Jordanred Bisiklet Forması, Bisiklet Taytı ve Bisiklet Giyimine Dair Her Şey

Düz yolda yaptığınız maksimum hız?

Moderasyon ekibi sessiz kalmayacaktır. Konuya müdahale edip şöyle bir açıklama yapacaklarını düşünüyorum:
"😨😥😞"

Scudo
Hay Allah razı olsun be abi 😄 yemin ediyorum biraz konuya eğilseler, farkediliyor ve o kadar kolay ki aslında.. Ben kimseyle polemik ya da tartışma çıkarıp forumun tadını kaçırma niyetinde değilim. Aynen öyle, aslında detay vermem gerekirdi.. Sprint de nasıl sprint? Ya da segment ama nasıl? Konu ile ilgili olarak, son hız ama nasıl? Herkes rakama takılıyor asıl mesele o rakama nasıl çıkıldığı ya da neden çıkılamadığı vs vs..

Bence rakama takılmaları normal bir şey. 😉

Screenshot_20220419-124434_Samsung Internet.jpg

Kaymak yolda da mı?
Evet düm düz yolda 30 un üstüne çıkınca denge problemi yaşıyorum, bisikleti kontrol etmek zor bir hal alıyor, tabi amatör bir sürücüyüm, yeniyim bu hobide belki ondan kaynaklanıyor olabilir. Örneğin hiç bir çakıl taşı olmayan bisiklet yol var kaymak gibi yol, orada bile aynı sorunu yaşıyorum.
Bu sorunun nasıl üstesinden gelebilirim bilmiyorum maalesef.

Evet düm düz yolda 30 un üstüne çıkınca denge problemi yaşıyorum, bisikleti kontrol etmek zor bir hal alıyor, tabi amatör bir sürücüyüm, yeniyim bu hobide belki ondan kaynaklanıyor olabilir. Örneğin hiç bir çakıl taşı olmayan bisiklet yol var kaymak gibi yol, orada bile aynı sorunu yaşıyorum.
Bisiklet bilginizi paylaşabilir misiniz? Hatta varsa bir fotoğrafını?

Denge kaydı sadece bisiklet sürerken mi oluyor?

@StanicEnemy Aklıma gelen olası faktörler :
- Teker göbeklerinde fazla boşluk olabilir.
- Maşanın kaçıklığı (rake i) az. Rake azaldıkça maşanın stabilitesi düşüyor.
- Tırtıklı lastikler titreşimi arttırır.
- Sele bacak boyunuza göre anormal yüksekte ise bisiklet üzerindeki stabilite azalır.

• Beğen
Tepkiler: StanicEnemy
Denge kaydı sadece bisiklet sürerken mi oluyor?
Evet, 30 un üzerine çıktığında kontrol etmem zorlaşıyor ve denge sorunu yaşıyorum.
@StanicEnemy Aklıma gelen olası faktörler :
- Teker göbeklerinde fazla boşluk olabilir.
- Maşanın kaçıklığı (rake i) az. Rake azaldıkça maşanın stabilitesi düşüyor.
- Tırtıklı lastikler titreşimi arttırır.
- Sele bacak boyunuza göre anormal yüksekte ise bisiklet üzerindeki stabilite azalır.
Teşekkür ederim, bunlara bakacağım yarın.

Tekerlekler karşıdan bakınca dönerken 8 çiziyormu.

Evet, 30 un üzerine çıktığında kontrol etmem zorlaşıyor ve denge sorunu yaşıyorum.

Bisikletten kaynaklı olabileceği gibi biyolojik de olabilir.
Önce sizinki dışında bir bisiklete, örneğin fotoğraftaki diğer Trek'e binip 30 km'nin üstüne çıkın, onda da aynı sorunu yaşıyorsanız bir doktora gidin. Denge kaybı büyük bir soruna yol açmadan neden olduğunu bulmak önemli.

Kolpacıların belli olacağı bir başlık.

Adam metroya binmiş strava açık 150 km hız yaptım diyor 🤣🤠 ben 4.0 lastikle 40 km/s geçmiş adamım

Bisikletten kaynaklı olabileceği gibi biyolojik de olabilir.
Önce sizinki dışında bir bisiklete, örneğin fotoğraftaki diğer Trek'e binip 30 km'nin üstüne çıkın, onda da aynı sorunu yaşıyorsanız bir doktora gidin. Denge kaybı büyük bir soruna yol açmadan neden olduğunu bulmak önemli.
Tavsiyenize uyarak doktora göründüm, ilginç gelebilir fakat gözlükten kaynaklanıyormuş, yeni numaralı gözlük aldım bugün 37km görmeme rağmen denge sorunu yaşamadım. Meğerse gözlükten dolayı kaynaklanıyormuş.

Tavsiyenize uyarak doktora göründüm, ilginç gelebilir fakat gözlükten kaynaklanıyormuş, yeni numaralı gözlük aldım bugün 37km görmeme rağmen denge sorunu yaşamadım. Meğerse gözlükten dolayı kaynaklanıyormuş.

Nedeninin belli olması iyi, basitçe çözüme kavuşması daha da iyi. Geçmiş olsun.

• Beğen
Tepkiler: StanicEnemy
Hatırladığım 32 idi düz yolda.

Merhaba
Bisiklet sürmeye başlamak istiyorum, tecrübesizim işe gidip gelmek için oluşturduğum rotanın eğimi ekte yer almakta. Birkaç ufak sürüş yaptım, hesabıma göre 45 dk da bu rotayı tek yön gidebilirim. Sorum şu ekte ki rota ne kadar sürede gidilebilir? ilk etapta yeni başlayan birini çok yorar mı? 2,5 ve 5km kısa sürüş ile antreman yapmalımıyım?

Dosyalar

• 1.jpg
    1.jpg
    16,6 KB · Okunma: 28
Merhaba
Bisiklet sürmeye başlamak istiyorum, tecrübesizim işe gidip gelmek için oluşturduğum rotanın eğimi ekte yer almakta. Birkaç ufak sürüş yaptım, hesabıma göre 45 dk da bu rotayı tek yön gidebilirim. Sorum şu ekte ki rota ne kadar sürede gidilebilir? ilk etapta yeni başlayan birini çok yorar mı? 2,5 ve 5km kısa sürüş ile antreman yapmalımıyım?
Evden 15 dakika erken çıkmak işe terli gitmekten daha iyi bence. Ben rotamı 15 dakikada tamamlayabilirim ama 30 dakikayı bulabiliyor işyerine varmam. Süreye odaklanmazdım ben olsaydım. Zamanla hızlanacaksınız zaten.

Bu soru için bu başlık daha uygun:
İşe Bisikletle Gidenler

• Beğen
Tepkiler: MakRo ve RmzBurak
Geri