Jordanred Bisiklet Forması, Bisiklet Taytı ve Bisiklet Giyimine Dair Her Şey

Corelli Kullanıcıları Kulübü

Evet vites kolları berbat. Üstelik fren ile vites birleşik olduğu için birine bir şey olsa komple değişmek zorunda. En kısa sürede değiştirmeyi düşünüyorum fakat şu an ondan önce değiştirmem gereken parçalar var.
Hangilerini değiştireceksiniz belki yardımcı oluruz ben de uzun uğraşlar sonucu adam ettim belki faydam dokunur
20210426_133327.jpg
Hatta artık keyfi yükseltmelere geçtim gidon boğazı falan değişicem. Keyfi olunca çok zevkli oluyor ama masraf olarak olması çok can sıkıcıydı. :(

• Beğen
Tepkiler: Geronix
Scudo
Hangilerini değiştireceksiniz belki yardımcı oluruz ben de uzun uğraşlar sonucu adam ettim belki faydam dokunur
Sele kepçesini değiştirmem zorunlu artık çünkü sürekli düşüyor. Ondan sonra arka lastiği de değiştirmem gerek dümdüz olmuş durumda. Bu ikisinden sonra fren-vites kolları ve fren papuçlarını değiştirmem gerek. Bu parçaları değiştirdikten sonra artık keyfi yükseltmeye giriyor benim iş.

Keyfi olunca çok zevkli oluyor ama masraf olarak olması çok can sıkıcıydı. :(
Kesinlikle. Yeni parçanın oluşturduğu his çok güzel. Özellikle sorun yapan bir parçadan kurtulduktan sonra baya bi' rahatlıyor insan. Gençleşiyor neredeyse.

Sele kepçesini değiştirmem zorunlu artık çünkü sürekli düşüyor. Ondan sonra arka lastiği de değiştirmem gerek dümdüz olmuş durumda. Bu ikisinden sonra fren-vites kolları ve fren papuçlarını değiştirmem gerek. Bu parçaları değiştirdikten sonra artık keyfi yükseltmeye giriyor benim iş.
:) onlar değişince emin olun başka yer patlayacak

• Beğen
IMG_20210622_031818.jpg

Merhaba arkadaşlar. Corelli Snoop 3.4 Mtb 29 jant bisiklet ile aranıza katıldım. Bisikleti resimde de biraz anlaşıldığı üzere ikinci el aldım. Arka fren tutmuyor, arka fren sıkınca asfaltta iz bırakıyor. Ön fren işimi görüyor ama o da çok güçlü diyemem. Bunları bilmeme rağmen 1150 TL'ye aldım. İyi mi ettim kötü mü ettim ilerde bunu zaman gösterecek.

Vites geçişlerinde biraz sorun var gibi. Emin değilim. Dün ilk sürüşümde biraz hız almak için ayakta sürüyordum ki bi anda kendi kendine vites attı, ayağım pedaldan kaydı. Az daha düşüyordum. 😄

Bu arada işe bisikletle gittim, kameraların önüne bisikletimi kilitledim ama yine de seleyi söktüm. Bu sele mandalı çok hoşuma gitti benim. 😂

IMG_20210621_192112.jpg

• Muhteşem
Tepkiler: dgny.berke
267539 dosyayı görüntüle

Merhaba arkadaşlar. Corelli Snoop 3.4 Mtb 29 jant bisiklet ile aranıza katıldım. Bisikleti resimde de biraz anlaşıldığı üzere ikinci el aldım. Arka fren tutmuyor, arka fren sıkınca asfaltta iz bırakıyor. Ön fren işimi görüyor ama o da çok güçlü diyemem. Bunları bilmeme rağmen 1150 TL'ye aldım. İyi mi ettim kötü mü ettim ilerde bunu zaman gösterecek.

Vites geçişlerinde biraz sorun var gibi. Emin değilim. Dün ilk sürüşümde biraz hız almak için ayakta sürüyordum ki bi anda kendi kendine vites attı, ayağım pedaldan kaydı. Az daha düşüyordum. 😄

Bu arada işe bisikletle gittim, kameraların önüne bisikletimi kilitledim ama yine de seleyi söktüm. Bu sele mandalı çok hoşuma gitti benim. 😂

267540 dosyayı görüntüle
[/QUOT]
Abi pahalıya almışsın sıfırı zaten 1200 falan bakmadın mı sıfır fiyatına. Bu bisiklet en azından 1 yıllıktır ve corellinin kendi parçalarının eskimesi için yeterli bir süre. Sana kötü bir haber: Masraf yapman lazım.
Bi sorun olduğunda buraya yaz yardım edelim ancak hiç uzatmadan farz olarak değişmen gereken şeyler:
Vites kolları
Ruble
Fren pabuçlarına baradine al çok iyidir.
Vites fren ayarı yapmayı öğren çok fazla ihtiyacın olacak.
Vites kendi kendine atmamıştır zaten ayarı bozuktur.
Bize sormadan bir şey değiştirme bisikletçilerden kazık yersin.
Tabi hemen böyle heyecanını kırmayayım da yani değiştirmesen de olur kendi tercihin. Ben aynı modeli 3 yıldır kullanıyorum neredeyse ve tanıyorum artık bisikleti. Bu bisikleti sevdiyseniz ve devam etmek istiyorsanız değişikliklere gitmek şart yoksa çekilmiyor ilk haliyle. Yani bir de ikinci el almışsınız ilk kullanıcısı umarım küçük çocuk değildir arka lastiği eritmiş. Umarım merdiven inip kaldırım atlayıp ön kaldırmamıştır.

Son düzenleme:
Sıfırı kendi sitesinde 1629 tl yazıyor baktım tabii ki. Ama nedense bisikletçide daha pahalı. Bir süredir bisiklet araştırıyordum artık sıkıldım gerçekten. Biraz pahalı olduğunu biliyordum ama aldım yine de. Sürekli zam geliyor fiyatlara. Daha iyisini bulamadım. :(

Hocam bu arada uzun cevap için teşekkürler. Dediğinizi taksit taksit yapmayı düşünüyorum. Öncelikle frene ve vitese çözüm bulmam gerekiyor. Vites kolu iyi gibi. Seri bi şekilde atabiliyorum. Arka lastik de dediğiniz gibi erimiş ama hâlâ kullanılabilir sanırım. Ruble konusuna gelirsek cahilliğim için kusura bakmayın. 😅 şu plastik parçayı şimdi farkettim.

IMG_20210622_111619.jpg

Sıfırı kendi sitesinde 1629 tl yazıyor baktım tabii ki. Ama nedense bisikletçide daha pahalı. Bir süredir bisiklet araştırıyordum artık sıkıldım gerçekten. Biraz pahalı olduğunu biliyordum ama aldım yine de. Sürekli zam geliyor fiyatlara. Daha iyisini bulamadım. :(

Hocam bu arada uzun cevap için teşekkürler. Dediğinizi taksit taksit yapmayı düşünüyorum. Öncelikle frene ve vitese çözüm bulmam gerekiyor. Vites kolu iyi gibi. Seri bi şekilde atabiliyorum. Arka lastik de dediğiniz gibi erimiş ama hâlâ kullanılabilir sanırım. Ruble konusuna gelirsek cahilliğim için kusura bakmayın. 😅 şu plastik parçayı şimdi farkettim.

267572 dosyayı görüntüle
Ruble genelde yaklaşık 10 bin kilometreyi geçince değişme ihtiyacı doğurur. Zincir değişimini ihmal ederseniz süre daha da kısalır. Bisikletin pabuçlarını değiştirip ayarlamalarını yaptırmanız gerekiyor. Sonrasında paranızı kask ve eldivene verirseniz çok akıllıca harcamış olursunuz.

• Beğen
Tepkiler: Aybek Cihan
Ruble genelde yaklaşık 10 bin kilometreyi geçince değişme ihtiyacı doğurur. Zincir değişimini ihmal ederseniz süre daha da kısalır. Bisikletin pabuçlarını değiştirip ayarlamalarını yaptırmanız gerekiyor. Sonrasında paranızı kask ve eldivene verirseniz çok akıllıca harcamış olursunuz.
Ruble değişimini rublesi kötü olduğu için söylüyordum yanlış anlaşılmasın. Uyumlu çalışmıyor ve ayarı yapılmıyor. O yüzden shimano bir ruble daha iyi olur ki zaten ruble de markasız. Vites kolu konusunda da @expelliarmus7 yani şuan tecrübesiz iseniz yani yanlış anlamayın da ilk bisiklet tecrübeniz ise normal sanacaksınızdır o kolları ama bi arkadaşınoz falan var ise shimano kolları olan denemenizi öneririm.
Fren vites ayarı meselesi de büyük bir mesele değil sadece sakin olun ve kendiniz öğrenerek yapın. Kesinlikle 10 15 tl lik pabuçlar ile ayar yapmaya çalışmayın gidip direkt baradina m960v alın keyfinize bakın. Kendiniz ayarlarken de sıkıntı çekmezsiniz. Tabii öncelikle güzel bir alyan seti edinin. Alyan ile her şeyi kendiniz yaparsınız

Bisikletçiye gittim. Bi aleti vardı (adını bilmiyorum) onunla zincire baktı, zincirler iyi durumda. Ruble de şimdilik iyi görünüyor. Eldivenim var, büyük sarı gözlüğüm var. Kask yok şimdilik. Kırmızı şapka takıyorum bi de siyah maske takınca gören şaşırıyor 😂

Ruble değişimini rublesi kötü olduğu için söylüyordum yanlış anlaşılmasın. Uyumlu çalışmıyor ve ayarı yapılmıyor. O yüzden shimano bir ruble daha iyi olur ki zaten ruble de markasız. Vites kolu konusunda da @expelliarmus7 yani şuan tecrübesiz iseniz yani yanlış anlamayın da ilk bisiklet tecrübeniz ise normal sanacaksınızdır o kolları ama bi arkadaşınoz falan var ise shimano kolları olan denemenizi öneririm.
Fren vites ayarı meselesi de büyük bir mesele değil sadece sakin olun ve kendiniz öğrenerek yapın. Kesinlikle 10 15 tl lik pabuçlar ile ayar yapmaya çalışmayın gidip direkt baradina m960v alın keyfinize bakın. Kendiniz ayarlarken de sıkıntı çekmezsiniz. Tabii öncelikle güzel bir alyan seti edinin. Alyan ile her şeyi kendiniz yaparsınız
Hocam daha erken yazardım aslında ama bisikletçide m960v kalmamış, 2 gün sonra gelir dedi. 2 gün sonra gittim, aldım. Fren teli paslanmış onu da değiştirdim. Vites ayarları yapıldı, sol vites 3'e atmıyordu artık atıyor. Rubleyi bisikletçi abi şimdilik dursun dedi. Biraz kullan, sonra gerekirse değiştirirsin dedi. Asıl sorun aynakoldaymış. Gösterdi bana aynakol hafif eğrilmiş. Bu nedenle vites geçişleri sıkıntı olur, zincir atabilir dedi. Bisikletçi abiyle bayağı iyi anlaştık. Kendisinin de 61 kadro kocaman specialized bisikleti var zaten. Neyse konuyu saptırmayım. 😄 İlerde değişirtirirsem yüksek ihtimal ilk aynakol olur, sonra ruble olur ve arka yanmış lastik olur diye düşünüyorum. Bu arada yanlış anlamam elbette. 10 sene önce çalınan 18 vites bisikletimden sonra doğru düzgün bisiklet sürmemiştim. Sahalara geri dönüp haftada 6 gün bisiklet sürmek güzel bir his.

Merhaba değerli forum üyeleri. Bisikletle ilgili pek tecrübem yok maalesef. Size akıl danışmak istiyorum. İşe gidip gelmek ve yine izin günlerimde hafif turlar yapmak için bisiklet bakıyorum. Corellinin fit bike 1.0 modelini gördüm ve baya beğendim. Sizce alınabilir bir bisiklet midir ? Yeni başlayan birisine önerir misiniz ? Tekerleri ince bu modelin. Benim için yani yeni başladığım için bir sıkıntı yaşar mıyım ? Tavsiyelerinizi bekliyorum. Herkese sağlıklı ve bisikletli günler dilerim. Teşekkürler şimdiden yorumlarınız için.

Merhaba değerli forum üyeleri. Bisikletle ilgili pek tecrübem yok maalesef. Size akıl danışmak istiyorum. İşe gidip gelmek ve yine izin günlerimde hafif turlar yapmak için bisiklet bakıyorum. Corellinin fit bike 1.0 modelini gördüm ve baya beğendim. Sizce alınabilir bir bisiklet midir ? Yeni başlayan birisine önerir misiniz ? Tekerleri ince bu modelin. Benim için yani yeni başladığım için bir sıkıntı yaşar mıyım ? Tavsiyelerinizi bekliyorum. Herkese sağlıklı ve bisikletli günler dilerim. Teşekkürler şimdiden yorumlarınız için.
alınır

• Beğen
Tepkiler: Geronix ve Ernill
1 sene önce aldığım kr100 model bisikletimle ben de buradayım. Hastalık sebebi ile anca binmeye başladım. Başlarda da çok fazla lastik patlama problemi ile karşılaştığım için hevesim kaçmıştı ama jant şeritlerini söküp yerine lastik keti çektikten ve zırhlı lastik taktıktan sonra kullanmaya başladım çok şükür.

Herkese Merhabalar;

1 seneden biraz fazla bir zamandır Corelli snoop 5.3 kullanıcısıyım. Bir arkadaşımın önerisi ile aldım. İlk başlarda çok memnundum. Profesyonel bir kullanıcı değilim. Çok aktif kullanmıyordum. Özellikle yasaklar sona erdikten sonra daha aktif kullanmaya karar vermiştim.

Ama şu an bisikletten soğudum. Nedenini forumda genel konularda bir arkadaşın renk solması başlığında detaylı yazmıştım. Burada özet geçeyim.

6 aydır bisiklet bahçede duruyor. Üzerinde şeffaf koruyucu vardı (Onu da yırtıp attım). kırmızı siyah olan rengi nerdeyse pembe siyaha döndü. Birkaç servis garantiye girmez dedi. Fabrikayı aradım. resim gönderdim inceleyip size dönelim dediler. 2 ay sonra ben aradım. Servise götürün işleme başlasın dediler. Antalya'da 5 servis garanti işlemi yapmıyoruz dedi. Aldığım yer sadece satıcı. Oraya götürdüm fabrikayı aradı. Fabrika söküp bize gönderin demiş, garantiye girerse değiştiririz girmezse ücretli değiştiririz diye ekleme yapmışlar. Dedim ücretliyi kabul etmezsem. O zaman kargo dahil 300 lira civarı bir masrafım olurmuş. Bende başlarım sizin yapacağınız işe dedim vazgeçtim. Görüştüğüm kişiyi aradım önce servisleri itina ile andıktan sonra neden böyle soruma bayi ile aynı yanıtı aldım. Allah sizi de bildiği gibi yapsın diyerek kapattım telefonu.

Şu anda bahçede atıl durumda beni bekliyor. Bir yerden pasta yaparsam biraz düzelebilir diye duyum aldım onu deneyeceğim. Olmazsa kadroyu söküp sadece kırmızı olması gereken yerleri farklı bir renge boyayacağım tabi corelli markasını silerek.

Demem o ki. Bisiklet özellikle benim gibi çok amatör olanlar için gayet iyi. Birtakım sorunları var haliyle ama ne kadar ekmek o kadar köfte misali. Yorumları tek tek okudum bazı parçaları değiştirerek daha kalite hale getirilebiliyor. Şu renk olayını halledebilirsem değişim listesini sırayla halledeceğim. Tabi bu arada sinirlenip bisikleti yakmazsam :)

Renk olayı için o kadar uğraşmaya değmez. benimki de soldu da aşıro takmıyorum artık. sadece bir tarafı soldu ama güneş gören tarafı. varsa bodrumunuza falan koyun bence.

Renk olayı için o kadar uğraşmaya değmez. benimki de soldu da aşıro takmıyorum artık. sadece bir tarafı soldu ama güneş gören tarafı. varsa bodrumunuza falan koyun bence.

Bende takmazdım aslında ama renk kırmızıdan pembeye döndü :) ardından corellinin bakış açısı servislerin yaklaşımı derken kafaya taktım. Maalesef bodrum yok. Geçen sene yağmurdan korumak için kendim şeffaf koruyucu yapmıştım. Bu sene boya işini halledince iyi bir koruyucu kılıf alacam şart oldu.

Markadan bende biraz sogudum acikcasi. Ilk geldiginde ayna kol dislilerinin uzerinde pres baski ezigi vardi. Fabrikadan birisi ile konustugumda depodan baktim, butun seri oyle dedi, bi sey yapilamazmis. Daha sonrasinda icindeki jant seridinin dandikligi yuzunden defalarca ic lastik degistirmek zorund kaldim. Sonunda kendim cozum urettim ve elimdeki lastik zirhini jant seridi yaptim kullaniyorum. Suanlik sorun yok ama malzeme kalitesi kendini belli ediyor tabi. Ileriki donemlerde mosso vs gibi markalara kayacagim cok yuksek ihtimalle.

Markadan bende biraz sogudum acikcasi. Ilk geldiginde ayna kol dislilerinin uzerinde pres baski ezigi vardi. Fabrikadan birisi ile konustugumda depodan baktim, butun seri oyle dedi, bi sey yapilamazmis. Daha sonrasinda icindeki jant seridinin dandikligi yuzunden defalarca ic lastik degistirmek zorund kaldim. Sonunda kendim cozum urettim ve elimdeki lastik zirhini jant seridi yaptim kullaniyorum. Suanlik sorun yok ama malzeme kalitesi kendini belli ediyor tabi. Ileriki donemlerde mosso vs gibi markalara kayacagim cok yuksek ihtimalle.

Corelli markasını yerli diye tercih ettik. Hani destek oluruz vs. diye. Ama bu şekilde yaptıkları sürece müşteri kaybederler. Eskisi gibi sadece yurtdışına kadro üreten bir fabrika olmaktan öte geçemezler. Öncelikle dediğiniz gibi malzeme kalitesini artırmaları gerekiyor. Sonra bayi ve servis sorunlarını çözmeliler.

Corelli markasını yerli diye tercih ettik. Hani destek oluruz vs. diye. Ama bu şekilde yaptıkları sürece müşteri kaybederler. Eskisi gibi sadece yurtdışına kadro üreten bir fabrika olmaktan öte geçemezler. Öncelikle dediğiniz gibi malzeme kalitesini artırmaları gerekiyor. Sonra bayi ve servis sorunlarını çözmeliler.

Kesinlikle oyle. Bi de ben bisikletimi bulmak icin 2 ay kadar aradim. Yok piyasada. Neden yok diyorum fabrikaya, yurt disinda daha kolay satildigindan ve dolar kurundan dolayi uretimin tamamini disari gonderiyoruz dediler bana. Orada hatadan donmem gerektig9 belliymis ama basiret baglaniyor iste bazen.

Kesinlikle oyle. Bi de ben bisikletimi bulmak icin 2 ay kadar aradim. Yok piyasada. Neden yok diyorum fabrikaya, yurt disinda daha kolay satildigindan ve dolar kurundan dolayi uretimin tamamini disari gonderiyoruz dediler bana. Orada hatadan donmem gerektig9 belliymis ama basiret baglaniyor iste bazen.

Sanırım benzer şeyleri yaşamışız. Bende uzun süre aradım. Mavi rengini arıyordum ama bir bayide kırmızı olanı buldum. Bende hemen atladım. Fiyatıda piyasa fiyatının altına aldım. Dediğiniz gibi basiret bağlanıyor. Artık bundan sonra ilk işim renk olayını çözmek sonrada daha aktif kullanıma yönelik değişimler yapmak. Çünkü şu an homeoffice çalışıyorum ve şehir içi ulaşımımı bisiklet ile sağlamayı düşünüyorum. Antalya iklim olarak buna oldukça uygun.

• Beğen
Sanırım benzer şeyleri yaşamışız. Bende uzun süre aradım. Mavi rengini arıyordum ama bir bayide kırmızı olanı buldum. Bende hemen atladım. Fiyatıda piyasa fiyatının altına aldım. Dediğiniz gibi basiret bağlanıyor. Artık bundan sonra ilk işim renk olayını çözmek sonrada daha aktif kullanıma yönelik değişimler yapmak. Çünkü şu an homeoffice çalışıyorum ve şehir içi ulaşımımı bisiklet ile sağlamayı düşünüyorum. Antalya iklim olarak buna oldukça uygun.

Bende internette buldugumda direkt aradim dogru mu acaba diye. Evet var elimizde diyince kenarda zor gun parami kullanip aldim bisikleti kacmasin diye. Sonraki bisikletlerimde nasipse uzerinde binmeden almayacagim.

• Beğen
Geri