Jordanred Bisiklet Forması, Bisiklet Taytı ve Bisiklet Giyimine Dair Her Şey

Dahon Kullanıcıları Kulübü

Merhaba. Ben de bugün Dahon Hit D6 ile aranıza katıldım. 8kmlik bir sürüş yaptım. 5 - 6 vitesle giderken her pedal attığımda ses geliyordu. İlk defa kurulum yapılıp yeni olması ile alakalı olabilir mi acaba?

Yeni kurulum yapılan bisikletlerin ayarları biraz kaçtığından 15-20 gün sonrası için ilk bakım/ayar kontrolü yapılması önerilir ama ilk sürüşte gelen ses daha çok ilk ayarların yapılamadığını gösteriyor. Sesi tarif edebilir ya da daha iyisi bir video paylaşabilirseniz (mesela arka tekerleği havaya kaldırarak ya da ayağın üstüne doğru hafif yatırıp arka tekerleğin yerden kesilmesini sağlayarak sesin geldiği tarafın yakından bir videosunu çekebilirseniz) kolay bir çözüm önerenlerimiz olabilir.

• Beğen
Tepkiler: ugurus ve butimar
Scudo
Yeni kurulum yapılan bisikletlerin ayarları biraz kaçtığından 15-20 gün sonrası için ilk bakım/ayar kontrolü yapılması önerilir ama ilk sürüşte gelen ses daha çok ilk ayarların yapılamadığını gösteriyor. Sesi tarif edebilir ya da daha iyisi bir video paylaşabilirseniz (mesela arka tekerleği havaya kaldırarak ya da ayağın üstüne doğru hafif yatırıp arka tekerleğin yerden kesilmesini sağlayarak sesin geldiği tarafın yakından bir videosunu çekebilirseniz) kolay bir çözüm önerenlerimiz olabilir.
Ayarlarını yaptı gördüğüm kadarıyla çok ilgilendi hatta. Eve gelince bu dediklerinizi yaptım ses gelmedi. Yolda sürerken bir daha deneyeceğim. Çekebilirsem video çekmeye çalışacağım eğer ses hala geliyorsa. Bu arada forumu araştırırken geçmişte yapmış olduğunuz yorumlardan çok bilgi edindim. Teşekkür ederim

• Beğen
Tepkiler: ugurus ve Spartiat
Merhaba, eşim ile birlikte İzmir Bayraklıdaki Körfez Bisikletten 2 adet Dahon Visse D8 aldık. İlk defa biniyoruz, henüz 2 defa kısa parkurda biniş yaptık ve bir kaç sıkıntı yaşadık.
Eşimin pedal zinciri attı ve her iki bisiklette de bazı vites sayılarında takur takur sesler geliyor ve rahat yerine geçmiyor.
Kutudan çıkarıldığı gibi bize teslim edildi, bir ayar yapılması gerekiyor muydu? Yada bir bakım yaptıralım mı?

Merhaba, eşim ile birlikte İzmir Bayraklıdaki Körfez Bisikletten 2 adet Dahon Visse D8 aldık. İlk defa biniyoruz, henüz 2 defa kısa parkurda biniş yaptık ve bir kaç sıkıntı yaşadık.
Eşimin pedal zinciri attı ve her iki bisiklette de bazı vites sayılarında takur takur sesler geliyor ve rahat yerine geçmiyor.
Kutudan çıkarıldığı gibi bize teslim edildi, bir ayar yapılması gerekiyor muydu? Yada bir bakım yaptıralım mı?
Servisin ürünü kutudan çıkarıp kurulum/ayar yapması lazım. Kutudan bir kupon çıkıyor, bu işlemin karşılığında o kupon ile üretici/ithalatçıdan ücret alıyorlar hatta. 1 ay içerisinde de ücretsiz olarak ilk kontrol/ayar için yeniden servise davet ediyorlar. 2020 Ekim'de D8 aldım, bu işlemler yapıldı. Bildirirseniz iyi olabilir...

• Beğen
Tepkiler: ugurus
@Joseph Cavalcanti gayet güzel açıklamış . Ben merak ettiğim için size soruyorum .
Kaç paraya aldınız ? Model yılı kaç ? Vites sistemi nedir ?

@Joseph Cavalcanti gayet güzel açıklamış . Ben merak ettiğim için size soruyorum .
Kaç paraya aldınız ? Model yılı kaç ? Vites sistemi nedir ?
2019 olabilir, garanti belgesinin kapağında öyle yazıyor ama söylenene göre o sene bisikletler çok geç gelmiş galiba. Shimano Altus var. Özceylan Bisiklet'ten peşin 3.870,00-TL'ye almıştım. Son bisikletti hatta stokta gri ve royal blue görünüyordu ancak hemen alayım diye aradığımda grinin satılmış olduğunu söylemişlerdi. Bir kısmını hemen bir kısmını da ertesi gün EFT yaptım sorunsuz gönderdiler. Bakım vb. de Anka Bike'ta yapılıyor.

Son düzenleme:
  • Beğen
Tepkiler: ugurus
2019 olabilir, garanti belgesinin kapağında öyle yazıyor ama söylenene göre o sene bisikletler çok gelmiş galiba. Shimano Altus var. Özceylan Bisiklet'ten peşin 3.870,00-TL'ye almıştım. Son bisikletti hatta stokta gri ve royal blue görünüyordu ancak hemen alayım diye aradığımda grinin satılmış olduğunu söylemişlerdi. Bir kısmını hemen bir kısmını da ertesi gün EFT yaptım sorunsuz gönderdiler. Bakım vb. de Anka Bike'ta yapılıyor.
Pardon ben yanlış cümle kurmuşum mesajda yanlış anlaşılmışım . @100ER arkadaşa sormuştum Yeni aldı diye.

2022 model fiyatlarını merak ediyorum. 9.999 diyorlar. 2021 model olanları da bu fiyatlardan satıyorlar

• Beğen
Tepkiler: Joseph Cavalcanti
2 hafta önce Dahon Hit modeliyle aranıza katıldım. 6 vites ile Ormanya deneyimimden sonra 14-28 olan ruble yerine 11-34 shimano ruble ve 8 li vites kolu aldım. Dolayısıyla arka göbeği değiştirmem gerekti. Dahon un kasetli göbeğini tercih ettim. Zinciride yeniledim. Sanırım bir detayı unutmuşum, ayna kol üzerine zincir kılavuzu gerekiyormuş. Şuan 11-28 düzgün çalışıyor, 34 biraz çapraz kalıp aynakoldan zincir atıyor. . Yine Dahon lar için kullanılan zincir kılavuzundan sipariş verdim. Sanırım bu basit kılavuz sorunu çözecek. Merak edenler için toplam masrafım ekstra 800tl civarında oldu.

2 hafta önce Dahon Hit modeliyle aranıza katıldım. 6 vites ile Ormanya deneyimimden sonra 14-28 olan ruble yerine 11-34 shimano ruble ve 8 li vites kolu aldım. Dolayısıyla arka göbeği değiştirmem gerekti. Dahon un kasetli göbeğini tercih ettim. Zinciride yeniledim. Sanırım bir detayı unutmuşum, ayna kol üzerine zincir kılavuzu gerekiyormuş. Şuan 11-28 düzgün çalışıyor, 34 biraz çapraz kalıp aynakoldan zincir atıyor. . Yine Dahon lar için kullanılan zincir kılavuzundan sipariş verdim. Sanırım bu basit kılavuz sorunu çözecek. Merak edenler için toplam masrafım ekstra 800tl civarında oldu.
Hocam hayırlı olsun kazasız belasız sürün

Dahon hit fiyatları resmen enflasyon dolar falan dinlemedi. Yaklaşık 1 ay önce alacaktım fakat kararsızlığımın ve yoğunluğumun kurbanı oldum. 4400 4500 tl lerden 6500 lere çıktı. Hak eder mi bu fiyatları bilemiyorum.

Hocam hayırlı olsun kazasız belasız sürün

Dahon hit fiyatları resmen enflasyon dolar falan dinlemedi. Yaklaşık 1 ay önce alacaktım fakat kararsızlığımın ve yoğunluğumun kurbanı oldum. 4400 4500 tl lerden 6500 lere çıktı. Hak eder mi bu fiyatları bilemiyorum.

Teşekkür ederim.
2-3 hafta önce D8 fiyatlarını 7500tl iken yüksek bulup 4400tl e Dahon Hit i almıştım. Vybe 7 5750tl civarındaydı. Onunda dişli aralıkları yanlış hatırlamıyorsam 12-28 di.

• Beğen
Tepkiler: celilyafes

Hayırlı olsun, gerçekten Türkiye de bir şey almayı düşünüyorsak beklememek gerekiyor, her şeyin fiyatı düne göre pahalı ama yarına göre ucuz kalıyor.

B25188A0-7CBB-488B-8C3C-E4AE67371318.jpeg
Arkadaşlar merhaba. Bisikletin bu bölümünde vida var mı ?
Bana burada daha önce vida varmış sonra düşmüş gibi geldi. Boş duruyor .

Arkadaşlar dahonumdan kalan landing gear - park ayağı ve sks çamurluk var oem orjinal. İsteyen ulaşsın uygun vericem.

Dahon mu d9dan tern link d8 (2022) geçme düşüncem var ne dersiniz?

Hangi açıdan daha üstün acaba?

Geri