Jordanred Bisiklet Forması, Bisiklet Taytı ve Bisiklet Giyimine Dair Her Şey

Dahon Kullanıcıları Kulübü

@cnmrtpkc Bildiğiniz bir tarih varmı hocam, bendr vitesse 2020’yi bekliyorum
Merhaba, dahon la yazıştım, ankara ANKA BİKE ile görüştüm, haziran sonu gelecek, fiyat bilgisi paylaşılmadı, yeni ithalat vergiler vs. 5000 bulur gibi tahminim. göbekten vites eskisinin geliştirilmiş ve 10 vites hali, swabbıl maraton plus patlamaz lastikler, içten geçen kablolar vs.
bekleyip göreceğiz

Scudo
@Kubiilay Bir ara n11'de satışa çıkardılar,görselleride dolaştı Haziran diyenler oldu ancak en net bilgi Aslı Bisikletten alınabilir
@Sberkay Kadıköy'de bildiğim yok ama Küçükyalı'da Tandem bisiklet var yetkili servis

Ben Aslı Bisiklet ile geçen hafta konuştum, Haziran ayı içinde geleceğini söylediler. Onlar da net bir tarih veremediler henüz.

@jettthasan vitesse d8 yeni mariner gibi 3900 bandındaydı sanırım.Benim gördüğüm birde mu p8 vardı siyah renk 4900 de oydu hatta benim beyaz mup8 ilandaydı o zaman 2400'den vermiştim :)

internetten alınan bisikletlerde kurulum için dohon yetkili servislerinin sorun çıkardıklarını, kendilerinden alınmayan bisikletin kurulumunu ücretsiz yapmadıklarını okudum ve izledim birkaç yerde. Marka Dahon bile olsa bisikleti internetten aldıktan sonra hakkımız olanı almak pek mümkün görünmüyor anladığım kadarıyla.

Bu konuda baya araştırdım, Eski ismi olan Vitesse olarak satışa sunulacak 1-2 hafta içinde biliyorum ama yurtdışı fotoğraflarından gördüğüm kadarıyla 2020 Vitesse’lerin içinde benim beğendiğim mango rengi yoktu ve açıkçası model olarak mariner kadar güzel de görünmediler gözüme☺
Ekstra birkaç özelliği olacağını da biliyorum ama mariner’den yaklaşık 400-500 lira daha pahalı bir şekilde satılacağı düşünülürse bu özellikler de bedavaya gelmiyor aslında düşünüldüğünde😅
Zar zor Konya’dan istediğim rengi bulunca yeni modeli bekleyip onu da kaptırma riskine girmek istemedim.😊 Hafta başında aldığım yeri arayıp sorcağım👍
Kadıköy tarafında önerebileceğiniz dahon yetkili servisi var mı?

Vitesse icin renkleri gorebilecegimiz bir adres var midir?Hayirli olsun Mariner gule gule kullanin...

Merhaba.kron fd 750’mi sattim.uzun sürüşler degil ama sık kullanacağim ve en azindan 4 5 yıl beni uzmeyecek daha kaliteli bir bisiklet almayi amacliyorum.dahon mud9 gozume kestirdim onerir misiniz?bu hafta gidip inceleyecegim.tern b7 ile bunun arasinda kaldim.tabii aralarinda ciddi bir fiyat farki var ama almisken de iyisi olsun sorun cikarsin istemiyorum

Vitesse icin renkleri gorebilecegimiz bir adres var midir?Hayirli olsun Mariner gule gule kullanin...

Dahon Ukrayna instagram sayfasında 2020-Vitesse modelleri ile ilgili bu görsel paylaşılmış. Türkiye için aynı modeller mi gelir yoksa farklı renk model mi olur bilemiyorum fakat büyük bir farklılık göstereceğini de tahmin etmiyorum. Bu modellerin teker teker ayrıntılı fotoğrafları da çıkıyor biraz araştırınca. Zevkler ve renkler tartışılmaz tabi ama mariner'in mango sarısını bu modellerin arasında görememek beni üzdü açıkçası. Umarım bu görseldekilerden farklı renkler de gelir Türkiye'ye.
download.jpg

@Komitan tern b7 ye göre tabiki mud9,mu d10 a da bakabilirsiniz extra bagaj ve çamurlukla geliyor.

Bir önerimde tern verge serisi,p9 olabilir

• Beğen
Tepkiler: Komitan
Dahon Ukrayna instagram sayfasında 2020-Vitesse modelleri ile ilgili bu görsel paylaşılmış. Türkiye için aynı modeller mi gelir yoksa farklı renk model mi olur bilemiyorum fakat büyük bir farklılık göstereceğini de tahmin etmiyorum. Bu modellerin teker teker ayrıntılı fotoğrafları da çıkıyor biraz araştırınca. Zevkler ve renkler tartışılmaz tabi ama mariner'in mango sarısını bu modellerin arasında görememek beni üzdü açıkçası. Umarım bu görseldekilerden farklı renkler de gelir Türkiye'ye.
228440 dosyayı görüntüle
Anka bike ile konuştuğumda 6 renk geleceğini söylemişti...Bence bu fotoda görülen renklerdir...Daha detaylı fotolar varsa bekliyoruz.Tesekkurler

@kadabra85 çok şey bilmiyorlar. Bu fotoya bakarak demiştir. Türkiye'ye bu kadar renk geleceğini sanmam.

Selamlar. Bu sabah Mariner D8'ime kavuştum sonunda🥳 Bisikleti internet üzerinden aldığım yer ile konuştum, yetkili servisin ilk kurulumu yapmasının daha sağlıklı olacağını söyledi. Bunun üzerine Kadıköy tarafındaki Dahon yetkili servislerini aramaya başladım. Görüştüğüm yerler kendilerinden almadığım açılmamış kutuyu duyunca kimi kurulum için 40-50 TL ücret isterken, kimi de yoğunluklarını dile getirip bugün bırakırsanız haftaya ancak teslim edebiliriz dedi. Gerçekten yoğun şu sıra bisikletçiler onu da gözlemledim bugün o yüzden kimsenin günahını almak istemem.

Bostancıdaki "PedalTürk" ü internetten buldum, yorumlarını okudum giden herkesin memnun ayrıldığını görünce aradım, kurulum yapıp, kutu içindeki belgeleri doldurup dolduramayacaklarını sordum. Bu bisikleti bizden almadığınız için kurulum ücreti istiyoruz vs. böyle bir muhabbete hiç girmediler, aksine biz Dahon yetkili servisiyiz kutu içinden çıkan kurulum ve ilk bakım belgelerini geldiğinizde doldururuz dediler. Elimizde çok iş var ama gün içinde bitirmeye çalışırız dediler. Atladım gittim bostancıya, iyiki de gitmişim. Öncelikle çok ilgililer, yoğunluklarına rağmen yakın bir yerden gelmediğimi öğrenince, bisikletin de çok bir işi olmadığını bildiklerinden 10 dakikada yaptılar ilk kurulumu ve ücret talep etmediler. Bu esnada biraz muhabbet etme fırsatım oldu, benimle ilgilenen arkadaş sertifikalı bisiklet eğitmeniydi, duvardaki lisansını gösterdi. Bu işi gerçekten severek yaptıklarını 2-3 dakika muhabbet edince anlıyorsunuz zaten. Hepsi güleryüzlü ve müşteri odaklı insanlar. Kurulumdan 5-6 kullanım sonra tekrar kontrole götürmemi tembihlediler. Bunun yanında ilk bakımımı da yapacaklarını söylediler. O kadar iyi ve ilgililerdi ki dükkandan elim boş çıkmak istemedim, kask ihtiyacımı da onlardan karşıladım. Bundan sonra da elimden geldiğince ihtiyaçlarımı onlardan karşılamaya çalışacağım. Bu ve benzeri esnaflığı bilen amacı insan kazanmak olan yerleri desteklemek önemli. Bu sebeple bu platformdan da paylaşmak istedim😊

Bugün Aslı Bisiklet ile görüştüm.Haziran ayı içinde Vitesse geliyormuş.5 farklı renk seçeneği olacakmış.Turuncu renk olmayacak dediler.Ayrıca Mariner ile aralarında çok fark olacakmış.Beklemeye karar verdim.

• Beğen
Tepkiler: kadabra85
Merhabalar aranıza yeni katıldım, birkaç sene önce mariner d8 bisiklet almıştım fakat aktif olarak kullanamamıştım bundan sonra kullanmak istiyorum fakat 17 kg civari bir oğlum var onun için katlanır bisiklete çocuk koltuğu koyup kullanabilir miyim? bu şekilde kullanan arkadaşlar varsa hangi model çocuk koltukluğu uyumlu olur bilgilendirebilirseniz sevinirim

Merhaba.kron fd 750’mi sattim.uzun sürüşler degil ama sık kullanacağim ve en azindan 4 5 yıl beni uzmeyecek daha kaliteli bir bisiklet almayi amacliyorum.dahon mud9 gozume kestirdim onerir misiniz?bu hafta gidip inceleyecegim.tern b7 ile bunun arasinda kaldim.tabii aralarinda ciddi bir fiyat farki var ama almisken de iyisi olsun sorun cikarsin istemiyorum

Ben mu d9 aldım yeni, oldukça memnunum, düşünüyorsan hızlı davran az kaldı piyasada, seneye de gelmeyecek.

• Beğen
Tepkiler: Komitan
Ne kadar ve nereden aldınız acaba?
taksitle ve sokağa çıkma yasakları varken almak durumunda olduğum içim veloistanbul'dan hepsiburada üzerinden 5.160 gibi bir rakama aldım.

@cnmrtpkc teşekkürler ilginize değerlendireceğim

Selamlar. Bu sabah Mariner D8'ime kavuştum sonunda🥳 Bisikleti internet üzerinden aldığım yer ile konuştum, yetkili servisin ilk kurulumu yapmasının daha sağlıklı olacağını söyledi. Bunun üzerine Kadıköy tarafındaki Dahon yetkili servislerini aramaya başladım. Görüştüğüm yerler kendilerinden almadığım açılmamış kutuyu duyunca kimi kurulum için 40-50 TL ücret isterken, kimi de yoğunluklarını dile getirip bugün bırakırsanız haftaya ancak teslim edebiliriz dedi. Gerçekten yoğun şu sıra bisikletçiler onu da gözlemledim bugün o yüzden kimsenin günahını almak istemem.

Bostancıdaki "PedalTürk" ü internetten buldum, yorumlarını okudum giden herkesin memnun ayrıldığını görünce aradım, kurulum yapıp, kutu içindeki belgeleri doldurup dolduramayacaklarını sordum. Bu bisikleti bizden almadığınız için kurulum ücreti istiyoruz vs. böyle bir muhabbete hiç girmediler, aksine biz Dahon yetkili servisiyiz kutu içinden çıkan kurulum ve ilk bakım belgelerini geldiğinizde doldururuz dediler. Elimizde çok iş var ama gün içinde bitirmeye çalışırız dediler. Atladım gittim bostancıya, iyiki de gitmişim. Öncelikle çok ilgililer, yoğunluklarına rağmen yakın bir yerden gelmediğimi öğrenince, bisikletin de çok bir işi olmadığını bildiklerinden 10 dakikada yaptılar ilk kurulumu ve ücret talep etmediler. Bu esnada biraz muhabbet etme fırsatım oldu, benimle ilgilenen arkadaş sertifikalı bisiklet eğitmeniydi, duvardaki lisansını gösterdi. Bu işi gerçekten severek yaptıklarını 2-3 dakika muhabbet edince anlıyorsunuz zaten. Hepsi güleryüzlü ve müşteri odaklı insanlar. Kurulumdan 5-6 kullanım sonra tekrar kontrole götürmemi tembihlediler. Bunun yanında ilk bakımımı da yapacaklarını söylediler. O kadar iyi ve ilgililerdi ki dükkandan elim boş çıkmak istemedim, kask ihtiyacımı da onlardan karşıladım. Bundan sonra da elimden geldiğince ihtiyaçlarımı onlardan karşılamaya çalışacağım. Bu ve benzeri esnaflığı bilen amacı insan kazanmak olan yerleri desteklemek önemli. Bu sebeple bu platformdan da paylaşmak istedim😊
Pedaltürk, kadıköy bostancı hattındaki 3 en iyi bisikletçiden biridir. Genellikle senelik bakımlarımı onlara yaptırırım. İlgi alaka her gittiğimde aynıdır. Bende tavsiye ediyorum.

Beni selesiyle üzen Mu P9 bana Brooks B17 aldırdığından beri küstüm kendisiyle ancak bu gün affettim ve Delta Bisiklet, Ulaş Beyin bizzat ilgisiyle yeni ciciler aldım, şımarttım:

- SKS TOM 18’li Multi Tool
- Topeak Ufak bir sele çantası
- Muc-Off Dry 50ml yağ
- Stanley 0,73lt termos
- Matara kafesi, adaptörü
- Abus BORDO Lite (trelock almıştım yakın bi paraya, içime sinmedi Ulaş Bey sağolsun değişti)

Sizce kilitle termosun yerini değişsem mi?

Dosyalar

• 4B54A058-9193-485C-AE5B-27F0DFF14594.jpeg
    4B54A058-9193-485C-AE5B-27F0DFF14594.jpeg
    1,8 MB · Okunma: 83
  • E27F4B88-94F5-4679-A3A2-B57C74508A63.jpeg
    E27F4B88-94F5-4679-A3A2-B57C74508A63.jpeg
    1 MB · Okunma: 80
Son düzenleme:
Geri