Jordanred Bisiklet Forması, Bisiklet Taytı ve Bisiklet Giyimine Dair Her Şey

Covid-19 aşısı olacak mısınız?

Aşısızlara test şartı kaldırıldı
Aşı olmayanlara, seyahat, etkinlik, işyeri ve okullarda PCR test zorunluluğu kalktı.
(link)

• Beğen
Tepkiler: Adil ÜNALDI
Scudo
Bende 3 doz biontech aşısı oldum ,çok şükür hiç bir yan etkisini görmedim.Bozuk para yapışmadı tek yan etkisi bu oldu,çipi tam oturmadı galiba tek üzücü yanı bu oldu.
Arazide sürünce titreşimden yerine oturuyormuş diyorlar😃

Aşı karşıtı ya da taraftarı hiç bir önemi yok.

Objektif olarak bunu buraya bırakıyor ve çekiliyorum.

Düşünceler nedir merak ediyorum.

Not: mantıklı tek açıklama geliyor aklıma. Toplumsal bağışıklık eşiği geçildi ve aşıya gerek olmadığı düşünülüyor olabilir.

Bilemedim.

(link)

(link)

Bence bu son karar artan döviz kuru sebebiyle kit alınamadığı için alındı, aşı olup olmamak insanların kararına bırakılmayacak kadar önemli bir konu bence. Hadi kararı insanlara bıraktın bu insanların topluma karışıp adeta bir vektör görevi görüp diğerlerinin hayatını riske atmaya hakları yok aşı olmuyorsan otur evinde. Yıl olmuş 2022 aşıya inanmamak nedir ya kuduz aşısıda yaptırma o zaman, hepatit, çiçek, tetanoz, çoçuk felci, herpeste yaptırma? Veteriner olarak sinirlendim gece gece.

Bence bu son karar artan döviz kuru sebebiyle kit alınamadığı için alındı, aşı olup olmamak insanların kararına bırakılmayacak kadar önemli bir konu bence. Hadi kararı insanlara bıraktın bu insanların topluma karışıp adeta bir vektör görevi görüp diğerlerinin hayatını riske atmaya hakları yok aşı olmuyorsan otur evinde. Yıl olmuş 2022 aşıya inanmamak nedir ya kuduz aşısıda yaptırma o zaman, hepatit, çiçek, tetanoz, çoçuk felci, herpeste yaptırma? Veteriner olarak sinirlendim gece gece.
Başka bir konu da, arkadaşım pozitif çıktı. Yeni doğan bebeğini göremedi 1 hafta. İzole etti kendisini, aradılar telefonla "cep telefonunuza bir mesaj geldi şifreyi verir misiniz" diye. Arkadaşım sordu, "burada bir isim var nedir bu?". Cevap: " önemli değil, yazılı olan kişinin gelip sizinle ilgilendiğine dair onay kodu sadece" arkadaşım gene sordu: " iyi de gelmemiş adamı neden onaylayayım kardeşim". Cevap: "beyefendi, zaten gelecek uygunluk yok zorluk çıkartmayın sistem böyle verin şu kodu."

Devamı var.

Pozitif olunca 5. Gün test yaptın negatif çıktı karantina bitiyor. Yok test yaptırmadın 7. Gün sonunda karantina bitiyor.
Arkadaşım 5. Gün evde self test yaptı negatif, ne olur ne olmaz diye hastaneye gitti test yaptırdı POZİTİF çıktı. Negatif çıkana kadar da karantina da kaldı.

Şimdi bu adam test yaptırmasa 7. Günde karantina son bulacaktı. 11.günde pozitif çıkan vakalar var.

Bence de kit kalmadığı için g.tünü yiyim ayağı yapıyorlar. Biz yaptık oldu di mi.

Yersen..

• Beğen
Tepkiler: suat akman
Aşı karşıtı ya da taraftarı hiç bir önemi yok.

Objektif olarak bunu buraya bırakıyor ve çekiliyorum.

Düşünceler nedir merak ediyorum.

Not: mantıklı tek açıklama geliyor aklıma. Toplumsal bağışıklık eşiği geçildi ve aşıya gerek olmadığı düşünülüyor olabilir.

Bilemedim.

(link)
Ufaktan corona virüsünün endemik yapıya geçmesi diye okumak istiyorum.
Dünya üzerinde kendi toplumunu her 3 ayda bir aşılayabilecek ekonomi ve sistem bilmiyorum.
2 doz aşı %95 koruyor ile başlayıp sonra aslında bu korumanın sadece hastaneye yatışları koruduğu ortaya çıkıp akabinde 2 dozun da 3 doza çıkarıldığı bir serüven bu.
Bu yüzden benim görüşüme göre olması gereken şey normal grip muamelesi görmesidir. Aşı olmak isteyen senede 1 veya en fazla 2 kez olsun.
Böylece insanların bağışıklığı alt üst edilmemiş olur. Bunun yanında da ne olursa olsun Pcr, maske ve karantina saçmalığı kaldırılsın.

Yıl 2022 olmuş, hala at izi ile it izini karıştırmak neyin nesi veterinerciğim? O aşılar başka,bu covid 19 aşısı başka. Karıştırmayın iki grubu.

Hoş diğer aşıları eskiden hıfzıssıha üretiyordu, misal kuduz aşısı içeriğinde yerli malı aşılarda civa yoktu. Mevcut durumda kuduz aşılarımız hindistandan geliyor. İçinde civa var, inşallah sadece civa vardır diye ümit ediyoruz.

Ufaktan corona virüsünün endemik yapıya geçmesi diye okumak istiyorum.
Dünya üzerinde kendi toplumunu her 3 ayda bir aşılayabilecek ekonomi ve sistem bilmiyorum.
2 doz aşı %95 koruyor ile başlayıp sonra aslında bu korumanın sadece hastaneye yatışları koruduğu ortaya çıkıp akabinde 2 dozun da 3 doza çıkarıldığı bir serüven bu.
Bu yüzden benim görüşüme göre olması gereken şey normal grip muamelesi görmesidir. Aşı olmak isteyen senede 1 veya en fazla 2 kez olsun.
Böylece insanların bağışıklığı alt üst edilmemiş olur. Bunun yanında da ne olursa olsun Pcr, maske ve karantina saçmalığı kaldırılsın.
Benim sıkıntım ortaya karışık tavırlar. Ya öyle davran ya böyle. Bir öyle bir böyle olmuyor..

2020 Aralık ayında corona olduğumda 12. gün sonunda testim yine pozitif çıkmıştı.
Geçirdiğim kaza yüzünden gittiğim fizik tedavi sürecinde fizyoterapist doktor ilk corona olanlardandı.
Onun hikayesinde ise 14 günlük karantinası bitmesine rağmen sonraki 2 aylık süreç de testinin sürekli pozitif çıkıyor olmasıydı.
Bunun sebebini pasif halde olup bulaşıcı etkisini kaybetmiş virüs kalıntıları diye açıklamaktalar.
Ya da diğer sebebi ise Pcr testlerinin gerçekten doğru ölçüm yapamıyor oluşudur.

Yıl 2022 olmuş, hala at izi ile it izini karıştırmak neyin nesi veterinerciğim? O aşılar başka,bu covid 19 aşısı başka. Karıştırmayın iki grubu.

Hoş diğer aşıları eskiden hıfzıssıha üretiyordu, misal kuduz aşısı içeriğinde yerli malı aşılarda civa yoktu. Mevcut durumda kuduz aşılarımız hindistandan geliyor. İçinde civa var, inşallah sadece civa vardır diye ümit ediyoruz.

O başka bu başka diye kast ettiğiniz mRNA biontech, moderna ise siz eski güvenilir(!) yöntemlerle elde edilmiş sinovac, sputnik v, astrazeneca hatta turkovac olabilirsiniz.

Hiç bir durumda insanı hiç bir tıbbi müdahaleye zorlayamazsınız. Şu zorba baskıcı kafayı bi bir bırakın artık.
Etkisi sınırlı, yan etkisi yüksek, 3 ayda bir yapılması öngörülen bir tıbbi işlemi isteyen uygular istemeyen uygulamaz.
Bahsettiğiniz tıbbi işlem işe yarasaydı nüfusunun nerdeyse tamanına 3 kez uygulatan israilde işe yarardı.
1642281764712.png

Bu arada hastalığı aşı olmayanlardan çok, artık bişey olmaz nede olsa aşı koruyor diye dikkatsiz davrananlar daha fazla bulaştırıyor.

• Beğen
Tepkiler: Libertas
Ben aşı karşıtı değilim demeye çalışırken bile tüm dünyada aşı karşıtlarının kullandığı en meşhur safsatalardan biri olan civa yalanını kullanmak gerçekten çok ironik. Sadece kuduz aşısında değil bir çok aşıda etil civa vardır ve vücutta depolanmaz hızla atılır, bir zararı yoktur. Zararlı olan metil civa ise en basitinden yediğimiz deniz ürünlerinde bulunabilir ve vücuttan atılması çok uzun sürebilir. Aşılama sayesinde yoğun bakımda boş kalan her yatak hayat kurtarır, hem yoğun bakıma düşmeyen covid19 hastasının hem de o yatağa ihtiyacı olan diğer hastanın. Kimin ihtiyacı olacak onu da Allah bilir.

Benden bir hikaye anlatayım. Aşı olursunuz, olmazsınız sizi ilgilendirir.
En son 2008'de askerdeyken, tüm bölük grip olduğu için ben de onlardan kapıp hasta olmuştum. Normalde hiç hasta olmam. Hastalığın ne olduğunu, ne hissettirdiğini bile unutmuştum. Eylül ayında bir gariplik hissettim ve ertesi gün test yaptırdım. Sonuç pozitifmiş. Bazı aksaklıklardan dolayı aşı olamamıştım. Yurtdışına yerleştik, aşım çıkmadan Ankara'ya geldim, Türkiye'de de yok görünüyordum, git gel yaptık vs vs... Aşı olamamıştım. Ankara'da hastanede yatan babamın yanında annemle dönüşümlü refakatçi kalıyordum. Babamın bağışıklığı neredeyse sıfırdı. Ara sıra da 90 yaşındaki koah hastası anneanneme uğruyordum. Anneannemin de 60 yaşında bir bakıcısı var. Onunla da aynı ortamda oldum tabii ki. 70 yaşındaki teyzem ve 75 yaşındaki yeni bypass olmuş eniştemle de sık sık temas halindeydik. Bu saydıklarımın hiçbiri covid olmazken acaba virüs neden beni seçmişti? Farklı yaşlarda olan bu saydıklarımın hepsi aşılarını oldukları için mi hasta olmadılar?
Normalde çok dayanıklıyımdır. Doğalgaz zehirlenmesi atlattığım için baş ağrısını iyi bilirim. Kafanızın büyük bir mengenede kıstırıldığını düşünün. O ağrıya dayanmış ve kurtulabilmiş biriyim. Normalde başım ağrıyor demem hiç... Başım ağrıdı, sonra eklemlerim, kemiklerim ve saç köklerim... Çok fena ateşim çıktı. Bir terleme oldu, sanki yatağa kovayla su dökmüşlerdi ve kurumuyordu. Sabaha kadar çarşafın kuru yerlerine yatarak üşümemeye çalıştım. Çarşaf değiştirdim, işe yaramadı. Üşümek derken, forumda kışın nasıl giyinmeliyiz diye bir başlık var, orada karda tişört ve şortla bisiklete bindiğim fotoğraflarımı görebilirsiniz. Kopenhag'da şort ve tişörtle kış geçirdim ve halen böyleyim. Uzun lafın kısası, ben üşümem. 37 derecede üşüyordum... İlk 2 gece böyleydi, diğer 3 gece terlemeler devam etti ama biraz azaldı. Annem benim yüzümden eve gelemiyordu, hastanede babamın yanında kalıyordu. Ben de her gece, kötü bir ihtimale karşı, kapının arkasından anahtarı çekiyordum, kediye de bolca su ve mama bırakıyordum ki başıma bir şey gelirse içeri rahat girsinler, hayvan da ölmesin diye... Bana bunları hissettiren bir hastalıktan bahsediyorum arkadaşlar. Fiziksel olarak taş gibiydim, sıkıntıdan her gün deli gibi şınav, barfiks ve dips çekiyordum, "covid de neymiş lan" diyordum ancak 1 hafta sonra tat ve koku hissinde azalmalar oldu. 2 hafta sonra görme bozukluğu başladı. Uzağı ve yakını bulanık görüyordum, gördüğüm görüntülerden ışıklar çıkıyordu. Gitarımı çalarken sapı bile düzgün göremiyordum. Unutkanlık da başlamıştı. Neyse, 1 ay sonra sıkıntılarımın hepsi düzeldi. Şimdi normal hayatıma devam ediyorum.
Geçen hafta yukarıda bahsettiğim teyzem ve eniştem covid oldular. İkisinde de hafif öksürük dışında hiçbir sorun olmamış. Teyzemlerle yakın zamanlarda covid olan aşı karşıtı bir arkadaşları vardı. Geçtiğimiz günlerde covid'den öldü. Google'dan bakın, Sencer İmer adında ünlü birisi. Aşı karşıtı akademisyen, prof. Öldü... 70-75 yaşındaki teyzem ve eniştem neden hafif atlattılar da bağışıklığı çok kuvvetli olan ben o kadar ağır geçirdim? Aşıyla ilgisi yoktur diyebilir miyiz? Teyzemlerle aynı yaşlarda, yakın zamanlarda hasta olan aşı karşıtı bir adam neden ölüyor da teyzemlere bir şey olmuyor? Küçücük bir odada bağışıklığı sıfıra yakın babam neden hasta olmuyor da ben oluyorum? 90 yaşındaki koah hastası anneanneme benden neden covid bulaşmadı? Yaşadığım yerde 27 yaşında aşı karşıtı bir genç kadın öldü. Neden? 49 yaşında bir tanıdığım covid'den öldü. Neden? Bir arkadaşımın 13 yaşındaki oğlu covid geçirdi, sonrasında tansiyon hastası oldu. Neden?
Çok değişik ve tehlikeli bir hastalık bu. Alaya alınacak bir durum değil. Aşı ile ilgili endişelerim vardı. Farklı branşlardan birçok hekimle, bilim insanıyla konuştum, makaleler okudum. Tabii ki %100 korur, % 100 yan etkisi yoktur diye bir şey yok ama anlattığım örnekler en azından bana fikir verdi.
Hepinize sağlıklı bir yaşam diliyorum.
Sevgiler.
Can

Son düzenleme:
2020 Aralık ayında corona olduğumda 12. gün sonunda testim yine pozitif çıkmıştı.
Geçirdiğim kaza yüzünden gittiğim fizik tedavi sürecinde fizyoterapist doktor ilk corona olanlardandı.
Onun hikayesinde ise 14 günlük karantinası bitmesine rağmen sonraki 2 aylık süreç de testinin sürekli pozitif çıkıyor olmasıydı.
Bunun sebebini pasif halde olup bulaşıcı etkisini kaybetmiş virüs kalıntıları diye açıklamaktalar.
Ya da diğer sebebi ise Pcr testlerinin gerçekten doğru ölçüm yapamıyor oluşudur.
Pcr nedir, koronaylan ilişkisi nedir? Boğaza bulanan çomağın, sinüslere dürtülmesindeki amaç ne ola sormak lazım. Pcr işkencesi bitti artık maç izlemeye gidecekler için. Şehirler arası otobüslerde memleketine gidecek adama da selam olsun. Corona tipi virüsler mütatiftir, aşı geçmiş mutasyonlara karşı bağışıklık sağlar diye konuşan bilim adamları doğruyu söylüyorlarmış meğerse. İngiltere sürü bağışıklığını savunuyor dendiğinde gülen karantinacılar, sanırım ingilizlerin doğru yolda olduğunu -taa o zamandan- anlamışlardır. Aşıya inanıp, 2 doz sinovactan sonra koşa koşa 3. Dozu biyontek olup vefat eden 2 akrabam ve 2 arkadaşımın babasına Allah rahmet eylesin. İspanyol gribi nasıl ölümcül olup tarihteki yerini aldıysa, sıra bunda. Ama Bill Gates efendi, Hindistan'da aşı pavlikesi kuruyoz diye fitneyi verdiksıra, çinde virüslü evler alev silahıylan dezenfekte ediliyor dendiksıra, bu bişey değil, daha beter virüsler gelipduru dendiksıra artık bu virüs ile yaşam pratiği yerleşecek. Maske, elde dezenfektan, sabunlanmaktan deforme olan el mukozası, aşı neden olmuyorsun yada Çin aşısı yetmez neden alman aşısı olmuyorsunlar devam edecek. Burası net artık.
İnformasyon ortaçağını yaşıyoruz. Bilgiye erişim o kadar kolaylaştı ki Şekerim, herşey parmaklarının ucunda. Amerika'da siriye inanan aveller türemiş çoktan. Bu enformasyon orta çağı. Bilgi denizinde alabildiğine cehalet içindeyiz. Google bize doğruyu dosdoğruyu söylere inanmışız. Wikipedia kutsal kitabımız olmuş. YouTube videolarını izleyerek ne nasıldır öğreniyoruz. Medikal journal ler doğruyu yazar, dünya Sağlık örgütü insan yararına çalışır, Green peace dünyayı korur, diyanet herşeyi doğru bilir, bilimsel kuruluşlar para babalarından finans sağlamadan kendi yağları ile kavrulura inanmışız. Devam o vakit.

Herkese Dopesick'i izlemesini öneririm. Biontech Alman aşısı ve eğer Dopesick'i izlerseniz, bir aşı olacaksanız o Biontech olurdu.

• Beğen
Tepkiler: can onur
Oldum ve bir daha düşünmüyorum...nokta... 😜

• Beğen
Tepkiler: necmeddin
Pcr nedir, koronaylan ilişkisi nedir? Boğaza bulanan çomağın, sinüslere dürtülmesindeki amaç ne ola sormak lazım. Pcr işkencesi bitti artık maç izlemeye gidecekler için. Şehirler arası otobüslerde memleketine gidecek adama da selam olsun. Corona tipi virüsler mütatiftir, aşı geçmiş mutasyonlara karşı bağışıklık sağlar diye konuşan bilim adamları doğruyu söylüyorlarmış meğerse. İngiltere sürü bağışıklığını savunuyor dendiğinde gülen karantinacılar, sanırım ingilizlerin doğru yolda olduğunu -taa o zamandan- anlamışlardır. Aşıya inanıp, 2 doz sinovactan sonra koşa koşa 3. Dozu biyontek olup vefat eden 2 akrabam ve 2 arkadaşımın babasına Allah rahmet eylesin. İspanyol gribi nasıl ölümcül olup tarihteki yerini aldıysa, sıra bunda. Ama Bill Gates efendi, Hindistan'da aşı pavlikesi kuruyoz diye fitneyi verdiksıra, çinde virüslü evler alev silahıylan dezenfekte ediliyor dendiksıra, bu bişey değil, daha beter virüsler gelipduru dendiksıra artık bu virüs ile yaşam pratiği yerleşecek. Maske, elde dezenfektan, sabunlanmaktan deforme olan el mukozası, aşı neden olmuyorsun yada Çin aşısı yetmez neden alman aşısı olmuyorsunlar devam edecek. Burası net artık.
İnformasyon ortaçağını yaşıyoruz. Bilgiye erişim o kadar kolaylaştı ki Şekerim, herşey parmaklarının ucunda. Amerika'da siriye inanan aveller türemiş çoktan. Bu enformasyon orta çağı. Bilgi denizinde alabildiğine cehalet içindeyiz. Google bize doğruyu dosdoğruyu söylere inanmışız. Wikipedia kutsal kitabımız olmuş. YouTube videolarını izleyerek ne nasıldır öğreniyoruz. Medikal journal ler doğruyu yazar, dünya Sağlık örgütü insan yararına çalışır, Green peace dünyayı korur, diyanet herşeyi doğru bilir, bilimsel kuruluşlar para babalarından finans sağlamadan kendi yağları ile kavrulura inanmışız. Devam o vakit.
"Maske nedir, corona'dan ne kadar korur?" diyerek devamını getirmek istiyorum.
Dünyayı zaten kirletiyorduk şimdi buna birde işe yaradığı kanıtlanamayan plastik atıkları eklemiş olduk.

"Maske nedir, corona'dan ne kadar korur?" diyerek devamını getirmek istiyorum.
Dünyayı zaten kirletiyorduk şimdi buna birde işe yaradığı kanıtlanamayan plastik atıkları eklemiş olduk.
Bir sakal demosu olarak maske. Burnun güzelliğini gözler önüne seren tutku olarak maske. Pazubent olarak maske ve lastiklerinin gücü konulu eserler. Covid Aşısı oldum maskeden kurtuldum yiğitleri.

Dikiz ayna aksesuarı olarak ince lastikli maske ve vites topuzu eşlikçisi yumuşak lastikli maskemsi. Maske takmadı diye ceza kesilen ülkemizdeki bisikletçinin tarihinin yazıldığı zamanlarda londrada maske mesafenin umursanmaması.

Geri