Jordanred Bisiklet Forması, Bisiklet Taytı ve Bisiklet Giyimine Dair Her Şey

Decathlon Bisiklet GPS Cihazı - 900 BTWIN

Bu gün iade işlemini gerçekleştirdim. Almayı düşünenler için şikayetlerimi paylaşayım; üründe sapmalar oluyor. Strava ile karşılaştırıyorum. Genel ölçümlerde ciddi uçurum farklar olmasa da bu parayı verdiğimiz bir cihazın bu tarz sapmaları insanın canını sıkıyor. Decatlona iade için attığım verileri burada da paylaşayım merak edenler ve almayı düşünenler için.

Gps ile strava yı aynı anda başlattım decatlonun programındaki süre farkı gps gecikmesi.

B62F55E9-493F-4D92-94E9-34D536129795.pngA2F58751-7836-46A8-9C9C-A931A11293F2.png

Dosyalar

• 3B95A23D-1A28-410E-82A3-57343FE52ACD.png
    3B95A23D-1A28-410E-82A3-57343FE52ACD.png
    25,2 KB · Okunma: 21
  • 5AFA5841-33A1-4E83-B671-7485E63A0FD0.png
    5AFA5841-33A1-4E83-B671-7485E63A0FD0.png
    30,1 KB · Okunma: 22
  • C0317671-D125-4DFE-B58F-FF6DE88F9B5D.png
    C0317671-D125-4DFE-B58F-FF6DE88F9B5D.png
    37,5 KB · Okunma: 22
  • 7D8A46BB-4703-4202-BF4F-9E0851DB5DFC.png
    7D8A46BB-4703-4202-BF4F-9E0851DB5DFC.png
    74,4 KB · Okunma: 20
  • F0221F9B-2D18-4803-837E-3DE166A44C70.png
    F0221F9B-2D18-4803-837E-3DE166A44C70.png
    84,6 KB · Okunma: 21
  • BF188ADF-FC70-4351-BD2F-6056A07276B5.png
    BF188ADF-FC70-4351-BD2F-6056A07276B5.png
    75,3 KB · Okunma: 20
Scudo
Bu gün iade işlemini gerçekleştirdim. Almayı düşünenler için şikayetlerimi paylaşayım; üründe sapmalar oluyor. Strava ile karşılaştırıyorum. Genel ölçümlerde ciddi uçurum farklar olmasa da bu parayı verdiğimiz bir cihazın bu tarz sapmaları insanın canını sıkıyor. Decatlona iade için attığım verileri burada da paylaşayım merak edenler ve almayı düşünenler için.

Gps ile strava yı aynı anda başlattım decatlonun programındaki süre farkı gps gecikmesi.

235837 dosyayı görüntüle235839 dosyayı görüntüle

Gördüğüm kadarıyla aralarında pek sapma yok.
Farklardan biri olan "toplam sürüş süresi" için, strava uygulaması durduğunuzda süreyi kısa bir süre daha devam ettirmiş olabilir. Ama btwin süreyi durdurmuş. Dolayısıyla hem toplam sürüş süresinde hem de ortalama hızda farklar var.

Bir bölgede (13-14km civarındaki inişin hemen sonrasında - cemre parkının yanından geçerken) iki uygulama da bir süre GPS sinyali alamamış (tünel, köprü altı, askeri bölge vs). Dolayısıyla aradaki zaman-mekan geçişinden dolayı çok garip değerler vermişler. Strava o an için 65.5 km/s gibi bir sonuç çıkarmış, btwin daha da abartıp 122 demiş. Sadece GPS sinyali ile çalışan hangi cihazı kullanırsanız kullanın, GPS verisindeki anlık veri duruşunda bunun gibi garip değerlerle karşılaşırsınız.

Ama cihaz içinize sinmediyse iade etmek en doğrusu.

• Beğen
Tepkiler: tunahankayak
Açıkçası btwinin diğer ürünlerine göre hiç sapma yok denilebilir. Veriler gayet normal, bu kadar sapma her cihazda olabilir ve gözardı edilebilir. Btwin 500km saatinde %20+ sapma vardı. Öyle bir şey bekliyordum ama bu durumu yüzdeye vursanız 1'in altında kalabilir. Cihazlarda bulunan gps modülü kalitesi ve hava koşulları ile telefonun konumlandırılması bu sapmayı etkileyecektir. Aynı durumu garmin polar gibi cihazlarda da yaşayabilirsiniz. Garmin çok daha net ölçüp telefon yanlış ölçebilir veya tam tersi. Şehir içlerinde telefon şehir dışı ve arazi sürüşlerinde gps cihazları daha iyi çalışır.

Bir çok sebebi var. Benim için; sensör bağlamak, daha etkili daha ayrıntılı sonuçlar almak, kendimi geliştirmeye çalışmak, bisiklete entegre bir cihaz haline getirmek, tabi ki telefon şarjını da korumak.

Daha önce sensör bağlanan uygulamalar bulup denemiştim ama doğru düzgün, tatmin edici sonuçlar vermiyorlar, bilgiler çok geç geliyor vs sıkıntılar oluyordu. Uzun bir süre zaten alt seviye km cihazları ve telefondan strava kullanıyordum. Ama bir süre sonra biraz daha geliştirmek istiyor insan.

Hocam ben de benzer bir soru sorayım, daha önce bisiklet sürerken hep telefondan hallediyordum bu işleri. Şimdi tekrar bisiklete başladığım için km saati bakıyordum. Günlük kullandığım akıllı saatte anlık olarak saat üzerinde mesafe, hız-ortalama hız, nabız, yükseklik, kalori, VO2Max gibi bilgileri görmek mümkün, daha sonrasında egzersiz kaydı ile birlikte telefon üzerinde detaylı olarak GPS kaydı ve ekstra max hız vs. gibi bilgiler yer alıyor. Bu Btwin 900'ün ekstra sağladığı bir şey olur mu benim için? Benim asıl isteğim navigasyon-detaylı eğim vs. gibi bilgileri anlık olarak görmek fakat bunu sanırım minimum 3 bin liralık Garmin yol bilgisayarlarını almadan sağlamak mümkün değil anladığım kadarıyla bu da doğru mudur? Eğer bahsettiğim gibiyse hiç şarj vs. gibi işlerle uğraşmadan Btwin 500 olan modeli anlık km, mesafe gibi bilgileri görmek için takacağım, diğer türlü uzun sürüşlerde km sayacı, aydınlatma, telefona vs. powerbank dayanmaz gibi.

Son düzenleme:
@yiğt Merhaba. Saatteki bilgiler tatmin edici görünüyor. Dediğiniz gibi navigasyon lu bir cihaz isterseniz garminler öne çıkıyor ama fiyatları biraz yüksek. Ancak alternatif olarak yurtdışı cihazlarda var daha uygun.

Bu arada saatiniz hangi marka model?

@Yldrm07 Merhaba hocam. Konudaki bütün sayfalara baktım, yurtdışı kaynaklı önerilen igpsport marka saatler sanırım Btwin 900'e alternatif önerilerdi.Yurtdışı varsa bildiğiniz navigasyonlu cihaz önerinizi alabilirim. Şu an kullandığım saat Honor Magic Watch 2.

@Yldrm07 Merhaba hocam. Konudaki bütün sayfalara baktım, yurtdışı kaynaklı önerilen igpsport marka saatler sanırım Btwin 900'e alternatif önerilerdi.Yurtdışı varsa bildiğiniz navigasyonlu cihaz önerinizi alabilirim. Şu an kullandığım saat Honor Magic Watch 2.

Evet. Bütçeye uygunsa en son modeli tüm ihtiyacı karşılar sanırım. Ben kullanmadım ama özellikleri güzel. İgs 620 olan. Daha uygun olan İgs618 de var. Açıkçası ben bu kadar bütçe ayırmak istemedim. İgs50e aldım. Ayrıca HR sensör siparişim var.
Bisiklete ait olan bir ürün olsun istedim. Anlık verileri rahat görmek için. Ama bir saat te istiyorum. Sizin saatimiz de güzelmiş. Ben de ona bakacağım.

(link)

Evet. Bütçeye uygunsa en son modeli tüm ihtiyacı karşılar sanırım. Ben kullanmadım ama özellikleri güzel. İgs 620 olan. Daha uygun olan İgs618 de var. Açıkçası ben bu kadar bütçe ayırmak istemedim. İgs50e aldım. Ayrıca HR sensör siparişim var.
Bisiklete ait olan bir ürün olsun istedim. Anlık verileri rahat görmek için. Ama bir saat te istiyorum. Sizin saatimiz de güzelmiş. Ben de ona bakacağım.

(link)

Teşekkür ederim hocam. Biraz inceledim ve ben de pek gerekli olmadığına karar verdim, kablosuz km saati olarak Btwin 500 modelini alıp geçmeyi düşünüyorum. Navigasyon işini de kadro üstü çanta-telefon ile halletmeye çalışabilirim bir süre.

Saatle ilgili olarak da merak ettiğiniz bir şey olursa özel mesajdan yardımcı olabilirim.

@yiğt teşekkürler. Bende saati inceledim ve çokta gerekli olmadığına karar verdim ☺️

Merhabalar, bu GPS cihazından sipariş verdim ve onun için ANT+ uyumlu hız ve kadans sensörü almak istiyorum fakat bu konu hakkında bir bilgim yok. Önerebileceğiniz sensörler var mıdır?

• Beğen
Tepkiler: Hakan_Ozturk
Arkadaşlar, 2 tane sensör aldım. Sayaçta sensor kısmına gelip ayarlamaya çalışıyorum fakat olmuyor. Cihazla mı alakalı sizce?

Ayrıca nabız bandı almak istiyorum da, bu cihazla uyumlu nabız bandı nerden bulabilirim?

Arkadaşlar, 2 tane sensör aldım. Sayaçta sensor kısmına gelip ayarlamaya çalışıyorum fakat olmuyor. Cihazla mı alakalı sizce?

Ayrıca nabız bandı almak istiyorum da, bu cihazla uyumlu nabız bandı nerden bulabilirim?
Dechatlon da

• Beğen
Tepkiler: utkangencpsn

Ben sensör bağlamıştım cihazınla ve ya sensörle alakalı bir problem olabilir.

• Beğen
Tepkiler: utkangencpsn
Cihazı yaklaşık 1.5 ay önce almıştım batarya probleminden dolayı degiştirtmiştim iki kere uzun yol yaptım yaklaşık 450km sürdü İstanbul-Bolu Bolu-istanbul 4 gün yoğun bir şekilde kullandım sabahtan akşama kadar şarjında herhangi bir problem yaşamadım gayet sorunsuz çalıştı. Benim tek eksik dediğim nokta harita yükleyip ne kadar eğim çıktım ne kadar eğim var önümde gibi bilgileri maalesef cihaz veremiyor keşke olsaydı uzun yolda mental olarak şok iş yapar gibime geliyor.

Cihazı yaklaşık 1.5 ay önce almıştım batarya probleminden dolayı degiştirtmiştim iki kere uzun yol yaptım yaklaşık 450km sürdü İstanbul-Bolu Bolu-istanbul 4 gün yoğun bir şekilde kullandım sabahtan akşama kadar şarjında herhangi bir problem yaşamadım gayet sorunsuz çalıştı. Benim tek eksik dediğim nokta harita yükleyip ne kadar eğim çıktım ne kadar eğim var önümde gibi bilgileri maalesef cihaz veremiyor keşke olsaydı uzun yolda mental olarak şok iş yapar gibime geliyor.
Yani eğimi veremiyorsa normal 150 TL lik cihaz ile GPS dışında bı fark yok ozman

• Beğen
Tepkiler: Yldrm07
Yani eğimi veremiyorsa normal 150 TL lik cihaz ile GPS dışında bı fark yok ozman
Rakım bilgisi var anlık, toplam iniş, toplam çıkış olarak ama maalesef eğim yok.

Ürünü ben de geçen hafta aldım, bugün seknronize etmek istedim ama çook uzun bekledi benim işim vardı bıraktım.

sürüş sırasında beğendim ben cihazı, okunaklı, decathlon nabız bandı vardı hemen gördü. bence amatör kullanıcı için bu fiyata baya iyi. 2 saat sürüş sonrası %80 batarya vardı.

• Beğen
Tepkiler: ErzincanLee
Şuan 550₺. Decathlon giriş seviyesi dışında bana risk gibi geliyor.

Geri