Jordanred Bisiklet Forması, Bisiklet Taytı ve Bisiklet Giyimine Dair Her Şey

Dahon Kullanıcıları Kulübü

Selamlar. Arkadaşlar siyah bir dahon d 8 aldım. Aksesuar olarak ne önerirsiniz bu bisikleti biraz süslemek ve donatmak istiyorum. Önerileriniz için teşekkürler.

• Beğen
Tepkiler: Ahmetgitar
Scudo
@birolb Aksesuar güzel, katlandığı zaman problem olmamalı aksesuarları. Orijinal ürün aksesuarlar çok pahalı bir de alternatif nerde bulabiliriz?

• Beğen
Tepkiler: Üye Adı
@birolb Hayırlı olsun. Ben aldığım gibi kullanıyorum. Sadece arka aktarıcıya mtb`lere takılan koruma demiri taktım. Metrobüs ve otobüse bisikletle bindiğimden aktarıcı sağa sola çarpyordu.

@Üye Adı
teşekkürler :)

arkadaşlar dahon için omuza takmak için askılı çanta bakıyorum , orjinal çantası 300 tl ye yakın bir fiyat. kumaş temin edince kot kumaştan kendim dikeceğim. ucuz dahon cantasına rastlayan olursa bilgi rica ediyorum. teşekkürler.

@Yusufclp
teşekkür ederim :)

Selam herkese..
Ben katlanır alırsam..belt drive olanından yani zincirsiz ve yağsız olanından düşünüyorum.
Malum katlayıp sırtta taşırken yağ vs..:)
2017 modellerinde durum nasıldır bu seçenek var mı acaba.?..:)

@caglarhuseyin Yok hayır, sadece Verge değil. Bayağı bir ürün gamını toplattı toplamda. Bu sadece 2016 güncellemesi. Şu an pc başında değilim ama tern forumlarında bulabilirsiniz resimleri vs. Direkt lehim yerinden kopmuşlardı yanlış hatırlamıyorsam ve hepsi sürerken. Düşünmesi bile çok korkunç.

@salvodaze

Bir markanın piyasadaki hatalı ürünlerini toplatması o marka adına olumlu gelişmedir.

Çünkü benzer kalite problemleri başka markalarda da olabilir.
Çoğunluk markalar problem olsa da ürünlerini toplatmaz ve "müşteri problemim var" diye servise giderse yardımcı olur ve "tekil" çözüm üretir.

Yani Tern adına bence iyi bir gelişmedir.:)

Ben böyle markaya güvenirim.
Nedeni:
Düşünün Tern kullanıyorsunuz. Satın aldığınız yer vb. Size ulaşıyorlar ve olayı anlatıp ürününüzü değiştirmek için çalışıyorlar.

Ya da hiçbir şeyden haberiniz yok ve kadro çatlıyor ve siz bizzat servise gidiyorsunuz.
Hangi durumda o markaya güveniniz kaybolur???..
:):);)

@anti panik Bir açıdan haklısınız ancak ben forum konularını biraz okudum. Tern yasal olarak konuları forumlarından silemese de arşivlemişti diye hatırlıyorum. Ve bu kalite kontrol hatası nedeniyle kaza geçiren kişiler Tern'ün ilgisini çekmek için bayağı upraş vermiş gibi görünüyordu. Sonucu bilmiyorum bile. Bu arada bu şekilde kaza yapan kullanıcılardan biri yavaş yavaş giden bir teyzeymiş, öyle çılgınca yüklenmeme durumu da yok. İnanılmaz bir kalite kontrol hatası.

Kadro kalite hatası yapılabilecek en korkunç hatalardan biri bence ve bir kez düştünüz mü geri dönüşü olmayabilir. Dahon, Tern nispeten yeni şirketler ve biz de onların deneğiyiz haliyle. 4 yılın 3 yılında binlerce bisikletini ortadan ikiye bölündüğü için her sınıftan modelini toplatmış ve toplatmakta olan bir markaya asla güvenebileceğimi sanmıyorum, olur da bir gün yapıyı değiştirirlerse belki. Yoksa dediğim gibi bir modellerinde aşırı gözüm kaldı ama önce güvenlik demek zorundayım.

@salvodaze
Birkaç gün önce Cube başlığında bir arkadaş kadrosunun geçmişte çatladığını yazmıştı ve ben cube kullanıcısıyım.
Yılların firması ve alman malı.
Okuyunca şok oldum.. ama bu böyle. :)

Tern büyük para harcayıp sicilini temizlemiş.
Not: tern kullanıcısı değilim ve ilgim yok. sadece olaya "ürün kalite yönetimi" konusunda uzun yıllar uğraştığım için, bilgimi paylaştım.:)

• Beğen
Tepkiler: caglarhuseyin
@anti panik Çatlama yine neyse de düpedüz ikiye kopmuş bunlar sürüşte ya, düşmüş insanlar. Şans biraz da belki ama işte bir partide olmaması bile büyük soru işareti. Bu arada Dahon kullanıyorum diye asla yanlı değilim, Dahon bana standart dışı ürün satmış, gözümdeki değeri sıfıra yakın :)

Güncelleme:

Pardon yanlış yere girmişim bu güncellemeyi :)

arkadaşlar dahon'un seyir halinde ikiye ayrılma ihtimali nedir?

Geri