Jordanred Bisiklet Forması, Bisiklet Taytı ve Bisiklet Giyimine Dair Her Şey

Dahon Kullanıcıları Kulübü

Merhabalar. 2015 Vitesse D8'in vites koluna ihtiyacım var. Vites kolu modelini yazbilir misiniz. Neye göre yani kol alabilirim bilgisi olan yazarsa sevinirim. Bir de lastik bilgisine ihtiyacım var. Bisiklet yanımda olmadığından buradan sormk istedim.

Scudo
Dahon mu d9 bisikletimi ilk aldığım günden bu yana kadronun katlanır kısmında hafif boşluk var. Bunu nasıl giderebililirim dahoncular?🤨

Kilit kısmında mi menteşe kısmında mi?

Burda birleşim yerinin sağından ve solundan bisikleti tutup kaldırdığımda o boşluğu hissedebilirsiniz biraz oynama oluyor .
290391 dosyayı görüntüle
Mekanizmayı kilitlediğinizde daha sıkı kapanmasını istiyorsanız altıgen rodu gevşetmeniz gerekiyor. Her seferinde çeyrek tur ile deneme yapıp gerekirse tekrarlayın. Küçük ayarlamalar kilitlemede büyük farka yol açıyor. Aşağıdaki linke bakabilirsiniz.

Aslıbisiklet'e kutusuz getirdikleri bisikleti nasıl iade edebileceğimi sordum bakalım ne diyecekler.

Bir daha da muhtemelen internet üzerinden bisiklet siparişi vermem. İkisi de kusurlu geldi, değişim için geleni zaten kutusuz getirdiler vs. Bayiye gidip almak kafa rahatlığı açısından önemliymiş anlamış oldum.

Tekrar eve gelip bisikleti teslim aldılar ve sorunsuz şekilde iadesi yapıldı. İade ve değişim hizmetinden memnun kaldım ama 2 haftadır bisiklete binemiyorum.

Herhangi bir bayiye gidip görerek satın almayı düşünüyorum. Mu D9 almak için pazarlığa ve nakitte indirime müsait bildiğiniz yerleri yazabilir misiniz?

Tekrar eve gelip bisikleti teslim aldılar ve sorunsuz şekilde iadesi yapıldı. İade ve değişim hizmetinden memnun kaldım ama 2 haftadır bisiklete binemiyorum.

Herhangi bir bayiye gidip görerek satın almayı düşünüyorum. Mu D9 almak için pazarlığa ve nakitte indirime müsait bildiğiniz yerleri yazabilir misiniz?

atek bisiklette aynı renk kadroyu gördüm geçen gün.

Merhaba AliExpress’te satılan Litepro ‘nun katlanır bisiklet ön taşıyıcı aparatı dahon mariner icin uyumlu mudur?

Bakır rengi aldığım MU D9'u bir türlü sağlam gelmediği için iade etmiştim. İyi ki de öyle olmuş, şimdi siyah rengini 11 bine aldım. Kutuyu hiç ellemeden bayiye götürüp kurulumunu yaptırıcam bu kez😃

Bakır rengi aldığım MU D9'u bir türlü sağlam gelmediği için iade etmiştim. İyi ki de öyle olmuş, şimdi siyah rengini 11 bine aldım. Kutuyu hiç ellemeden bayiye götürüp kurulumunu yaptırıcam bu kez😃

Hayırlı olsun. Nerden aldınız?

• Beğen
Tepkiler: Ciclista
Siyah mu d9'um geldi, en yakın Dahon'a bakan bayiyi aradım. Bana 'getirin ertesi gün alırsınız.' dediler ama 1 gün çalışıp 1 gün çalışmadığım için ertesi gün gidip alma imkanım yok. Bir çözümünüz var mı benim için? Aynı gün olması mümkün değil mi dedim. Tüm işimi bırakmam lazım dedi telefondaki çalışan. İki ayar yapacaklar ertesi günü bekletiyorlar.

2 gün sonra git demeyin aynı gün almam lazım 😄

Son düzenleme:
Siyah mu d9'um geldi, en yakın Dahon'a bakan bayiyi aradım. Bana 'getirin ertesi gün alırsınız.' dediler ama 1 gün çalışıp 1 gün çalışmadığım için ertesi gün gidip alma imkanım yok. Bir çözümünüz var mı benim için? Aynı gün olması mümkün değil mi dedim. Tüm işimi bırakmam lazım dedi telefondaki çalışan. İki ayar yapacaklar ertesi günü bekletiyorlar.

2 gün sonra git demeyin aynı gün almam lazım 😄

Lütfen o bayiye götürmeyin bisikleti
Hatta kesinlikle götürmeyin
En fazla 10 dakika sürecek bir katlanır kurulumuna ertesi gün alırsın diyen birinin yapacağı işten yüksek ihtimalle hayır gelmez.

Lütfen o bayiye götürmeyin bisikleti
Hatta kesinlikle götürmeyin
En fazla 10 dakika sürecek bir katlanır kurulumuna ertesi gün alırsın diyen birinin yapacağı işten yüksek ihtimalle hayır gelmez.
Hayır, gerçekten ben de anlayamıyorum. Zaten %99 hazır halde geliyor, sırf garanti başlasın diye götürücem ama yarın gelirsiniz diyor. Güya servis sırası varmış. Bostancı Atek Bisiklet ile görüştüm bu arada. Şaka gibi cidden.

Bir servis hikayesi paylaşayım:

Vitesse D8 bisikletimi Nisan ayında kuruluma götürdüm ki kurulu geliyor bisiklet, fren vites sistemine bakıyorlar, kendim de sordum fren ve vites sorunsuz mu diye. Yaptığı şey lastiklerin havasını indirip süngerle kenarları ıslatıp tekrar şişirmek oldu. 100₺ verdim. Aslında vermezdim ama hem esnaf kazansın hem de belli bir süre bindikten sonra kontrol için gittiğimde ,ücretsiz o dediler :) neyse, iyi baksınlar diye vereyim dedim.

Yaklaşık 110km binebildim 2 ay içerisinde, benim dikkatimi çeken tek şey; tüm vitesler akıcı ve sessizken 4. viteste hafif bir "tırr" sesi gelmesiydi.

Geçen hafta 2. kontrol için götürdüm, akorduna ve 4. vites sesine bakıverin diye not düşüp 4 saat sonra teslim almak üzere bıraktım. Gittiğimde ne yaptınız dedim: Frenler sıkıldı, yıkandı hem de iki kere dediler. Bisikletim çok temizdi zaten çamurluklarda biraz toz vardı sadece, silsen geçer yani o kadar az. Baktım; evet arka freni sıkmışlar, gerek var mıydı bilmiyorum; ama toz olduğu gibi duruyordu :) Yıkamamışsınız toz duruyor, bisikletim zaten temizdi dedim. Peki sese baktınız mı dedim, evet sorun yok dediler. Aldım hemen bir tur attım tüm vitesleri denedim, 4 hâlâ aynı. Getirip ses var bir de sen sür dedim. Sürüp döndü evet ses var dedi diğer ustayı çağırdı. Arka vites sisteminde bir şeyler sıktı/veya gevşetti. Sürdüm hâlâ ses var. Başka bir ustayı daha çağırdılar. En son arka dişliyi değiştirip denedik 4. vitesteki ses gitti 7. vitese geldi :) Ayar yapmadık emaneten denemek için taktık dediler. Kısacası en son garantiden yeni bir arka dişli istedik bekliyoruz. Ha bu arada vites ve zincir temizlenip bisikletim tazyikli suyla yıkandı:)

• Beğen
Tepkiler: ugurus
Yazılanları okuyunca sıfır bisiklet alınca ayarları vs kendim yapmaya karar verdim. Şimdi elimde ikinci el bisiklet var Aldığımdan veri herşeyini kendim yaptım . Yıkama yağlama vites ayarı Bide gevşeyen yerleri sağlamlaştırma .

Direksiyon oynuyor. Onu ayarlayamadım vaktim yoktu , onun için gitmeyi düşünüyordum vazgeçtim şimdi .

• Beğen
Tepkiler: Ciclista
Furş benim de gevşedi.

Geri