Jordanred Bisiklet Forması, Bisiklet Taytı ve Bisiklet Giyimine Dair Her Şey

Erdoğanlar Bisiklet

@Halilibrahim
Estafirullah bunuda şimdi araştırıp doğrusunu yazacaklar uzun uzun ama olsun.

Scudo
@Halilibrahim

Hukukçu olan ben değilim, o yüzden iki şey sormak istiyorum:

Distribütörün fiyat belirleyip bunu dayatması 4054 sayılı Rekabetin Korunması Hakkında Kanun'un 4. maddesine aykırı değil midir?

Distribütörün belirlediği fiyatın altına satma şansı yoksa, nakit alımda veya pazarlıkla nasıl indirim yapabiliyorlar?

@Murat B.

Tavsiye edilen perakende satış fiyatı, son satış yapabildikleri fiyat oluyor diye biliyorum.
Bende hukukçu değilim ticaret mevzuatına hakim biri varsa bizi aydınlatsın.

@Halilibrahim
Kanunen tavsiye edilen satis fiyati diye bir kavram yok. Bu sadece firmalarin urunleri rekabetci fiyatlar ile satilabilmesi amaciyla kendi insiyatiflerinde kararlastirdiklari bir durum.
Bir firma, katalogundaki urunu istedigi fiyattan satabilir. Isterse bedavaya bile verebilir. Bu konuda bir kanun hukmu yok.
Kimse kimseye bu urunu su fiyattan sat diyemez. Veya uretici veya genel distributor firmalar kendi aralarinda kartellesip "kimse şu fiyatin altina dusmeyecek" gibi kararlar alamaz. Bunu yaptiklari ispatlandigi takdirde adamin canını çok pis yakarlar.

@Kuzey Ege

Abi kanuni kısmından anlamam, ama özellikle shimano'nun bunu yaptığını biliyorum en az 4 ayrı bisikletçiden duydum.
Hatta 75 TL'ye sıfır 180mm sm-rt86 xt ice tech rotor alırken bir firma "abi gözünü seveyim bu fiyattan sattı vs. deme kimseye, sonra diğer bisikletçiler shimanoyu arayıp şikayet ediyorlar, ucuzdan satıyor fırça yiyorum" dedi 1-2 ay evvel.

• Beğen
Tepkiler: SafaGürcan
ya neyi tartışıyoruz x bisikletçi kazık da y bisikletçi daha mı insaflı .. hepsi aynı işte

@Halilibrahim bircok firmanin rekabet kurulu gibi bir olusumdan haberi yok. Kurul bu tip olaylari haber aldiginda cilgin fanteziler deniyor :) cezalari cok yuksek.

Arkadaşlar yaklaşık 1-2 yıldır bende kendilerinden sık sık alışveriş yaptım. Özellikle ilgilerinden çok memnun kaldığımı kendilerini aradığım her seferinde yanlış veya gereksiz tercihlerimi düzelterek gayet kibar bir şekilde açıkladıklarını belirtmem gerek. Birde bu kadar süre içinde 3 parça harcindeki her parçanın fiyatları piyasaya göre daha uygundu. Ürün yelpazesinin genişliğine ise söylenecek söz yok bence

Erdoğanlar bisiklet site üzerinden alışverişlerde ininal kart geçerlimi?

İnternet üzerinden kask almıştım. İlgi-alakaya hayran kaldım. Zamanında kargolandı, kısa süre içinde elime ulaştı.

Erdoğanlar bisiklet değerli bisiklet satıcısı bir esnaftır.Bende kendilerinden birçok alışveriş yaptım.Herşeyden öncesi Lütfü bey ve Oğlu Mehmet beyin güleryüzlü samimi ve sıcakkanlılığı yeter.Çünkü hepimiz şehir dışından telefonla ve internetten sipariş veriyoruz.Burdaki püf nokta bize parekende satış yapar gibi müşteri diyaloğu içerisinde oldukları için bu işi profesyonellikle yapıyorlar.
Gönül rahatlığı ile alışveriş yapabiliceğimiz bir yer benim şahsi görüşüm.kendilerine teşekkür ediyorum

neden bilmiyorum ama ürün kutusuna bir lira koymuşlar, kur farkı olabilir

An itibari ile
http://uploads.tapatalk-cdn.com/20160918/1e01184c735930426cdf655fd0dab591.jpg

@akiros fatih sakın görevlilere söylemiş olma kargoyla para gönderimi yasa dışıdır bende internette parça araştırmaları yaparken bazen erdoğanlar bisikletten ürünler görebiliyorum çok uygun fiyata bakalım alışveriş yapacak mıyım tabi uygun fiyata istediğim ürünü bulabilirsem :D

@Erdoğanlar Bisiklet sitenizde bir bisiklet ile ilgileniyorum, haftasonu kampanyalaranızda fiyatı 5400'e düşüyordu. Haftaiçi arayıp o indirimli fiyatı havale edeyim dedim telefondaki kişi olmaz dedi, bir daha o fiyata düşmez dedi ve kapattı. Ben de umudumu yitirdim sonra baktım fiyat gene 5400'e düşmüş. Ama ben parayı bir yere bağlamıştım. Şimdi tekrar alabirim ama fiyat gene indirimsiz halinde.
İstanbuldayım, gidip bizzat görüşemiyorum, nakit alacağım, telefonda görüşebileceğim daha yetkili bir kişi yok mu? Yine indirim vs mi bekleyeceğiz?

@Ozan k.

@Ozan k. Büyük ihtimalle sahibi Lütfü Bey değildi o telefondaki. Kendisini isteyip bir daha konuşursan aradaki farkı göreceksin. Defalarca konuştum kendisiyle çok makul biridir.

Ben de bu başlık altından Erdoğanlar bisiklete teşekkür ederim. Mavic Aksium 6 vida uyumlu disk frenli yol bisikleti jant setini sayelerinde yurtdışında en ucuz alabileceğim siteden daha ucuza hemde 9 taksit imkanıyla satın aldım. Bu sırada maillerime yapmış oldukları hızlı dönüşlerde cabası. Jantları pazar günü sipariş ettim bugün elime ulaştı bu nasıl özenli bir kolilemedir hayran kaldım. Kendilerine tekrar tekrar teşekkür ederim.

• Beğen
Tepkiler: Seya ve Volks
Ben de kendilerinden ayaklı pompa aldım.
Sipariş öncesi ve sonrası attığım e-postaları hızlıca cevapladılar.
Sipariş sonrası küçük bir sorunum oldu ona da çok olumlu bir şekilde geri dönüş yaptılar. Saolsunlar...

Geri