Jordanred Bisiklet Forması, Bisiklet Taytı ve Bisiklet Giyimine Dair Her Şey

Covid-19 aşısı olacak mısınız?

Birisi binanın onuncu katından atlıyorum dese umurumda olmaz ama bu durum farklı. Geçerli bir sebebi yokken aşı olmamak toplumu hiçe saymaktır. Kişinin kendine vereceği zarar kişiyi ilgilendirir ancak aşı olmamak bana ve sevdiklerime zarar verebilir.

Bu şahıs neyin kafasını yaşıyor anlamadım, iftiraya bak!

"Aşı" çıkalı iki sene oldu, aşı falan olmadım, eşim de olmadı, kız kardeşim de olmadı ve hepimiz hâlâ yaşıyoruz.

"Eee işte belki zarar görebilirler."

Yaw he he. 😁

Mes'elenin burada konuşulmasını istemiyor ama kendisi fikir beyan ediyor.

Faşizm bu!

Covid 19 servisine yatmazsanız, maske takmazsanız, "aşı" olmazsanız sıkıntı yaşamazsınız, korkmayın.

Herhangi bir sıkıntı yaşadığınızda bunu covid'e bağlamayın.

Son düzenleme yönetici tarafından yapıldı:
Scudo
Covid 19 aşısı denilen şeye güvenmiyorum dahası antikor plazma ile tedavisi var denen bir hastalık deniyor bu salgına.
Hangi bilimsel gerekçeyle güvenmiyorsunuz, enfeksiyon hastalıkları uzmanı mısınız, mikrobiyolog musunuz, bu konuyla ilgili hangi makaleleri okudunuz, hangi yayınları, kaynakları referans verebilirsiniz diyeceğim. Bana göre mantıksız bir şeyler yazacaksınız, cevap vereceğim, konu gereksiz uzayacak. Gerek yok. Burası bu konunun tartışılacağı bir platform değil. Yapacağımız her türlü yorum birilerini yanlış yönlendirebilir. Birilerinin ölümüne sebep olabilir. "Dahası şöyle deniyor, böyle deniyor" bilimsel bir argüman değildir. Onlarca yabancı kaynak, makale, bilimsel yayın taradım, okudum, birçok hekimle, bilim insanıyla görüştüm. Bu ciddi bir konudur ve uzman kişiler dışında, sosyal medyada ve forumlarda tartışılmamalıdır.
bu şahıs neyin kafasını yaşıyor anlamadımki, iftiraya bak

"aşı" çıkalı 2 sene oldu, aşı falan olmadım, eşim de olmadı, Kız kardeşim de olmadı

Kimsede zarar görmedi

"ee işte belki görebilirler zarar"

Yav he he

burda konuşulmasını istemiyor ama kendisi fikir beyan ediyor, Faşizm bu

covid servisine yatmazsanız veya "aşı" olmazsanız bir şey olmaz korkmayın, bir şey olacaksa da başka sebeplerdendir

İftiranın ne anlama geldiğini bilmiyorsun, bu bir. Daha noktalama işaretlerinden, büyük harften, ayrı yazılması gereken eklerden haberin yok, bana ahkam kesiyorsun, bu iki. En önemlisi de saygısızca yazmışsın. "Bu şahıs neyin kafasını yaşıyor... Yav he he..." İşte bu yüzden bu konu burada tartışılmamalı diyorum. Beyan ettiğim fikir bu konunun burada tartışılmaması ve birilerinin bundan zarar görmemesidir.

Son düzenleme:
Hangi bilimsel gerekçeyle güvenmiyorsunuz, enfeksiyon hastalıkları uzmanı mısınız, mikrobiyolog musunuz, bu konuyla ilgili hangi makaleleri okudunuz, hangi yayınları, kaynakları referans verebilirsiniz diyeceğim. Bana göre mantıksız bir şeyler yazacaksınız, cevap vereceğim, konu gereksiz uzayacak. Gerek yok. Burası bu konunun tartışılacağı bir platform değil. Yapacağımız her türlü yorum birilerini yanlış yönlendirebilir. Birilerinin ölümüne sebep olabilir. "Dahası şöyle deniyor, böyle deniyor" bilimsel bir argüman değildir. Onlarca yabancı kaynak, makale, bilimsel yayın taradım, okudum, birçok hekimle, bilim insanıyla görüştüm. Bu ciddi bir konudur ve uzman kişiler dışında, sosyal medyada ve forumlarda tartışılmamalıdır.

İftiranın ne anlama geldiğini bilmiyorsun, bu bir. Daha noktalama işaretlerinden, büyük harften, ayrı yazılması gereken eklerden haberin yok, bana ahkam kesiyorsun, bu iki. En önemlisi de saygısızca yazmışsın. "Bu şahıs neyin kafasını yaşıyor... Yav he he..." İşte bu yüzden bu konu burada tartışılmamalı diyorum. Beyan ettiğim fikir bu konunun burada tartışılmaması ve birilerinin bundan zarar görmemesidir.

dur yazım bozukluklarını gemen düzeltiyorum, düzeltince burda haber edecem ahahaha 😁 bu ileti bozuk ama yukardakini 2 dk. ya güncellitom😁

edit: düzelttım turkce ogretmeni 😁 ama yukarıdakini, bunu degil,

senin sevdiklerine zarar verdiğimizi söylerek iftira atıyorsun, Biz katil değiliz

Şuna bak ya, dolaylı olarak cinayet işlediğimizi söylemek suretiyle iftira ediyor bi de bunun üstüne saygıdan bahsediyor.

Ne samimiyetsiz bir çağa düştük ya Rabbi!

(Hikmetinden suâl olunmaz.)

Son düzenleme yönetici tarafından yapıldı:
dur yazım bozukluklarını gemen düzeltiyorum, düzeltince burda haber edecem ahahaha 😁 bu ileti bozuk ama yukardakini 2 dk. ya güncellitom😁

edit: düzelttım turkce ogretmeni 😁 ama yukarıdakini, bunu degil,

senin sevdiklerine zarar verdiğimizi söylerek iftira atıyorsun, Biz katil değiliz

Şuna bak ya, dolaylı olarak cinayet işlediğimizi söylemek suretiyle iftira ediyor bi de bunun üstüne saygıdan bahsediyor.

Ne samimiyetsiz bir çağa düştük ya Rabbi!

(Hikmetinden suâl olunmaz.)

Seninle tartışmayacağım. Başarılar diliyorum.

Kasım ayında ilk aşıyı oldum. Hiç yakalanmadım covid 19a ama türkiye de ne olacağı belli olmaz yasak felan gelir.

Covid 19 aşısı olanlara saygım sonsuz. Olmak istemeyenlere de. Ben olmadım. Olmayacağım da. Olanlar, covid 19 aşısını zorlayanlar, olmayanlara saygı duysalar daha iyi olurdu. Kimseyi katillikle suçlamamış olsalar daha güzel olurdu. Covid 19 aşısını olmak istemeyen kişi olmak zorunda değil.

Grip kadar öldürücü bu hastalık. Yüzde 2. Üstelik istatistik olarak verilerin ne kadarı sağlıklı açıklanan enflasyon oranından anlayın. Vefat eden yüzde 2 nin hepsi covid 19 dan mı öldü orası bile net mi? Resmi ağızdan belirtilen her rakam güvenilir mi sizce? Covid 19 aşısını olup vefat eden arkadaşlarımın ebeveynleri var, hem de kaç tane.

Kimseyi katillikle suçlamamış olsalar daha güzel olurdu

Ben buna katil asla demem.
Olası kast da denmez. Olasıkastta ölürse ölse bana ne mantığı var.Bu yoktur herhalde.
Bilinçli taksir de diyemeceğim.Grip ile covidi bir tuttuğunuza , aşı olunmadığında ölümlerin oransal olarak aşırı arttığını göremeyip, ama aşının kendisi de hepatitten fazla öldürüyor gibi karşılaştırmalar yapabiliryorsanız buna bilinçli taksir de denmez.Bilinçli taksir de ''öngerme'' vardır. Ama aşı karşıtlarında öngerme de koca bir sıfır.
Ben buna taksir derim galiba.
Kusura bakmayın saygım taksire olan saygım kadar.Evet bu kadar saygım var.Benim aşı karşıtlarından saygı beklentim yok,umurumda değil saygı.

Bu saçma konuyu da takipten çıkıyorum.

Ben buna katil asla demem.
Olası kast da denmez. Olasıkastta ölürse ölse bana ne mantığı var.Bu yoktur herhalde.
Bilinçli taksir de diyemeceğim.Grip ile covidi bir tuttuğunuza , aşı olunmadığında ölümlerin oransal olarak aşırı arttığını göremeyip, ama aşının kendisi de hepatitten fazla öldürüyor gibi karşılaştırmalar yapabiliryorsanız buna bilinçli taksir de denmez.Bilinçli taksir de ''öngerme'' vardır. Ama aşı karşıtlarında öngerme de koca bir sıfır.
Ben buna taksir derim galiba.
evet ne güzel açıklamışsın.

Sabah 3. doz biontech aşımı oldum.

Bu arada Turkovac acil kullanım onayı almış. Yakında zorunlu tutulursa , bence Turkovac aşısı olmak zorunlu tutulur. Hatta belkide Turkovac aşısı olup. 3 , 6 , ve 12 ay içinde oluşacak antikor miktarı , Biontech veya sinovactandan daha düşük çıkarsa , aradaki farkı vatandaşa vermeyi , Sağlık bakanlığı garanti edebilir.. Antikor korumalı sistem. Dünyada ilk ve tek olur.

Ben 2 doz vurundum . Aşının hasar bıraktığına inanlardanım.

Dayım 2 doz aşı vuruldu .Aradan 15 gün sonra, bayılmaya ve sol kolunda belirli rahatsızlıklar oluşmaya başladı. Doktora gittiğinde ise alzheimer tanısı koyuldu. Beyin kalıcı hasarlar oluştu diye. Sürekli kontrol altında şimdi ise aynı sebepten gidiyor sürekli epilepsi olduğunu öğrendi. Aile olarak biz bu duruma aşınında sebep olabileceğini düşünüyoruz.

• Üzgün
Tepkiler: M.İhsan
Bugüne kadarki yazışmaların neredeyse tamamını okudum. Konuşulan ve özellikle tartışılan Biontech diye anlıyorum. Sinovac’ı aşıdan mı saymıyoruz? 3 adet Sinovac ile aranızdayım. 4. yü de Sinovac olmayı planlıyorum. Biontech’e göre etkisinin az olduğunu biliyorum, yan etkisinin olmadığını düşünüyorum.

Ailecek covid + nasıl oluyor, objektif olarak aktarmaya calisayim:

Adam 48 yaş 2 doz biontech oldu 3. aşı hakkı 2 Aralık'ta çıktı ancak 3. doz yapılmadı
Kadın 41 yaş 2 doz biontech oldu 6 ay dolmadığı için 3. aşı hakkı henüz çıkmadı
Erkek çocuk 14 yaş 2 doz biontech oldu 6 ay dolmadığı için 3. aşı hakkı henüz çıkmadı
Kız çocuk 10 yaş aşı hakkı henüz çıkmadı, aşısı yok

Kız çocuk 9 Aralik Persembe gunu ''iyi hissetmiyorum'' diyerek gelir. Cuma soguk algınlıgı belirtisi gibi geçer ancak Cumartesi ve Pazar bas agrisi, inip çıkan ateş (36-38 arası, 38 in 01 ustune bile çıkmaz) ve takip eden Pazartesi sabahına hiç şikayet kalmaz. Bu sefer erkek çocuk 13 Aralık Pazartesi ''basim agriyor, sirtim agriyor'' der ama ates olmaz, öksürük olmaz, Çarsamba hiç şikayet kalmaz. 15 Aralik Carsamba kadın işten ben cok kotuyum diye erken çıkar, hastaneye gider, ayni gece pozitif mesajı ile temaslı ailesi dahil 5 gun izolasyon verilir. Hatta aşılı olan adam ve erkek çocuk için ''izolasyon zorunlulugu yoktur:

WhatsApp Image 2021-12-23 at 17.49.12.jpeg

Kadın evde odaya izole edilir. Filyasyon ekibi telefonla arar; ''kendinizi çok kötü hissetmediğinizi soyluyorsunuz ilac göndermiyoruz... hayır tekrar aramayacagiz ancak kötü hissederseniz 112'yi arayabilir veya kendi imkanınızla hastaneye gidebilirsiniz, bunun haricinde evden çıkmayın'' der ve kapatir.

Çocuklarda hicbir belirti yoktur ancak baskalarına risk yasatılmaması için okula gönderilmezler (adam ve erkek çocuk izolasyon zorunlulugu olmamasına ragmen sorumlu davranış gereği oldugunu dusunerek evde kalır). Adam 17-18 Aralık başagrisi yaşar, 18-19 Aralık sırt ve goguste kas agrisi hisseder. 5 gun soncunda 20 Aralık'ta covid hattina bilgi verilerek izin alırlar, hastaneye giderler, yapılan test ile o gece gönderilen SMS sonuc bildirimiyle hepsi pozitif olarak teşhis edilirler.

Filyasyon ekibi sadece ilk gun erkeği arar; ''kendinizi iyi hissettiginizi ve cocuklarda belirti görünmedigini soyluyorsunuz ilac göndermiyoruz... hayır tekrar aramayacagiz ancak kötü hissederseniz 112'yi arayabilir veya kendi imkanınızla hastaneye gidebilirsiniz... evden çıkmayın kolluk kuvvetleri izolasyona uyup uymadiginiza zamansız denetleme yapabilir'' der ve kapatir.

Şimdi evdeler. Film geceleri, kutu oyunlari, okullardan ders ve ödev takibi icin bilgi kovalamacasi, sıkılan cocuklarla sıradanlasan ve ev hapsi stresi ile artan tartismalar rutinleri olur. Bu enflasyonda sokaga cikmamanın getirdigi daha pahaliya mal olan online market alışverişi ve pek çok diger sorunla hayatlarına devam ediyorlar. Yeni yıla pozitif girecekleri icin 2022'den umutlular.

Eger kadin kendini kötü hissetmese siradan bir soguk alginligi gibi kabul edecekler, hayatlarına ve cocuklarda okullarina devam edecekti. Bol bol virus transferi olasiligi olabilirdi. Acaba bu olasilikla hali hazirda ne kadar cok hareket var ve gercekten ne kadar etkileniyor nufus?

Ailecek resmiyette eşim 8. ben ve çocuklar 4. gundeyiz. Ama kızımızın ilk şikayet gunune bakarsak 15. gun doldu ilk şikayetten bu yana. Objektif olacagim dedigim için başka yorum yapmıyorum.

Ailecek covid + nasıl oluyor, objektif olarak aktarmaya calisayim:

Adam 48 yaş 2 doz biontech oldu 3. aşı hakkı 2 Aralık'ta çıktı ancak 3. doz yapılmadı
Kadın 41 yaş 2 doz biontech oldu 6 ay dolmadığı için 3. aşı hakkı henüz çıkmadı
Erkek çocuk 14 yaş 2 doz biontech oldu 6 ay dolmadığı için 3. aşı hakkı henüz çıkmadı
Kız çocuk 10 yaş aşı hakkı henüz çıkmadı, aşısı yok

Kız çocuk 9 Aralik Persembe gunu ''iyi hissetmiyorum'' diyerek gelir. Cuma soguk algınlıgı belirtisi gibi geçer ancak Cumartesi ve Pazar bas agrisi, inip çıkan ateş (36-38 arası, 38 in 01 ustune bile çıkmaz) ve takip eden Pazartesi sabahına hiç şikayet kalmaz. Bu sefer erkek çocuk 13 Aralık Pazartesi ''basim agriyor, sirtim agriyor'' der ama ates olmaz, öksürük olmaz, Çarsamba hiç şikayet kalmaz. 15 Aralik Carsamba kadın işten ben cok kotuyum diye erken çıkar, hastaneye gider, ayni gece pozitif mesajı ile temaslı ailesi dahil 5 gun izolasyon verilir. Hatta aşılı olan adam ve erkek çocuk için ''izolasyon zorunlulugu yoktur:

279004 dosyayı görüntüle

Kadın evde odaya izole edilir. Filyasyon ekibi telefonla arar; ''kendinizi çok kötü hissetmediğinizi soyluyorsunuz ilac göndermiyoruz... hayır tekrar aramayacagiz ancak kötü hissederseniz 112'yi arayabilir veya kendi imkanınızla hastaneye gidebilirsiniz, bunun haricinde evden çıkmayın'' der ve kapatir.

Çocuklarda hicbir belirti yoktur ancak baskalarına risk yasatılmaması için okula gönderilmezler (adam ve erkek çocuk izolasyon zorunlulugu olmamasına ragmen sorumlu davranış gereği oldugunu dusunerek evde kalır). Adam 17-18 Aralık başagrisi yaşar, 18-19 Aralık sırt ve goguste kas agrisi hisseder. 5 gun soncunda 20 Aralık'ta covid hattina bilgi verilerek izin alırlar, hastaneye giderler, yapılan test ile o gece gönderilen SMS sonuc bildirimiyle hepsi pozitif olarak teşhis edilirler.

Filyasyon ekibi sadece ilk gun erkeği arar; ''kendinizi iyi hissettiginizi ve cocuklarda belirti görünmedigini soyluyorsunuz ilac göndermiyoruz... hayır tekrar aramayacagiz ancak kötü hissederseniz 112'yi arayabilir veya kendi imkanınızla hastaneye gidebilirsiniz... evden çıkmayın kolluk kuvvetleri izolasyona uyup uymadiginiza zamansız denetleme yapabilir'' der ve kapatir.

Şimdi evdeler. Film geceleri, kutu oyunlari, okullardan ders ve ödev takibi icin bilgi kovalamacasi, sıkılan cocuklarla sıradanlasan ve ev hapsi stresi ile artan tartismalar rutinleri olur. Bu enflasyonda sokaga cikmamanın getirdigi daha pahaliya mal olan online market alışverişi ve pek çok diger sorunla hayatlarına devam ediyorlar. Yeni yıla pozitif girecekleri icin 2022'den umutlular.

Eger kadin kendini kötü hissetmese siradan bir soguk alginligi gibi kabul edecekler, hayatlarına ve cocuklarda okullarina devam edecekti. Bol bol virus transferi olasiligi olabilirdi. Acaba bu olasilikla hali hazirda ne kadar cok hareket var ve gercekten ne kadar etkileniyor nufus?

Ailecek resmiyette eşim 8. ben ve çocuklar 4. gundeyiz. Ama kızımızın ilk şikayet gunune bakarsak 15. gun doldu ilk şikayetten bu yana. Objektif olacagim dedigim için başka yorum yapmıyorum.
Çok geçmiş olsun. Tez zamanda normal günlerinize dönersiniz İnşallah.
Görünen o ki ataş düştüğü yeri yakıyor. :kötü:

Ya arkadaşım bütün Avrupa ülke vatandaşlarının çoğu aşıyı yaptırdı şimdi siz aşı olmamakla onlardan dahamı Zeki oluyorsunuz.
Nereden biliyorsunuz? Ülke ülke gezip Halk yoklaması mı yaptınız, yoksa televizyondan duyduklarınız mı? A Haber izleyicisi misiniz?

• Hahaha
Tepkiler: ÆSir
Yok a haber değil yabancı basını takip ederek öğreniyorum . sizede tavsiye ederim.
Elinizde geçerli tıbbi ve bilimsel argüman olmadan ortaya attığınız fikirlerinizi kendinize saklamanızı tavsiye ederim. Zira bu başlık altında böyle kulaktan dolma bilgiler üzerinden yeterince tartışma yaşandı.

Elinizde geçerli tıbbi ve bilimsel argüman olmadan ortaya attığınız fikirlerinizi kendinize saklamanızı tavsiye ederim. Zira bu başlık altında böyle kulaktan dolma bilgiler üzerinden yeterince tartışma yaşandı.
Sizemi soracağım ne söyleyecegimi ne yazacağımı bence siz kendi işinize bakınız

• Beğen
Tepkiler: Ronin45
Geri