Jordanred Bisiklet Forması, Bisiklet Taytı ve Bisiklet Giyimine Dair Her Şey

Dağ bisikleti kullananlar kaç km hız yapabiliyor?

@umutcanv

anterimanlara devam. bu yaptığın hızları bi kenara yaz sonra diceksin bukadar hıza mı yoruluyordum diye

• Beğen
Tepkiler: umutcanv
Scudo
Mahmut bey gişelerden edirne aydın ciğercisine 45 dk da gittim :) 2,25 lastikler ile

• Beğen
Tepkiler: nbacıshaquılle
Yaklasik 200-250m lik %10-%15 egimde schwalbe black jack 26x2.10 lastiklerle asagi dogru pedal cevirmeden gidona kafami yatirarak 52km/h, pedal cevirerek 44-11 disli oraninda 57km/h assize 888 saat ile ancak soyle bi detay var 2 tane kasis vardi ziplamiyim diye pedal cevirmeyi kestim ve araba cikar diye biraz frene asildim 1km bombos yol olsa 70 yaparim gibi de ne onemi var bunun onemli olan 1km lik 0m den baslayan 700metresinde 40m ye ulasan parkuru 1dk da tamamlayabiliyorum.

Süper süper. İki tane bisikletim var. Gittiğim yollar aynı. Ortalama hızım yol bisikleti kullanmaya başladıktan sonra 5 km ile 10 km arası artış gösterdi. MTB kullanırken Mengen yokuşundan inerken bile ulaşamadığım hızlar var burada paylaşılan. O arkadaşların hepsine saygılar..

@chnkrmz
Teşekkürler :) bugün yol bisikletimle ciddi bir performans artışı olduğunu somut olarak hissettim. daha önceleri biraz iniş sonra çıkış olan bir yokuşu en üst vitesler ile çıkamıyor vites düşürmek durumunda kalıyordum. bugün ilk defa vites düşürmeden tırmandım o yokuşu sevinçliyim :D

Buda strava kaydı, en sonda ince bir iniş çıkış var, hah orası ! :D
(link)

• Beğen
Tepkiler: taner07
@saviourmole Bunlar çok kısa sürüşler.. Ve ne menem bir arazide sürdüğünüzü bilemiyorum..

Ben hem mtb hem yol sürüyorum ve mtb Ankara'da Eymir gölünde hızımı devamlı 25 ila 30 km/h arasında tutmak için çok zorluyorum ama yol bisikletinde öyle birşey yok.. Eski kayıtlarıma bir bakayım arada ki fark ne kadarmış aynı yolda.. Bu arada Eymir de hız kasisleri yüzünden yol bisikletini de devamlı öyle yardıra yardıra kullanmazsınız. Ya biri çıkar önünüze falan birşey olur mutlaka... Dağ bisikletinde bazen frene bile basmıyorum o kasisler gelince önüme.. Ama şunu söyleyeyim dağ bisikleti adına bisikleti hiçte fena olmayan bir arkadaşım yol bisikletimle bir gün turlarken bana yetişmek için elinden geleni yaptı ama yok öyle birşey... Ama dağ bisikleti ile çok kolay yokuş çıkıyorsunuz o farklı.. Bir gün ama sırf bu başlık için ikisi ile de aynı etabı kastıracağım sonuna kadar.. bakalım fark ne kadar çıkacak.. Biri rockrider 5.2 b'twin 26 jant 14,5 kg lık bir makina üstündekiler ile 16 kg mı buluyor. Öteki Salcano xrs 040 R501 jant seti değişti.. Sora grup set var üstünde... Ağırılık 9,5 kg matarlarla felan 11kg mı buluyor. Program olarak ta runtastic kullanıyorum..

@amoush00 size katilmiyorum. Yol bisikletiyle yokus tirmanmak iki kat daha kolay oluyor benim icin. Gecerli sebepleride var surtunme kuvveti gibi iki kat hafif olmasi gibi.kathafiftercih meselesi tabii bana daha kolay geliyor :)

• Beğen
Tepkiler: SerkanH
@amoush00
@amoush00 zaten benim de daha önceden belirtmiş olduğum gibi yok yol bisikletini geçerim onlara toz yuttururum gibi bir iddam olmaz da olamaz da daha önce de gibi klasmanlarımız çok farklı. Ancak trafiğin çok yoğun olduğu yerlerde MTB ile denge sağlamak ve aralara girmek daha kolay olduğu için ve nabzını ayarlayamayan acemi bir Road'cıya dek gelinir ise veya da nabzını birden yükselten Road'cıyı geçmek mümkün MTB ile geçmek mümkün olur. :)

kendi çabamla rüzgarsız ve eğimsiz 50 yaptım en fazla(tabi uzun süreli olamadı :)). yokuş aşağı da 72. 29'' benim mtb. yokuşlarda ağırlığın da etkisiyle güzel ivmeleniyor.

@Wessaur

rüzgarsız olsada belli bi hızdan sonra rüzgar ister istemez oluşuyor. senin dediğin gibi aynı şekilde ben 49 yaptım bi anlık tabi.

• Beğen
@pohuman

Araç ve motorsikletle yapılan hız kıyaslaması doğru olmayabilir. Lastik değişiminde bile arabalarda hız farkı yaşanır. Strava gps sinyaliyle çalışıyor, kesin doğru sonucu vermiştr demiyorum fakat gittiğin yolu haritada doğru görüyor ve süre tutuyorsa sigma'nın lastik ayarı yanlıştır bence bir kontrol edin.

• Beğen
Ben de mtb kullanıyom sanardım kendimi. Hızlanmak için yola geçcektim şu an farkettim hatamı. Hız dediğin mtb de yapılır :)

@Deniz A Yolun sonunda ciferci varsa 20 dk da bile gidilir hocam :)

@chnkrmz 1.50 lastik takacağım kış gelmeden. en azından full asfalt turlar için. aynı hızlara daha az yorularak çıkarım sanırım :)

@mehmet.ali

Lastik çapı değişirse hız farkeder tabiki. KM saatini Sigma'nın sitesine göre ayarladım..

Kendimi çokta kasmadan 55 km düz yolu ortalama 27 km/s hızla gittim. Ha, çok kassam da bu en fazla 28-29 km olurdu orası ayrı :D:D. Lastikler 2.25 Schwalbe Smart Sam Dişli. En yüksek hızım 45 km/s gösteriyor ama sanmıyorum. Belki orada GPS sinyali koptu ve tekrar bağlanınca bu oldu. Çünkü, hız bilgisayarımda en yüksek hız 40 bile değildi yanlış hatırlamıyorsam.

Dosyalar

• 256.PNG
    256.PNG
    57,8 KB · Okunma: 30
  • Beğen
Tepkiler: amoush00
41 km/h tı sanırım kayıtlı en yüksek hızım

• Beğen
Tepkiler: amoush00
Geri