Jordanred Bisiklet Forması, Bisiklet Taytı ve Bisiklet Giyimine Dair Her Şey

Dağ bisikleti tavsiyeleri

@Electronkksl benim tecrübem olmadığı için servis bir ayar çekmişti götürdüğümde, bir bakayım anlatan videolar bulayım internetten tekrar ayarlamaya çalışayım teşekkürler

Scudo
Arkadașlar merhaba, 2 haftadır sıfır bisiklet bulamıyorum. Bugün de mağaza mağaza gezdim ama doğru düzgün bir bisiklet bulamadım. Bulduğum modeller ise scott aspect 970, trek marlin 4 ve adını ilk defa duyduğum bir marka diyeyim.

Siz olsanız benzer fiyatlara hidrolik disk frenli, rockshox yaylı mașalı, 2x9 altus setli ve pek kaliteli durmayan kadrolu bir bisiklet mi alırsınız yoksa 3x7 kilitsiz mașalı bir trek, scott'mı alırsınız?

Kesinlikle componentleri iyi olanı tercih edin. Kadroyu kırıp parçalayacağınızı düşünmüyorsanız trek veya scotta gerek yok onlar sonradan da masraf ister kanaatimce

Kesinlikle componentleri iyi olanı tercih edin. Kadroyu kırıp parçalayacağınızı düşünmüyorsanız trek veya scotta gerek yok onlar sonradan da masraf ister kanaatimce
Hocam özellikle trek'te kadro çok iyi duruyor. Aynı yer satıyordu 3 bisikleti de, emin olamadım. Yarın tekrar bakmayı düșünüyorum, ki kadrosu kalitesiz gözüken bisiklette kullanılan ( yaylı olsa bile ) rockshox mașa önemli bir detay. Karar veremedim ve eve döndüm bugün, aslında güzel bir giant alayım diye gittim ama yoktu. Sabah decathlon, giant, scott, trek derken bir ton bisiklet baktım ama bayilerde bile sıfır bisiklet yoktu.

Hocam özellikle trek'te kadro çok iyi duruyor. Aynı yer satıyordu 3 bisikleti de, emin olamadım. Yarın tekrar bakmayı düșünüyorum, ki kadrosu kalitesiz gözüken bisiklette kullanılan ( yaylı olsa bile ) rockshox mașa önemli bir detay. Karar veremedim ve eve döndüm bugün, aslında güzel bir giant alayım diye gittim ama yoktu. Sabah decathlon, giant, scott, trek derken bir ton bisiklet baktım ama bayilerde bile sıfır bisiklet yoktu.
Sahibinden 2. Ellerdede çok güzel bisikletler var. Peşin almayı düşünüyorsanız bakabilirsiniz. Peşin değilde taksitli düşünüyorsanız , teknik özellikleri yüksek ve fiyatı daha düşük olanlara bakın derim. Markaya takılmayın yani.

Sahibinden 2. Ellerdede çok güzel bisikletler var. Peşin almayı düşünüyorsanız bakabilirsiniz. Peşin değilde taksitli düşünüyorsanız , teknik özellikleri yüksek ve fiyatı daha düşük olanlara bakın derim. Markaya takılmayın yani.
Teșekkürler hocam, açıkçası ikinci el bisiklet almayı düșünmüyorum. Yoksa sıfır kilometre giriș seviyesi bisiklet fiyatlarına orta - üst düzey bisikletler rahatlıkla alınabiliyor. Daha taksitli bisiklet almak nasip olmadı bakalım, neden olmasın ama? :) Orta seviye doğru düzgün bisiklet yok denecek kadar az piyasada, decathlon'da sordum ve 3 ayı bulur diyor yeni bisikletlerin gelmesi. :D

Aslında benim hedefim btwin rockrider st 520 alıp iyi de bir mașa almaktı, bisikleti bulamayınca yattı o iș.

Teșekkürler hocam, açıkçası ikinci el bisiklet almayı düșünmüyorum. Yoksa sıfır kilometre giriș seviyesi bisiklet fiyatlarına orta - üst düzey bisikletler rahatlıkla alınabiliyor. Daha taksitli bisiklet almak nasip olmadı bakalım, neden olmasın ama? :) Orta seviye doğru düzgün bisiklet yok denecek kadar az piyasada, decathlon'da sordum ve 3 ayı bulur diyor yeni bisikletlerin gelmesi. :D

Aslında benim hedefim btwin rockrider st 520 alıp iyi de bir mașa almaktı, bisikleti bulamayınca yattı o iș.

Şu an Decathlon'da bisiklet yok mu hocam ? Son durum nedir..

Şu an Decathlon'da bisiklet yok mu hocam ? Son durum nedir..
Benim baktığım mağazada sadece bir iki tane absürt beden bisiklet kalmıștı. Hatta bir iki tane pahalı model dıșında sadece btwin rockrider st 120 görebildim. Onun dıșında doğru düzgün bisiklet yoktu neredeyse, artık ne bulursam alayım diye bașka markalara gittim oralarda da sadece pahalı modeller vardı.

Arkadașlar merhaba, 2 haftadır sıfır bisiklet bulamıyorum. Bugün de mağaza mağaza gezdim ama doğru düzgün bir bisiklet bulamadım. Bulduğum modeller ise scott aspect 970, trek marlin 4 ve adını ilk defa duyduğum bir marka diyeyim.

Siz olsanız benzer fiyatlara hidrolik disk frenli, rockshox yaylı mașalı, 2x9 altus setli ve pek kaliteli durmayan kadrolu bir bisiklet mi alırsınız yoksa 3x7 kilitsiz mașalı bir trek, scott'mı alırsınız?
Bugün trek marlin 5 aldım arkadaşlar, indirimde bulunca alayım dedim. Kadro olarak çok güzel bir bisiklet, yalnız m beden ve sonrasında 29" olarak geliyor. Benim ki de m beden olduğu için 29" bir bisiklet, ayrıca elcikleri ve selesi de oldukça kaliteli duruyor.

Bugün trek marlin 5 aldım arkadaşlar, indirimde bulunca alayım dedim. Kadro olarak çok güzel bir bisiklet, yalnız m beden ve sonrasında 29" olarak geliyor. Benim ki de m beden olduğu için 29" bir bisiklet, ayrıca elcikleri ve selesi de oldukça kaliteli duruyor.
Hayırlı olsun. İyi günlerde pedallayasın. :harika:

• Beğen
Tepkiler: Aybek Cihan
  • Beğen
Tepkiler: necmeddin
Canyon'da aynıydı, sırf bu yüzden caydım.😕
Hocam benim boyum 1.71, lan acaba dedim ama en sonunda aldım. Keșke 27.5 olsaydı ama yapacak birșey yok. Özellikle m bedende neden 27.5 yok diye düșündüm, gerçekten çok șașırtıcı. :) Siz hangi modele baktınız acaba?

Merhaba arkadaşlar herkese iyi günler. 2. el bir mtb almayı düşünüyorum bütçem en fazla 2500 TL ve bisikletten beklentilerim hem şehir içinde hem dağda beni üzmemesi, sağlam bir mekaniğe ve tatmin edici bir maşaya sahip olmasını umuyorum. Mevcut bisikletim Rockrider 5.1 ve 10 senedir beraberiz bunca zaman memnun etti fakat model yükseltmek istiyorum. Şimdiden teşekkürler.

@mtbrider19
Bütçeniz sıfır bir MTB fiyatına çok yakın. Tabi kompanent olarak beklentiniz ne bilmiyorum ama ben geçen cumartesi Mosso Wildfire 29"H aldım 2799₺ fiyatı var. Hemen hemen aynı fiyatlara Carraro Force 920 modeli var. Ama üzerlerindeki kompanentler giriş seviyesi tabiki

@Alptug55 cevabınız için teşekkür ederim öncelikle. Yeni bisikletiniz hayırlı olsun ayrıca. bütçemin sıfır bir bisiklet almaya elverişli olduğunu biliyorum fakat 2.el tercihimdeki amaç komponentlerin bir tık daha yüksek kalite olması ve satarken sıfır bisiklet kadar değer kaybı yaşamaması. Mevcut bisikletimde de Shimano Tourney set mevcut, dolayısıyla birdahaki bisikletimde kullanıcı zevkimi belki bir üst seviyeye çıkarabilirim diye umuyorum.

• Beğen
Tepkiler: Alptug55
@necmeddin Teşekkür ederim öneriniz için, bu model için etkileyici bir fiyat. Değerlendiricem.
Screenshot_20210325-144315.jpg
Arkadaşlar fiyat hakkında ne düşünüyorsunuz, sizce bu fiyatta bu bisiklet uygun mu? sahibi çok az kullandığını 80-100 kilometre civarı yaptığını açıklama kısmında belirtmiş. Yardımcı olursanız sevinirim.

Son düzenleme:
@mtbrider19 parça yükseltin? mesala vitesleri altus yapın iyibir maşa takın jantları değiştirin
çünkü bütçenizle şu anki bisikletinize yakın bisiklet alıcaksınız yada 2. ele yönelin

@Electronkksl jantları, lastikleri, frenleri, vitesleri, pedalları ve maşayı yükseltmeye kalkarsam muhtemelen çok daha yüksek bir bütçe gerekicek ve sonuçta yine eski kadrolu bir bisiklet olucak elimdeki. Buyüzden başta da dediğim gibi ikinci el nispeten daha yüksek bir model arıyorum.

Geri