Jordanred Bisiklet Forması, Bisiklet Taytı ve Bisiklet Giyimine Dair Her Şey

Dağ bisikleti tavsiyeleri

Boy
@necmeddin Teşekkür ederim öneriniz için, bu model için etkileyici bir fiyat. Değerlendiricem.
259498 dosyayı görüntüle
Arkadaşlar fiyat hakkında ne düşünüyorsunuz, sizce bu fiyatta bu bisiklet uygun mu? sahibi çok az kullandığını 80-100 kilometre civarı yaptığını açıklama kısmında belirtmiş. Yardımcı olursanız sevinirim.
2 yıllık bir bisiklet. En düşük grup set var üzerinde. Resimlerden çok hırpalanmadığı belli. Bu kadar güzel fotoğraf çekenin telefonu yüklemeye vaktim olmadı demesi düşündürücü. Artı rockrider tourney setin varmış. Yükseltmek istiyorsun. Boy beden ölçümünü, kaç kadro kaç jant istediğini , bakmak için gidebileceğini şehirleri yaz ona göre bakalım. Daytona güzel ama daha yüksek özelliği olana bakalım. :harika:

• Beğen
Tepkiler: mtbrider19
Scudo
@necmeddin şöyle açıklıyım ozaman: 27.5 veya 29 jant, fiyatına göre kaliteli bir maşaya sahip, mümkünse shimano hidrolik frenli bir bisiklet düşünüyorum, grup set olarak da Tourney den bir tık daha iyi bir set olursa tadından yenmez. Kısacası 2.el aldığıma deyecek bir bisiklet arıyorum, sıfır fiyatına oranla 400-500 TL daha ucuz olan bir bisiklet değil de fiyata oranla hakkını verecek bir makina mümkünse. Hem dağda hem şehirde kullanmayı düşünüyorum. Şehir olarak Konya, Ankara, Antalya gibi şehirler uygun olabilir. Örnek verecek olursak Rockrider 540 modeli gibi. Şimdiden yardımcı olmuş ve olacak herkese çok teşekkür ederim :)

• Beğen
Tepkiler: necmeddin
@necmeddin şöyle açıklıyım ozaman: 27.5 veya 29 jant, fiyatına göre kaliteli bir maşaya sahip, mümkünse shimano hidrolik frenli bir bisiklet düşünüyorum, grup set olarak da Tourney den bir tık daha iyi bir set olursa tadından yenmez. Kısacası 2.el aldığıma deyecek bir bisiklet arıyorum, sıfır fiyatına oranla 400-500 TL daha ucuz olan bir bisiklet değil de fiyata oranla hakkını verecek bir makina mümkünse. Hem dağda hem şehirde kullanmayı düşünüyorum. Şehir olarak Konya, Ankara, Antalya gibi şehirler uygun olabilir. Örnek verecek olursak Rockrider 540 modeli gibi. Şimdiden yardımcı olmuş ve olacak herkese çok teşekkür ederim :)

(link)

(link) (11 yaşında bakmaya değer . Pazarlık yap)

(link)

(link)

(link)

(link)

(link)

(link)

(link)

(link)

(link)

(link)

(link)

(link)

(link)

(link)

(link)

(link)

(link)

(link)

(link)

(link)

bazı modeller eski ama bakmaya değer. bazıları 3500 bandında . Pazarlık yap. :harika:

@necmeddin ahahah inanılmazsınız ya, çok teşekkür ederim uğraştırdım sizi de

• Beğen
Tepkiler: necmeddin
@mtbrider19 Aksarayı da ekledim listeye 17 sayfa 350 ye yakın bisikletten beklentileriniz yönünden baktım. Benim için zevkti sonuçta her gün geziniyorum bu sayfaları. :)

• Beğen
@mtbrider19
Belirttiğim gibi kompanent beklentiniz yüksekmiş. O zaman ikinci el mantıklı sizin için bu fiyatlara

Dağ bisikleti değil ama salcano impetus'um için havalı maşa arıyorum. Öneriniz varsa eğer çok makbul olur .

@samet akkaya Jant boyu? Göbek sokma mil mi, QR mı? Sokma milse mil ölçüsü? Kadro alın borusu düz mü konik mi? Bunları ve bütçenizi belirtin, yardımcı olalım.

• Beğen
Tepkiler: Cemal Ç.
Rockshox xc 30 var şu an üstünde. 29 jant . 1500 tl gibi bir bütçem var.

@samet akkaya XC30'un (link). Yani bütçeniz halihazırdaki maşanızın değerinin çok üstünde değil. 29 olması da zorlaştırıyor işleri biraz. Yurt içinde 27,5 maşa seçeneği daha çok ve ucuz. Bike24'ten Manitou Markhor olabilir ancak teslim süresi baya uzunmuş onun da, yaz ortasında ancak gelir. Yine de hem hafiflik hem çalışma yönünden fiyat/performans maşasıdır;

(link)

Tabii sokma mil değil bu. O konuda yanıt vermediğiniz için 9mm milli ve düz borulu bir XC30 maşaya sahip olduğunuzu varsayıyorum.

İserseniz maşa önerileri başlığına da bir sorun;

Maşa önerileri

İkinci el mtb fiyatları niye yüksek? 1 aydır bakıyorum aldığı fiyattan düşük yazan yok. Herkes katlamış iki katına fiyatları. Sıfır almayam diyordum ama zorla alacaz gibi.

• Beğen
Tepkiler: Burak9956
Screenshot_20210326-230918.jpg
bu bisiklet hakkındaki yorumlarınız neler arkadaşlar? 520s modelindeki sıkıntılı durumlar çözülmüş gibi, tabi bunun yanısıra fiyat da oldukça yüksek..

@mtbrider19 hmm
1x9 vitesler microshift bence sorun yaratmaz ve baya büyük kaset
Maşası 120mm kilitleniyormuş ama maşadan:ckskc:(bu ifadelere bayılıyorum:D)
Oda 120mm miş ve havalıymış
Ve bence hafif denile bilir
Bence bunun yerine hardtail versiyonu 530 alınabilir tabi onun maşası kilitlenmiyor maşası değiştirilirse ben böyle düşünüyorum(çünkü 530s'in arka amortisorün kilitlene bildiğine dair bişey göremedim web sitede)

Kullanım amacına uygun bir çift amortisörlü bisiklet tahminim 10.000 TL'den çokta ucuz değildir.
5000 TL'ye falan sıfır iyi bir çift amortisörlü bisiklet alınabileceğini düşünmüyorum. Kaldı ki böyle bir bisikletin hakkını vermek için süreceğimiz yerler ne kadar uygun.
Örneğin ben ona uygun ortamlarda bulunamadığım için hiç bakmıyorum bile.

• Beğen
Tepkiler: MakRo ve necmeddin
Yani sizce iyi değil midir tatlı duruyor yani

@Cemal Ç. full süspansiyon bisikletleri eğer enduro veya downhill bazında ele alırsak dediğiniz doğru, 10.000 TL gibi bir fiyatı gözden çıkartmak lazım, fakat bu bisiklet full süspansiyon bir All mountain sanırım, dolayısıyla bu fiyat bandında all mountain için yeterli ve alınabilir bir bisiklet olabilir diye düşünüyorum. Ama ne yazık ki Türkiye'de bisikleti inceleyen veya yorumlayan birini bulamadım.

@Corelli Mağduru katılıyorum, görünümü çok çekici.

bu bisiklet full süspansiyon bir All mountain sanırım
Yine bence gereksiz ağırlık alırsınız. Sonuçta "full süspansiyon" bir bisiklet daha çetrefilli ortamlar içindir diye düşünüyorum. Sırf görsellik için fazladan iki, üç kg ağırlık taşırsınız. Derseniz ki aldıktan sonra güncellerim, hafifletirim siz bilirsiniz.
Sonuçta sizin seçiminiz, sizin tercihiniz.

259602 dosyayı görüntüle
bu bisiklet hakkındaki yorumlarınız neler arkadaşlar? 520s modelindeki sıkıntılı durumlar çözülmüş gibi, tabi bunun yanısıra fiyat da oldukça yüksek..

Bazen ben de sadece görünüm için alıyorum bisikletleri, çok sevdiyseniz alın... Hızla falan işim yok derseniz şehirde on numara konfor sunar, rahat rahat takılırsınız...

Son düzenleme:
  • Beğen
@Cemal Ç. @Cotyoran52 aslında şuan için bu modeli almayı düşünmüyorum, sadece ilgimi çekti, siz değerli forum üyelerinin de bisiklet hakkındaki görüşlerini, fiyatını hakeder mi haketmez mi veya şöyle olsa daha iyi olurdu gibisinden düşüncelerinizi merak ettiğim için danışmıştım. Teşekkür ederim zaman ayırdığınız için.

Geri