdünüz.
Ben canınızı sıkacak bir problem olduğunu zannetmiyorum.

• Beğen
Göbek iyi sıkılmamışsa elle tutup sağa sola sallandığında teker/jant sallanır. Göbekte boşluk olup olmadığını öyle anlayabilirsiniz

Arkadaşlar merhaba, yine bu site vasıtasıyla bir arkadaşımızdan carraro sportive 327 aldık. Aldık ama binemiyoruz. :)
Şöyleki bisiklet de montajlı geldi. Kurulumunu kendimiz yapalım dedik ama beceremedik bir türlü. Önce resimlerden görüldüğü gibi alt taraftaki rulmanda tek bilya eksik. Bu arada hatırlatayım bisiklet 1 aylık ve binilmemiş. Satan arkadaş kadro uyumsuzluğu nedeniyle hemen satıp uygun olanını aldı. İlanlardan hatırlarsınız belki. Neyse bilya eksikliğinin üretim hatası olduğunu düşünüyorum. Bu gün arandım ama uygun bilya henüz bulamadım.
Bir diğer durum maşa, gidon montajını ne yaptıksak istediğimiz gibi olmadı. resimlerde gözüktüğü gibi bilezikler tam zemine oturmuyor. Daha doğrusu oradaki bağlantı parçası daha aşağı inmiyor. Yine sağa sola döndürdüğümüzde çok rahat değil. Hafiften bir kasıntı var. Kesinliikle içimize sinmedi bu durum.
Uzun bir süre arandım ama Carraronun ne montaj talimatını, nede montaj videosunu bulamadım. Bu konuda yardımlarınızı bekliyorum.

Dosyalar

• resim1.jpg
    resim1.jpg
    5,6 KB · Okunma: 85
  • resim2.jpg
    resim2.jpg
    42 KB · Okunma: 86
  • resim3.jpg
    resim3.jpg
    33,9 KB · Okunma: 90
  • resim4.jpg
    resim4.jpg
    55,8 KB · Okunma: 85
Arkadaşlar merhaba, yine bu site vasıtasıyla bir arkadaşımızdan carraro sportive 327 aldık. Aldık ama binemiyoruz. :)
Şöyleki bisiklet de montajlı geldi. Kurulumunu kendimiz yapalım dedik ama beceremedik bir türlü. Önce resimlerden görüldüğü gibi alt taraftaki rulmanda tek bilya eksik. Bu arada hatırlatayım bisiklet 1 aylık ve binilmemiş. Satan arkadaş kadro uyumsuzluğu nedeniyle hemen satıp uygun olanını aldı. İlanlardan hatırlarsınız belki. Neyse bilya eksikliğinin üretim hatası olduğunu düşünüyorum. Bu gün arandım ama uygun bilya henüz bulamadım.
Bir diğer durum maşa, gidon montajını ne yaptıksak istediğimiz gibi olmadı. resimlerde gözüktüğü gibi bilezikler tam zemine oturmuyor. Daha doğrusu oradaki bağlantı parçası daha aşağı inmiyor. Yine sağa sola döndürdüğümüzde çok rahat değil. Hafiften bir kasıntı var. Kesinliikle içimize sinmedi bu durum.
Uzun bir süre arandım ama Carraronun ne montaj talimatını, nede montaj videosunu bulamadım. Bu konuda yardımlarınızı bekliyorum.
Carraro yu arayarak Fotoğrafları gönderip bir danışın anormal bir durum var mı Müşteri memnuniyeti ve desteği konusunda her türlü şeyi yapıyor firma :)

• Beğen
Tepkiler: onatt
Arkadaşlar, maşa , gidon bağlantısı ara parçaların dizilim sırasını gösteren bir şema nereden bulabilirm ?

Antalya'da hiç bir yerde carraro sportive 224 veya 225 bulamıyorum üretimi yok mu acaba şuanda

@castelan talep çok fazla olduğundan ürün yetmemiş olabilir.

Antalya'da hiç bir yerde carraro sportive 224 veya 225 bulamıyorum üretimi yok mu acaba şuanda
Bende 5 Gün Önce Sportive 225 Aldım Denizli bayisinden elinde kalan son 2 şer adet 225 ve 224 demişti Yurt dışından malzeme gelmiyormuş sanırım. 2021 yılı yeni modeller çıkana kadar stoklar tükenince bir daha yok dedi.

Bende 5 Gün Önce Sportive 225 Aldım Denizli bayisinden elinde kalan son 2 şer adet 225 ve 224 demişti Yurt dışından malzeme gelmiyormuş sanırım. 2021 yılı yeni modeller çıkana kadar stoklar tükenince bir daha yok dedi.
Hocam aldığınız yerin adını öğrenebilir miyim satıcı kabul ederse kargoyu alırım

Şuan Antalya’da bir bisikletçide sportive 225 buldum 2.el temiz 20 ay garantili 2000₺ sanırım alacağım :) nasıl 225 memnun musunuz hocam?
Memnunum Hocam şuanlık kendisiyle iyiyiz. Üstündeki lastikler felan baya kaliteli değiştirmedilerse .

Arkadaşlar 2020 olan model bu değil mi? Bana 2020 diye turuncu maşalı olanı gösterdiler ama 2020 2019 nasıl ayırtedebileceğim
sportive-230.jpg

Geri