Jordanred Bisiklet Forması, Bisiklet Taytı ve Bisiklet Giyimine Dair Her Şey

Carraro Sportive Serisi Kullanıcıları Kulübü

Scudo
2020 kadro, geometrisi, donanımı ve fiyatıyla alınabilecek en optimum şehir bisikletlerinden.
Çok basit şekilde park ayağını çıkarıp, lastikleri inceltip, 12 kg'a indirebilirsiniz. Olur da uygun ikinci el hafif jant denk gelirse daha da hafifler.
Dilerseniz 700x35-38 aralığında gravel bir lastikle flat bar bir gravel yapabilir, dilerseniz ön arka bagaj takıp tura çıkabilirsiniz.
Hayırlı olsun.

2020 kadro, geometrisi, donanımı ve fiyatıyla alınabilecek en optimum şehir bisikletlerinden.
Çok basit şekilde park ayağını çıkarıp, lastikleri inceltip, 12 kg'a indirebilirsiniz. Olur da uygun ikinci el hafif jant denk gelirse daha da hafifler.
Dilerseniz 700x35-38 aralığında gravel bir lastikle flat bar bir gravel yapabilir, dilerseniz ön arka bagaj takıp tura çıkabilirsiniz.
Hayırlı olsun.

Selamlar, bende aslında 52 kadro bir sportive 324 vardı onu gravel almak için sattım ama bu arada çok temiz ikinci el bir 328 buldum ve bugün aldım. bu kadro, geometri ve rengi gerçekten çok beğeniyorum aldığım 328 çok uzun süre binilmemişti, güzel bir bakımdan geçti ve şu an bu halde tek sorunumuz ben 1.78 boyundayım ve bisikletin kadrosu 48cm :/ hava şartlarından sadece 1km kullanabildim. Şimdi bir sorunsalım var bu kadro ile ufak tefek dokunuşlarla ergonomik bir sürüş yapmam mümkün mü? gidon uzatma vs gibi. aslına bakarsanız 1km sürerken pek rahatsız etmedi (hatta bisiklete çok daha fazla hakim olduğumu hissettim diyebilirim) ama uzun uzun sürüşlerde kendini gösterir mi bilemiyorum. İlk işim park ayağını çıkarmak oldu :) eğer bu kadro ile devam edilebilirse muhtemelen bahsettiğiniz yükseltmeleri yapabilirim. İlginiz için çok teşekkür ederim.

bcycle (1).jpg

Note: 324'ü ilk aldığım gündü ve sele ayarlanmamış vaziyetteyken :)

Son düzenleme:
  • Beğen
Tepkiler: raft117
Bisikletin kadro boyu size uygun. Bu bisikletin geometrisinin gereği olarak bu sürüş pozisyonunda kullanıyorsunuz. Biraz alışın, şehir bisikletine göre çok daha aerodinamik bir sürüş sağlayacaksınız.
Sele boyu fotoğraftaki gibi uygun oluyorsa bacak boyunuz fazla, daha aero kullanmanızın bir nedeni de bu, yalnız dediğim gibi bu geometride bir bisiklet için gayet uygun bir kadro tercihi yapmışsınız.
Bisikleti aldığınız fiyatı merak ettim özelden belirtirseniz de merakım gitmiş olur. 😊

• Beğen
Tepkiler: tlgbltcn
Hocam bisiklet çok güzel duruyor. Agresif geometriye sahip. Tekerinize taş değmesin.
Çok teşekkür ederim güzel dilekleriniz için :) sizinde tekerinize taş değmesin :)
Bisikletin kadro boyu size uygun. Bu bisikletin geometrisinin gereği olarak bu sürüş pozisyonunda kullanıyorsunuz. Biraz alışın, şehir bisikletine göre çok daha aerodinamik bir sürüş sağlayacaksınız.
Sele boyu fotoğraftaki gibi uygun oluyorsa bacak boyunuz fazla, daha aero kullanmanızın bir nedeni de bu, yalnız dediğim gibi bu geometride bir bisiklet için gayet uygun bir kadro tercihi yapmışsınız.
Bisikleti aldığınız fiyatı merak ettim özelden belirtirseniz de merakım gitmiş olur. 😊

Bunu duyduğuma çok sevindim, biraz sürüş yaparsam çok daha iyi anlayacağım. bisikletin fiyatını paylaşmamda hiç sakınca yok tabi ama mesaj sayımdan olsa gerek forum kuralları gereği özel mesaj gönderemiyorum anladığım kadarıyla.
1634485454848.jpg
aliexpressten bir zamanlar aldığım sele bence çok daha güzel oldu.

Merhaba arkadaşlar. Geçen sene pandemi başlarında zaman zaman içime gelen bisiklet sürme isteği heyacanı ile sportive 328 aldım. Ve sadece 2 kez sürdüm toplamda 10 km geçmemiştir. Gerek pandemi kapanmalar gerek iş derken ha bugün sürerim ha yarın sürerim diye diye bugunlere geldim. Sıfırdan farksız şekilde muhafaza ettim. Baktım sürmüyorum en iyisi durmasındansa satayım dedim, bir kişi ile anlaşıp paketlerken kargo fiyatını sorayım dedim ve herhangi bir anlaşma vs olmadığından parçalamadan Ankara- İstanbul'a 1500 tl gibi bir kargo fiyatı çıkardı yurtiçi kargo. Satış iptal oldu. Alırken de faydalandığım foruma geldim ve ilan açmak istedim ama mesaj limitinden dolayı açamadım derken bu konuya girdim ve bisikleti satmaktan vazgeçtim :) Farkındayım biraz uzun oldu ama bisikleti çok seviyor ve sürme isteği ile doluyum ama evlilik,bebek derken çok güçsüz hissediyorum kendimi. Bir şekilde yollara atmak istiyorum kendimi. Velhasıl Carraro severlerle durumumu paylaşmak istedim.

Aklımda bir soru var. Eğer istersek, Accell bisiklet’ten yanlızca kadro üçgeni tedarik edebilir miyiz? Yedek parça olarak..

merhaba carraro sportive x gören kullanan var mı. Çok merak ediyorum.Sora setli manifestonun tiagra giydirilmiş hali.kadrosuna hayranım. gören veya alıp kullanan varsa fikirlerini ve resimlerini paylaşsın Allah aşkına

Selamlar. Az önce Özceylan bisikletten sipariş geçtim. Hafta sonuna doğru fikirlerimi paylaşmaya çalışırım bir süreli kullanımdan sonra.

Selamlar. Az önce Özceylan bisikletten sipariş geçtim. Hafta sonuna doğru fikirlerimi paylaşmaya çalışırım bir süreli kullanımdan sonra.
hayırlı olsun. güle güle kullanın dostum

• Beğen
Tepkiler: bkeskin
Merhaba, ben de sportive 220 modeli var başlangıç için uygun olacağını düşündüm ilerleyen aylarda satışını gerçekleştirip daha orta seviye yine Carraro Şehir bisikletine geçmeyi düşünüyorum.
Bu konuda tavsiyelerinizi merak ediyorum.
Kullanım alanlarım: Hafta içi işe gidip gelme toplamda 20km civarı, hafta sonu kısa turlar 60-70km civarı.
Değerleri görüşlerinizi ve tavsiyelerinizi paylaşırsanız çok memnun olurum.

Ve son olarak ne kadar araç yolu o kadar bisiklet yolu :)

• Beğen
Tepkiler: Kadir Eskici
Merhaba, ben de sportive 220 modeli var başlangıç için uygun olacağını düşündüm ilerleyen aylarda satışını gerçekleştirip daha orta seviye yine Carraro Şehir bisikletine geçmeyi düşünüyorum.
Bu konuda tavsiyelerinizi merak ediyorum.
Kullanım alanlarım: Hafta içi işe gidip gelme toplamda 20km civarı, hafta sonu kısa turlar 60-70km civarı.
Değerleri görüşlerinizi ve tavsiyelerinizi paylaşırsanız çok memnun olurum.

Ve son olarak ne kadar araç yolu o kadar bisiklet yolu :)
Gravel al :)

@Clemenza Sportive X'i yaklaşık 30-40 KM kadar kullandım. aşağı yukarı fikirlerimi belirteyim. görünüşü öncelikle muhteşem, parlak parlement lacivert rengi ve üstündeki birkaç dokunuşun albenisi çok yüksek. 35'lik tekerler sayesinde yoldan kaldırıma kafama göre geçebiliyorum, inanılmaz rahat değil ama yol bisikletiyle bunu yapmak mümkün değil. kondisyonlu olunca hızlanmak mümkün, tekerin kanalları sürtünmeyi çok fazla arttırmayacak cinsten seçilmiş. jantlar rodi diye inhouse bir marka ama görünüşü beklenilenden çok daha kaliteli duruyor ve genel sürüş performansı beklentimi de geçti. tiagra 4700'den inanılmaz memnun kaldım, gerçi fren performansı r7000'in yanına bile yaklaşamaz. vites geçişleri çok pürüzsüz, frenler biraz boşa sıkılıyor gibi hissettiriyor. ama farklı bir servis noktasında gene kontrole götürmeyi planlıyorum. hoş bir selesi var ve kablolar kadro içinden arka tarafa geçiyor. tek gördüğüm eksi yanı, gidonu fazla uzun. 42'lik dropbar gidona alışık olduğumdan baya büyük geleceğini biliyordum ama başka bisikletlere baktım, biraz ekstra büyük olduğunu fark ettim. bir de, sinir bozucu çok ufak bir detay olarak matara kafesi vidaları bisikletle gelmiyor, 4 tane plastik tıpa koymuşlar onların yerine. decathlon'dan 20 liraya 4 tane vida alınabiliyor evet de, marka tarafında bu yaklaşımı biraz itici buldum.

kadro boyu ararken birkaç yerle konuştum, 1-1.5 aya %30-40 arası zam geleceğini söylediler fiyatlara, üretici firmanın kararıyla.

67106EEB-BD79-4A7B-8036-E65E9E16B58A.jpeg8745BA1D-0C46-491A-B56B-23AF8C600920.jpeg9C72C3FB-9CF0-48A7-8F1B-611FF6E76599.jpeg1D711415-6589-4A0D-9CDE-59EFF4D82BB9.jpeg10673D24-41DB-42D6-9C1D-E4DEC950CE3E.jpeg

Son düzenleme:
1636827228094.png

Carraro 227 Sportive

• Beğen
Tepkiler: TanerHoca
@Clemenza Sportive X'i yaklaşık 30-40 KM kadar kullandım. aşağı yukarı fikirlerimi belirteyim. görünüşü öncelikle muhteşem, parlak parlement lacivert rengi ve üstündeki birkaç dokunuşun albenisi çok yüksek. 35'lik tekerler sayesinde yoldan kaldırıma kafama göre geçebiliyorum, inanılmaz rahat değil ama yol bisikletiyle bunu yapmak mümkün değil. kondisyonlu olunca hızlanmak mümkün, tekerin kanalları sürtünmeyi çok fazla arttırmayacak cinsten seçilmiş. jantlar rodi diye inhouse bir marka ama görünüşü beklenilenden çok daha kaliteli duruyor ve genel sürüş performansı beklentimi de geçti. tiagra 4700'den inanılmaz memnun kaldım, gerçi fren performansı r7000'in yanına bile yaklaşamaz. vites geçişleri çok pürüzsüz, frenler biraz boşa sıkılıyor gibi hissettiriyor. ama farklı bir servis noktasında gene kontrole götürmeyi planlıyorum. hoş bir selesi var ve kablolar kadro içinden arka tarafa geçiyor. tek gördüğüm eksi yanı, gidonu fazla uzun. 42'lik dropbar gidona alışık olduğumdan baya büyük geleceğini biliyordum ama başka bisikletlere baktım, biraz ekstra büyük olduğunu fark ettim. bir de, sinir bozucu çok ufak bir detay olarak matara kafesi vidalarıyla bisikletle gelmiyor, 4 tane plastik tıpa koymuşlar onların yerine. decathlon'dan 20 liraya 4 tane vida alınabiliyor evet de, marka tarafında bu yaklaşımı biraz itici buldum.

kadro boyu ararken birkaç yerle konuştum, 1-1.5 aya %30-40 arası zam geleceğini söylediler fiyatlara, üretici firmanın kararıyla.

277181 dosyayı görüntüle277182 dosyayı görüntüle277183 dosyayı görüntüle277184 dosyayı görüntüle277185 dosyayı görüntüle
kardeşim teşekkürler. Çok merak ediyordum. guzel günlerde kullanin. hd disk ve tiagra nin keyfi böyle güzel bir kadroyla birleşince eminim çok keyiflidir. maşallah diyorum. Allah hepimize sevdiğimiz bisikletlere kavuşmayı nasib etsin

• Beğen
Tepkiler: bkeskin
Merhaba Carraro sportive 227 bisiklet sipariş verdim 56 kadro. Mağazadan almadığım için deneme fırsatım olmadı boyum 1.93 kadro da sıkıntı yaşar mıyım uyar mı bilgi verirseniz sevinirim

Merhaba Carraro sportive 227 bisiklet sipariş verdim 56 kadro. Mağazadan almadığım için deneme fırsatım olmadı boyum 1.93 kadro da sıkıntı yaşar mıyım uyar mı bilgi verirseniz sevinirim

uyar, sıkıntı olmaz

Rahat bir şekilde kullanabilirim değil mi

Evet. 56 en büyük kadro, 1.93 boyla 56'dan küçük bir kadro zaten pek uygun olmaz. 227 ayarlanabilir gidon boğazıyla esnek bir model, tercih ettiğiniz sürüş pozisyonuna göre kolayca ayarlar, rahat edersiniz.

Geri