Jordanred Bisiklet Forması, Bisiklet Taytı ve Bisiklet Giyimine Dair Her Şey

Dağ bisikleti tavsiyeleri

Hocam merida big seven dağ bisikleti olarak güzel bir bisiklettir. Bisikletin 10 yıl eski olmasının çokta bir önemi yok. İlk olarak kadroya bakmalısınız. Kadroda çatlak yoksa (ince boya çiziği çok önemli değil) sırasıyla gidon kontrolünü yapın. Maşa Rst marka idi sanırım çok kötü bir maşa değildir. Fren rötorlarında eğrilik olup olmadığına balın. Fren balata kontrolleri ,hidrolik ise yağ kontrolü. Maşanın çalışıp çalışmadığını kontrol etmelisin. Deore set var üzerinde. İş görür bir set. Jant, lastik ve iç lastik kontrollerinide yapmalısın. Akord bozuk olabilir, çok sorun değil iyi bir bisikletçi akord ayarını yapar. Önemli olan jantlarda çatlak veya eğrilik olmaması. Jant bantı kontrolünüde yapmalısın ,zira çürük olursa sürekli iç lastik patlatır.
Ön ve arka attırıcı kontrollerini ve vites sisteminin çalışıp çalışmadığını kontrol etmelisin. Fren kollarını da test etmelisin. Fren vites kablolarının durumunu ve sağlamlığını da unutma.
Orta göbek , ön dişliler, arka dişliler(rubleler) kontrolünü unutma. Ön ve arka teker göbeklerini de kontrol et kasetlerde oynama olmasın. Son olarak ta zinciri gözden geçir, ezilme ,yamulma veya uzama varmı bakarsın.

Anlamıyorsan iyi bir usta kontrolünde test ederek satın almalısın. Genel itibari ile big seven meridalar performans olarak sağlam bisikletlerdendir. İnşallah gönlüne göre bir bisiklet sahibi olursun.

Cevabınız için çok teşekkür ederim, her ne kadar o bisikleti alamamış olsam da ikinci el bisiklet alırken dikkat edilmesi gerekebilecek her şeyi detaylıca yazmışsınız. Umarım aklında bu sorular olan diğer arkadaşlar da yararlanır.

Dağ bisikleti almak istiyordum tabii ki, içime de o Merida sinmişti güzel bir bisikletti fakat olmadı. İkinci el olarak aldığım Carraro Gravel G0'ı kullanıyorum şu an, elbet güzel bir dağ bisikleti ile bir gün kavuşurum :)

İyi forumlar!

• Beğen
Tepkiler: necmeddin
Scudo
Arkadaşlar merhaba,
Dünden beri forumda dolaşıp sorular sorup kendime ilkbaharda havalar açınca alacağım biskletler hakkında tavsiyeler aldım.Bu tavsiyelerden biri "Mosso Legarda 2021 MSM V" idi.Bisiklet çok hoşuma gitti ancak fiyatı biraz yüksek.Arkadaş bayilerde indirim yapabileceklerini söyledi ancak bisiklet 1900tl ve benim bütçem maximim 1500tl.O fiyata en iyisi.Ailemi ikna edebilirsem o şu an 1.tercihim.Ancak zor bir durumdayız ve 1500tl civarı CORELLİ Snoop 5,2.el KRON xc100,Salcano City Fun S 70 V R,Carraro Sportive 220 ve Corelli TRİVOR serileri var.Bunlar arasından en iyisi hangisidir?Ve ya önerebileceğiniz bisiklet var mı?
NOT:Kullanım amacım genellikle arkadaşlarla şehir içi tur ve okul açılırsa okul gidiş gelişi olacak.O yüzden tur ve ya şehir bisikletleri tercihimdir.Beni çok sürdüğümde yormamasıda önemli ve hidrolik ve ya mekanik disk olursa ekstra artı olur.(Tabi öneriniz varsa dikkate alırım).ŞİMDİDEN TEŞEKKÜRLER

Arkadaşlar merhaba,
Dünden beri forumda dolaşıp sorular sorup kendime ilkbaharda havalar açınca alacağım biskletler hakkında tavsiyeler aldım.Bu tavsiyelerden biri "Mosso Legarda 2021 MSM V" idi.Bisiklet çok hoşuma gitti ancak fiyatı biraz yüksek.Arkadaş bayilerde indirim yapabileceklerini söyledi ancak bisiklet 1900tl ve benim bütçem maximim 1500tl.O fiyata en iyisi.Ailemi ikna edebilirsem o şu an 1.tercihim.Ancak zor bir durumdayız ve 1500tl civarı CORELLİ Snoop 5,2.el KRON xc100,Salcano City Fun S 70 V R,Carraro Sportive 220 ve Corelli TRİVOR serileri var.Bunlar arasından en iyisi hangisidir?Ve ya önerebileceğiniz bisiklet var mı?
NOT:Kullanım amacım genellikle arkadaşlarla şehir içi tur ve okul açılırsa okul gidiş gelişi olacak.O yüzden tur ve ya şehir bisikletleri tercihimdir.Beni çok sürdüğümde yormamasıda önemli ve hidrolik ve ya mekanik disk olursa ekstra artı olur.(Tabi öneriniz varsa dikkate alırım).ŞİMDİDEN TEŞEKKÜRLER
Salcano ve Mosso'nun attırıcıları,aynakolu vs diğerlerine göre daha yüksek ayrıca mekanik fren almaktansa v daha ucuz ve iyi olabilir

@laliu Bende mekanik disktense V freni tercih ederim fakat durma konusunda V fren eksik kalıyor.Hidrolik disk alıp fren mesafesini kısaltmak istiyorum.Tabii masrafları var ancak bu tür işlere elim yatkın bu yüzden bakımını yapabilirim.Peki Corelli snoop 5 ve Carraro Trivor serileri hakkında ne düşünüyorsun?

@laliu Bende mekanik disktense V freni tercih ederim fakat durma konusunda V fren eksik kalıyor.Hidrolik disk alıp fren mesafesini kısaltmak istiyorum.Tabii masrafları var ancak bu tür işlere elim yatkın bu yüzden bakımını yapabilirim.Peki Corelli snoop 5 ve Carraro Trivor serileri hakkında ne düşünüyorsun?
CORELLİ alma. Snoop serisinin componentleri kötü vites kolları çakma ruble çakma aynakol çakma yani fabrika çıkışlı. Öyle işte kadrosu güzel ama zamanla o componentleri değiştirmen gerekecek göbekleri kötü mesela. Ayrıca hidrolik olmasına kanma her hidrolik veya mekanik iyi olacak diye bir şey yok. Salcanoyu falan pek sevmem ama yine componentleri güzel olan bi bisiklete yönelebilirsin kron mesela üzmez seni.

snoop 5 dağ bisikleti dağ bisikleti pek tercih etmediğinizi söylemişsiiniz ondan değinmedim trivor da fena değil gibi ama mosso sanki daha iyi olabilir gibi yine

]@isa7747 Teşekkürler.Yani Mosso Legarda 2021 MSM V yi herkes öneriyor.Bahsettiğim gibi 1500tl den fazla uzaklaşamam ancak pazarlıkla falan halledersem onu alırım büyük ihtimalle. Bende Salcano'yu pek sevmem ama bu aralar Salcano City Fun S 70 V R modeli dikkatimi çekti.Kron xc100 dağ bisikleti olduğu için pek istemedim.Peki 1500tl civarı önerebileceğiniz başka bisiklet var mı?
@laliu Teşekkür ederim Peki sizin 1500 tl civarına tavsiyeniz var mı?

Rica Ederim Şehir Bisikletlerinden çok anlamıyorum ama kronun da tx serisine bakıp mossoyla karşılaştırabilirsiniz belki

@undefined Çok teşekkürler.

]@isa7747 Teşekkürler.Yani Mosso Legarda 2021 MSM V yi herkes öneriyor.Bahsettiğim gibi 1500tl den fazla uzaklaşamam ancak pazarlıkla falan halledersem onu alırım büyük ihtimalle. Bende Salcano'yu pek sevmem ama bu aralar Salcano City Fun S 70 V R modeli dikkatimi çekti.Kron xc100 dağ bisikleti olduğu için pek istemedim.Peki 1500tl civarı önerebileceğiniz başka bisiklet var mı?
@laliu Teşekkür ederim Peki sizin 1500 tl civarına tavsiyeniz var mı?
Kronun şehir mtb karışımı bisikletleri var onlara bakabilirsiniz.

• Beğen
Tepkiler: laliu
benim de bir sorum olacak bilenlere yeni konu açamadığımdan buraya yazıyorum diğer forumlara baktım ama tam anlayamadım benim ön attırıcım kırıldı yenisini alacağım bu yenisini alırken üstten çekmeli ve alttan çekmeli diye türleri var benim fren ve vites kabloları üst borunun altından geçiyor hangisini almalıyım?

• Beğen
Tepkiler: .edoardo
benim de bir sorum olacak bilenlere yeni konu açamadığımdan buraya yazıyorum diğer forumlara baktım ama tam anlayamadım benim ön attırıcım kırıldı yenisini alacağım bu yenisini alırken üstten çekmeli ve alttan çekmeli diye türleri var benim fren ve vites kabloları üst borunun altından geçiyor hangisini almalıyım?
Bilgisi olan var mı❓

• Beğen
Tepkiler: .edoardo
Kırılan ön vites kutusu mu veya attırıcı mı ?Soruyu tam olarak anlayamadım. Görsel paylaşma şansın var mı?
Dağ ve şehir bisikletlerinde ön aksam üstten düşürür alttan artırır. Aynı sistem diğer gidonlar içinde geçerli. Microsift vites sistemleri çevirmeli mekanizma. Tam olarak anlayamadım.

@laliu şu an üzerinde ki vitesin teli nereden geçiyor o önemli. Nasıl anlatacağım bilemiyorum. En iyisi siz bir bisikletçiden yardım alın.

• Beğen
Kırılan ön vites kutusu mu veya attırıcı mı ?Soruyu tam olarak anlayamadım. Görsel paylaşma şansın var mı?
Dağ ve şehir bisikletlerinde ön aksam üstten düşürür alttan artırır. Aynı sistem diğer gidonlar içinde geçerli. Microsift vites sistemleri çevirmeli mekanizma. Tam olarak anlayamadım.
bisikleltin ön attırıcısı kırıldı yerine bir attırıcı alacğım attırıcıların türleri varmış telin nerden geldiğine bağlı olarak üstten ve alttan şeklinde benim de teller kadronun üst borusunun altından geliyor ben şimdi üstten çekmeli mi almalıyım alttan çekmeli mi

ya da attırıcımın üstten çekmeli veya alttan çekmeli olduğunu nasıl anlarım ona göre yenisini alabilirim

bisikleltin ön attırıcısı kırıldı yerine bir attırıcı alacğım attırıcıların türleri varmış telin nerden geldiğine bağlı olarak üstten ve alttan şeklinde benim de teller kadronun üst borusunun altından geliyor ben şimdi üstten çekmeli mi almalıyım alttan çekmeli mi

ya da attırıcımın üstten çekmeli veya alttan çekmeli olduğunu nasıl anlarım ona göre yenisini alabilirim
Anladım olayı. Çoğunluk üstten çekme oluyormuş , bazılar çift yönlü ve bazı attırıcılar alttan çekmeli oluyormuş. Biraz inceledim. Önceki attırıcının marka ve modelini yazabilirsen yardımcı oluruz.
Bilmiyorsan marka ve modeli bisikletçi yardımıyla öğrenirsin. Başıma hiç gelmemişti. İlk defa böyle bir fark olduğuna dair yeni bir bilgi öğrenmiş oluyorum.

• Beğen
Tepkiler: Cemal Ç.
attırıcıyı inceleyip bakayım internetten ona göre karar veririm heralde teşekkürler

• Beğen
Tepkiler: Cemal Ç.
attırıcıyı inceleyip bakayım internetten ona göre karar veririm heralde teşekkürler
Hocam incele , olmadı fotoğrafını at bizde araştırırız müsait olduğumuz kadarıyla. :harika:

• Beğen
Trek Marlin 6 ile Trek X-Caliber 8 arasında kaldım. Trek Marlin 6'da ön vites de var ama diğerinde yok. Sizce hangisini tercih edeyim?

Trek Marlin 6 ile Trek X-Caliber 8 arasında kaldım. Trek Marlin 6'da ön vites de var ama diğerinde yok. Sizce hangisini tercih edeyim?
Size ne cevap yazacağımı gerçekten bilemedim. Özür dilerim.
Önde vites varsa üçlü ya da ikili aynakol (dörtlüde var ama konumuz bu değil 😅) kullanıyordur. Hangisiyle rahat olacaksanız onu seçin.🙂

• Beğen
Tepkiler: yasarmumcu
Geri