Jordanred Bisiklet Forması, Bisiklet Taytı ve Bisiklet Giyimine Dair Her Şey

Düz yolda yaptığınız maksimum hız?

@Adil ÜNALDI Bana bulaşmayın siz bi uzak durun artık ama oldu mu? Yeterince açıklayıcı cümleyle anlatılmış yukarıda daha neyini açıklayayım? :komik: Diyor ki " Sözüm kaldırımda bisiklet sürmenin yasal olmadığı için kısa süreliğine için bile kaldırıma çıkmayanlara.Yasal olmayan hızlara çıkmakta sakinca görmemeleri tezat olmuş."
dışkı, pislik, çamur v.b irite edici şeyler bulaşır. Gözünüzdeki yerim bu galiba. Gerçi bunu çok umursadığım söylenemez. "Bi uzak durun" derken? Sizinle daha önceden herhangi bir muhattaplığımız olduğunu hatırlamıyorum. Bu şekilde sanki daha önceye dayanan sistematik bir rahatsızlık varmış algısı yaratmaya çalışmanızı gerçekçi bulmuyorum. Gerek yaş, gerekse sportif olarak denk olduğumuzu keza bariz ortada. Teknik ve bisiklet sporu ile ilgilenenler için son derece önemli bilginin paylaşıldığı bi'kaç mesajdan sonra çok anlam yükleyemediğim bir yorum üzerinden "Günün sözü" gibi spoiler tarzı bir açıklama yapmanız beni rahatsız etti. Ben 3. nesil sporcuyum Secda hanım. Keşke benden size sportif anlamda bir şeyler bulaşsa. Sizi engelliyorum. Sizde beni engelleyin ki bundan sonra ne ben size bulaşayım ne de siz benim yazdıklarımı görün. Bol kadanslı bir sezon diliyorum.

Scudo
bu segment bursa'da 200 km'lik yarışın sonlarındaydı. bu hızlar beni rahatsız ediyor. müthiş hız. benden 17 ortalama çıktı pr 🤨

(link)

bu segment bursa'da 200 km'lik yarışın sonlarındaydı. bu hızlar beni rahatsız ediyor. müthiş hız. benden 17 ortalama çıktı pr 🤨

(link)
Hah! Bak ne güzel yazdın. Şimdi ben sana bu segment hakkında bir anımı anlatayım. (Bu arada o segmenti ben hiç zorlamam ama en iyi 22 ortalam ile çıkmışım.)

Yarışın bir gün öncesi eve dönüyorum. Yolu uzatayım oradan çıkıp aşağı eve sallanırım dedim. Tam döndüm yokuşun az ilerisinde bir yollu gidiyor. Delikanlıyım ya, yokuşçuyum ya, ben bunu geçerim dedim. Aldım rubleyi küçüğe, kalktım ayağa, başladım basmaya. Geldim bunun yanına. Göz göze geldik. Sonra bu bir anda büyük aynaya aldı ve ayağa kalktı. Ondan sonra bunun arabaların arasında hızlı bir şekilde ufka doğru küçülerek uzaklaşmasını seyrettim. Büyük ihtimal bu arkadaş O zamanki turun Bursa etabında yarışmaya gelen profesyonellerden biriydi. Şimdi pro takımlarda süren gençler ve gran fondo efsaneleri ile pedal çevirmişliğim oldu ama bu arkadaşın verdiği ayar benim için unutulmayacak bir anıdır.

Sözüm kaldırımda bisiklet sürmenin yasal olmadığı için kısa süreliğine için bile kaldırıma çıkmayanlara.Yasal olmayan hızlara çıkmakta sakinca görmemeleri tezat olmuş.
@Atasoy Günün cümlesi 👏

Bisikletle yolda hız sınırını aşıp bir kazaya karışın, bir de "bisikletin kullanımının bile" yasak olduğu bir kaldırımda kazaya karışın. Aynı cezayı mı alırsınız bir düşünün.
Hukukta böyle durumlar için basit taksir, bilinçli taksir, olası kast vb gibi ayrımlar var.
Bence önermeleriniz basit mantık kuralları için yeterli gibi görünse de çağdaş hukuk kuralları aynı şeyi düşünür mü? Ben sanmıyorum, sonuçta hukukçu da değilim.
Ha ikisi de yanlış mı yanlış.Orası da ayrı.
Bırakın sadece hız sınırını aşmayı, tezat olmayı görmeyi; yapılabilecek tüm trafik yanlışlarını yapıp bunları normal bile görse yine de "kaldırımda bisiklet kullanmak" yanlıştır derse yine de en azından bu konuda hatalı olmaz.

Son düzenleme:
kendinizi hollanda’da, belçika’da falan mı yaşıyor sanıyorsunuz? yollar kapatıldı diye bisikletçilerin ıslıklandığı bir ülkede yaşayan bir bisiklet sürücüsü için optimum hız hayatta kalabileceği hızdır. bu bazen 30’dur bazen 40, bazen de kaldırımdan 10’la gitmekdir. sakın kuralcılık yapmaya çalışıp da hayatınızı tehlikeye atmayın.

kurala uyarsak eğer; mevzuatta şehir içi için üst sınır 30 yazıyor ve bisikletçi yolun en sağından gitmeli diyor(güvenlik şeridi değil dikkat) ben bu şartlarda bursa’da en fazla bir hafta hayatta kalabilirim diye düşünüyorum. sağ şeridin sağından 20’yle gitmek 🤔

Bisikletle yolda hız sınırını aşıp bir kazaya karışın, bir de "bisikletin kullanımının bile" yasak olduğu bir kaldırımda kazaya karışın. Aynı cezayı mı alırsınız bir düşünün.
Hukukta böyle durumlar için basit taksit, bilinçli taksir, olası kast vb gibi ayrımlar var.
Bence önermeleriniz basit mantık kuralları için yeterli gibi görünse de çağdaş hukuk kuralları aynı şeyi düşünür mü? Ben sanmıyorum, sonuçta hukukçu da değilim.
Kaldırıma kazayı engellemek için çıkıyorsun zaten kazaya karisacaksan Kaldirmda ne işin var.😄
Eğri oturalım doğru konusalim. Hız yapmak suç olsa da maskülen olduğu için pek göze batmiyor. Kaldırımda surmek daha çocuksu ve feminen olarak algılaniyor ve yol sever arkadaşları irite ediyor. Bu kadar basit. Ayrıca iki bisikletli den fazla yan yana gitmekte trafik suçu kafanıza göre peloton yapmayın 😉👍

Tabiata Veysel aşık
Topraktan olduk kardaşık
Aynı yolcuyuz yoldaşık
Sen yolcusun ben bac mıyım?

Ben sizi meşgul etmeyeyim. Kazasiz yarislar🙋‍♂️

Son düzenleme:
  • Beğen
Tepkiler: Cemal Ç.
Hukukta böyle durumlar için basit taksir, bilinçli taksir, olası kast vb gibi ayrımlar var.
Bırakın sadece hız sınırını aşmayı, tezat olmayı görmeyi; yapılabilecek tüm trafik yanlışlarını yapıp bunları normal bile görse yine de "kaldırımda bisiklet kullanmak" yanlıştır derse yine de en azından bu konuda hatalı olmaz.
Kaldırımda sürerken bir insana çarptığında başına gelecek mağduriyet ile otoyolda sağ şeritte hız sınırları üstünde aracın sana çarpması sonucu oluşacak mağduriyet arasındaki farkı açlıklar mısın?
Kaldırıma kazayı engellemek için çıkıyorsun zaten kazaya karisacaksan Kaldirmda ne işin var.😄
Eğri oturalım doğru konusalim. Hız yapmak suç olsa da maskülen olduğu için pek göze batmiyor. Kaldırımda surmek daha çocuksu ve feminen olarak algılaniyor ve yol sever arkadaşları irite ediyor. Bu kadar basit. Ayrıca iki bisikletli den fazla yan yana gitmekte trafik suçu kafanıza göre peloton yapmayın 😉👍

Tabiata Veysel aşık
Topraktan olduk kardaşık
Aynı yolcuyuz yoldaşık
Sen yolcusun ben bac mıyım?

Ben sizi meşgul etmeyim. Kazasiz yarislar🙋‍♂️
Abi senin kaldırımda bisiklet sürmen yasak. Yaya bir insan çarptığında suçlu olursun. Fakat akan trafikte sağ şeritte 40 ile genel trafik kurallarına uyarak gittiğinde sana bir araç çarptığında sen mağdur durumda olursun. Kimse senin hızına bakmaz. (Başıma geldi oradan biliyorum) O yüzden boşuna bunun savunuculuğunu yapmayın.

KALDIRIMDA OLAN KAZADA SORUMLU SENSİNDİR. YOLDA OLAN KAZADA MAĞDUR GENE SEN.

Yaşına hürmeten yüksek oktavdan konuşmamaya çalışıyorum. Dilersen daha ileri taşımayalım. Kaldırımda bisiklet sürmeniz beni irite etmiyor. İsterseniz uzayda sürün. Sizi en fazla 1.5 - 2 saniye görüyorum. Benim hayatımda bir yer kaplamıyorsunuz.

Kaldırımda sürerken bir insana çarptığında başına gelecek mağduriyet ile otoyolda sağ şeritte hız sınırları üstünde aracın sana çarpması sonucu oluşacak mağduriyet arasındaki farkı açlıklar mısın?
Hiçbir şeyi açıklamam buna ihtiyacım da yok.Çünkü ben yalın bir şey söylüyorum. "Kaldırımda bisiklete binmek yasaktır"
Ben basit bir şekilde anlatayım.
Ben tüm trafik suçlarını bile isteye işliyorum. Benim için herşey normal.
Sadece tek bir şey diyorum. "Bisikletin kaldırımda kullanımı yasaktır"
Bana sebep ile şunla bunla gelmeyin. Böyle olursa şöyle olur.Bundan dolayı kaldırımdan gidiyorum.
Eğri oturup doğru konuşmaya da gerek yok. Basit ve net bir şey söylüyorum.
"Bisikletin kaldırımda kullanımı hukuken yasaktır"Yanlışsam yanlışsın, bu yanlıştır diyebiliyorsanız deyin, yeter. Fazlasını istemiyorum.
Yoksa biz de biliyoruz burası Hollanda değil, haklı olup ölü olmamak daha önemli, önemli olan hayatta olmak.

Hiçbir şeyi açıklamam buna ihtiyacım yok.
Ben basit bir şekilde anlatayım.
Ben tüm trafik suçlarını bile isteye işliyorum. Benim için herşey normal.
Sadece tek bir şey diyorum. "Bisikletin kaldırımda kullanımı yasaktır"
Bana sebep ile şunla bunla gelmeyin. Böyle olursa şöyle olur.Bundan dolayı kaldırımdan gidiyorum.
Basit ve net bir şey söylüyorum.
"Bisikletin kaldırımda kullanımı yasaktır"
Yoksa biz de biliyoruz burası Hollanda değil, haklı olup ölü olmamak daha önemli, önemli hayatta olmak.
Bisikletin kaldırımda kullanımı yasaktır.

Bisikleti kaldırımda kullanarak bisiklet sporuna ait herhangi bir antrenmanı yapamazsınız.

Bisiklet sporunu yapmak istiyorsanız motorlu ve motorsuz taşıtlar için ayrılmış yollarda ve kanunla belirlenen şeritte bu sporu icra etmeniz gerekmektedir. Antrenman programınız gerektiğinde bisiklet için belirlenmiş hız sınırlarını aşmanız şarttır ve gelişiminiz için gereklidir. Zaten uygun şeritte bu hız sınırlarını aştığınız zaman yaşayacağınız bir kazada ne bir mahkeme ne de bir polis sizde mağduriyet yaratacak bu sınırlamaları göz önünde bulundurmaz. Kimse "Aman bisiklette 40 kmh ile gidiyormuş" demez.

Burada bunun çığırtkanlığını yapan forumdaşlarım umarım bu ortalama hızlarda bisiklet sürecek potansiyel sahiptirler.

@SerdarCYCoo2Bursa Balıklama bir giriş olacak belki ama 33 35 km ile biten sprintten bir örnek alabilir miyim merak etttim şahsen.Ayrıca 185 boyunda 85 kilo civarında bir bisikletçiyim düz yolda 50 55 km'lere anlık olarak çıkabilirim. Bir pro düz bir finişte çok rahat 60 km üstüne çıkabilir.

Sizin bu kadar yazı yazma beceriniz var ise bir zahmet google a ya da yandex e evrensel geçerliliği olan İngilizce ile en iyi 10 sprint, en iyi sprintler, en iyi 5 sprint yazın ve videolara kayda girmiş olanlara bakın. Bitiş düzlüğünde ölçülen geçiş hızları ekranda görülüyor. Can denilen arkadaş bir algı yaratmaya çalışıyor ve oradan buradan kırpıp da yazdığım şeyleri saçma sapan yerlere çekiyor. Bir de kendisi bisiklet literatürünü yalayıp yutmuş, bisikletin isim babası gibi ahkam kesip biçmesi bir kenara, her şeyi bir tek kendisi bilir gibi konuşuyor. Sizin o hızlara çıkıp çıkmayacağınız ile ilgili bir şey mi yazmışım? Ya da herhangi bir bisiklet sürücüsünün? Siz de dediğiniz gibi gaza gelip bana yorum yazıyorsunuz 🙂 60/70 km hızlara çıkmak düz yolda kolay değil, prof sporcular bile bu hızları görmekte, bitiş çizgisinde zorlanıyor diyorum, bu hızlara çıkamaz demiyorum kabaca (basitçe) neyi eleştirdiğinizin bile farkında değilsiniz. Time trial bisikletler örnek verilmiş, ben de o örnek verilecekse bir bisikletin çıktığı hızlar olarak, bir bisiklet nasıl daha hızlı gidebilir ya da bir bisiklet kaç km son hıza ulaşabilir diye kafa patlatan üni öğrencilerinin bilimsel deneyler ile ulaştıkları hızları da örnek verelim dedim. Mevzu son hız ya da çıkılan hızda eğer. Olay bundan ibaret.. Ne 60 km son hız demişim ne feriştahı gelse 60 km yi geçemez demişim. Ne de buna benzer bir şey.. Siz bence bir daha okuyun yazdıklarımı..başkalarının yorumlarından okumayın..

Son düzenleme:
Sizin bu kadar yazı yazma beceriniz var ise bir zahmet google a ya da yandex e evrensel geçerliliği olan İngilizce ile en iyi 10 sprint, en iyi sprintler, en iyi 5 sprint yazın ve videolara kayda girmiş olanlara bakın. Bitiş düzlüğünde ölçülen geçiş hızları ekranda görülüyor. Can denilen arkadaş bir algı yaratmaya çalışıyor ve oradan buradan kırpıp da yazdığım şeyleri saçma sapan yerlere çekiyor. Bir de kendisi bisiklet literatürünü yalayıp yutmuş, bisikletin isim babası gibi ahkam kesip biçmesi bir kenara, her şeyi bir tek kendisi bilir gibi konuşuyor. Sizin o hızlara çıkıp çıkmayacağınız ile ilgili bir şey mi yazmışım? Ya da herhangi bir bisiklet sürücüsünün? Siz de dediğiniz gibi gaza gelip bana yorum yazıyorsunuz 🙂 60/70 km hızlara çıkmak düz yolda kolay değil, prof sporcular bile bu hızları görmekte, bitiş çizgisinde zorlanıyor diyorum, bu hızlara çıkamaz demiyorum kabaca (basitçe) neyi eleştirdiğinizin bile farkında değilsiniz. Time trial bisikletler örnek verilmiş, ben de o örnek verilecekse bir bisikletin çıktığı hızlar olarak, bir bisiklet nasıl daha hızlı gidebilir ya da bir bisiklet kaç km son hıza ulaşabilir diye kafa patlatan üni öğrencilerinin bilimsel deneyler ile ulaştıkları hızları da örnek verelim dedim. Mevzu son hız ya da çıkılan hızda eğer. Olay bundan ibaret.. Ne 60 km son hız demişim ne feriştahı gelse 60 km yi geçemez demişim. Ne de buna benzer bir şey.. Siz bence bir daha okuyun yazdıklarımı..başkalarının yorumlarından okumayın..
Senin mesajindaki hatan 35km/s ile biten sprintin eğim yukarı olduğunu yazmaman. Sprint bitişi yazınca herkes düz yol sanabiliyor,

Senin mesajindaki hatan 35km/s ile biten sprintin eğim yukarı olduğunu yazmaman. Sprint bitişi yazınca herkes düz yol sanabiliyor,

Hay Allah razı olsun be abi 😄 yemin ediyorum biraz konuya eğilseler, farkediliyor ve o kadar kolay ki aslında.. Ben kimseyle polemik ya da tartışma çıkarıp forumun tadını kaçırma niyetinde değilim. Aynen öyle, aslında detay vermem gerekirdi.. Sprint de nasıl sprint? Ya da segment ama nasıl? Konu ile ilgili olarak, son hız ama nasıl? Herkes rakama takılıyor asıl mesele o rakama nasıl çıkıldığı ya da neden çıkılamadığı vs vs..

Abiler,kardeşler,Romalılar niçin bu kadar gerginsiniz,patlamaya hazır bomba gibi,bam teli gibi gerim gerim gerilmiş herkes

Üstteki yorumu yazdım diye gelen cevaplar:Sanane kardeşim sen işine baksana,ben orda ne demek istemişim sen ona bak,niye cımbızla çekiyorsun cümleleri vs vs :koptum::acpsnr:

Eskiden bu baslik eglenceliydi. Dag bisikleti ile 80 yaptigini yandaki arabanin hiz gostergesine bakarak tespit eden arkadaslar yazardi. Kullandiklari disliler ile 200 kadans cevirdiklerini iddia eden arkadaslar olurdu, gul gibi gecinip giderdik.

Atilan mesajlarin icerigi ile konu alakasiz hale geldi. Moderatorlar, moderasyon gorevlerine yerine getirip bu icerikleri ayiklamak yerine yine beni uzaklastirip konuyu da kilitlyecekler gibi bir his var icimde. Gozunuzu seveyim kilitlemeyin konuyu, akillara zarar icerikleri gormeye devam edelim.

Eskiden bu baslik eglenceliydi. Dag bisikleti ile 80 yaptigini yandaki arabanin hiz gostergesine bakarak tespit eden arkadaslar yazardi. Kullandiklari disliler ile 200 kadans cevirdiklerini iddia eden arkadaslar olurdu, gul gibi gecinip giderdik.

Atilan mesajlarin icerigi ile konu alakasiz hale geldi. Moderatorlar, moderasyon gorevlerine yerine getirip bu icerikleri ayiklamak yerine yine beni uzaklastirip konuyu da kilitlyecekler gibi bir his var icimde. Gozunuzu seveyim kilitlemeyin konuyu, akillara zarar icerikleri gormeye devam edelim.
Sen bu yazı üslubun ile diğer kullanıcıların gözünde moderasyonu iş yapmıyormuş algısı yaratıp, provoke ederek bazı kullanıcıları hedef göstermeye çalışırsan tabiki senin de kendi yorumunda belirttiğin gibi ayıklamaya önce senden başlamaları normal görünüyor.

Sen bu yazı üslubun ile diğer kullanıcıların gözünde moderasyonu iş yapmıyormuş algısı yaratıp, provoke ederek bazı kullanıcıları hedef göstermeye çalışırsan tabiki senin de kendi yorumunda belirttiğin gibi ayıklamaya önce senden başlamaları normal görünüyor.

Ne zamanli senli benli olduk, ne zaman aramizda samimiyet/hukuk gelisti bilemiyorum.

Moderasyon is yapmiyor algisi yaratmiyorum, moderasyon forumu modere etmiyor. Bunu da forumda hemen hemen her baslikta acik acik yaziyorum. Forumda bi suru baslik var, alakasiz icerikleri silmek yerine konuyu kilitliyor moderasyon.

Siz bunu provakasyon, hedef gosterme olarak degerlendirebilirsiniz elbette. Sonuca ifade ozgurlugu. Size gore neyin normal olup olmadigi ise pek cok insanin oldugu gibi benim de ilgimi cekmiyor.

Ne zamanli senli benli olduk, ne zaman aramizda samimiyet/hukuk gelisti bilemiyorum.

Moderasyon is yapmiyor algisi yaratmiyorum, moderasyon forumu modere etmiyor. Bunu da forumda hemen hemen her baslikta acik acik yaziyorum. Forumda bi suru baslik var, alakasiz icerikleri silmek yerine konuyu kilitliyor moderasyon.

Siz bunu provakasyon, hedef gosterme olarak degerlendirebilirsiniz elbette. Sonuca ifade ozgurlugu. Size gore neyin normal olup olmadigi ise pek cok insanin oldugu gibi benim de ilgimi cekmiyor.
Olamayız zaten nedenini de ekran götüntüsünde anlayabilirsin. Zaten samimiyetten kaynaklı "sen" demiyorum. Önce bunu iyi algıla. Ayrıca beğenmiyorsan foruma girmezsin olur biter. Kimse kimseyi bisikletforum'a zorla sokmuyor. Cevap vrmeye zahmet etme. Bundan sonraki gönderilerinde "Engelli İçeriği Göter" butonunu kullanmayacağım.

1650363135647.png

Olamayız zaten nedenini de ekran götüntüsünde anlayabilirsin. Zaten samimiyetten kaynaklı "sen" demiyorum. Önce bunu iyi algıla. Ayrıca beğenmiyorsan foruma girmezsin olur biter. Kimse kimseyi bisikletforum'a zorla sokmuyor. Cevap vrmeye zahmet etme. Bundan sonraki gönderilerinde "Engelli İçeriği Göter" butonunu kullanmayacağım.

286494 dosyayı görüntüle

picard-facepalm.jpg

Geri