Jordanred Bisiklet Forması, Bisiklet Taytı ve Bisiklet Giyimine Dair Her Şey

Dahon Kullanıcıları Kulübü

Scudo
@Ozan_ozaN Forumda market kısmında ve malum sitede ilanım mevcut :)

• Beğen
Tepkiler: Ozan_ozaN
@hgercek şu bisikletinin zincir atmasını engelleyen bir parça vardı takılı halde yakından onun resmini tekrar atabilirmisin sana zahmet dediğin gibi 38 ön aynakol arkadaya 11 36 ruble taktım akşama denicem şu yokuş işini :)

@hgercek şu bisikletinin zincir atmasını engelleyen bir parça vardı takılı halde yakından onun resmini tekrar atabilirmisin sana zahmet dediğin gibi 38 ön aynakol arkadaya 11 36 ruble taktım akşama denicem şu yokuş işini :)

O resmi silmişim. Daha sonra tekrar çekerim. Ben o parçayı sele borusunun oldu yere değil de onun gerisindeki oval boruya taktım. ruble en küçük dişlideyken zincir aynakol kapağına sürtüyor mu? Benim ilk taktığımda öyle olmuştu. kapaı tornavidayla dışa doğru biraz kanırtıp eğince düzeldi.

O resmi silmişim. Daha sonra tekrar çekerim. Ben o parçayı sele borusunun oldu yere değil de onun gerisindeki oval boruya taktım. ruble en küçük dişlideyken zincir aynakol kapağına sürtüyor mu? Benim ilk taktığımda öyle olmuştu. kapaı tornavidayla dışa doğru biraz kanırtıp eğince düzeldi.

ben önündeki kapağı söktüm öyle taktım sadece arka tarafındaki kapak duruyo bende şimdi dışarı denemeye cıkıcam foto atarım gelince :)
@hgercek

38t Aynakol ve Shimano CS HG201 9 11 36T Ruble ile değişti (@hgercek bilgisel katkılarından dolayı teşekkürler artık yokuş derdi falan kalmadı pamuk gibi oldu pedallar )

20200201_211938.jpg20200201_211951.jpg

Shimano Deore XT BL-T780-B V Fren Kolu & Shimano Deore Xt V-Fren Ayağı BR-T780 ön arka set olarak değişti (ince ayardan sonra mükemmel tutuşa sahipler ıslak zemindede test ettim gayet iyiler)

Sele Brooks B17 ( yorumlar iyi diye aldık bakalım şuan taş gibi , canım felaket acıyo ilerde inşallah şekil alır dedikleri gibi rahatlatır biraz)

Elcikler Ergon GP-1 (geniş avuç açılı ve çok güzel ele oturuyo eldiven takmasamda rahatsızlık vermiyor)

ORP Smart Horn - Siyah On Işık ve Korna ( Sesi çok tatlı ışığı çok güzelşarjıda makul seviyede kolay sökülüp takılıyo lakin fiyatı biraz kötü )

20200201_211924.jpg20200201_212020.jpg

Son düzenleme:
arkadaşlar ben işe hep bisikletimle giderim (dahon mariner d8) bisikleti alalı yaklaşık 3 ay oldu yağmurlardada kullandım .şöyle bişey farkettim yağmurda kullandıktan sonra frenlerde gevşeme oldu yani ilk aldığımda daha hafif freni sıkarken hemen tutanfrenler şimdi nerdeyse %75-80 sıkıyorum anca tutuyor özellikle üst üste yağmurlarda kullandıktan sonra oldu .bu normalmi? cumartesi aldığım yere gidip fren ayarı yaptırıcam zaten gitmişken fen pabuçlarını değiştirmeme gerek varmı üzerindekiler aldığımdaki pabuçlar duruyor. yeni fren pabuçu alsam faydası olurmu bukadar çabuk fren gevşemesi normalmi ? değiştirirsem önerdiğiniz fren pabuç markası modeli varmı acaba ? bu cumartesi nihat bisiklete gidip değiştirmeyi düşünüyorum .baradine fern pabuçları bize uyarmı tavsiye edermisiniz yada sizin başka seçimimnizde olur. çok teşekkürler şimdiden.

@panhandler üzerinde gelen pabuçlar çok iyi değiller zaten kısa zamanda erimesi normal
Pabuç için baradine uzun ömürlü ve iyidir.Ben bir dönem baradine kullandım sonra mup24 için baradine alacakken yarı fiyatına xlc nin kartuşlu pabuçlarını gördüm 4 tanesi 50 tl kartuşlu sistem yine baradine kadar iyi değiller ama gerçekten fiyatına göre çok başarılı,bisikletin üzerinde gelen pabuçlara göre de çok iyiler :) (link)
Fikir olması açısından fotografı yakınlaştırıp bakabilirsinizIMG_20191220_120231.jpg

@cnmrtpkc nihat bisikleti aradım baradinler için 50 lira fiyat verdi ön ve arka için ozaman baradinleri taktırayım .çok teşekkür ederim verdiğin bilgiler için.
birde şunu sorayım uzerindeki pabuçlar iyi değil demişsin, peki hakkaten pabuçlarmı eriyor yoksa ayarda bir gevşememi oluyor .çünkü yağmurlu havalardan sonra olduğu için acaba ayarda esnememi oldu diye düşündüm,demekki denk geldi heralde. ne olursa olsun ama bu hafta pabuçları değiştirecem tekrar teşekkürler.

@panhandler 4 tanesi 50 ise iyi fiyat,kartuşlumu acaba.Ayar kolay kolay esnemez pabuçlar erimiştir.

• Beğen
Tepkiler: panhandler
@cnmrtpkc nihat bisikleti aradım baradinler için 50 lira fiyat verdi ön ve arka için ozaman baradinleri taktırayım .çok teşekkür ederim verdiğin bilgiler için.
birde şunu sorayım uzerindeki pabuçlar iyi değil demişsin, peki hakkaten pabuçlarmı eriyor yoksa ayarda bir gevşememi oluyor .çünkü yağmurlu havalardan sonra olduğu için acaba ayarda esnememi oldu diye düşündüm,demekki denk geldi heralde. ne olursa olsun ama bu hafta pabuçları değiştirecem tekrar teşekkürler.
ben 2 ay önce bir sıktırmıştım telleri buz kar yağmur gördü gevşedi aklıma jant yüzeyinden olabileceği (malum hava şartları ve pis firen yüzeyi) ya da tel gerginliğinde dolayıdır diye geliyor ama ben de merak ettim şimdi

• Beğen
ben 2 ay önce bir sıktırmıştım telleri buz kar yağmur gördü gevşedi aklıma jant yüzeyinden olabileceği (malum hava şartları ve pis firen yüzeyi) ya da tel gerginliğinde dolayıdır diye geliyor ama ben de merak ettim şimdi
gidince sorucam bakalım bisikletçi ne diyecek ,ama hava şartlarıylada alakası var gibi geliyor bana. tam emin olmamakla birlikte.
@panhandler 4 tanesi 50 ise iyi fiyat,kartuşlumu acaba.Ayar kolay kolay esnemez pabuçlar erimiştir.

malesef şimdi tekrar aradım sen uygun deyince ,4 tanesi değil 2 si 50 liraymış toplam 100 lira yani .yinede uygunmu sizce

@panhandler hemen hemen heryerde aynı fiyat zaten 4 tanesi 100 tl.pabuçla bir daha upraşmayayım alayım gitsin diyorsanız baradine iyidir uzun ömürlü

Biraz daha uygun olsun diyorsanız xlcde fena değil,ben kendim kullanıyorum gayet memnunum

• Beğen
@cnmrtpkc şimdi dediğin pabuçlara baktım kaliteli duruyorlar,fren ayarını bozmadan kendim takabilirmiyim bilemedim ,gerçi evde çocukların fren ayarlarını hep yapıyorum ama bunu bilemedim şimdi.bu konularda birazda pimpirikli bir insanım :) . neyse bakıcaz .çok teşekkürler kardeşim.

@panhandler hemen hemen heryerde aynı fiyat zaten 4 tanesi 100 tl.pabuçla bir daha upraşmayayım alayım gitsin diyorsanız baradine iyidir uzun ömürlü

Biraz daha uygun olsun diyorsanız xlcde fena değil,ben kendim kullanıyorum gayet memnunum
Bahsedilen baradine modeli hangi modeli acaba katlanıra uyan? Hepsi 72 mm gibi duruyor uygun olurmu katlanırlar için?

@isosel Ben Baradine MTB 960V kullandım. Montaj yaparken ayarını düzgün yapmanız gerek. Uzun papuçlar oldukları için janta tüm yüzey temas edecek şekilde takarsanız hiç sorunsuz kullanırsınız. Frenleme üzerinde gelen papuçlara göre %100 fark ediyor.

• Beğen
Tepkiler: İsmail Selçuk
@isosel Ben Baradine MTB 960V kullandım. Montaj yaparken ayarını düzgün yapmanız gerek. Uzun papuçlar oldukları için janta tüm yüzey temas edecek şekilde takarsanız hiç sorunsuz kullanırsınız. Frenleme üzerinde gelen papuçlara göre %100 fark ediyor.
tüm bu modellerin kartuşu değişiyor mu yoksa bitince olduğu gibi mi değiştirmeli?

gidince sorucam bakalım bisikletçi ne diyecek ,ama hava şartlarıylada alakası var gibi geliyor bana. tam emin olmamakla birlikte.

malesef şimdi tekrar aradım sen uygun deyince ,4 tanesi değil 2 si 50 liraymış toplam 100 lira yani .yinede uygunmu sizce
ne diyecek merak ettim ben de durumdan haberdar edersiniz bizi

Son düzenleme:
Geri