Jordanred Bisiklet Forması, Bisiklet Taytı ve Bisiklet Giyimine Dair Her Şey

Carraro Sportive Serisi Kullanıcıları Kulübü

@Cenkay Aker
328'de vites ve fren kolları tümleşik, 327'de ise ayrı ayrı. Bundan kaynaklı olan ufak ağırlık farkı v frenle hd fren arasındaki farkı kapatmış olabilir. Ama asıl fark 328'in lastiği 410 gramken, 327'nin lastiği 850 gram. Özellikler kısmında, iki modelde aynı lastik varmış gibi görünmesine rağmen, açıklamalar kısmında zikredilen lastikler farklı.

• Beğen
Tepkiler: Cenkay Aker
Scudo
Carraro Sportive 224 2019 bisikletime en ince hangi lastiği takabilirim? Daha doğrusu 25mm trainer lastik takmak istiyorum ama jantta herhangi birşey yazmıyor. Bilgisi olan var mı?

Arkadaslar merhaba.

2 ay önce Sportive 223 ile pedallamaya basladim. Bu surec içerisinde bisiklete alistim ve devamini getirecegim gibi görünüyor

Bisikleti Bodrum'da kullaniyorum ve burda yokuslar cok fazla.

Bu sure içerisinde gunluk 10 km ile kondisyonumu biraz toparladim. Şimdi yarim ada da ortalama 30 km lik turlar yapmak istiyorum.

Bu arada ikinci el fakat nerdeyse hic kullanilmamis cok temiz Sportive 227 buldum. 27 vites bana yokuslarda bi avantaj saglar mi? Aktarma ve vites disinda cok bir fark yok iki bisiklet arasinda.

Yorumlariniza gore bu hafta ici 227 yi alip sonra 223 u satacagim.

İlla hesapla derseniz hesaplarız ama kabaca durum şöyle.
Sizde 28/32 en küçük vites oranı var 0.875
227 de 26/34 en küçük vites oranı var. 0.764

Mevcut vites oranınızdan %10 kadar bir kolaylık edinmiş olursunuz en küçük viteste.

Eğer en küçük viteste olmanıza rağmen yokuş çıkmakta çok zorlanıyor, pedal çeviremeyip inmek zorunda kalıyorsanız fayda eder değişiklik. Böyle bir durum yoksa gereksiz olur. Çok farklı klasmanda bisikletler değiller.

Edit: hesaplamışım.

Merhaba,

Carraro sportive 330 bisikletim için mıcırlı, toprak, asfalt yollarda daha iyi sürüş sağlayabilmek için lastik arıyorum bana dış lastik önerebilir misiniz?

Cyclist dergisine göre carraro sportive 340 modeli 2021 yılında sportive 350 adıyla değiştirilip sram rival grup seti ile gelecekmiş.

• Beğen
Tepkiler: Daytona
Arkadaşlar 224 için ön ve arka çamurluk tavsiyesi olan varmı?

Arkadaşlar 224 için ön ve arka çamurluk tavsiyesi olan varmı?

Polisport Colorado 28 Şehir Bisiklet Çamurluk Seti özceylanda var, çamurluk kullanmıyorum ama bunu tavsiye etmişlerdi.

Polisport Colorado 28 Şehir Bisiklet Çamurluk Seti özceylanda var, çamurluk kullanmıyorum ama bunu tavsiye etmişlerdi.
İlgin için teşekkürler Tamda bu ürünü trend yoldan sipariş verdim geldi baktım uymuyor geri gönderdim

İlgin için teşekkürler Tamda bu ürünü trend yoldan sipariş verdim geldi baktım uymuyor geri gönderdim
iyiki çamurluk sevmiyorum, iyiki gaza gelip almamışım o zaman, teşekkürler geri bildirim için. :harika:

• Beğen
Tepkiler: Kurtbey
Ben araştırmaya devam edicem güzel bişey bulabilirsem yazarım
iyiki çamurluk sevmiyorum, iyiki gaza gelip almamışım o zaman, teşekkürler geri bildirim için. :harika:
Rica ederim bende çamurluk tercih etmem normalde ama maalesef bu havalarda da şart 👍

Herkese merhaba,

Benim bir sorum olacak tecrübeli arkadaşların yardımcı olmasını umuyorum.

Bisiklet almak istiyorum ve 2 bisiklet arasında kaldım.

Carraro sportive 330 ve 230

İki bisikleti de hiç kullanmadığım için yardımınızı istiyorum.

Yaklaşık ayda 1000 km civarı sürüyorum ve rahatlık bu açıdan çok önemli, 230 un yapısı 330 a göre daha uygun gibi gidonu yüksek gibi duruyor ( ayrıca ayarlı gidonu da var) yani kullanırken daha dik duruş pozisyonu oluyor ve bu benim çok tercih ettiğim bir şey. 330 un ise gidon kısmı daha aşağıda ve ileride gibi duruyor ( 2 bisikletin geometrisine bakarak söylüyorum)

230 un amortisörünün olması ve bu sebeple ağırlığının fazla olması da istemediğim bir şey, kullanmayacağım amortisörü taşımak istemiyorum. Sürüş keyfi açısından da hafiflik benim için önemli

Bu açıdan arada kaldım, 230 un fazla ağırlığı ihmal edilebilir mi, ya da 330 a gidon yükseltici alsam rahatlığı 230 gibi olabilir mi?

Tecrübesi ve bilgisi olan arkadaşlar yardımcı olabilir mi

Herkese merhaba,

Benim bir sorum olacak tecrübeli arkadaşların yardımcı olmasını umuyorum.

Bisiklet almak istiyorum ve 2 bisiklet arasında kaldım.

Carraro sportive 330 ve 230

İki bisikleti de hiç kullanmadığım için yardımınızı istiyorum.

Yaklaşık ayda 1000 km civarı sürüyorum ve rahatlık bu açıdan çok önemli, 230 un yapısı 330 a göre daha uygun gibi gidonu yüksek gibi duruyor ( ayrıca ayarlı gidonu da var) yani kullanırken daha dik duruş pozisyonu oluyor ve bu benim çok tercih ettiğim bir şey. 330 un ise gidon kısmı daha aşağıda ve ileride gibi duruyor ( 2 bisikletin geometrisine bakarak söylüyorum)

230 un amortisörünün olması ve bu sebeple ağırlığının fazla olması da istemediğim bir şey, kullanmayacağım amortisörü taşımak istemiyorum. Sürüş keyfi açısından da hafiflik benim için önemli

Bu açıdan arada kaldım, 230 un fazla ağırlığı ihmal edilebilir mi, ya da 330 a gidon yükseltici alsam rahatlığı 230 gibi olabilir mi?

Tecrübesi ve bilgisi olan arkadaşlar yardımcı olabilir mi
Sportive 330 2020 modelini 3 ay kullanma şansım oldu. Gidon boğazının boyuyla ve yüksekliğiyle oynayıp gayet rahat bir sürüş sağlayabilirsin. Ya da direk kelebek gidonla bir çok sürüş pozisyonu ve daha konforlu bir sürüş elde edersin. Ben maşalı bir şehir/tur bisikletinin , orta ve üstü kalite bir maşa kullanmadıktan sonra ekstra ağırlıktan başka getirisi olduğunu düşünmüyorum. Özellikle rampa çıkarken ve rüzgarlı havalarda gidon yüksekliği can sıkıyor bu arada. Gidon yüksekliğine kilitlenmenin hakkını veremeyen bir maşa ve ağırlığını da eklerseniz , 330'a göre tek avantajı titreşimi absorbe etmek olacaktır (bu önemli bir avantaj , ama Sportive 330 bu konuda çok da sorun çıkarmaz) Ben yerinizde olsam Sportive 330 tercih ederdim.

Ben araştırmaya devam edicem güzel bişey bulabilirsem yazarım

Rica ederim bende çamurluk tercih etmem normalde ama maalesef bu havalarda da şart 👍
Sevgili dostum geçtiğimiz günlerde bahsettiğim mevzuya nettlik kazandırıp Colorado 28 inç şehir çamurluğunu alıp taktım ekte benim kara ölüm ve çamurluk fotosu örnek olsun diye diye atıyorum. Şimdilik memnun kaldım artık kıyafetimde çamur lekeleri olmuyor 😁👍

Dosyalar

• IMG_20201220_101904.jpg
    IMG_20201220_101904.jpg
    927,1 KB · Okunma: 90
  • IMG_20201220_100933.jpg
    IMG_20201220_100933.jpg
    1,5 MB · Okunma: 90
  • IMG_20201220_100921.jpg
    IMG_20201220_100921.jpg
    1,6 MB · Okunma: 94
  • IMG_20201220_100840.jpg
    IMG_20201220_100840.jpg
    1,4 MB · Okunma: 89
Merhabalar;

Bugün bir sipariş vermek üzereydim ancak kadro boyu ile ilgili kararsızlık yaşadım.

Boyum 172, bacak iç ölçüsü 80cm e yakın. Firmada 46 kadrobulunuyor, ben küçük kalacağını düşündüm.

benzer ölçüleri olan ya da tecrübesi olan var mıdır acaba?

Teşekkürler.

Merhabalar;

Bugün bir sipariş vermek üzereydim ancak kadro boyu ile ilgili kararsızlık yaşadım.

Boyum 172, bacak iç ölçüsü 80cm e yakın. Firmada 46 kadrobulunuyor, ben küçük kalacağını düşündüm.

benzer ölçüleri olan ya da tecrübesi olan var mıdır acaba?

Teşekkürler.
Sizin bacaklar boya göre bir tık uzun gibi hocam. Boyunuza oranla 46 ideal ama bacak boyunuz için 48 iyi gibi. 48 alırsanız sele biraz aşağıda olur ama çok uzanırsınız, 46 alırsanız sele biraz kalkar daha agresif sürersiniz gibi geliyor bu ölçülerde. Konfor arıyorsanız: 48 performans istiyorsanız: 46 tercih edin derim.
Ekleme bizzat kullandığım modeller: 328, 225, 227

• Beğen
Tepkiler: cengower
@Cambaz Teşekkür ederim.

Firma ile tekrar görüştük konuştuk; 175-180 boya 43-46 kadro öneriliyor dedi.
Bu 80 bacak iç boyu için 46 kadro uygun olacak gibi görünüyor.

Bu arada ben de 225 için yazıyorum, bu görüş sizin tecrübeyle de uyuşuyor denilebilir.

Edit: Az önce siparişi geçtim, pazartesi kargolanacak sanırım bu önümüzdeki hafta kurdurmuş olur, görüntüleri paylaşırım.

225 ile ben de katıldım aranıza :)

Son düzenleme:
@Cambaz Teşekkür ederim.

Firma ile tekrar görüştük konuştuk; 175-180 boya 43-46 kadro öneriliyor dedi.
Bu 80 bacak iç boyu için 46 kadro uygun olacak gibi görünüyor.

Bu arada ben de 225 için yazıyorum, bu görüş sizin tecrübeyle de uyuşuyor denilebilir.

Edit: Az önce siparişi geçtim, pazartesi kargolanacak sanırım bu önümüzdeki hafta kurdurmuş olur, görüntüleri paylaşırım.

225 ile ben de katıldım aranıza :)

Merhaba nereden sipariş geçtiniz? Benimde boyum 172. Malum carraro hiç bir yerde yok

@drkfear merhaba; özelden cevapladım.

İlk bisikletim Carraro Sportive 225 serisiydi. Ardından Whistle Patwin 1824 aldım. Şuan üçüncü bisikletimi almak üzereyim inşallah :)

225 - 227 ve 230 serileri arasında vites farkı dışında çok fazla bir fark var mı acaba? Sanırım vites dışında set farklılıkları var.

Aralarında epey fiyat farkı var. Sizce hangisini almalıyım? Özellikle de 225 ile 227 arasında kararsız kaldım.

Son olarak Carraro sitesinde 325 - 327 - 330 serilerini de gördüm. Bu seriler 225 - 227 - 230 serilerinden daha üst seviye mi yoksa alt seviye mi? Bazen bildiğiniz üzere rakamlar büyüdükçe eski model oluyor :) Acaba bunlarda da aynı durum söz konusu mu? 300 serisi mi iyidir 200 serisi mi?

Geri