Jordanred Bisiklet Forması, Bisiklet Taytı ve Bisiklet Giyimine Dair Her Şey

Dahon Kullanıcıları Kulübü

merhaba arkadaşlar,
iki adet dahon vitesse var bana biraz ilginç geldi, bütün dahon vitesse ler aynı mıdır.
Dahon vitesse İ7 nexus göbekten vites şarj dinamolu

Bisiklet dahon un en üst modelindedir. Farklı modellerle kıyaslanmaz. Şarj dinamolu ön ve arka far, port bagaj, sele altı pompa, nexus original göbekten 7 vites dahon original fren seti, selle royal üst düzey sele. Vites otomatik vites gibidir. Zincir kısa olduğundan müthiş bir güç aktarımı vardır. Ayrıca dururken vites değiştirip hareket edebilirsiniz. Makaralı sistemde bu mümkün değil. Vites ayarı bozulmaz makaralı sistemler gibi, bakım gerektirmez. Yağmur çamur sürebilirsiniz. Lastikler refrektorlu shwalbe maraton. En üst kalite ve çok iyi durumda.

bir de:

Dahon Vitesse i7 Katlanır Bisiklet | Beyaz

bu durumda üsteki nexus sh. sitesinde satan bir arkadaş açıklamaları, altta ki de bir firma satışı,
bu vitesselerin hepsi arkadaşın yazdığı gibi :zincir kısa makaralı olmayan sistem vs. aynı mıdır.
o zaman 2020 vitesse de bu şekilde mi olacak.

bilgisi olan arkadaşlardan bilgi paylaşımı,
teşekkürler

Scudo
@jettthasan gelecek olanlar vitesse d8 galiba. göbekten vitesli değil bir defa. daha ziyade mariner d8'e denk gibi anlamıştım ben okuyunca.
vitesse i7 bambaşka bir model oluyor buna göre. ben kıyaslamam ikisini galiba.

• Beğen
Tepkiler: jettthasan
Arkadaşlar merhaba
Bugün dahon almak için gittim. Bayide halihazirda marine d8 ve vitesse 7 vardi. Fakat carroronun flexi voyager'ı dikkatimj çekti ve aldım. 6-7 km kadar kullandım.
Bisiklet çok akıçı ve duruşu çok diri.
Ileride pişman etmez umarım.

Arkadaşlar merhaba
Bugün dahon almak için gittim. Bayide halihazirda marine d8 ve vitesse 7 vardi. Fakat carroronun flexi voyager'ı dikkatimj çekti ve aldım. 6-7 km kadar kullandım.
Bisiklet çok akıçı ve duruşu çok diri.
Ileride pişman etmez umarım.
içine sindiyse tadından yenmez :) hayırlı olsun

Landing gear’ı da taktık. Bakalım marmaray’da aktif kullanabilecek miyim.

Son düzenleme:
  • Beğen
Tepkiler: cnmrtpkc
Dahon mu d8, mu d9 ve mu p8 arasında ne farklar var?

@Muratcan G genel olarak yıllara göre değişen donanım farkları var
Dahon'da D Deluxe P Premium anlmadında (ikisi de üst model hangisi daha üst bilinmez :)

P serilerinde genel olarak kablolar dıştan geçiyor.8 li sistemleri Neos aktarıcı ile geliyor.D serisinde ise kablolar kadro içinden geçiyor aktarıcı sramx4/x7 vb..

P veya D'den çok yıla göre üzerilerindeki donanımlara bakmanızı tavsiye ederim.

• Beğen
Tepkiler: Muratcan G
Merhaba,
(link)
Yeni dahon vitesse.

• Beğen
Tepkiler: abudabi
Herkese Merhaba
Bisiklet konusunda yeniyim.
1.87 boy ve yaklaşık 110kg ağırlığındayım.
Evime 4 km mesafede büyük bir park var.
Evden o parka ( biraz o parkta kullanıp ve dinlenip ) tekrar eve dönecek şekilde bir katlanır bisiklet almak istiyorum.
Katlanır istememin sebebi de bu parklar dışında arabaya atıp farklı parklarda da kullanmak.
Dahon Espresso D24 mü yoksa Tern Joe P24 mü almalıyım sizce ?

Herkese Merhaba
Bisiklet konusunda yeniyim.
1.87 boy yaklaşık 110kg ağırlığındayım.
Evime 4 km mesafede büyük bir park var.
Evden o parka biraz o parkta kullanıp ve dinlenip tekrar eve dönecek şekilde bir katlanır bisiklet almak istiyorum.
Katlanır istememin sebebi de bu parklar dışında arabaya atıp farklı parklarda da kullanmak.
Dahon Espresso D24 mü yoksa Tern Joe P24 mü almalıyım sizce ?
Arabaya atacağınız boyuttan büyük olabilir bu modeller. Baktınız mı?

müthiş zor bir şeye niyetlendim galiba. Dahon boardwalk arıyorum 2. el. gören duyan olursa bana ulaşabilirse çok sevinirim.

• İnanılmaz
Tepkiler: Demir Atlı Adam
Günaydın,
dahon makaralı vitesli sistem ve dahon nexus göbekten vitesli sistem arasında kararsızlık yaşıyorum.
Dahon mariner-2020 vitese ile Dahon Vitesse i7 nexus 7 vites sistemleri kullanan arkadaşlar bilgi ve önerilerini paylaşırsa memnun olurum.
Saygılar.
Not: Umarım bu mesajım da silinmez.

Dahon vitesseD8 gördüğüm kadarıyla daha önce yurt dışı sitelerinde paylaştığım aynı renklerle gelmiş piyasaya. Kasa olarak Mariner'den hiçbir farkı yok. Üzerine Schwalbe Road Cruiser K-Guard lastik ekleyip fiyata 500 lira ekleyip sunmuşlar gibi görünüyor.

Şu anda piyasada kalan mariner d8'lerin fiyatlarının 3500TL civarı olduğu düşünülürse, bir mariner alıp, Schwalbe lastikleri ayrı aldığımızda 3990TL'den daha ucuza gelir diye düşünüyorum. Üstüne bir de pek matah bir ürün olmasa da bir çift sıfır Dahon marka dış lastik bedavaya gelir😅 Açıkçası ben daha fazla özellikle gelmesini beklerdim, ayrıntılı bir inceleme henüz bulamadım fakat yeni bir özellik olsaydı bunu kendi sitelerinde de ballandıra ballandıra yazarlardı heralde.

Son düzenleme:
@Sberkay Maalesef katılamıyorum size ! bugünün güncel fiyatı ile Schwalbe green guard zırhlı lastiğin adet fiyatı 200 tl, çifti yapar 400 tl, Ayrıca 2020 Vitesse’de ön arka göbekler QR power Mandallı sistem oldu.

3500 tl civarında 2019 model bir mariner alınsa, QR mandal ile schwalbe lastiklerin maliyeti yuvalarma 800/900 tl civarında olur. Bu durumda 2020 modeli satın almak her anlamda daha mantıklı ve kârlı.

@Sberkay Maalesef katılamıyorum size ! bugünün güncel fiyatı ile Schwalbe green guard zırhlı lastiğin adet fiyatı 200 tl, çifti yapar 400 tl, Ayrıca 2020 Vitesse’de ön arka göbekler QR power Mandallı sistem oldu.

3500 tl civarında 2019 model bir mariner alınsa, QR mandal ile schwalbe lastiklerin maliyeti yuvalarma 800/900 tl civarında olur. Bu durumda 2020 modeli satın almak her anlamda daha mantıklı ve kârlı.

Mandallı göbek konusunda fiyatlar bazında ayrıntılı bilgiye sahip değilim o yüzden birşey söyleyemiyorum, bu konuda ayrıntılı bilgiye sahip arkadaşlar çıkıp daha detaylı paylaşımlarda bulunacaktır eminim. Sizin paylaşımınıza göre bir bisikletin ön ve arka göbeğini qr mandallı göbeğe çevirmenin maliyeti 400-500 lira tutacaktır diye anlıyorum. Bu işlemi daha önce yaptırdınız mı yada bu sistemi bisikletime taktırmak istesem fiyat alabileceğim bir link paylaşabilir misiniz?

@Sberkay Dahonun göbeklerine her QR mandallar uymuyor, mutlaka dahon patentli mandallar uymakta, adet fiyatı 200 lirayı geçgindi geçen sene

@Sberkay Dahonun göbeklerine her QR mandallar uymuyor, mutlaka dahon patentli mandallar uymakta, adet fiyatı 200 lirayı geçgindi geçen sene

Fiyatlar söylediğiniz gibiyse çıkış fiyatı mantıksız değil. Ben mandallı göbek sisteminin bu kadar pahalı olduğunu bilmiyordum. Bu özellikleri isteyenler için ücretini verdiklerinde yeni modelde bunlara sahip olmak güzel. Benim gibi renk takıntılılar için yapılabilecek pek birşey yok:)

Mandallı göbek lastik değişiminde kolaylık sağlıyor değil mi? Farklı bir artısı var mı?

Son düzenleme:
  • Beğen
Tepkiler: abidin3714

Merhaba,
Ben de nexus göbekten vitesli vitesse i7 ile yeni vitesse d8 8 vites arasında kalmıştım. Bugün itibari ile ANKABİKE ankara bisiklete uğradım. Görüş alışverişinde bulunduk. göbekten vitesliler artı ve eksileri, yeni nesil vitesse güncellemeleri vs. Göbekten vitesin artıları çok olmasına rağmen, lastik patlama ve benzeri durumlarda her usta göbekten vites sökme ve değiştirme işlemini yapamaz, diğer bisikletlerde ise herhangi bir bisiklet tamircisi ya da el becerisi yüksek bisiklet sahibi bile lastik değişimi yapabilir.... denildi.
Nexus vites-vitesse d8 üzerinde biraz daha sohbet sonrası, 2020 vitesse d8 fıstıki yeşilde karar kılarak, DAHON KULLANICILARI KULÜBÜ ekibine dahil oldum.
Ürün 25 Haziran ve devamında gelecek, bir miktar para vererek, siparişi sabitledim, 3 müşteri para vererek, 9 müşteri de gelince almak üzere listeye kendilerini yazdırmışlar.
Yukarıda Kubilay arkadaşın bahsettiği her durum bana da bizzat söylendi. Peşin alımlarda indirimler mevcut bilginize
Saygılar.

Geri