Jordanred Bisiklet Forması, Bisiklet Taytı ve Bisiklet Giyimine Dair Her Şey

Dağ bisikleti tavsiyeleri

Scudo
@Electronkksl haklısın, 520s'teki ile aynı arka şok diye biliyorum, patladığıyla ilgili bi çok şikayet okumuştum 520s'te. Bi süre kullandıktan sonra arka şok değiştirilebilir. Kilitlenebilen bir model takılır.

@Corelli Mağduru evet bence de potansiyel var

@Electronkksl @Corelli Mağduru meraklısına upgrade edilmiş halinin videosunu buraya bırakıyım, etkileyici olmuş, tabi epey para dökülmüş gördüğüm kadarıyla:

• Beğen
Tepkiler: Cemal Ç.
@Cemal Ç. full süspansiyon bisikletleri eğer enduro veya downhill bazında ele alırsak dediğiniz doğru, 10.000 TL gibi bir fiyatı gözden çıkartmak lazım, fakat bu bisiklet full süspansiyon bir All mountain sanırım, dolayısıyla bu fiyat bandında all mountain için yeterli ve alınabilir bir bisiklet olabilir diye düşünüyorum. Ama ne yazık ki Türkiye'de bisikleti inceleyen veya yorumlayan birini bulamadım.

@Corelli Mağduru katılıyorum, görünümü çok çekici.
St 530 modeliyle farkı diğer süspansiyonsa eğer 530 modeli yorumlarından faydalanıp fikir sahibi olabilirsiniz. Mağazada iki turla bu iş anlaşılmaz. Araziye vurmak lazım. Her arazi şartında da MTB kullanamıyoruz. Zeminin oynak taş,kök,odun veya benzer cisimlerden arındırılması gerekiyor. Arazi tırmanışlarında yalpaladığım yada düşmüşlüğüm oldu. İnişleri hayal edin Toprak Ana ile çok kez kucaklaştık. Son defasında baraja düşmüştüm :koptum: Çift süspansiyonlu bisikletim olmadı hiç. Bir defa niyetlendim , yorucu olacağını düşündüğümden vazgeçtim. Şehirde arkadaşlarınkini kullandım. Çok eğlenceli.:) MTB parkurunda bu bisiklet iş görür kanaatindeyim. Diğer türlü Star Trek Bilinmeze Doğru bir serüvene hazırlanmak lazım.:harika:

@necmeddin Abi değerli yorumun için teşekkür ederim öncelikle. Arazide de dikkatli kullan sen bize lazımsın daha :D ST530 ile ön maşaları ve frenleri farklı. 530'da 100mm'lik bir maşa varken 530s'de 120mm'lik bir maşa var bunun dışında 530'da Tektro frenler kullanılmış 530s'de ise Shimano MT200. İki bisiklet arasındaki kilo farkı ise 1.5 kg kadar yaklaşık, biri 14 diğeri 15.5 kilo. Teknik bilgiler bu şekilde.

@mtbrider19 bide bu fark var
530s'in maşası kitleniyor
Hardtail versiyonunda maşanın kitlene bildiğine dair bişey yazmıyor

@mtbrider19 bide bu fark var
530s'in maşası kitleniyor
Hardtail versiyonunda maşanın kitlene bildiğine dair bişey yazmıyor
Görüntüden bir fikir yürütmek gerekiyorsa kitlenmiyor olarak görünüyor. Zevk meselesi bende çift süspansiyonlu dağ bisikletlerini severim lakin alt seviye çift süspansiyon bir bisiklet almaktansa tek süspansiyonlu bir makine almayı tercih ederim. Birisi 4800, diğeri 3400. Fazladan verdiğiniz 1400 liraya ekstra efor ve ağırlık alıyorsunuz. Bana göre tek artısı ön süspansiyonun kilitlenebiliyor olması. Zaten üzerindeki maşa üst seviye olmadığı için bir yerden sonra kilitlenmiş gibi sert olacaktır. ST 530 alınıp o aradaki 1400 liralık farka bir süspansiyon alarak bisikleti güncelleyebilirsiniz. Çok değil 162. Sayfanın 2. mesajında @Aybek Cihan 'nın önerisi ve verdiği başlıktan fiyat bütçeniz dahilinde bir maşa önerisi alabilirsiniz yada jant seti gibi bir değişiklik yaparsınız tercih sizin.

1.JPG

Bu bisiklet urban downhill yapmak için aklıma yatıyor. Şehir içinde eğlence için işe yarayabilir. Yani XC bisikletle yapmaya kalkıştığında yüreğin hopluyor her atlayışta kadro bi yerlerden kaynakları atıcak diye

• Beğen
Tepkiler: necmeddin
@Aybek Cihan aslında farklı, 520s'de sıkıntı çıkartan noktada 530s'de ek bi kaynak yeri var diye biliyorum, yanlışım olabilir. Bunun dışında komponent olarak da biraz daha yüksek bir alet

arkadaşlar merhaba yeni bir bisiklet almayı düşünüyorum, eksiden ng450 kullanıyordum ama çalındı. Şimdi ise ne alacağımı bilmiyorum, karar veremedim. bütçem 2500-3000 lira arası ve bugün Carraro Force 920 modelini gördüm. Fiyatı 2800 liraydı, çok teknik bilgim olmadığı için bana güzel geldi. Sizce Force 920 alınır mı, aynı fiyata alabileceğim daha güzel Hidrolik Disk dağ bisikleti var mı, yardımcı olursanız çok memnun olurum

Son düzenleme:
İkinci el mtb fiyatları niye yüksek? 1 aydır bakıyorum aldığı fiyattan düşük yazan yok. Herkes katlamış iki katına fiyatları. Sıfır almayam diyordum ama zorla alacaz gibi.

Evet fiyatlar yüksek. Örnek olarak sadece 1x ve 29" kısıtlamasıyla İstanbul için yaptığım aramanın sonucu:
(Araya bir tane 5500 kaynamış :))
1616870185873.png

• Beğen
Tepkiler: MakRo ve Veto8
arkadaşlar merhaba yeni bir bisiklet almayı düşünüyorum, eksiden ng450 kullanıyordum ama çalındı. Şimdi ise ne alacağımı bilmiyorum, karar veremedim. bütçem 2500-3000 lira arası ve bugün Carraro Force 920 modelini gördüm. Fiyatı 2800 liraydı, çok teknik bilgim olmadığı için bana güzel geldi. Sizce Force 920 alınır mı, aynı fiyata alabileceğim daha güzel Hidrolik Disk dağ bisikleti var mı, yardımcı olursanız çok memnun olurum
Tek sıkıntısı 21 vites ve başlangıcın da başlangıcı bir seviye olması . Onun dışında hidrolik disk. Peşin para ile alacaksan 3000 TL bandın da deore set ve hidrolik sistem bulabilirsin 2. El tabi.
Şimdi altus, acera, alivio set ve hidrolik olanlar markaya göre 4500- 6000 bandında. Kullanım yerine göre ayıracağın bütçe değişiyor.
Normal gel git kullanırım arada ufak araziye girerim diyorsan, bu bisiklet işini görür.

@a.gul29 10 sene olmuş bisikleti alali diyor ki sıfırı şu kadar :/ araba piyasasına dönmüş ortam.

• Beğen
Tepkiler: mtbrider19
Geçen hafta aynı fiyata Mosso 29” wildfire H aldım. Diğer seçeceğim Carraro force 920’ydi. Zaten seviye olarak birbirinin dengi modeller komponent olarak. Henüz sürme imkanım olmadı ama hissiyat ve görünüş olarak hoşuma gitti

Tek sıkıntısı 21 vites ve başlangıcın da başlangıcı bir seviye olması . Onun dışında hidrolik disk. Peşin para ile alacaksan 3000 TL bandın da deore set ve hidrolik sistem bulabilirsin 2. El tabi.
Şimdi altus, acera, alivio set ve hidrolik olanlar markaya göre 4500- 6000 bandında. Kullanım yerine göre ayıracağın bütçe değişiyor.
Normal gel git kullanırım arada ufak araziye girerim diyorsan, bu bisiklet işini görür.
Bisikleti Bugün aldım. Genel olarak Şehir içinde sürmek için düşünüyordum zaten.
Geçen hafta aynı fiyata Mosso 29” wildfire H aldım. Diğer seçeceğim Carraro force 920’ydi. Zaten seviye olarak birbirinin dengi modeller komponent olarak. Henüz sürme imkanım olmadı ama hissiyat ve görünüş olarak hoşuma gitti
Aslına Mosso, tasarım olarak daha hoş görünüyordu ancak yaşadığım yer büyük olmadığı için bulamadım. İnternetten alıp beklemek de istemedim bu modeli aldım. Sana da hayırlı olsun

• Beğen
Tepkiler: necmeddin
Geri