Jordanred Bisiklet Forması, Bisiklet Taytı ve Bisiklet Giyimine Dair Her Şey

Erdoğanlar Bisiklet

Bir süredir takip ettiğim fren pabucu, sabah 68 TL iken akşam üzeri 110 TL oldu. Fırsatçılık ta son nokta.

Capture+_2019-01-13-20-44-53.png

Scudo
@Velespitli Seyyah

Fiyatı artmış azalmış çok önemsemiyorum ama merakımdan soruyorum. Bir fren pabucu neden takip edilir ?

• Beğen
Tepkiler: A.l.t...
@burcinhan

Bu pabuç Magura hidrolik v fren sistemlerinde kullanılıyor ve Türkiye'de bu ürünü satan sadece bu adamlar. Her zaman stokta olan bir ürün olmadığı için stoğa girip görmediğini kontrol etmek gerekiyor.

Merhaba sevgili arkadaşlar.

Beni bilirsiniz, esasen doğma büyüme İstanbul'luyum. Benim köyüm memleketim kasabam şehrim İstanbul'dur. Karış karış biliriim. Her bir köşesini. Silivri de dahil Tuzla da dahil.

Fakat benim Ankara ile de köklü bir geçmişim var. İlk defa iş için 95 yılında geldim. 3 ay gibi bir süre kaldım sonra döndüm. O dönemde burada tanıştım sanatla, fotoğrafla, kendimle. Burada tattım gerçek dostlukları. Aile sevgisini, özlemeyi, sahip çıkmayı burada öğrendim. Ve yalnızlığın bazen acı verdiğini, bazen de bulunmaz bir nimet olduğunu burada öğrendim. Şimdilerde senede 2 veya 3 kere gelirim Ankara'ya. Evveliyatında bir süre Ankara'da yaşamış, çalışmış, bu şehri sevmiştim. İş seyahatleri nedeniyle 2 yıl gibi uzunca bir süre boyunca da her ay 2 veya 3 kere bu şehre geldim. İstanbullu olmama rağmen buradan bir kızı sevdim, burada evlendim. Burası benim ikinci vatanım olur, bende özel bir yeri vardır. Severim Ankara'yı. Bisikletle de gelme planım var önümüzdeki günlerde. Ve ben gene şu son 4 gündür Ankara'dayım.

Bugün, Erdoğanlar bisikleti ziyaret ettim. İşin doğrusu yılbaşından önce bir bisiklet alma isteğiyle Web sitelerini incelemiş, telefonla da ulaşıp Lütfü beyden bilgi almıştım. Alacağım modele karar vermemde çok etkili olmuştur kendisi. Henüz almadım o ayrı mesele :)

Bugün kendisi ile ve oğlu Mehmet bey ile tanışma fırsatı buldum. Çok hoş sohbet ve çok da iyi niyetli güler yüzlü insanlar. Kahveleri de lezzetli :)

Firma esasen 30 yılı bulan bir süreli geçmişe sahip. Köklü ve hakikaten her konuda bilgi sahibiler. Forumdan bazı arkadaşlarımızın uğrak yeri olduğunu, şu anda da piyasada çok meşhur bulunan diğer firmalarla aynı yerde, aynı zamanda dost olarak büyüyüp grlişfiklerşnş öğrendim. İçimizden biri.

Sevgili arkadaşlar, yazımın bundan sonraki bölümü firma hakkında bir kaç bilgi içeriyor ve ben kesinlikle firma ile bağlantısı olmayan, yazımın en başında da özenle belirttiğim gibi İstanbull'u biriyim. Ankara'yı da bende bıraktığı tamamen duygusal ve sosyal bağlar nedeniyle seven biriyim.

Bugünkü ziyaretimde, açıkçası İstanbul'da herhangi bir firmada aynı çatı altında görmediğim kadar çok çeşitte ürün gördüm. Bisiklet türleri, modelleri, aklınıza gelebilecek her türlü aksesuarın da farklı farklı markaların ve model çeşitlerinin olması hayli ilgi çekici. İşin doğrusu, ben bir pedal vitrini gördüm, hani bu kadar çok çeşitte pedal varmıymış ya demekten kendimi alamadım.

Erdoğanlar Bisiklet, İtalyan merkezli olup da Polonya'da üretimi yapılan Kross marka bisikletin bir bayisi. Bu markanın bisikletleri, kendisine kıyaslanan benzer özelliklerdeki başka herhangi bir marka bisikletin piyasa fiyatının altında satışa sunuluyor. Çok çeşit var, çok da iyi fiyatlar. Firma bunları kendisi ithal ediyor, haliyle fiyatı da ona göre oluyor.

Pinarello, Scott, Kross, Carraro firmanın sattığı ürünlerden benim gözüme çarpan bisiklet markaları.
Saymadım ama tahminimce 200'e yakın bisiklet vardı.

Brooks marka seleler. O kadar çok çeşit var ki anlatmakla bitecek gibi değil. Yaba rengi, kestane rengi, ten rengi, siyah, bordo, desenli, çizgili, tırtıklı, düz, kumaş gibi görünümlü, tamamen deri görünümlü. En çok dikkatimi çeken elbette kumaş görünümlü olanlar oldu. Fizik marka seleler de var ve en güzel yanı da ne biliyor musunuz, sadece sele denemeniz için bir bisiklet koymuşlar. O bisikletin görevi o. İstediğiniz seleyi bizzat test edebiliyorsunuz.

Bana lamba lazım. Kendi açtığım ilk konuda bunu zaten yazmıştım. Bazılarınız bilir. Lamba kara baktım. Çeşit çok. Model çok. Cat eye, Moon, Topeak, Gemini ilk dikkatimi çeken ürünler oldu. Test ettim Allaha şükür karar da verdim artık. :) Bir aydan fazla süredir lamba atayan biriyim ben.

Formalara ve kasklara gelecek olursak, Shimano ve Scott marka bir kaç forma gördüm ve beğendim. Sanırım bi 40-50 tane kadar üst ve yağmurluk vardı. Kask çeşidi de oldukça fazla. Ne diyim, fazla işte. Çok ürün var.
Yol bilgisayarları, ruble ler, tamir setleri, yağlar, el pompası ayak pompası zincir sökme aparatı, aklımıza ne gelirse hepsinden hem çok var hem de çok çeşit var. Ne diyim. Ben ne gördüysem onu yazdım. Bu yazdıklarımdan tamsmen ben sorumlu olup, firma ile uzaktan yakından hiç bir bağım yoktur. Beni bilirsiniz. Aklıma gelen başka bir şey yok şimdilik.

Şu son günlerde forumda konusu meşhur olan indirim konusunu da konuştuk tabii ki. Size diyeceğim tek şey şu olabilir. Şu anki fiyatı ile tiagra setli turuncu renkli, Carraro cr road 052 modelini piyasa fiyatının 1300 lira altına satan bir firma burası. Bizzat kendim gördüm, forumda bunun hakkında konuları da mevcut. Bu bisiklet de geçtiğimiz hafta satılmış bu arada. Kadro boyu uysaydı ben alacaktım. Almama nedenim oydu.

Cepten yazdığım için resimleri uygun yerlere ekleyemiyorum. Hepsini topluca mesajın altıma ekliyorum. Eh kusuruma bakmazsınız artık.
Bilgilendirme amaçlıdır. Beğenilerimi bir son kullanıcılara sizlere sunarım.
186346186347186348186346186347186348186349186350186351186352186353

Firmadan lastik alacaktım ama stokları yetersizmiş..Bilgi istedim,dönüş yaptılar..Mart sonunda stoklarını yenileyeceklermiş..Tam da seçim zamanında:)
Yeni ürün almak isteyenlerin bilgisi olsun..

Böyle bir bisiklet mağazası Kayseri'de yok. Bahsetmiştim diğer konuda, geçenlerde internetten alışveriş yapmaya çalıştığım Erdoğanları telefonla alışveriş yaparak deneyimleme fırsatı buldum. Başarılı bir alılveriş oldu diyebilirim. Yalnız muhtemelen ellerinde kalan son ürünü aldım paketi açılmış bir üründü ama piyasanın çok çok altına geldi Türkiye'deki en düşük fiyattan 200 TL daha ucuzdu muhtemelen o ürün de açılmış bir üründü çünkü ona en yakın fiyat da ondan 300 TL daha pahalıydı. Yani ben 500 TL az ödeyerek paketin açılmış olmasını sineye çektim ;). Ürün tertemiz sıkıntı yok, sıkıntı olsaydı isterse 1000 TL ucuz olsun ya da 10 TL'likbir ürün olsun direk iade ederdim.
187341

Bende geçenler de mail atmıştım gayet ilgililer önerilerde vs. de bulundular hoşuma da gitti üslupları. Kayseri'de hem böyle bir mağaza yok hem de esnaflık denen bir şey yok zaten. Mecburiyetten bir kaç kere buradaki bazı bisikletcileri gezdim anlık seni yolma odaklı insan kazanıyim vs hiç bir şey yok orada olduğun için rahatsız oluyor gibi hatta.

• Beğen
Tepkiler: Muhammet Ağrı
@Mhmm@
Ne kadara geldi sana? Ayrıca paketin açılıp açılmaması önemli değil ürün kullanılmamış ise sıkıntı yok. Zira birçok firma dükkanına gelen müşterisine paketi açıp ürünü gösteriyor.. :)

@Bigpatron
Kıymetli dostum (link) burdaki fiyata vergi ekleyim yaklaşık 500 çıkarıcaz ben özel mesaj atarım şimdi sana :) direk fiyat yazınca yanlış anlaşılıyor.
Paketin açılmasını bu alışverişte sıkıntı yapmadım.

@Smh
Erciyes bisiklette Ayhan abi var 30 dk da 3 kere çay içirdi :) uğradığında denk gelmemiş olabilirsin muhabbeti iyidir.

• Beğen
Tepkiler: Afyon35
@Mhmm@

O bölgedekileri ziyaret ettim ama erciyes bisiklete gittim mi hatırlamıyorum hocam. Yeni bisiklet alacağım daha indirimli alacağımı bildiğim halde gidip bulaşmıyorum yani hiç birine tiksinmiş durumdayım. 2019 yılı bisikletlerinin gelmesini bekleyip ya Erdoğanlar'dan yada Decathlon'dan alacağım.

• Beğen
Bisiklet mabedidir. En yakın benzer dükkan çankayada sundudur. Ama çeşit nispeten azdır.

Geçen Erdoğanlar'ın sitesinde bisikletlere bakarken Pinarello Prima diye bi model gözüme takıldı. Ben baktığımda indirimli 7500 tl'ydi. Galiba Pinarello'nun yeni çıkardığı garibanlar için giriş seviyesi bir seri. Yine de bu fiyata Pinarello alınabiliyorsa çok iyi. Ben bu makineleri 30,000 liretten başlar diye biliyordum :)

(link)

• Beğen
son 4 bisikletimi erdoğanlardan aldım. daha ne diyeyim. kar marjlarını biliyorum bisikletçilerin. izmirde ilk bisikletimi aldığım 26 yıllık müşterisi olduğum kişi bana 5000 liralık bisiklette 200 lira indirim yaptı ve nakit olsa ne olur dediğimde, daha azı zarar ederim dedi. besbelli yalan olduğu.

16.200 e karbon pinarello var bisikletime çok masraf etmeseydim düşünebilirdim. Grupset eski ama kadro için verilir bu fiyatlar
(link)

• Beğen
Tepkiler: hgercek
@Mhmm@

Bildiğim kadar Lütfü abi pınarello özelinde bisiklete teslim etmeden sizin isteğinize göre konfigüre edebiliyor, eski 105 yerine yeni 105, veya ultegra v.b. gibi.

Ben yakın zamanda Scott alırken, bu bisiklete de bakmıştım o zaman vermişti bu bilgiyi..

• Muhteşem
Ben de beklerdim bi kahveye ama kısmet olmadı. Bir dahakine bekiyorum muhakkak.

• Beğen
Duble garibanlığın gözü kör olsun o zaman 105-5800 hayalleri kuruyorum ben R7000 ne olaki. Pinarello kim. Bisiklet markası mı? :):)

Geri