Jordanred Bisiklet Forması, Bisiklet Taytı ve Bisiklet Giyimine Dair Her Şey

Dahon Kullanıcıları Kulübü

Merhabalar bende D8 vitesse almak istiyorum satmayı düşünen arkadaşımız varsa haber edebilir.Uygun fiyata sıfır bulabileceğim biryer varsa o da olur mavi renk tercihimdir.Teşekkürler

• Beğen
Tepkiler: Kutay P
Scudo
Bu başlığı gördüm ve can sıkıntısından bir dahon değerlendirmesi yapayım dedim.

Daha önce bir Carraro Sportive 24'üm vardı, bisiklet benim için hep heyecan veren bir nesne olmuştur bunun sebebinin çocuklukta yaşattığı duygular olduğunu düşünüyorum. Yine Carraro'yu da yıllar sonra arada sırada bineriz diye almıştım. Bu fikrim ilk saniyede yerini hayır, bu böyle basit bir olay değil bu şey çok güzel fikrine bıraktı. Sonra her ekipmanı aldım, yetmedi manyak gibi aldığım her şeyin daha iyisini, bir üst segmentini de aldım. Bu iş artık keyif almaktan çıkmış Gelin programlarında durmadan altın varaklı koltuk takımı öven tipler gibi bir şeye dönüşmüştüm. Bu mekanik ve kadim aracı teknoloji ile harmanlama fikri bana heyecan vermişti. Çocuklukta taktığımız "dırı dırı dırırı dırırı dırırı" şeklinde ses çıkaran dandik kornalardan, janta takılan yıldızlardan nerelere gelmişti olay ve bu işin adeta bir sonu yoktu. Kalp hızını eş zamanlı gösteren kilometre saati, kadans hızı, bir western filminden fırlamış gibi duran Brooks sele, bir içeceğin saatlerce bisikletin bir yerinde sıcak, soğuk kalabilmesi, adeta araba farı gibi güçlü farlar resmen aklımı almıştı. En son geldiğim noktada bisiklete binen bir birey değil, Batmobile'e binen Bruce Wayne'e daha yakındım. Bu geldiğim noktada bir aydınlanma anı yaşayarak gerçekliğe geri döndüm ve bu yol yol değil diyerek bisiklet de dahil her şeyi sattım.
Finale gelirsek verilen bu iki senelik aranın ardından geçenlerde kendime bir Dahon Mariner D8 aldım. Arabanın bagajına sığması, minimalist ve pratik yapısı, asansörde taşınabilmesi gibi özellikleri çok güzel. Bundan sonrası için donanım özellikleri veya diğer detaylar içinde kaybolmak gibi bir niyetim yok, bu aletin amacı ne ise onun için kullanacağım. Herkese iyi haftalar.

Bu başlığı gördüm ve can sıkıntısından bir dahon değerlendirmesi yapayım dedim.

Daha önce bir Carraro Sportive 24'üm vardı, bisiklet benim için hep heyecan veren bir nesne olmuştur bunun sebebinin çocuklukta yaşattığı duygular olduğunu düşünüyorum. Yine Carraro'yu da yıllar sonra arada sırada bineriz diye almıştım. Bu fikrim ilk saniyede yerini hayır, bu böyle basit bir olay değil bu şey çok güzel fikrine bıraktı. Sonra her ekipmanı aldım, yetmedi manyak gibi aldığım her şeyin daha iyisini, bir üst segmentini de aldım. Bu iş artık keyif almaktan çıkmış Gelin programlarında durmadan altın varaklı koltuk takımı öven tipler gibi bir şeye dönüşmüştüm. Bu mekanik ve kadim aracı teknoloji ile harmanlama fikri bana heyecan vermişti. Çocuklukta taktığımız "dırı dırı dırırı dırırı dırırı" şeklinde ses çıkaran dandik kornalardan, janta takılan yıldızlardan nerelere gelmişti olay ve bu işin adeta bir sonu yoktu. Kalp hızını eş zamanlı gösteren kilometre saati, kadans hızı, bir western filminden fırlamış gibi duran Brooks sele, bir içeceğin saatlerce bisikletin bir yerinde sıcak, soğuk kalabilmesi, adeta araba farı gibi güçlü farlar resmen aklımı almıştı. En son geldiğim noktada bisiklete binen bir birey değil, Batmobile'e binen Bruce Wayne'e daha yakındım. Bu geldiğim noktada bir aydınlanma anı yaşayarak gerçekliğe geri döndüm ve bu yol yol değil diyerek bisiklet de dahil her şeyi sattım.
Finale gelirsek verilen bu iki senelik aranın ardından geçenlerde kendime bir Dahon Mariner D8 aldım. Arabanın bagajına sığması, minimalist ve pratik yapısı, asansörde taşınabilmesi gibi özellikleri çok güzel. Bundan sonrası için donanım özellikleri veya diğer detaylar içinde kaybolmak gibi bir niyetim yok, bu aletin amacı ne ise onun için kullanacağım. Herkese iyi haftalar.
Bende hiçbirşey almadan süreceğim diye aldım. Ama almadan olmuyor . Yapamıyorum . Yine de frenlemeye çalışıyorum Abartmak istemiyorum . Eskiden bi BMX bisikletim vardı Jantlarda 2-3 tane boncuk vardı ses yapan yada yoktu. Onun dışında hiçbirşey yoktu extra çok keyif alarak binmiştim . Şimdi eksiği bitmiyor bisikletin )))

• Beğen
Tepkiler: Obsrn
Arkadaşlar Park ayağını açıp park edince yana çok yatıyor . Üstünde çanta vs dengesi biraz bozuk oluyor. Güvenemiyorum .

ortadan çift bacaklı park ayağı bu bisiklete olur mu ? Hiç kullanan var mı ?

Arkadaşlar Park ayağını açıp park edince yana çok yatıyor . Üstünde çanta vs dengesi biraz bozuk oluyor. Güvenemiyorum .

ortadan çift bacaklı park ayağı bu bisiklete olur mu ? Hiç kullanan var mı ?

Modeline göre olabilir de olmayabilir de. Bende iki tip ortadan bacaklı var.
Biri 26 jant bisikletler için, (link), 2 tane 26 jant bisiklette de ara açıklığından lastiğe sürttüğü için montaj başının arka kısmına parça koyup biraz öne yatırarak takabildim. Bu ayakların en büyük sorunu park için tam düz zemin istemesi. Hafif eğimli bir yerde park edebilmek için eğime karşı bırakmak gerekiyor, eğime paralel bırakınca bisiklet devriliyor.
Diğeri (link), katlandığında her iki ayak da sola toplanıyor, ayaklar bisikletin yüksekliğine göre uzatılıp kısaltılabiliyor, Mosso Legarda'da takılı, ondan çok memnunum.
Belki böyle bir ürün denenebilir, 24 ve üstü için denmiş: (link)
Bir de üstündeki park ayağı varsa ayarından, yoksa biraz kanırtılarak bisikleti daha dik tutacak hale getirebilir.

• Beğen
Tepkiler: ugurus
Massload çok güzelmiş. Çok pahalı ama çok güzel .
Bisiklet tamir standı aldım. Çok hoşuma gitti. Dedim dışarda park ederkende böyle duruverse çeşke ))

Teşekkür ederim. Cevap İçin. Önemli bi sorun ise katlanmada sorun olup olmayacağı .

• Beğen
Tepkiler: Spartiat
...Önemli bi sorun ise katlanmada sorun olup olmayacağı .

O çok önemli. Belki de "katlanır bisiklet için ortadan açılır park ayağı" diye aratınca hiçbir şey çıkmamasının sebebi bu.

• Beğen
Merhabalar bende D8 vitesse almak istiyorum satmayı düşünen arkadaşımız varsa haber edebilir.Uygun fiyata sıfır bulabileceğim biryer varsa o da olur mavi renk tercihimdir.Teşekkürler
Merhaba, dün satın aldım Royal Mavi renginden. Yarın inşallah teslim edilmesini bekliyorum. Ben House of Bike'tan aldım. Aslında sarı siteden baya takip ettim. Vitesse D8 6000 ve yukarı fiyatlarda satılıyor orada. Ben 1000 lira daha verip sıfır almak istedim. Senelerdir MTB, Yol Bisikleti kullandıktan sonra biraz heyecanlıyım :)

O çok önemli. Belki de "katlanır bisiklet için ortadan açılır park ayağı" diye aratınca hiçbir şey çıkmamasının sebebi bu.
Türkiye şartları etken tabi. . Ben bu ayakları alışveriş sitelerinde bisiklet sehpası bakarken gördüm aklıma takıldı buraya yazdım. Sizin son mesajdan sonra. Yabancı sitelere baktım biraz gördüm 20” katlanır bisiklette çiftli orta ayak . Türkiye de bulamadım . Bu orta ayağı düşünmemin bir sebebi de Araba bagajına dik koyunca. SELE borusunun yüksekliğinden dolayı bagaj kapanmıyor . ( hatchback, gerçi arkada bagajın cam altındaki zımbırtıyı çıkarsam oluyor ) Sele borusunu çıkarınca şekilsiz yere aynakolun üstüne denk geliyor yani olmuyor . Bu olumsuzluklardan dolayı. Projeyi rafa kaldırdım )). Işıklandırma olaylarına takılmaya başladım 😎 ))

• Beğen
Tepkiler: Joseph Cavalcanti
Türkiye şartları etken tabi. . Ben bu ayakları alışveriş sitelerinde bisiklet sehpası bakarken gördüm aklıma takıldı buraya yazdım. Sizin son mesajdan sonra. Yabancı sitelere baktım biraz gördüm 20” katlanır bisiklette çiftli orta ayak . Türkiye de bulamadım . Bu orta ayağı düşünmemin bir sebebi de Araba bagajına dik koyunca. SELE borusunun yüksekliğinden dolayı bagaj kapanmıyor . ( hatchback, gerçi arkada bagajın cam altındaki zımbırtıyı çıkarsam oluyor ) Sele borusunu çıkarınca şekilsiz yere aynakolun üstüne denk geliyor yani olmuyor . Bu olumsuzluklardan dolayı. Projeyi rafa kaldırdım )). Işıklandırma olaylarına takılmaya başladım 😎 ))

Dahonlar için landing gear düşünebilirsiniz. hocam

• Beğen
Dahonlar için landing gear düşünebilirsiniz. hocam
Ona da bakıyorum. 450-500 lira vermiyim diye idare edeyim dedim. Sonra aklıma orta park ayağı geldi. 70-80 lira Oda olmuyor . Öyle kaldı. Ama tetikteyim . Teşekkürler tavsiyeniz için )

Merhaba arkadaşlar, Antalya'da Dahon a hakim usta var mı tavsiye edebileceğiniz? Birde yine aksesuar konusunda Antalya da tavsiyeniz var mı?

2-3 Gün önce sormuştum. Bugün instagramda önüme düştü fotoğraf.
hoşuma gitti. Güzel olurmuş olsaymış.

Dosyalar

• 05DFB2D7-3657-4422-ADB7-1A20EC72054A.jpeg
    05DFB2D7-3657-4422-ADB7-1A20EC72054A.jpeg
    74,6 KB · Okunma: 61
  • Beğen
Tepkiler: Joseph Cavalcanti
2-3 Gün önce sormuştum. Bugün instagramda önüme düştü fotoğraf.
hoşuma gitti. Güzel olurmuş olsaymış.

Bisiklet katlanınca ne olduğuna bakmak lazım, belki de katlamıyor hiç.
Bir de ayak arkaya katlandığında zincire sürtecekmiş gibi duruyor. Belki de katlarken elle zinciri atlatıp arada bırakıyor. 26" bisiklette hafif öne doğru eğerek monte ettiğim için katlandığında zincirin çok az altında duruyordu ama bunda öyle dursa yere sürter gibi.

• Beğen
Bisiklet katlanınca ne olduğuna bakmak lazım, belki de katlamıyor hiç.
Bir de ayak arkaya katlandığında zincire sürtecekmiş gibi duruyor. Belki de katlarken elle zinciri atlatıp arada bırakıyor. 26" bisiklette hafif öne doğru eğerek monte ettiğim için katlandığında zincirin çok az altında duruyordu ama bunda öyle dursa yere sürter gibi.
Siz yazınca tekrar baktım. Bu ve sürtecek gibi. Ama Sahibi yurtdışından bastırmıştır parasını özel pahalı birşey almıştır kesin ayarlamıştır adam diye düşündüm sonra .
Çantası vs orjinal güzel birşey .
Ben cırt cırt bant ile elimdeki çantaları uyduracağım diye uğraşıyorum )))

Yurtdışında çok çeşit var. Özellikle onların birim parasına göre de uygun Fiyatlı. Adamlarda alıyor bence zorlanmadan

Siz yazınca tekrar baktım. Bu ve sürtecek gibi. Ama Sahibi yurtdışından bastırmıştır parasını özel pahalı birşey almıştır kesin ayarlamıştır adam diye düşündüm sonra .
Çantası vs orjinal güzel birşey .
Ben cırt cırt bant ile elimdeki çantaları uyduracağım diye uğraşıyorum )))

Yurtdışında çok çeşit var. Özellikle onların birim parasına göre de uygun Fiyatlı. Adamlarda alıyor bence zorlanmadan

Çanta bunların mantığında ama biraz daha büyük sanki:
(link)
(link)
(link)

• Beğen
Spartiat merhaba ben de Bostanlıda yaşıyorum. Geçen hafta 2.el temiz bir Dahon Marinner D7 aldım. Hava ve işler yüzünden 1 kez binebildim. Uzun zamandır bisiklete binmedim o yüzden son gelişmelerden neredeyse hiç haberim yok. Hala Pinokyo seviyesindeyim ama zaman zaman okuyorum. Seleye alışmak zor. Destekli kılıf aldım ama henüz alışamadım. LAstikleri zırhlı yapmak istiyorum. Hangi lastik işimi görür ve gerektiğinde hangi ustaya gitmeliyim. Teşekkürler

Spartiat merhaba ben de Bostanlıda yaşıyorum. Geçen hafta 2.el temiz bir Dahon Marinner D7 aldım. Hava ve işler yüzünden 1 kez binebildim. Uzun zamandır bisiklete binmedim o yüzden son gelişmelerden neredeyse hiç haberim yok. Hala Pinokyo seviyesindeyim ama zaman zaman okuyorum. Seleye alışmak zor. Destekli kılıf aldım ama henüz alışamadım. LAstikleri zırhlı yapmak istiyorum. Hangi lastik işimi görür ve gerektiğinde hangi ustaya gitmeliyim. Teşekkürler

Merhaba, iyi günlerde kullanın.

Zırh konusunda (link)'ları rakipsiz görüyorum. Çok hızlı artan fiyatlar yüzünden daha hesaplı olan Vittoria Urbano'ları da tavsiye ediyorum ama onların 20" modeli sanırım yok. (link) var olsa da sahip olduğum tek Mitas çiftinin aşırı kötü çıkmasından dolayı kimseye öneremiyorum. Sadece bana denk gelende üretim hatası da olabilir. Bunların dışında hiç yorum duymadığım (link), (link), (link) gibi modeller var.
Bir de normal lastik içine yerleştirilen zırhlı şeritler var ama onları kullananların yorumları çok değişken. Çok memnun olan da var, hiç işe yaramıyor diyen de var, iç lastiği kestiğini söyleyen de var, kullanan tanıdığım hiç yok.

Sele için kılıf yerine jelli rahat bir sele daha iyi sonuç verir. (link) , (link) , Sportourer'in jelli seleleri gibi. Alışveriş sitelerinde "sele" ile birlikte "gel", hava kanallılar listelensin diye "flow" gibi anahtar kelimeler kullanılarak bulunabilir. Pedli tayt ya da şort kullanmanın konfora büyük katkısı var ama kullanabilecek ortam olduğu sürece. Biraz da alışmak lazım, başlarda her sele sert.

"Usta" konusu biraz şans ve elektrik alma işi. Ben sadece aletlerimin yetmediği işler için çok ender servis ihtiyacı duyduğumdan pek usta bilmiyorum.
Bostanlı'da eski bir milli yarışçıya ait Kadans Bisiklet var. İkinci el yol bisikleti aldığımda satıcı toplanması için oraya ulaştırmıştı. İşten anlayan, sıcak kanlı ve hızlı iş yapan çalışanları olan ve bir yer. Sahibiyle tanışamadım. Bir de popüler bir servis yeri Sundu bisikleti biliyorum ama tamir dışı birkaç fiyat alma ziyaretimde pek elektrik alamadım kendilerinden.
Karşıyaka tarafının mahalle arası motorcu+bisikletçileri tek kelimeyle berbat, aslında bisikletten anlamıyorlar. Tersane tarafında BroBike var, pahalı ama iyi. Sahilde İzmir bisiklet var. O civarda ara sokaklarda ünlü birkaç bisikletçi daha var. Bunlardan BroBike hariç hiçbirine iş yaptırmadım (o da sadece 1 defa) ama hepsinin kendilerinin ya da onlardan hizmet alanların paylaşımlarını sosyal medyada bol bol görüyorum. Genelde bakım fotoğrafları ve sonuçlar fotoğrafta iyi görünüyor, yorumlarda da övülüyor.

Son düzenleme:
Aliexpresste dahon accessories yazın, çok güzel aksesuarlar çıkıyor. Şahsen şu ön çanta takma aparatı ile gidon uzatıcı aparat çok hoşuma gidiyor. Bir ara değerlendirecem. Bu arada bende ki dahon değil,bisan fx 3700 ama çoğu katlanır bisikletlerin parçaları birbirlerine uyabiliyor.

Geri