Jordanred Bisiklet Forması, Bisiklet Taytı ve Bisiklet Giyimine Dair Her Şey

Dahon Kullanıcıları Kulübü

Scudo
@Kubiilay araştırma yaparken sarda katlanır ve btwin tilt 500 arasında gidip geliyodum. Dahon suv 6 modeline de baktım. Alınabilir duruyodu. Sonra vybe 7 modelini gördüm. Biraz bütçemi zorladı ama en uygunu buydu bana. Mariner modeline de baktım ama fiyat olarak zorlayacağı için alamadım. İlk deneyimim olacağı için yüksek fiyat vermeyeyim dedim. Hafif olması ve rengi cezbetti.

IMG_20181111_155720.jpg
Corono morana Covid Devid derken geçen eski fotoğraflara bakıyordum o günden bugüne bisiklet baya değişmiş
IMG_20200120_164819.jpg
Evde kaldığım bu günlerde pek kalamıyorum siz bana bakmayın yakında bisiklete kanat takacağım
#evdekal

@cgdm Hayırlı olsun,yokuşlarda zorlanırsanız arka rubleyi shimano megarange ile değiştribeilirsiniz

• Beğen
Tepkiler: laumexs
Aynen katılıyorum. Arka ruble megarange ile yokuşlarda rahat edersiniz.

@cgdm Güle güle kullanın, Hangi mağazadan aldınız bisikletinizi.

• Beğen
Tepkiler: Yoldakiseruven
Merhaba Arkadaşlar. Ben Kadıköyde yaşıyorum. Bugün itibariyle Dahon um D10 kullanıcısı oldum. Ancak vites nasıl kullanılır bilemedim. Yardımcı olursanız sevinirim

@Efe Emre merhabalar nasıl bir yardımcı olalım ?
Eğer eğer vites geçişleri ile ilgili soru soruyorsan öncelikle bisikletin zincirini ve rubleye yağsız bırakmamalısın bu arada temiz olmalı yani kullanıma bağlı olarak kullandığın yola göre de değişir tabii ki toz mikrop pislik artık aklına ne gelirse vitesin geçişinde engel olacak pislikler olmayacak şekilde temiz olması gerekir.
Sonrasında sonrasında ise vites geçişlerinde en az 1 vites atımında 2 pedal çevirmen gerekir ki sonra tekrar vites atabilirsin vites atarken pedal çevirmeli fakat çok hafif bir tempoyla yani vites atarken pedalı boştaymış gibi çevireceksiniz vites attığımız sırada ne zincirden nedir rubleden tak tuk katur kutur sesler gelmemesi lazım genelde çok amatörlerde bu tip sesleri görürsünüz bunlar dişliler eve zinciri zedelenmesi açısından zarar verir.
Böyleböyle anlatınca belki görsel olmadığı için anlaşılmıyor isterseniz bununla ilgili YouTube'da da video izleyebilirsiniz ben kendi bilgi ve tecrübelerimi deneyimleyerek size aktardım umarım yardımcı olmuşumdur

• Beğen
Tepkiler: Efe Emre
@ahmettkc Teşekkür ederim tavsiyeleriniz için. İdeal vites kullanımı, nerede arttırıp nerede azaltmak gerekli bununla ilgili video bulamadım. Kalkış ve sonrası hıza bağlı kullanım İçin ...

@Efe Emre Bu durum tamamen kondisyonunuza bağlı olarak değişir.Bir süre sonra alışıyorsunuz zaten çoğu zaman vites attığınızın bile farkında değilsiniz aynı araba gibi devir saatine bakılmıyor bir süre sonra :) Katlanır için sadece şöyle bir önerim olacak size tam duracağınız noktada vitesi mümkün mertebe küçültün,tekrar hareket edeceğiniz zaman rahat olur

@cnmrtpkc hocam merhabalar sanırım 1 ay önce siz p8 satiyordunuz bisikletinizi çok beğendim

Geri