Jordanred Bisiklet Forması, Bisiklet Taytı ve Bisiklet Giyimine Dair Her Şey

Dağ bisikleti tavsiyeleri

Merhaba
corelli via1,1 27,5 jant kilitlemeli maşa V fren

nasıldır bu bisiklet internette hakkında çok fazla birşey bulamadım. Birde iç bacak boyum 75 cm 18inch kadro bana uygun olur mu

Scudo
@Technics kaset ruble alacaksınız gördüğüm kadarıyla

Teşekkür ederim kusura bakmazsanız bi konuda yardımınızı istiyorum.7'Li Kaset ruble alacağım yalnız onların numarası var örn:11/28T - 14/34T gibi bana lazım olan aslında küçük dişlide maksimum sürat en büyük dişlide ise Yokuşlarda rahat çıkma olanığını bana hangi numaralı ruble sunar ? teşekkürler

• Üzgün
Tepkiler: Cemal Ç.
Teşekkür ederim kusura bakmazsanız bi konuda yardımınızı istiyorum.7'Li Kaset ruble alacağım yalnız onların numarası var örn:11/28T - 14/34T gibi bana lazım olan aslında küçük dişlide maksimum sürat en büyük dişlide ise Yokuşlarda rahat çıkma olanığını bana hangi numaralı ruble sunar ? teşekkürler
Hocam kusura bakmayın biraz araştırdığımda rubledeki örn: 12 sayısının rubledeki en küçük dişli 32 ise en büyük dişli küçük olan dişlinin sayısı ne kadar az ise o kadar daha seri büyük olan ise ne kadar fazlaysa yokuşlarda kolaylık sağlaması olarak algıladım yanlışsam düzeltin lütfen şimdiki sorum ise 12/32'li bir ruble baktım 7'li sistem bu benim aktarıcımla zincir ile veya aynakol ile uyumluluk gösterirmi.Rublenin linkini bırakamadım yeni üye olduğum için modelini yazıyorum.Teşekkürler
Shimano HG200 7li Arka Kaset Dişli 12-32T

@Technics (link) size yardımcı olacaktır.
Minimum 11, Maximum 32 destekliyor. Mevcut zincire ek gerekebilir. Hatta en iyisi yeni rubleyle yeni zincir kullanmak olur.

• Beğen
Tepkiler: Cemal Ç.
@Technics
Minimum 11, Maximum 32 destekliyor. Mevcut zincire ek gerekebilir. Hatta en iyisi yeni rubleyle yeni zincir kullanmak olur.
Anladım abi peki bu rubleye uygun hangi zincir tavsiye edersin birde zinciri kesin değiştirmeme gerek varmı ?

O dönemde muhtemelen rublen 28 idi. 32'ye büyütmek zincire bakla eklemek ister.
Aktarma organlarında önce zincir bozulur, değiştirilmediğinde aynakol yapraklarını ve rubleyi bozmaya başlar.
herhangi bir 7 vites uyumlu zincir alsam işini görecektir.

1800 2000 tl arası bütçem var acaba hangi bisiklet benim için uygundur stokta olan

Aktarma organlarında önce zincir bozulur, değiştirilmediğinde aynakol yapraklarını ve rubleyi bozmaya başlar.
Abi peki sen tavsiyede bulunmuş olsan 11/28 ruble yada 12/28 ruble tak devam et yolunamı dersin yoksa 12/32 daha iyi iş görür rahatlatır mı dersin ? teşekkürler

Abi çok sağolasın aklımda soru işareti kalmadı 11/32 7'li ruble aradım ama bulamadım 12/32 alıcağım sanırım pek fark olacağını sanmıyorum birde yeni bir zincir alacağım zincirde önerdiğin bir marka varmı abi ? Shimano mu alıyım zinciride acaba

Merhabalar, arkadaşlar tesadüfen youtube da bit pazarı başlıkli kanal'ın birinde, markasını öğrenemediğim (tüm araştırmalarıma rağmen) eski nostaljik bir bisiklet gözüme çarptı. 1990 li yillar da sahip olupta cok az kullandigim sonrasinda çaldirdiğim bisikletime benziyor! Yalniz işin garibi eskiden kullandigim bisikletin ne markasini ne de modelini biliyorum! Aklimda yok kisaca.. Sizden ricam fotoğrafını paylaştığim bu bisikletin marka/modelini bulabilmeniz olacak.Screenshot_2020-11-05-02-40-12.pngScreenshot_2020-10-29-21-08-34.pngScreenshot_2020-10-29-21-08-34.pngScreenshot_2020-10-29-21-08-05.pngScreenshot_2020-10-29-21-07-04.pngScreenshot_2020-11-05-02-40-12.pngScreenshot_2020-10-29-21-08-34.pngScreenshot_2020-10-29-21-08-05.pngScreenshot_2020-10-29-21-07-04.png

Murat abi bi maruzatım daha olacak ben Rubleyi sipariş geçtim Zinciride Shimano Cn-hg40 6-7-8 vitese uygun zinciri sipariş geçmeyi düşünüyorum yalnız benim aynakolda IG chain only yazısı var aktarıcımdada IG compatible diye bi yazı var zincirde rublede malum HG versiyon acaba bir sorun yaşatırmı.? Son yazdığın cevap Link olduğu için onu alıntı yapamadım abi yeni hesap diye. Aynakoıl.jpg

@Technics aynı dökümanda IG zincir tercih etmen gerektiği bilgisi de var. Eldeki malzemen de aynısını söylüyor.

@Technics aynı dökümanda IG zincir tercih etmen gerektiği bilgisi de var. Eldeki malzemen de aynısını söylüyor.
Yani abi aldığım ruble HG olduğu IG zincirde sorun çıkaracak Zincir Hg alsam Aynakol dişlileri sorun çıkarıcak gibi gözüküyor basit bir çözümü varmıdır sonuca ulaşmanın.
Yani abi aldığım ruble HG olduğu IG zincirde sorun çıkaracak Zincir Hg alsam Aynakol dişlileri sorun çıkarıcak gibi gözüküyor basit bir çözümü varmıdır sonuca ulaşmanın.
Yeni bilgi HG kaset rubleler ile IG Zincirler sorunsuz çalışabiliyormuş.Şu anda tek sorun yeni bir IG zincir bulmak başka markalarda IG Zincir olup bilgisine sahip olan arkadaşlar yardımcı olurlarsa sevinirim..

Son düzenleme:
@Ayla_Koz sanırsam bisiklete binip km lerce yol yapmayacaksınız sadece bineceksiniz ve ulaşım sağlayacaksınız çektiğiniz bisikletler giriş seviyesi bu amaç için mantıklı bisikletler ancak toplu taşımada getir götür yapmak için veya taşıma olarak vs katlanabilir bisiklet de bakabilirsiniz (dağ bisikleti istiyorsunuz gibi geldi ama yine de söyleyeyim dedim)

Merhabalar ,💃
Daha çok şehiŕ icinde yolculuk amacıyla kullanılacak şimdilik uzun yol hedefi olmayan toplu taşıma ile de kullanımı sıkıntı yaratmayan bir model arıyorum . Şehir bisikleti görsel olarak zayıf gözüküyor dağ bisikleti yanlışını ben de yapacağım gibi gòzüküyor . En son seneler önce ( herhalde 15 sene olmustur ) bisiklet kullandığım için şuan teknik bilgi anlamında bilenlerden destek alırsam harikulade olur 😊
Kullanacağım bölge fazlaca dik yokuşlu ve asfaltı yer yer cok bozuk .Ilk etapta hızdan çok konforlu olmasını tercih edeceğim. Hangi markalar iyidir ?Carraro ?Bianchi ?Salcano ? Misal benim son bisikletim Peogeot idi çalınana kadar çok sağlam bir şekilde uzun vade, arıza vermeden herhangi bir parça degişimi yapmadan kullanmıştım. Araştırmalar neticesinde iki farklı ürün hoşuma gitti aşağıda foto ve özelliklerini ekledim yarın yakından bakmaya gideceğim cok heyecanlı :)) acilinden yorum yapanlara şimdiden çok teşekkürler muchas gracias 😊 📣not :
(1000 tl -max 2000 tl )bütçem var
En dikkat kesilmem gereken özellikler neler olabilir ?
Paylaşımlar için şimdiden teşekkürler.😀
Kumpas fren alma, jantlar çift kat olsun , vites seti tam set olsun srada farklı aynakol falan olmasın. Tourney üstü bir set olsun.

Kumpas fren alma, jantlar çift kat olsun , vites seti tam set olsun srada farklı aynakol falan olmasın. Tourney üstü bir set olsun.
Bence Tourney yeterli olur üstüne gerek yok

Arkadaşlar merhaba herkese, Merida Big Seven 900 nasıl bir bisiklettir? İkinci el olarak alınır mı? 2016 model kadro, biraz yıpranmışlığı var fakat yüzeysel duruyor, aksamlarında sorun yok gibi. Biraz eski bir bisiklet almak uzun vadede beni üzer mi? Bir de ilk defa dağ bisikleti alacağım ikinci el olarak, nelere dikkat etmeliyim? Bu bahsettiğim model için Türkiye'de pek ilan bulamadım o yüzden buraya sormak geldi aklıma... Şimdiden teşekkürler cevaplarınız için.
Hocam merida big seven dağ bisikleti olarak güzel bir bisiklettir. Bisikletin 10 yıl eski olmasının çokta bir önemi yok. İlk olarak kadroya bakmalısınız. Kadroda çatlak yoksa (ince boya çiziği çok önemli değil) sırasıyla gidon kontrolünü yapın. Maşa Rst marka idi sanırım çok kötü bir maşa değildir. Fren rötorlarında eğrilik olup olmadığına balın. Fren balata kontrolleri ,hidrolik ise yağ kontrolü. Maşanın çalışıp çalışmadığını kontrol etmelisin. Deore set var üzerinde. İş görür bir set. Jant, lastik ve iç lastik kontrollerinide yapmalısın. Akord bozuk olabilir, çok sorun değil iyi bir bisikletçi akord ayarını yapar. Önemli olan jantlarda çatlak veya eğrilik olmaması. Jant bantı kontrolünüde yapmalısın ,zira çürük olursa sürekli iç lastik patlatır.
Ön ve arka attırıcı kontrollerini ve vites sisteminin çalışıp çalışmadığını kontrol etmelisin. Fren kollarını da test etmelisin. Fren vites kablolarının durumunu ve sağlamlığını da unutma.
Orta göbek , ön dişliler, arka dişliler(rubleler) kontrolünü unutma. Ön ve arka teker göbeklerini de kontrol et kasetlerde oynama olmasın. Son olarak ta zinciri gözden geçir, ezilme ,yamulma veya uzama varmı bakarsın.

Anlamıyorsan iyi bir usta kontrolünde test ederek satın almalısın. Genel itibari ile big seven meridalar performans olarak sağlam bisikletlerdendir. İnşallah gönlüne göre bir bisiklet sahibi olursun.

• Beğen
Tepkiler: Fegikaya
Geri