Jordanred Bisiklet Forması, Bisiklet Taytı ve Bisiklet Giyimine Dair Her Şey

Dağ bisikleti tavsiyeleri

Scudo
sağlam oldugu anlamına gelirmi diyecem ama 15.5 da hani bana çok gelmiyor benim şuan bisiklet 26-27kg falan akü motor derken :)

abi sen boş ver 50 60 km hızı. o motoru sök pedallamaya başla kilo ver sonra bisikletleri gönül rahatlığıyla kullanabilirsin kırmadan

ben ve ilave ekipmanlar 130 kg tutuyor,sehirde kullanıyorum ama bizim ülkemizde asfaltlar yamalı bohça gibi ,az hız yaptınmı patur kütür oluyor,her tümsek ve çukurda yavaşlamak istemiyorum ,yada en azından canım çektiğinde agresif kullanabileyim istiyorum.kaldırımlardan rahatça düşebileyim istiyorum.1000 watt elektrikli motor bu 50km/saat hıza çıkıyorum.tabi kaymak asfalt bulursam ,bu yamalı asfaltlarda çekiniyorum bisikletime güvenemiyorum.bide elerki zamanda 2000 watt motora çıkacagım 60-65km yapabilen birsey olacak ,muhtemelen 50 üstü pek kullanmam ama 50 ye 7-10 sn de varan bir sestem düşünüyorum.asfalt yamalarından korkmak istemiyorum. yoksa dağ ile işim yok hani.
Bisikleti 1000 watt sisteme siz mi çevirdiniz yoksa hazır bu şekilde mi aldınız.?

evet 1000 watt motor sonradan takıldı.golden motor kiti ,cevirmesi zor degil kit sekilde,ben ikinci el almıştım.monteli şekilde aldım ama bunlar hazır bisiklet değil ,kiti alıp istediğin bisiklete monte edebilirsin. 250 watt üstü zaten hazır bisiklet olmaz ruhsat ve plaka ister çünkü. ve ayrıca çogu ülkede zaten yasaktır. merak edenler için 10bin tl civarında 1000-1500watt kitler.
abi sen boş ver 50 60 km hızı. o motoru sök pedallamaya başla kilo ver sonra bisikletleri gönül rahatlığıyla kullanabilirsin kırmadan
valla elektrikli tadını alan vazgecemez gibi birşey,en azından araba ve motosikletçi öyle diyebilirim.koyu saf bisiklet tutkunu için birşey diyemem.benim için araba yerine geçmiş bir alet ,arada 40 watt tronsmart ses bombasınıda takıyorum çifte keyif oluyor :) ,hem ulaşım hem hobi

ayrıca arabalar sıkıştırıyor sağa çekmek istemiyorum ,ortadan tam gaz fırlamak güzel oluyor ,40-50km mahalle içi araba sıkıştırmaması için yeterli,sadece bayırda 20-25 e düşüyor yetmiyor ,yeni 60 volt akü yaptıracagım kısmetse para ayarlayayım önce tabi.
Golden motor(7.5kg çıplak) çok kaliteli motordur 2000 watt a zorlamayı düşünüyorum 60 volt akü ile,
2000 watt durumunda artık arabalar nal toplar durumda oluyor ,bayırda bile banamısın demez,
tabi herseyden önce şu kadro işini çözmeliyim.

alman corratec kadro var sahibindende 2100 tl istiyor sadece kadroya biraz yüksek geldi bana

Corratec xvert S 0.4 ,7005 aliminyum diye geçiyor sizce bu para verilirmi ve gercekten saglam olurmu?

600-700 tl ye st520-540 kadrolar var işimi görürmü

Son düzenleme:
evet 1000 watt motor sonradan takıldı.golden motor kiti ,cevirmesi zor degil kit sekilde,ben ikinci el almıştım.monteli şekilde ama bunlar hazır bisiklet değil ,kiti alıp istediğin bisiklete monte edebilirsin. 250 watt üstü zaten hazır bisiklet olmaz ruhsat ve plaka ister çünkü. ve ayrıca çogu ülkede zaten yasaktır.
Parmak gaz kolu da vardır sizin sistemde o zaman.
Youtube'da takip ettiğim bir kanal var (link) . Sizde denk gelmiş olabilirsiniz.
Sizinki gibi bir sistem yaptı 1000watt'lık. 60km/s üstüne çıkabiliyor.

evet parmak gazı +pedal destek şekilde kullanıyorum.

• Beğen
Tepkiler: Alptug55
Merhabalar,

Eşim için Kadın dağ bisikleti bakıyorum. Maalesef çok ta fazla seçenek yok.
Benim bulduğum bu modeli sizlere danışmak istiyorum.

Birleşenleri/Parçaları nasıldır? Bisikletlerden anlamam o yüzden bilenlere sormak istedim. Alınabilir bir model midir? Vitesleri aktarması vs sorun yaşatır mı?

Kron Xc 100 Lady Hd
Kron Xc 100 Lady Hd Hidrolik Disk Fren 26 Jant Profesyonel Dağ Bisikleti - 2021
XC100 MTB KADIN 21 VİTES XC LADY ALÜMİNYUM
26”
H.DİSK
KRON MAŞA - M. LOCKOUT
SHIMANO TOURNEY RD-TY300 7S
SHIMANO TOURNEY FD-TY300 3S
SHIMANO 3X7 ST-EF41 H.D. SL-M315
V-FREN: AZURTEK
H.DİSK: ALHONGA 160MM
24X34X42T 170MM
SHIMANO TZ500 14-28T 7S
KMC 7S
620MM 31.8 - ZOZO
ZOZO ALLOY
ZOZO ALLOY
RULMANLI M.BLOK 122.5MM
ZOZO DOUBLE WALL 32H
2.10 OCELOT
VEALEN
STEEL

Ağırlık14,6 kg
Bisiklet Tipi.Dağ Bisikleti
CinsiyetKadın
Fren TipiHidrolik Disk Fren
Jant26 inç
Kadın Tipi KadroEvet
Kadro Boyu16 inç - 41 cm
Kadro MalzemesiAlüminyum
Orta AmortisörYok
Ön AmortisörKilitli Amortisör
Vites21 Vites

• Beğen
Tepkiler: Cemal Ç.
Merhabalar,

Eşim için Kadın dağ bisikleti bakıyorum. Maalesef çok ta fazla seçenek yok.
Benim bulduğum bu modeli sizlere danışmak istiyorum.

Birleşenleri/Parçaları nasıldır? Bisikletlerden anlamam o yüzden bilenlere sormak istedim. Alınabilir bir model midir? Vitesleri aktarması vs sorun yaşatır mı?

Kron Xc 100 Lady Hd
Kron Xc 100 Lady Hd Hidrolik Disk Fren 26 Jant Profesyonel Dağ Bisikleti - 2021
XC100 MTB KADIN 21 VİTES XC LADY ALÜMİNYUM
26”
H.DİSK
KRON MAŞA - M. LOCKOUT
SHIMANO TOURNEY RD-TY300 7S
SHIMANO TOURNEY FD-TY300 3S
SHIMANO 3X7 ST-EF41 H.D. SL-M315
V-FREN: AZURTEK
H.DİSK: ALHONGA 160MM
24X34X42T 170MM
SHIMANO TZ500 14-28T 7S
KMC 7S
620MM 31.8 - ZOZO
ZOZO ALLOY
ZOZO ALLOY
RULMANLI M.BLOK 122.5MM
ZOZO DOUBLE WALL 32H
2.10 OCELOT
VEALEN
STEEL

Ağırlık14,6 kg
Bisiklet Tipi.Dağ Bisikleti
CinsiyetKadın
Fren TipiHidrolik Disk Fren
Jant26 inç
Kadın Tipi KadroEvet
Kadro Boyu16 inç - 41 cm
Kadro MalzemesiAlüminyum
Orta AmortisörYok
Ön AmortisörKilitli Amortisör
Vites21 Vites
Alışana kadar biraz zorlanabilir İzmir gibi bir yerde. Özellikle yokuşu bol bir yerde oturuyorsanız.

• Beğen
Tepkiler: necmeddin
Btwin st540 aldım dün şuanda boya hatası yüzünden iade edeceğim ya da değişim acaba btwin st 540 mı yoksa daytona 930 mu tercih edeyim.Btwini servis ve kurumsallık için seçmiitim

Boy 1.74 kilo 130 29 jant olmaz diolar sizin tavsiyenize göre ya tkrr st540 yada daytona 930 alacağım

Mosso Black Edition 2021 hakkında ne düşünüyorsunuz?

Arkadaşlar MTB bisikletimi kadro hariç diğer parçalarını değiştirecemde şuanlık Koozer XM490 göbek aldım (ön ve arka) / alexrims jant çemberleri ve teli ile schwalbe g-one speed 2.0 lastik aldım. Yakın zamanda elime ulaşır ürünler jantı örmeye başlarım :) sadece vites seti almak kaldı. SRAM NX Eagle 1x12 ile Deore'nin 12 vitesli seti arasında kaldım siz olsanız hangisini tercih ederdiniz ?

Arkadaşlar MTB bisikletimi kadro hariç diğer parçalarını değiştirecemde şuanlık Koozer XM490 göbek aldım (ön ve arka) / alexrims jant çemberleri ve teli ile schwalbe g-one speed 2.0 lastik aldım. Yakın zamanda elime ulaşır ürünler jantı örmeye başlarım :) sadece vites seti almak kaldı. SRAM NX Eagle 1x12 ile Deore'nin 12 vitesli seti arasında kaldım siz olsanız hangisini tercih ederdiniz ?
Bence Deore. Bir tecrübem yok, sadece kanım Shimano'ya daha çok ısınıyor.

Boy 1.74 kilo 130 29 jant olmaz diolar sizin tavsiyenize göre ya tkrr st540 yada daytona 930 alacağım
Bana yardım edebilecek bir bilen varsa sevinirim az sonra daytona içinde haber bekliyorum st540 verip tekrar onu mu alayım yoksa daytona 930 mu

Bana yardım edebilecek bir bilen varsa sevinirim az sonra daytona içinde haber bekliyorum st540 verip tekrar onu mu alayım yoksa daytona 930 mu
Daytona almalısın takibi, hem kadrosu hem vites seti daha iyi
@Kerem AKSOY geçenlerde nx ile ilgili incekeme okumuştum deore un daha iyi olduğu yazıyordu
Siz sözleyince bende biraz baktımda Nx gerçekten vasatmış :) biraz daha yabancı kaynak araştırınca
Sram Gx Eagle Dub Grup Set 170MM karar kıldım. Uygun fiyata bulursam alacam

• Beğen
Tepkiler: Kadir İLBAY
Geri