Jordanred Bisiklet Forması, Bisiklet Taytı ve Bisiklet Giyimine Dair Her Şey

Dağ bisikleti tavsiyeleri

Cevap için Teşekkurler . Yani engebeli bir arazide dağda kullanmiycam şehir icinde sokaklarda olurda gidersem ormanda koşu yollari patikalarda sürerim yani öyle atlama zıplama yapmam ben düz sürüş yapip keyif yapmak istiyorum biraz fazlam var :) egzersiz de yapmiş olurum.

O halde siz de bendensiniz. Baharda bir MTB de ben alacağım, Carraro Force 720 ciddi radarımda. Ama stoklarda birşey yok deniyor. Biraz bekleyebilirim. Hidrolik frenli alın ilk dediğim gibi zaten ekipmanlar da harici satıcılardan alınıyor (Vites, fren vb.) Bu sebeple kadrosunu falan beğenin alın bir tane bir de butceyi 3000'e kadar cikarabilirseniz hemen hemen guzel kaliteli birsey de size buluruz :)

Scudo
Forumda yeniyim.
Bisiklet alma aşamasındayım araştırıyorum.
Marka olarak Mosso 29 Wildfire H modeli üzerinde yoğunlaştım fakat farklı marka olarak Bianchi, Carraro, Kron ve Salcano 'da kafamı karıştırmıyor değil.
Bütçe 3.000₺ civarı
Bu markalardan birisini kullanıp özellikle şikayeti olanlar varsa fikir verirse sevinirim.

Merida Big Seven 300(XCR çatal,30 vites)
B'Twin Rockrider 540(XCR çatal,27 vitesli modeli)

Arada bin lira gibi bir fiyat farkı mevcut.Tercihiniz ne olurdu?
Teşekkür ederim.

Teşekkür ederim.
Kaç vites olduğunun değilde malzemenin niteliği (kalitesi) daha önemli.

Decathlon'un bisikletlerinin kalitesinden memnunum.Merida'nın daha önce bir bisikletini kullanmadım.

Teşekkür ederim.
Merida big seven kullanılan ekipmanı , rockridera göre daha üst segment. Fiyat farkı da daha fazladır. Biri 8000 binlerde , diğeri 4500 civarında. Bütçen yetiyorsa Merida derim. Yok işimi görsün diyorsan Rockrider çok kötü bir bisiklet değil.
Kaç vites olduğunun değilde malzemenin niteliği (kalitesi) daha önemli.
Kesinlikle katılıyorum. Vites sayısının fazlalığı kaliteyi artırır gibi , yanlış bir fikir ülkemizde oluştu.
Ekleme yapayım 1000 lira fiyat farkı demişsin. Kesinlikle Merida. :harika:

@bilginfun

Muhtemelen eski bir ilana denk geldiniz. Aradaki farkın 1000 TL'den fazla olması lazım.

• Beğen
Tepkiler: necmeddin
@Alptug55

Mosso kullanıyorum kalite güzel ama montajdan hiç memnun kalmadım. :) 2 tane Carraro geçti elimize onlardan gayet memnun kaldık ancak Carraro genelde alt seviyelerinde zoom maşa kullanıyor ve maşaları da kötü açıkçası. Üst seviye dağ bisikletlerinde de maşalar gene aynı şekilde, bisikletin genel haline göre düşük kalıyor.

Salcano ve Kron kullanmadım. Çevremde kullananlar vardı ve memnun değillerdi. Tabi bu kişiden kişiye değişir, kesin bir şey söylemek doğru olmaz. Ben alacak olsam Salcano ve Kron almayı düşünmezdim. Bianchi ile ilgili pek bir bilgim yok İtalya üretimi olanları gayet güzel. 3000tlye İtalyan Bianchi var mıdır bilemiyorum. :)

Herkese selam olsun.
BU bisikleti önerirmisiniz ? Btwin "DAĞ BİSİKLETİ - 27,5" - GRİ - ST 100 ROCKRIDER"

Yada 2000 liraya kadar bir öneriniz varmı ?

• Beğen
Tepkiler: Cotyoran52
Herkese selam olsun.
BU bisikleti önerirmisiniz ? Btwin "DAĞ BİSİKLETİ - 27,5" - GRİ - ST 100 ROCKRIDER"

Yada 2000 liraya kadar bir öneriniz varmı ?

Bütçeyi biraz zorlayarak 2500 yapmanızı tavsiye ederim, bisiklet fiyatları uçmuş durumda. Sağı solu biraz olsun dökülmeden kullanacağınız bir bisikletiniz olur :) Ben de bütçeyi 2500 ile açmıştım şu an taksit imkanı olduğundan 3500'e kadar çıkarım diye düşünüyorum :)

Bütçeyi biraz zorlayarak 2500 yapmanızı tavsiye ederim, bisiklet fiyatları uçmuş durumda. Sağı solu biraz olsun dökülmeden kullanacağınız bir bisikletiniz olur :) Ben de bütçeyi 2500 ile açmıştım şu an taksit imkanı olduğundan 3500'e kadar çıkarım diye düşünüyorum :)
Peki 2500 civarında ne alırız ? Öneriniz nedir

• Beğen
Peki 2500 civarında ne alırız ? Öneriniz nedir

Bisiklette olmazsa olmaz dediğiniz şeyler neler ? Ona göre önerebilirim. Jant tipi, ağırlık, vites, fren tipi vs vs.

@Alptug55

Mosso kullanıyorum kalite güzel ama montajdan hiç memnun kalmadım. :) 2 tane Carraro geçti elimize onlardan gayet memnun kaldık ancak Carraro genelde alt seviyelerinde zoom maşa kullanıyor ve maşaları da kötü açıkçası. Üst seviye dağ bisikletlerinde de maşalar gene aynı şekilde, bisikletin genel haline göre düşük kalıyor.

Salcano ve Kron kullanmadım. Çevremde kullananlar vardı ve memnun değillerdi. Tabi bu kişiden kişiye değişir, kesin bir şey söylemek doğru olmaz. Ben alacak olsam Salcano ve Kron almayı düşünmezdim. Bianchi ile ilgili pek bir bilgim yok İtalya üretimi olanları gayet güzel. 3000tlye İtalyan Bianchi var mıdır bilemiyorum. :)

@Kadir İLBAY
Montajı nerede yaptırmıştınız? Şehir yanılmıyorsam Kütahya. Bisikletçiden bisikletçiye değişir diye düşünüyorum montaj işini.
Sıralamam şu şekildeydi,
-Mosso(kuzen bisiklet meraklısı,2 tane Mosso bisikleti oldu.Memnun)
-Carraro
-Kron
-Salcano

Geçen hafta birkaç bisikletçiye gittim ellerinde bisiklet yoktu.
Gelirse Mosso 29 Wildfire H düşünüyorum. Bu model üzerine yoğunlaştım.

• Beğen
@Alptug55

Kurulumu Eskişehir Accel bayisine yaptırdım. Montajını ise Ümit bisiklet yapıyor tek fabrika üzerinden bütün Mossoları.

Ben problem yaşadım diye hepsi kötü değil tabiki, alırsanız memnun kalmanız daha olası.

Ben de şuan bisikletimden çok memnunum ama daha sıfır aldığımda sol aynakol vidaları gevşekken, arka jantta 32 telin 20 tanesini elimle çevirebiliyorken ayrıca arka göbeğin konik ve kontra ayarı yapılmadığı için onu da kendim yapmak zorunda kalmışken, organik uyumlu rotora metal balata taktıkları için yeni 2 balata almak zorunda kalmışken, sele rayındaki vida diş kaptırılarak takılmışken, sıfır bisikletin kadro kulağı yamukken, ben montajı iyi demeye utanırım açıkcası.

En sonunda bisikleti baştan sona söküp topladım Bu iş için gerekli anahtarlarada güzel para bayıldım. Bisikleti sökerken bir tane dahi uygun torkla sıkılmış vidaya rastlamadım. Karbon kadro olmasına rağmen.

Bana sorarsanız en mantıklı seçim hala Mosso sizin için. Hoşunuza gittiyse alın yüksek ihtimal memnun kalırsınız. Bütçeyi arttırabilirseniz Carraro big 2918 modeli de çok güzel ve maşası da Suntour seçilmiş.

• Beğen
Tepkiler: necmeddin
@Kadir İLBAY
Anladım sizin olay baya can sıkışı olmuş. Bir heves alıyorsunuz bir sürü sorun çıkıyor.
Bütçeyi daha arttırma şansım yok zaten max çıkabileceğim rakam bu.
Bilgilendirme için teşekkürler

Arkadaşlar BTWİN ROCKRİDER 340 nasıldır?
2.el bir ilan var 1200tl,çok temiz

@Electronkksl Herhangi bir sıkıntı çıkardı mı şimdiye kadar?Artı ve eksileri nedir?

@furkanktk25 şu ana kadar bi sorun yok (bi ara vites kolunu kırmıştım ama bu biraz benden kaynaklı)3 yıldır kullanıyorum

Arkadaşalar selam. Ne yazık ki bisikletimi çaldırdım. Bulma ümidim var ama ne zamana olur ucu açık bir olay. Yeni bir mtb bakayım dedim ama pandemi etkisi herhalde antalya da 21 kadro mtb bulamadım. Bendeikinci ele yöneldim ama orda da büyük kadro mtb sıkıntısı var. 2 tane bulabildim. merida big nine 600 (2016 - 4500 TL) birde GT Karakoram (2013- 3500 TL) İkiside temiz duruyor. Ne dersiniz bu fiyatlara değer mi?

• Üzgün
Tepkiler: Kadir İLBAY
Geri