Jordanred Bisiklet Forması, Bisiklet Taytı ve Bisiklet Giyimine Dair Her Şey

Garmin Edge Kullanıcıları Kulübü

@vetohan Komoot diye bir uygulamadan bahsetmiştin. "Rota hazırlamaya yardımcı olur" demiştin. Başka bir işe yarıyor mu bu uygulama?

Bir de şunu soracağım herkese:
Cihaza yüklediğim rotayı "ride"a basarak navigasyon şeklinde sürersem sanırım starred "live segment" çalışmıyor.
Ne zaman ki normal "ride"a basarak sürdüysem "live segment" çalıştı.
Rota sürüşlerinde çalışması için bir ayar yapmam gerekli mi?

Komoot'un benim için başka işlevi yok. Ama daha navigasyon/rota ağırlıklı Strava gibi düşünbilirsiniz. Mutlaka başka amaç için kullanan vardır.

Malesef her rotayı takip ederken live segments çalışmıyor. Çalışması için rotanızı Strava üzerinden oluşturmanız lazım. Cihaza Strava Routes app'ini indirip onun üzerinden rotayı yüklemeniz lazım. Tabi bu Strava'nın segmentleri için. Garmin'in kendi segmentleri de var galiba, onlar çalışır, ama onları kullananı hiç duymadım. O yüzden Strava biraz monopoli bu konuda, istediğini yaptırıyor.

Scudo
@asibol Eğer cihazınızda map klasörü varsa mapın içindekileri silip indirdiğiniz dosyanın içindekileri atın. Yoksa sarı ile işaretlediğiniz dosyaları silip indirdiğiniz imaj dosyalarını kopyalayın.

@asibol Eğer cihazınızda map klasörü varsa mapın içindekileri silip indirdiğiniz dosyanın içindekileri atın. Yoksa sarı ile işaretlediğiniz dosyaları silip indirdiğiniz imaj dosyalarını kopyalayın.
İlk paragrafta söyle bir soru sormuştum:
Sanırım Baytekin'in haritaları daha güncel ve doğru. O yüzden mi tavsiye ediyorsunuz?
Dostum dediğini aynen yaptım, şu anda cihaz hiç harita göstermiyor.
Cihaz yeni bir model olduğundan mıdır acaba? Model 530
Şu anda ne tavsiye edersiniz?

Cihaz modeli farketmez. Bir yerde eksik yapiyor olabilirsiniz. Navigasyon ayarlarindan haritanin yuklenmis olup olmadigina bir bakin.

Cihaz modeli farketmez. Bir yerde eksik yapiyor olabilirsiniz. Navigasyon ayarlarindan haritanin yuklenmis olup olmadigina bir bakin.
Evet sanırım bir yerlerde saçmaladım. Şimdi düzeldi.
Haritayı yükledim. Ama bu harita çook çok fazla ayrıntı gösteriyor. Bu cihazda gelişmiş navigasyon yok. Yani örnekse Yeşilyurt Devlet hastanesi yazınca kendiliğinden rota çizme olayı yok. O yüzden bu kadar ayrıntıya gerek var mı?
Yukarıda defalarca sordum baytekin haritasının 530 cihaza artısı var mı?
Şimdilik baytekin hatırasını Road profilimde disable yaptım.

Bir de şunu merak ediyorum. Yukarıda yazdığım gibi gelişmiş navigasyon yok. Ama şöyle bir kolaylık mümkün müdür: Akıllı telefondaki bir navigasyon ile rota çizip garmin connect ile cihaza göndermek. Malum önceden yüklenmiş rotalara gayet güzel götürüyor.

@asibol Hiç denemedim ama rotayı bilgisayardan segment oluşturup cihazınıza atabiliyorsunuz. Ayrıca haritadaki ayrıntılarını azaltabiliyorsunuz. Biraz kurcalayın. Yukarıdaki yazılarınızı da okumadım yardımcı olabileceğim bir konu olduğunu düşünüp yazdım.

• Beğen
Tepkiler: asibol
Bir de şunu merak ediyorum. Yukarıda yazdığım gibi gelişmiş navigasyon yok. Ama şöyle bir kolaylık mümkün müdür: Akıllı telefondaki bir navigasyon ile rota çizip garmin connect ile cihaza göndermek. Malum önceden yüklenmiş rotalara gayet güzel götürüyor.

Bunu yapan ucuncu parti yazilimlar var. Ben Komoot’u kullaniyorum. Connect IQ’nun navigasyon bolumunden appleri inceleyip kendinize uyani secebilirsiniz.

• Muhteşem
Tepkiler: asibol
Bunu yapan ucuncu parti yazilimlar var. Ben Komoot’u kullaniyorum. Connect IQ’nun navigasyon bolumunden appleri inceleyip kendinize uyani secebilirsiniz.
Komoot 'un sadece Manuel rota hazırladığını sanıyordum. Harikaymış.

Uydu tercihiniz nasıl.
GPS+Glonass mı,
Gps+Gallieo mu
yoksa sadece GPS mi?

@asibol

Sadece GPS kullanıyorum. Bir eksikliğini hissetmedim ama 530'un şarjı çok uzun süre dayanıyor, o yüzden ikinci bir uydu ekleyeceğim şimdi. Siz iyi hatırlattınız. Bataryayı yüzde 80'in altına indiremedim, boş yere tek uydu kullanmanın manası yok.

Arkadaşlar şöyle bir sorunum var: Gps sinyal göstergesinin üzerinde çizgi var. Ayıca "Activity profile" altındaki ROAD isimli profil görünmüyor.
Ana ekrandayken cihazın sağ üst kenarındaki tuşa basınca cihaz resetleniyor.

Cihazı fabrika ayarlarına sıfırlayınca düzeliyor ancak bu üçüncü. Sürekli özelleştirmem gerekiyor.

Çözüm var mı?

Arkadaşlar şöyle bir sorunum var: Gps sinyal göstergesinin üzerinde çizgi var. Ayıca "Activity profile" altındaki ROAD isimli profil görünmüyor.
Ana ekrandayken cihazın sağ üst kenarındaki tuşa basınca cihaz resetleniyor.

Cihazı fabrika ayarlarına sıfırlayınca düzeliyor ancak bu üçüncü. Sürekli özelleştirmem gerekiyor.

Çözüm var mı?
Kendi şarj kablosu dışında kablo kullanıyor musunuz? Bende de benzer bir sorun başka bir kablo kullandığımda olmuştu.

Kendi şarj kablosu dışında kablo kullanıyor musunuz? Bende de benzer bir sorun başka bir kablo kullandığımda olmuştu.
Evet bugün başka kablo kullandım. Ama öncesinde 2 defa orijinal kablosu ile oldu.

Bu arada sanırım sorunun kaynağı pcye bağlantı yapıldığında oluyor. İkimizin de başına kablo kaynaklı geldiğine göre.
Erken mi çekiyoruz kabloyu nedir? ?

Evet bugün başka kablo kullandım. Ama öncesinde 2 defa orijinal kablosu ile oldu.

Bu arada sanırım sorunun kaynağı pcye bağlantı yapıldığında oluyor. İkimizin de başına kablo kaynaklı geldiğine göre.
Erken mi çekiyoruz kabloyu nedir? ?
ben şarj için başka kullandım ve sonra sürekli resetlemeye başladı; fabrika ayarlarına döndürdüm düzeldi. Kablodan şüphelendim ve tekrar hem o kabloyu hem de mevcut telefon kablomu kullandım yine aynısı oldu. Sonra kendi kablosunu kullanınca sıkıntı çıkarmadı. Benzer sıkıntı yaşayan başkaları da var mı acaba?

• Beğen
Tepkiler: Zigizigi
Merhabalar konu çok farklı bir yerden devam ediyordu fakat sormak istiyorum, istanbul içinde "grouptrack" kullanan var mı? Beylikdüzü-karaköy-beylikdüzü pedallıyorum. Avrupada çok güzel bir kullanımı var Garmin grouptrack ın umarım istanbulda da arkadaşlar buluruz. İyi günler.

Merhabalar. Almanya'dan kuzenime getirtmeyi planlıyorum bundle bir cihaz. Getirirken gümrükte sıkıntı çıkar mı ? Ya da ek vergi öder miyim acaba ?

520 edge plus, 820 edge plus yada wahoo element bolt düşünüyorum. Genelde 820 250£ civarı, 520 ve wahoo 300£ civarı. Tavsiyede bulunabilecek var mı acaba ? Uzun ömür ve batarya olarak hangisi öndedir ?

Almanyadan alirken almanya sartlarinda vergisini odeyeceksiniz. Farkli ya da baska bir ucreti yok

• Beğen
Tepkiler: Murat B.
Diğer sormak istediğim konu ise bu cihazları aldıktan sonra strava premium şart mıdır ? Turu tamamladık diyelim stravaya yüklemesi için premium mu istiyor ? Yada segmentlerde kendinle yada kom ile yarışırken de illa premium mu olması lazım ?

Diğer sormak istediğim konu ise bu cihazları aldıktan sonra strava premium şart mıdır ? Turu tamamladık diyelim stravaya yüklemesi için premium mu istiyor ? Yada segmentlerde kendinle yada kom ile yarışırken de illa premium mu olması lazım ?
Yaptığın sürüşleri Stravaya yüklemen için premium üye olman gerekmiyor. Sadece Stravanın bazı özelliklerini (live segment gibi) kullanabilmek için premium üye olman gerekiyor. Benim sürüşlerimi yüklesin bana yeter diyorsan premium üye olmana gerek yok :)

• Beğen
Tepkiler: Metal06
@Metal06

@Bigpatron güzelce izah etmiş, daha detaylı bakmak isterseniz, bu linke tıklayabilirsiniz: (link). Üç paket halinde satılıyor: Training Pack, Safety Pack, Analysis Pack. Bigpatron'un dediği gibi, sadece sürüşlerimi göstersin, sıralamamı göstersin diyorsanız gerek yok. Garmin'i rahatlıkla eşleyip kullanabilirsiniz yani.

• Beğen
Tepkiler: Metal06
Garmin'in bir guzelligi; strava ile eslestirdiginizde aktiviteyi bitirdiginiz zaman otomatik olarak stravaya aktariyor. Benim tercih etmemdeki en buyuk etken.

• Beğen
Tepkiler: Adrenalin26
Geri