Jordanred Bisiklet Forması, Bisiklet Taytı ve Bisiklet Giyimine Dair Her Şey

Dahon Kullanıcıları Kulübü

merhaba arkadaşlar 2018 model dahon mariner d8 sahibiyim. yokuş performansını arttırmak için arkaya megarence dişli taktırmak istiyorum. şu ürün bu bisiklete uyumlu mudur? ya da daha iyi bir önerisi olan varmı? Altus CS HG31 8 8'li Kaset Ruble 11 34T. Yeni üye olduğum için link paylaşamıyorum ürün hepsiburada da 100tl ye satılıyor.
Ekran Alıntısı.JPGürün bu arkadaşlar

Scudo
merhaba arkadaşlar 2018 model dahon mariner d8 sahibiyim. yokuş performansını arttırmak için arkaya megarence dişli taktırmak istiyorum. şu ürün bu bisiklete uyumlu mudur? ya da daha iyi bir önerisi olan varmı? Altus CS HG31 8 8'li Kaset Ruble 11 34T. Yeni üye olduğum için link paylaşamıyorum ürün hepsiburada da 100tl ye satılıyor.
237588 dosyayı görüntüleürün bu arkadaşlar
Ürün uyumlu, direk takıp kullanabilirsiniz. Küçük bi vites ayarı yapılması gerekecek.

Ürün uyumlu, direk takıp kullanabilirsiniz. Küçük bi vites ayarı yapılması gerekecek.
bundan daha iyi bir seçenek mevcut mu? bu değişim çok fark yaratır mı? bu değişimi yapan arkadaşlar varsa bilgi verebilir mi?

Ankara'nın yokuşları bol bir bölgesinde yaşıyorum ve Dahon MU-D10 bisiklete sahibim 53T dişli dizleri zorlayınca bu 50T aynakol dişlisini alıp taktım (link) düz yolda ve yokuş aşağı sürüşlerde top speed düşsede yokuş çıkarken bariz fark var bundan almayı düşünürseniz 48T alırsanız çok daha rahat edersiniz.

merhaba arkadaşlar 2018 model dahon mariner d8 sahibiyim. yokuş performansını arttırmak için arkaya megarence dişli taktırmak istiyorum. şu ürün bu bisiklete uyumlu mudur? ya da daha iyi bir önerisi olan varmı? Altus CS HG31 8 8'li Kaset Ruble 11 34T. Yeni üye olduğum için

link paylaşamıyorum ürün hepsiburada da

100tl ye satılıyor.

Taktınız mı
Arkadaşalar dahon a megarange rubleyi taktınız mı başka nasıl değişiklikler yapılabilir
Dahon vitesse d8 e yapılabilecek değişiklikler nelerdir uzun tur için bilgisi olan arkadaşlar yardımcı olur musunuz

Ankara'nın yokuşları bol bir bölgesinde yaşıyorum ve Dahon MU-D10 bisiklete sahibim 53T dişli dizleri zorlayınca bu 50T aynakol dişlisini alıp taktım düz yolda ve yokuş aşağı sürüşlerde top speed düşsede yokuş çıkarken bariz fark var bundan almayı düşünürseniz 48T alırsanız çok daha rahat edersiniz.
Benim de mariner d8 için aynakol dişlisini küçültme planım var ama marinerde mu-d10'da olduğu gibi dişli yaprağı değiştirilemiyor sanırım. Gösterdiğim bisikletçiler komple aynakol değişecek dediler. Nette biraz aradım ama tek dişli set bulamadım. Marinere uyumlu tek dişli 46 veya 48 aynakol seti önerecek arkadaşım var mıdır?

Arkadaşalar dahon a megarange rubleyi taktınız mı başka nasıl değişiklikler yapılabilir
Dahon vitesse d8 e yapılabilecek değişiklikler nelerdir uzun tur için bilgisi olan arkadaşlar yardımcı olur musunuz
merhaba megarange rubleyi taktırdım bugün yokuşta daha bir yumuşak sürüş hissi var ancak asıl ön aynakolu 48'li iledeğişim yapmak lazım tabi bu sferde hız performansı düşüyor. yeni vitesseler megarance ile geliyor sanırım 11-34t yani sizin değişim yapmanıza gerek yok sanırım aynakolu değişebilirsiniz.
Ankara'nın yokuşları bol bir bölgesinde yaşıyorum ve Dahon MU-D10 bisiklete sahibim 53T dişli dizleri zorlayınca bu 50T aynakol dişlisini alıp taktım düz yolda ve yokuş aşağı sürüşlerde top speed düşsede yokuş çıkarken bariz fark var bundan almayı düşünürseniz 48T alırsanız çok daha rahat edersiniz.
mariner d8'de sadece aynakol dişilisi değişebiliyor mu acaba bilgisi olan var mı?

Benim de mariner d8 için aynakol dişlisini küçültme planım var ama marinerde mu-d10'da olduğu gibi dişli yaprağı değiştirilemiyor sanırım. Gösterdiğim bisikletçiler komple aynakol değişecek dediler. Nette biraz aradım ama tek dişli set bulamadım. Marinere uyumlu tek dişli 46 veya 48 aynakol seti önerecek arkadaşım var mıdır?
Hocam mesajınızı yeni görebildim aynakolun yandan fotoğraflarını ekleyebilir misiniz?

Bu aynakola malesef sadece dişli takılmıyor. Değişim gerekli. Ya kompile aynakol seti alıcaksınız 48 li yada yapraksız değiştirilebilir delikli mu d10 da olduğu gibi aynakol alıp ona uyumlu yaprağını ayrı alıcaksınız. Bildiğim kadarıyla dahon mariner karemil göbek kullanıyor. (yanlışsam düzeltilsin lütfen) dolayısı ile Aynakolun karemil uyumlu olmasına dikkat edin. Veya başka göbeye geçerseniz göbekle birlikte değişmesi gerekir. Birde yokuşları tam anlamıyla çıkmak istiyorsanız 48 hala fazla, 42 öneririm . Forumda 39 takanlar vardı tern bisikletine fakat 42/34 tüm uzun randımanlı yokuşları sorunsuz çıkmanızı sağlar. Ama hızı düşürecektir. Yinede son viteste 20- 25 km/h rahat yapabilirsiniz.

Selamlar, ben pek anlamadığımdan soruyorum, arnavut kaldırımı gibi bozuk yerlerde sürünce ıslık gibi ses çıkıyor nereden geldiğini çözemedim, çamurluk tam oturmadı da oradan mı geliyor diye düşünmedim değil. Bugünde katlarken şu gidon boğazının vida boşluğunun boş olduğunu farkettim, burası acaba normalde de boş muydu? Sürülmesi güvenli midir? tatil beldesindeyim bisikletçi de pek yok buralarda. İstanbul'a gittiğimde anca gösterebilirim. Size danışmak istedim.
237350 dosyayı görüntüle237351 dosyayı görüntüle
Hocam merhaba,
Ben de profesyonel değilim yanlış yönlendirmek istemem lakin o kısmın doğal halinin o şekilde olduğunu düşünüyorum.Aynı durum bende de mevcut:6750BA52-38B4-4CE9-94A2-0FB0358D2FE4.jpeg

Teşekkürler arkadaşlar. göbek tipini bir şekilde öğrenirim artık. Yapraksız mu-d10 aynakolu bulmaya çalışayım.

Arkadaşlar yaklaşık 2 ay önce özellikle 20 jant üzeri (24veya 26) katlanır bisiklet almaya karar verdim. Bulunduğum ilde neredeyse bütün bisikletçileri dolaştım ama bulamadım. Bende internet üzerinden dahon marka d24 espresso modelini aldım. Bulunduğum ildeki dahon yetkili servisine bu süreçte en az 3 kere gittim. Yardımcı olmayı bırak adamların bu modelden haberi yok. Ben alıp bisikleti montaja götürünce haberleri oldu. Onlardan almadım diye nerdeyse ücretsiz montaj kuponu olmasına rağmen para alacaktı. Montajı yarım yamalak yaptı. Önce hemen yapmak istemedi zaten dükkan bomboş olmasına rağmen. Sonra 30 günlük bakıma götürdüm, (vites ayarlarları bozuktu, pedaldan veya orta göbekten durduk yere pedalı çevirince çat diye ses geliyordu, ön maşa bağlantısını yapmadığı için boşluk vardı maşada.) yapmak istemediler. Bende garanti için gerekli olduğunu sadece kaşelerini basmalarını söyledim bu seferde o zaman usta gelince bi baksın diye 1 hafta sonraya attılar. Neyse gittim 1 hafta sonra sözde usta bi 2 hafta daha kullanmamı başka sıkıntılarda çıkarsa halledeceklerini söyleyip beni gönderdi. 2 hafta sonra maşa ve vites ayarı sorunumu kendi imkanlarımla halledip gittim ama pedaldan gelen sesi halledemedim tabi. Bana bu 30 günlük bakımın bi kontrol bakımı olduğnu söyleyip yüzeysel pedala göbeğe yalandan bakıp gönderdi. Halbuki 2 hafta sonra gel eksikleri sıkıntıları halledelim demişti. Şuan pedaldan veya orta göbekten gelen sesi çözemedim geçici pedalları değiştirdim ama ses gitmedi. Çok canım sıkıldı. Bi fikir bi çıkış yolu bi teselli arıyorum selamlar...

Arkadaşlar yaklaşık 2 ay önce özellikle 20 jant üzeri (24veya 26) katlanır bisiklet almaya karar verdim. Bulunduğum ilde neredeyse bütün bisikletçileri dolaştım ama bulamadım. Bende internet üzerinden dahon marka d24 espresso modelini aldım. Bulunduğum ildeki dahon yetkili servisine bu süreçte en az 3 kere gittim. Yardımcı olmayı bırak adamların bu modelden haberi yok. Ben alıp bisikleti montaja götürünce haberleri oldu. Onlardan almadım diye nerdeyse ücretsiz montaj kuponu olmasına rağmen para alacaktı. Montajı yarım yamalak yaptı. Önce hemen yapmak istemedi zaten dükkan bomboş olmasına rağmen. Sonra 30 günlük bakıma
götürdüm, (vites ayarlarları bozuktu, pedaldan veya orta göbekten durduk yere pedalı çevirince çat diye ses geliyordu, ön maşa bağlantısını yapmadığı için boşluk vardı maşada.) yapmak istemediler. Bende garanti için gerekli olduğunu sadece kaşelerini basmalarını söyledim bu seferde o zaman usta gelince bi baksın diye 1 hafta sonraya attılar. Neyse gittim 1 hafta sonra sözde usta bi 2 hafta daha kullanmamı başka sıkıntılarda çıkarsa halledeceklerini söyleyip beni gönderdi. 2 hafta sonra maşa ve vites ayarı sorunumu kendi imkanlarımla halledip gittim ama pedaldan gelen sesi halledemedim tabi. Bana bu 30 günlük bakımın bi kontrol bakımı olduğnu söyleyip yüzeysel pedala göbeğe yalandan bakıp gönderdi. Halbuki 2 hafta sonra gel eksikleri sıkıntıları halledelim demişti. Şuan pedaldan veya orta göbekten gelen sesi çözemedim geçici pedalları değiştirdim ama ses gitmedi. Çok canım sıkıldı. Bi fikir bi çıkış yolu bi teselli arıyorum selamlar...
Sesi videoladım.

Sesi videoladım.
Göbek sesi normal sanırım ,bazı göbekler (rulmanlı) ses çıkarır pedal çevrilmediğinde genellikle kaliteli rulmanlarda böyledir , pedalı söküp tekrar taktınız mı ?

Göbek sesi normal sanırım ,bazı göbekler (rulmanlı) ses çıkarır pedal çevrilmediğinde genellikle kaliteli rulmanlarda böyledir , pedalı söküp tekrar taktınız mı ?
Sizin dediğiniz ses farklı sanırım. Videonun 10. saniyesindeki tak sesini diyorum ben. Pedalları değiştirdim bile ama farketmedi.

• Beğen
Tepkiler: Folding Man
Hocam merhaba,
Ben de profesyonel değilim yanlış yönlendirmek istemem lakin o kısmın doğal halinin o şekilde olduğunu düşünüyorum.Aynı durum bende de mevcut:
Evet öyleymiş, ben de bir videoda görüp o çıkarıma vardım. Teyit etmiş olduk. Teşekkür ederim. :)

• Beğen
Tepkiler: Velespit61
Sizin dediğiniz ses farklı sanırım. Videonun 10. saniyesindeki tak sesini diyorum ben. Pedalları değiştirdim bile ama farketmedi.
Komple ön aynakolu göbeği söküp tekrar takın muhtemelen ses sağ ayağınız pedalda tam aşağıdayken geliyor değil mi ?

Geri