Jordanred Bisiklet Forması, Bisiklet Taytı ve Bisiklet Giyimine Dair Her Şey

Dahon Kullanıcıları Kulübü

@akcakaya72 Sıfır alınca zincir yağsız gibi görünse de hafif yağlı. Bu şekikde kullanın. Ücretsiz bakıma gidince biraz yağlatırsınız. Bakım gerektirecek bir durum yok arıza çıkmazsa. Benim 1 yılda 1200 km kullandığım vybe hiç arıza çıkarıp yolda bırakmadı. Lastik dahi patlamamıştı hic. Arada bir gidon eklemi gevşerse ayarını öğrenip yaparsınız sorunsuz kullanırsınız. Konusu da var.

Scudo
@akcakaya72
Zincirleri ortalama 200 km de bir yaglamak, ama yagisli havalarda kullanilirsa daha kisa surede yaglamak gerekli. Birde bir kere normal yaglarken ikincide wurth un balata temizleyicisiyle tamizleyip oyle yaglamak gerektigini soyledi bisikletci.

SM-G530H cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

• Beğen
Tepkiler: Abbasyolcu7
Bu aralar katlanır bisiklete merak sardım. MTB ile başladığım bisiklet serüvenime, yol ile devam ettim ve artı olarak şehir bisikleti ekledim. Ama dediğim gibi bu aralar bi heves var içimde. Fakat sizlere sorularım olucak.

1-MTB ve şehir bisikletleriyle pek vakit geçirmedim. Asıl bisikletim, merida markasının yol serisiydi. SPD pedal+ayakkabı, tayt vs kullanıyordum ve çokca kilometreler yapmıştım. Kondisyonum çok iyi, hız yapmaya bayılırdım. Taa ki sol dizimde küçük bir problem çıkasıya kadar. Her pedal basışımda, sol dizime 20-30 km'den sonra bir bıçak saplanıyordu.

2-Yol bisikletim bi kenarda dursun, bir de şehir/tur bisikleti(3x10), arka bagaj+bagaj çantası fln aldım. Uzun ve yokuşlu yollara gidersem diye. Ama bisiklet çok büyük, 29". Kamyon gibi. Eve çıkarmak ölüm.

Bu iki maddeki toplam şikayetler beni: küçük, sempatik, pratik, istenirse hız yapabileceğim, istenirse yük taşıyabileceğim, istenirse de dağ bayır pek zorlanmadan çıkabileceğim bir katlanır bisiklete yöneltti; DAHON'a.

Siz katlanır bisiklet doktorları, var mı bana bi çare? :rolleyes:

@Aazam istediğiniz şekilde modeller var ancak fiyatları biraz yüksek. Dahon un sitesinden bakarak karşılaştırın. Çok güzel sitesi var

• Beğen
Tepkiler: chizer.adam
arkadaşlar 2 ay önce aldığım dahon vybe 2016 model beyaz bisikleti binmediğimden satmak istiyorum,yanında selle royal jelli sele ve selle royal sele altı ışığını hepsini toplam 1300 liraya vereceğim,bisikletin sıfırdan farkı yoktur,istanbul elden teslim etmek istiyorum

Dostlar bu Vybe d7 selesi biraz sıkıntı gibi. Jelli kılıfla bu iş çözülürmü yoksa seleyi komple değişmek mi gerekir. Yorumlarınızı bekliyorum.

Benim enteresan bir sorunum var bu gidonun katlandığı yerdeki menteşenin bir tarafı açık diğer tarafı kapalı ama bende gevşemiş sanırım menteşeden çıkar gibi oluyor. Nasıl sıkabilirim onu. Yeni oldu bu gün bindim bir saat kadar toplarken fark ettim

Beyler bu katlanırlarda yokuş çıkarken -çocukluğumdaki mtb lerde yaptığım gibi- ayağa kalkıp ağırlık merkezini ön tekere doğru alıp yokuş tırmanmaya müsaitmi? Sağlamlık açısından soruyorum 100 kilo bi adamım :))

Ağırlık sınırına herhalde ayağa kalkıp sürmek gibi faaliyetler de dahildir. Değilse de onu da siz bize söylersiniz sonra.

@akcakaya72 gidona abanmak ne derece güvenli olur bilemem :D

https://onedrive.live.com/redir?resid=A7793ED803F6D7CA!91714&authkey=!AKoNO0cq0qmHfVg&v=3&ithint=photo%2cjpg
Beyler resimdeki menteşe. Gevşek olan menteşe kısmı bisiklet sürerken sıkıntı yok şimdilik katlı halde sallanıyor aşırı fazla. Yerinden çıkacak gibi

(link)

@Dağhan
İşte bu binmediğimden kısmını beğenmedim:(.Model yükselteceğim deseydiniz olurdu.

• Beğen
Tepkiler: Dağhan
@Bahadır ÖZEL bakıcaz artık :) inşallah olumlu dönerim. Gerçi ramazanda binmemeye karar verdim. Çok susatıyor.

@Aenescan gidona değil aslında pedallara ve dolayısıyla kadroya abanmış olacağım :) ya siz nasıl çıkıyorsunuz yokuşları arkadaşlar? Maşallah herkesin kondisyon tavan galiba :)

@akcakaya72
@akcakaya72
Ben 85 kiloyum. Bazen yokuşlarda ayakta sürüyorum. Yokuş olmasa da düzde çabuk hızlanmak için de ayağa kalkıp pedallara var gücümle basıyorum. Kırılacak korkusu yaşamıyorum. Göründüğünden daha sağlam bence.

@Yusufclp hocam sağlamdır da, adamlar 105 kg sınır koyunca, ben de sınıra epey yakın olunca psikolojik olarak takıldım bu konuya. Ayrıca hepimiz iyi para verdik bu meretlere.. İnsan ilk günden çekiniyor tabi..

@akcakaya72 Ben de ilk aldığımda acaba dedim dayanıklı mıdır. Bir mekanikçi olarak gözüme çok zayıf geldi. Ama hiç te öyle değil. Vybe ile yanlışlıkla hızlı girdiğim çukura mtb ile bile girmeye cesaret ister. Ama akord bile bozulmadı.

@burhan çetin
:) boyun fıtığı ve düzleşme çıktı ,binince dayanılmaz ağrı yapıyor,bi köşede duruyor :) o yüzden binemiyorum

@akcakaya72 ben 63 kiloyum. Yokuşlarda çıkıyorum ama ağır ağır çıkıyorum. Yüklenmiyorum.1.vites yetiyor. Yamaç şeklinde bir yokuş denk gelmedi henüz. Araba çıkarken zorlanıyor öylesine ben elde çıkartırım zaten

Geri