Jordanred Bisiklet Forması, Bisiklet Taytı ve Bisiklet Giyimine Dair Her Şey

Forum için öneriler

Biz burada deneyip onlara yol gösterelim[emoji1] [emoji1] [emoji1] .

Scudo
@Kuzey Ege Facebook onu yapamaz diye düşünüyorum. Eğer yaparlarsa biterler herhalde. Ters düşen gidip firmalarda büyük kurumların sayfalarında paso beğenme butonuna basar ve bu da sıkıntıya sebep açar. :) Forumda da dediğim gibi, bir çok üyemizin şevkini kırabilir. Bunu iyice düşünmek gerek herhalde.

@THE DAME

Simdi oldu, oyle dusunmemistim iyi aciklama tesekkur ederim☺

"beğenme" butonu bence de mantıklı. Böylece daha iyi olmaya çalışılır diye düşünüyorum.

Ama bundan önce "daha önce defalarca soruldu" ve "aynısı daha önce paylaşıldı" butonları daha yararlı olur. Aynı fotoğraflar, videolar onlarce kez paylaşılıyor hatta aynı konu içinde bile paylaşılıyor. Böylece adminler kolayca tekrar paylaşılan mesajları temizleyip konu kirliliğini azaltabilirler, admin temizleyene kadar daha önce görmemiş olanlar da görür zaten.

"daha önce soruldu" butonu ile açılan 231643245. yol mu MTB mi?, 7893432. bisiklet nasıl yıkanır?, 57383282. x marka model mi y marka model mi konusundan kurtuluruz.

Hatta yapılabiliyorsa bu butonu kullanan forum üyesi daha önce paylaşılmış ilgili mesajın linkini de koyabilir altına.

• Beğen
Tepkiler: THE DAME
Sorum hakkında forumda cevap bulamadım. Forumda örneğin "lastik" kelimesini aradığımda türlü türlü sonuçlar geliyor ancak tarih sıralaması olmadığından aradığım kelime ile ilgili güncel sonuçları görmek için neredeyse tüm sayfaları dolaşıp, ilgili konu başlıklarının tarihlerini kontrol etmem gerekiyor. Haliyle oldukça kullanışsız bir durum ortaya çıkıyor. Eğer varsa sonuçları nasıl sıralıyoruz? Yoksa da bu konuda çalışma yapılması çok iş gücü gerektiriyor mu?
@Edip Dinçer

Evet fotoğrafa resim denmesi enteresan gelmiştir hep.'Resim çekindik' demek gibi mesela.Davinci mi çekti resmi yoksa foto Hüsnü mü? :)

O değil de, g yerine ğ yazılması nereden çıktı?

1. Liğ falan yazıyorlar, eski bir redaktör olarak merak içindeyim.

En çok arkadaşların daha ne kadar uzatacaklarını merak ettim? Merak ederken günümüze döndük

@doğuş

ehueuehuehe arkadaşın ayrıntı hastalığına hayran kaldım.

@Ozan k.
Haklısın fotograf 'ğ' ile yazılmamalı ama alışkanlık olmuş.
Ğrafiker demiyoruz ama fotoğraf diyoruz :)

@checudia
Teknik resim.

Yoo onun icin demedim, fotoğraf diye yazilmasi yanlış değil.
Ama son bir iki senede g yerine ğ yazma modası var ve nereden çıktı gerçekten bilemiyorum.

• Beğen
Tepkiler: C.Biberci
Eline sağlık, koluna sağlık, ayağına sağlık. Beynine sağlık, bizde pek kullanılmaz. Nedense! Emeğine sağlık, olmaz!
Müjde. Yalnız müjde. Müjdeli haber, olmaz!

• Beğen
@Rex
Bilimum yerlerine sağlık :D

Ölüyü canlandırmak diye buna denir :)

Ayrıca resim kelimesinin tanımına sözlükten bir bakmanızı rica edeceğim. Türkçe'de resim fotoğraf anlamında da kullanılmaktadır ama tersi durum geçerli değildir yani çizilmiş bir şeye fotoğraf diyemeyiz. "Fotoğrafa resim denmesin" bu durumda komik kalıyor. Ayrıca dil sürekli değişen, yaşayan bir yapıdadır. Yeni kelimeler katılabilir, kelimeler zamanla anlam değiştirebilir. Bu tarz buna böyle denmesin gibi kuralları koyacak kadar dilbilimci değiliz sanırım hiçbirimiz :)

Fotoğrafa resim denmesine ayar oluyorum. Baya baya çok sinirleniyorum. Bunun tek suçlusu facebook denen zımbırtı. Resim yükle / resimleri gör seçenekleri yüzünden. Yanlış bilen bir çevirmen bütün ülkeyi etkiledi neredeyse.
Bır kaç sene öncesine kadar ınsanları uyarıyordum bu konuda ama sonra baktım ki kimseyle sağlıklı bi iletişim kuramıyorum ve cidden yoruldum, o zaman kestim uyarmayı. Yakın çevrem hariç kimseyi uyarmıyorum artık. Sağolsunlar yakın çevremde de kalmadı gibi bişey.

E5303 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

• Beğen
fotoğrafa ilk başladıgım zamanlar (2003 ten sonrası) çok düzeltirdim insanları resim değil fotoğraf diye. sonraları pek takmamaya başladım. ama tabiki böyle bir forumda doğru yaznası çok daha doğru.

• Beğen
Tepkiler: emreselseyler
Hortlatma işinde rekor denemem oldu diyelim :)
Forumun delhizlerinde kaybolacağım sandım bir an:)
Evet dil sürekli değişen bir şey tıpkı R.T.E nın 'elmanın iki yarısı' deyimini 'karpuzun iki yarısı' yapıp TDK nın bunu literatüre sokması gibi :)

@emreselseyler
Bende eski bir fotoğrafçı olarak resim-fotoğraf ayrımını çok vurgulardım ama değişen bir şey yok. Resim çekinmeye ve yüklemeye devam :)

bugünde büyük bir buluşa imza atarak insanlık tarihine geçtin biberci.

• Beğen
Geri