Jordanred Bisiklet Forması, Bisiklet Taytı ve Bisiklet Giyimine Dair Her Şey

Dahon Kullanıcıları Kulübü

Merhaba arkadaşlar,
Ben Dahon Mariner D7 almayı düşünüyorum. Araştırma yaptım biraz. Türkiyedeki modelde renk füme ve yeşil çizgili.. yurt dışında brushed aluminium renk bulabiliyoruz. Yurtdışı rengi daha çok hoşuma gitti.. Ayrıca videoları incelediğimde sanki Mariner d7 olup ta farklı mandalları olan modeller gördüm.. bir de vites Türkiyede olarak SHIMANO RD-TX35 diye geçiyor ama yabancı sayfalardaki videolarda vites üzerinde NEOS 7 yazısı gördüm.. SHIMANO RD-TX35 ile NEOS 7 aynı vites modeli mi? (EK'de bir tane brused alüminyum görüntüsü var bir de Türkiyede olan füme ve yeşil çizgili görüntüsü var)mariner d7 brushed.jpg 2016mariner-1305.jpg
Kısacası Türkiyedeki model ile yurtdışı farklı gibi bir algı oluştu. yurtdışından mı getirteyim diye düşünmeye başladım...
- Siz ne tavsiye edersiniz? Yurtdışından internet üzerinden alışverişle getirmek nasıl olur? yoksa hiç karıştırma aynı ürün Türkiye'den al mı dersiniz?
- Yurt dışından bisiklet alan arkadaşlar var mı aramızda? No shipping yazan bir alışverişte Türkiye gümrüğünde bisikletimiz takılıyor mu?

Bir de dahon.com sayfasında ağırlığı 11.8 kg olarak görünüyor, turuncu bisiklette ve n11 alışveriş sitesinde 12,4 kg olarak gördüm.. Bu farklılık da beni rahatsız ediyor açıkçası

Bazı yerlerde teknik özelliklerinde "tek kat cant" yazıyor bazı yerlerde teknik özelliklerinde "çift kat cant" yazıyor... aynı marka ve modelde (Dahon Mariner D7) bu şekilde farklılıklar olur mu?

Scudo
@ihsanaktas
Ben 2015 modelini kullandım. 2016 modeli görmedim ama elcikleri seleyi falan değiştirmişler olumsuz yorumlar vardı 2016 modeli hakkında. 1800 liste fiyatı. Nakitte 1600e kadar düşerler. Tabi nakit olunca 2. el temiz 2015 model almak en mantıklısı.

image.jpeg Beni de ekleyin klube :)Yol bisikleti kullanıyorum 2. Bisiklet olarak bgün aldım 7-8km tur attım çok zevkli alet şaka makinesi gibi gidiyor:D

Mariner mi vitesse d8 mi? 8
Vitesli diye neden d8 hep konuşuluyor anlayamadım. Öbürü daha hafif ve hep eleştirilen gidon ayarı mevcut. Çok kötü bir yanı mı var göremediğimiz? Tşkler

@msaydam
Benim hatirladigim yurtdisi dediginiz model tr de onceki senelerde ki modeli. Vites olayida burdan degismis olabilir ki vitesse d8 de eski modellerinde Neos kullaniyor. Bence bu vites olayina fazla takilmayin 80 tl gibi bi fiyata taktirabilirsiniz satiliyor. Degisiklik yapilamayacak tek sey model rengi kadro sekli gibi. Ayrica bi lastik jant durumu cok daha onemli vites olayindan.

E5553 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

• Beğen
Tepkiler: msaydam
@Attorney58
Mariner modeli. Bnm tercihimde enbüyük etken kadronun rengi oldu :) 7 vites olmasını sorun etmedim oranları bnm için gayet iyi. Onun dışında marinerin selesi,elciği,bagajı daha kaliteli gibi geldi gözüme. D8 in ise vites ve lastikleri daha iyi. Dediğiniz gibi mariner lehine az bir ağırlık farkı mevcut. Hangisinin dış görüntüsü içinize siniyorsa bence tercih edebilirsiniz;)

• Beğen
Tepkiler: msaydam
marinerden yana tercihimizi kullandık. mariner aldım.. bence şimdilik tatmin edici ama kullandıkça detaylarla ilgili olumlu olumsuz değerlendirmelerimiz olur sanırım...

• Beğen
Tepkiler: Yusufclp
Benim ikinci gunde lastik patladi cam kirigi girmis. Neyse ki Decathlondan aldigim tamir spreyi halletti. Lastiklerin patlamaya karşı direnci zayıf gibi. Sanırım bir upgrade gerekecek.

@Kassel Yolu biraz süzerek gitmek gerek. 1 yıl,1200 km kenda lastiğim hiç patlamadı. Sizin lastik nedir acaba?

@Yusufclp
Lastiğin markası kenda. Aslında 2 yıldır yol bisikletinde patlak yaşamamıştım. Belki de şanssızlık olmuştur.

Evet şansmıdır bilmiyorum ama yanlışlıkla cam kırıklarından da geçtim patlamadı. Geçmiş olsun. Şu an D8 kullanıyorum üzerinde Shwalbe road cruiser var. Nasıl bir lastik bilmiyorum. Nette de pek bilgi yok. Konforu iyi 20x1.75 olduğundan olsa gerek.

@Kassel ve @msaydam her ikinizin katlanırı da hayırlı olsun her ikisi de çoh gözel modeller:)

• Beğen
Tepkiler: Kassel
@Yusufclp
Ben o lastiği 800 km kullandım. Ne patladı ne dişleri eridi. Cam kırıklarından da geçtim 2 kere. Boşuna yama seti iç lastik falan almayın yanınıza. Patlamaz.

• Beğen
@Bahadır ÖZEL
Sanırım schwalbe road cruiserden bahsediyorsunuz. Ben iç lastik almıştım her ihtimale karşı.

@Yusufclp evet schwalbe road cruiser. Ben de iç lastik almıştım ama lastik cam kırıklarını bile ezip geçiyor.

• Beğen
arkadaşlar cümleten geçmiş olsun . Bugün gezi yapacaktım. Kısmet değilmiş. Yarın artık. :(

Ben ise gidip gelmek icin kullaniyorum. Dolmusla trafikte dolasarak yarim saat suren yolu katlanirimla direkt 20dk da geldim:DEn begendigim tarafi bisikletin cok dengeli olmasi ve kucuk teker boyuyla kivrak bir surus saglamasi:harika:

Selam 1 aydır bende MTBmi sattım ve kız arkadaşımla kendime VybeD7 aldık. İle geliş gidişlerde zaten 3 senedir bisiklet kullanıyordum şimdi Dahon kullanıyorum. Hızlı ve seri kullanım konusunda çok rahat. Akşamları da Antalya sokaklarını arşınlıyoruz...

http://uploads.tapatalk-cdn.com/20160717/d354c735715b53e0e6b02aca6d8c339c.jpg

Arkadaslar katlanir dahonlarda yokuslarda zorlanmamak icin hangi modeli tercih etmeliyiz

Geri